Kızımın ismine ön isim arıyoruz

Hangi isim daha uygun

• Ankete Katılan
    101
  • Anket Kapalı .
türkiz garip geldi bide isimden çok soyisime benziyor,

bence tutku güzel,az kullanılmış hoş isimlerden biri

duru,derin,defne,ada,su isimlerinden boğulduk artık

defna dedim ama sanki isim soyisim gibi olur gibi de aslında ama hevesinizi de kırmak istemem doğrusu... alah sağlıkla kucağınıza almak nasip etsin inş....

canm öncelikle inş sağ salim kurtulursun bebeğini kucağna alırısn ..isimler güsel ama en uyumlusu defne ..rabbim adıyla yaşatsın amingamyoncuiremsugamyoncuiremsu iremde güsel olar

defne dedım cunkı hayat tutku gıbı ısımler bazı kadınların takma isimleri gibi geldi genede sen bılırsın ayrıca buyugunce dalga gecmıceklerı bır isim koymanı tavsıye ederım

Defne ismini duymaktan çok sıkıldım..Defne gibi sıradan bir isim ve Türkiz gibi orjinal bir isim hiç uymuyor bence.
Hayat güzel anlamlı bir isim, fakat Hayat Türkiz hiç güzel uymuyor. (Hayat 't' ile bittiği ve Türkiz'in 't' ile başladığı için)
Gökçe ismini çok seviyorum ben, ama Gökçe Türkiz pek güzel durmuyor sanki..
Tutku Türkiz çok uyumlu ve güzel bence!

Not: Türkiz ismiyle dalga geçen insanlari anlamiyorum.. Türkiz 'Türklüğün izinde olan' demek
Ne kadar güzel bir anlam..!

Defne ismini duymaktan çok sıkıldım..Defne gibi sıradan bir isim ve Türkiz gibi orjinal bir isim hiç uymuyor bence.
Hayat güzel anlamlı bir isim, fakat Hayat Türkiz hiç güzel uymuyor. (Hayat 't' ile bittiği ve Türkiz'in 't' ile başladığı için)
Gökçe ismini çok seviyorum ben, ama Gökçe Türkiz pek güzel durmuyor sanki..
Tutku Türkiz çok uyumlu ve güzel bence!

Not: Türkiz ismiyle dalga geçen insanlari anlamiyorum.. Türkiz 'Türklüğün izinde olan' demek
Ne kadar güzel bir anlam..!
Canım bende bu ismi anlamından dolayı seçtim zaten yorumun için çok teşekkürler

Sanırım anlamından rahatsız olanlar oldu yada bilinçsizce yorumladılar.

yanlış anlamayın ama,niye iki isme gerek duyuyosunuz,anlamış değilim.tek isim herzaman daha güzel..:lepi::lepi:

Şayet benm bir öğrencimin adı bir ön ad ve türkiz olsa ön adı söylerdim,genelde ön adlar söyleniyor.Türkiz koyun sadece derim,nacizane.

dsc04446e.jpg

AHUSE NASIL?

X