kızımın adı hilal mi olsun özge mi?

kızımın adı hilal mi olsun özge mi?

• hilal

OY: 9 34,6%
  • özge

OY: 17 65,4%

• Ankete Katılan
    26
  • Anket Kapalı .

betxuxl19

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
2.051
11
eşim hilal diye tutturdu.özge ise ortak kararımız.artık bir ayımız kaldı.ve bugün karar verceğiz.
hilal:Arapça)Ayın ilk günlerdeki durumu, yeni ay, ayça.Gül yanaklı

özge:Başka, Yabancı, İyi,güzel. Cana yakın, şakacı. Yürekli, gözü pek.

hilal bence cok guzel
saglikli dogum dilerim,mutlulukla buyutmeni dilerim yavrunu:Saruboceq:

hilal de güzel ama bence özge daha hoş bir isim ben özge ye oy verdim yerimseniben

özge ismi daha sorunsuz geldi bana. çünkü bazı çocuklarda ince seslerin telaffuzunda sorun olabiliyor. bir öğrencimiz bilal'i kalın söylüyordu mesela, tüm öğrenciler dalga geçiyordu, kendi adını bile söyleyemiyor diye. tabii sizin içinize sinmesi önemli olan, sorunsuz bir doğum dilerim. a.s.

Kesinlikle Özge
Ben isimlerin karakteri etkilediğini düşünürüm ve bugüne kadar tanıdığım Hilal'leri pek sevmedim (tabi istisnalar kaideyi bozmaz) ama Özge'ler zarif, kibar, sakin insanlardır genelde. Üstelik kulağada daha hoş geliyo.

Benimde eşimle ortak kararımız Özge adını bebeğimize koyacaktık.Kardeşim tutturdu Özge çok var sakın koyma caydırdı bizi.Beri koyduk en sonunda :))
Bence Özge çok kibar bir isim ama gerçekten çok Özge var bu arada anlamıda güzel

ismimi sasirip bana ya nihal yada hilal dedikleri icin mi bilmiyorum hilal ismini sevmiyorum...
bu yüzden Özge.... :lepi:

teşekkürler arkadaşlar...
özgeler nasıl karekterde oluyorlar biliyor musunuz?
sanırım özge olcak ben nil istemiştim ama ya da nisan eşim istemedi.ama onu kırmamak için bir delilik yapmaktan korkuyorum üzülmesin diye hilal koymaktan...

ben oylamayı kaçırmışım ama fikrimi yazayım.
ben Hilal diyorum. benim adımda Hilal :))) a harfindeki inceltmede hiç problem yaşamadım. kulağada hoş geliyor. ayrıca Özge ismide güzel ama çok kullanılan bir isim. Hilal, Özgeye göre daha az kullanılan bir isim.
tercih sizin ama sonucu bizede bildirin olurmu
hayırlı doğumlar canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…