Kızımın ismine ön isim arıyoruz

Hangi isim daha uygun

• Ankete Katılan
    101
  • Anket Kapalı .
bir türk kızı olarak türkiz güzel ve ismin yanınaq en çok yakışan yine türk kız isimleri..
gökçe bilge almila.....

bir türk kızı olarak türkiz güzel ve ismin yanınaq en çok yakışan yine türk kız isimleri..
gökçe bilge almila.....
Canım aslında bizde Almıla ve Türkiz arasıda kalmıştık ikisi beraber çok zor olur diye düşündük.Benim için Türkiz in manevi değeri var vazgeçemiyorum isimden.Eşimde Almıla yı çok beğeniyor anlamı da çok anlamlı ama kime söylesek zor telaffuz ediyor.ikisi de çok zor olacak.Türkiz e karar kıldık ama 2. isim de şaşkınız.Bende kesinlikle Türk ismi olması taraftarıyım.Malesef ülkemizde Farsça ve Arapça kökenli isimler o kadar çok ki Türk ismi az.Kendi kültürümüzden isim yok nerdeyse ve unutulmuş.Halbuki Kuran da isim konusunda anlam önemlidir ve çocuklarınıza anlamlı isimler koyun der.

Kızıma Türkiz ismini koymaya karar verdik ama babası bir ön isim istiyor.Hangisi daha iyi olur sizce?Cevaplarsanız sevinirim.

tatlım bence ön isim koyma..
adı zaten çok güzel ama biraz söylemesi ve anlaşılmaı zor açıkcası..
bi de bu kız bi sürü sınava giricel ileride ve düşünsene ne kadar çok harf kodlamak zorunda kalıcak..

bence tek adı olsun..ama yine de anketi oyladım: gökçe

Canım bende Gökçe dedim...Gökçe Türkiz çok anlamlı geldi bana hayırlısı olsun prensesimiz için

Canım tek isim olsa Defne derim biliyosun kızımdan dolayı :) Ama Türkiz'in önüne en çok yakışan bence Gökçe...

tatlım bence ön isim koyma..
adı zaten çok güzel ama biraz söylemesi ve anlaşılmaı zor açıkcası..
bi de bu kız bi sürü sınava giricel ileride ve düşünsene ne kadar çok harf kodlamak zorunda kalıcak..

bence tek adı olsun..ama yine de anketi oyladım: gökçe

Tutkuncuğum bence de gökçe türkiz olsun.gökçe güzel isim...

defne ya da gökçe..
tutku güzel gelmio bana..

canım bende defne dıyorum

Canım bende Gökçe dedim...Gökçe Türkiz çok anlamlı geldi bana hayırlısı olsun prensesimiz için

bence hayat veya defne
ama almila türkiz de güzel geliyor kulağa
a.s

Canım tek isim olsa Defne derim biliyosun kızımdan dolayı :) Ama Türkiz'in önüne en çok yakışan bence Gökçe...
Canlarım sağolun

Türkiz'in anlamını merak ettim, ya da nelerin birleşimi acaba, tabii anlamı olması da gerekmiyor, ama ilk defa duydum, turkuaz'a benzettim, alışılmamış ama hoş geldi bana.

iki isim gerçekten sınavlarda kodlama yaparken çok zorluk çıkarıyor.:bbo:

iki ismi birlikte telaffuz ederken, tutku türkiz, dil sürçmesine yol açabilir. hayat türkiz de, t'ler açısından.

diğer iki seçenek uyumlu olabilir.

bu sene defne ismi çok duydum tutku yada hayat çok güseller cnm

türkiz ismine başka ön isimler arasan daha güzel olur..........neden sadece türkiz ismini koymuyorsun ,başka ön isme gerek yok ki

Türkiz'in anlamını merak ettim, ya da nelerin birleşimi acaba, tabii anlamı olması da gerekmiyor, ama ilk defa duydum, turkuaz'a benzettim, alışılmamış ama hoş geldi bana.

iki isim gerçekten sınavlarda kodlama yaparken çok zorluk çıkarıyor.:bbo:

iki ismi birlikte telaffuz ederken, tutku türkiz, dil sürçmesine yol açabilir. hayat türkiz de, t'ler açısından.

diğer iki seçenek uyumlu olabilir.
Canım TÜRKİZ anlam olarak Türk ün ve Türklüğün izinde olan demek.Ben kızıma bir Türk ismi koymak istedim ve çok sevdiğim bir abimin kızının ismi bekarlığımdan beri bu ismi istedim kızıma daha sonra eşimde önüne bir isim koyalım malesef ülkenin hali belli yarın problem çekebilir dedi telaffuzuda zor dedi 2. isim eşimin isteği yani.Turkuaz da Türk mavisi zaten.Aslında eşimde Almıla yı beğeniyor ama o da yabancı isim gibi anlamı kızıl elma-Elma yanaklı Türk kızı demek Bozkurtların dirilişi kitabında geçiyor.Yani 2. isim düşünmeye başladık kararsız kaldık bende oylayalım dedim.şimdi sizin fikirlerinizi alıyoruz.

türkiz ismine başka ön isimler arasan daha güzel olur..........neden sadece türkiz ismini koymuyorsun ,başka ön isme gerek yok ki
Bencede üstte yazdım sebebini başka ne isim olabilir mesela.
bu sene defne ismi çok duydum tutku yada hayat çok güseller cnm

mantıken gökçe ama defne de cok hoş isim canım :)

Sağolun arkadaşlar

ebnde türkizi hiç begenmedim komik geldi defneyi uydurdum ama bence hoş bi siimd eğil

X