Kızımızın ismine herkes tepki veriyor

Valla ben Umay Belgin Belçin Çağla Tomris gibi isimler düşündüğüm için bir Türkün gavurlara heveslenip isim koymasını garipsiyorum. Ha tutup size nasıl koyarsın demez diyemez hiç kimse ancak arkanızdan konuşulur :KK70: Müslümanlıkta Hatice veya Muhammet gibi çok dini bir isim Maria, ancak Hristiyanlar için. Sizin inancınız o yöndeyse yine mantıklı.

Müslümansaniz müslüman olmayanların kullandigi ismi kullanmanız doğru değil. Bu benim fikrim değil yani dinimizde böyle. Çünkü müslüman olmayana benzemek yasaklanmıştır

Maria ismi kullanıldığı ülkelerde modası geçmiş bir isim bence ama siz bilirsiniz tabi sizi de anlıyorum insan sevince vazgeçmek istemiyor :KK53:

Ay siz de ya.
Ne demek neye göre kötü.
Çok mu optimistsiniz anlamıyorum ki.
Gayet açık degil mi ?
Anlatmak istediğim kötü de olsa anne babanın tercihi kimseyi ilgilendirmez. Fikirleri sorulmadikca insanları böyle sikitiya sokacak kadar yorum yapmak kimsenin haddine değil.
Neden saygı duymak ve duracağı yeri bilmek bu kadar zor ve anlaşılmaz bazıları için acaba.

Anlatmak istediğim kötü de olsa anne babanın tercihi kimseyi ilgilendirmez. Fikirleri sorulmadikca insanları böyle sikitiya sokacak kadar yorum yapmak kimsenin haddine değil.
Neden saygı duymak ve duracağı yeri bilmek bu kadar zor ve anlaşılmaz bazıları için acaba.
Hanımefendi fikir sormuş zaten.
Bu üçüncü konusu.

Ben olsam koymazdım ama koyana da neden koydun demezdim

fikir sormuş ya hani konu sahibesi🤷‍♀️

Benim oğlumun ismi Arel kökeni Türkçe dürüst kişi demek ama ona bile Ariel mi yahudi ismi mi diye sorup duruyorlar 🤷‍♀️
Sizinkinin yine bir çağrışımı var benim hilal isimli kızıma buyuk dedesi bilal diyo 🙄
Cinsiyetini degistiriyo gerisini siz dusunun 😀

Selam Kızlar,

Hem benim hem de eşimin bekarken sevdiğimiz isim vardı Maria evlenince böyle olduğunu öğrendiğimizde çok sevinmiştik. Bizde doğacak olan kızımıza Maria Neva ismini vermek istiyoruz. Fakat hem aileler hem arkadaş ve toplum demediğini bırakmadı. Yabancı ismi siz yabancı mısınız vs vs.
Bu konulara çok takılmıyoruz ama ileride kızımız için sorun olma endişesi var içimizde.

Sizin düşünceniz nedir?
yani maya vb isimlerden daha saçma değil
Çocuğun sorun yaşayacağını sanmam
İlerde hep bu tür isimler olacak çevresinde zaten

Evet sormuş. Ama serzenişi burdakilere değil zaten. Etrafında sürekli eleştirip yorum yapanlara. Ben de onlardan bahsediyorum.

hımm anladım şimdi.
kim etrafindekiler bilmiyorum ama aile üyeleri ise bana normal gelir. yani düşünüyorum torunuma maria ismi konacaksa bir iki laf ederim yani🤦‍♀️
ha sonuca katlanmaktan başka çare yok ama bir direnişte gösteririm.

X