Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası kızımı kreşten alıp başka bir kreşe vermek istiyorum ama

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

benmesela01

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2017
1.632
731
39
Merhaba hanımlar . kızımı babasız büyütüyorum .

kızım 3yaş 1 aylıkken kreşe gitmeye başladı. 1,5 aydır kreşe gidiyor. ilk zamanlar çok ağladı hala da ara ara ağlıyormuş pedagog ile cuma günü görüşeceğim.çok zor alıştı hala da alışmış diyemem. sabah 08.30 -öğlen 15.30-16.00 gibi annemler alıyor. bu kreşte sabah kahvaltısı,öğle yemeği,ikindi büsküvi tarzı var.10 bin tl. her gün arabayla annemler bırakıp alıyor. bu kreş 21 kişi uyku odası, oyun odası vs. çok küçük, ve zeminde biraz basık . ilk başta sınıfı ayıracağız dediler diye yazdırdım ama ayrı sınıf yokmuş ayıramadılar. 3 gün bir öğretmen 2gün başka öğretmen eğitim veriyor.

şimdi belediye kreş açtı tam gün,ücretsiz, sadece öğle yemeği var ikindi için herkes evden yaptıklarını getirecek gün gün (ilk zamanlar böyle olacakmış), sabah kahvaltı yapıp gidecek kreşe. yürüme mesafesinde yine annemler götürüp getirecek.15 kişi. odalar çok geniş ,nizamlı, temiz. uyku yokmuş annem diyor getiririm yediririm uyuturum bir şey olmaz.

şimdi çevremdeki herkes daha çok küçük zaten kreşte bu yaşta boya,kes yapıştır vs.yapılıyor belediyenin kreşine ver diyor. annem de her gün götür getir araba da olmazsa (babam çalışmaya başlarsa) dolmuş ile vs çok zor ulaşımı var çok zorlanırım diyor. burası yürüme mesafesi tabi. buraya da alışır geniş, temiz diyorlar gerçekten de öyle.

zaten diğer kreşten hemen almam kaydını buraya yollayıp sevip sevmediğine bakmak istiyorum önce .ben kızım için düşünüyorum alışır mı zorlanır mı bir daha böyle bir sürece girecek . zorlanır mı siz olsanız ne yapardınız çok merak ediyorum.

lütfen konumu taşımayın gerçekten benim için bu bir dert.

Alışmaya çalıştığı kreşin de eksi yönleri var saymışsınız zaten. Dediğiniz gibi o kreşten kaydını almadan bu ücretsiz kreşi denemekte fayda var diye düşünüyorum. Severse alışırsa ailenize de kolaylık olur, maddi olarak size de faydası olur. Alışmazsa da şu an gittiğine devam ettirirsiniz. Kalabalık basık bir ortamda devam etmektense bu belediyeninkine alışması çocuk için de daha iyi olabilir. Ancak ücretsiz olmasına rağmen sınıf mevcudunun az olması şaşırttı beni, acaba sonra kalabalıklaşır mı bu sefer yağmurdan kaçarken doluya tutulmuş olmayasınız

onu da özellikle sordum sene içinde öğrenci alacak mısınız kalabalık olur mu vs diye.öğrenci alımı olamayacak bu kadar kişiyiz dedi.şöyle bir şey biraz dar gelirli bir semt 3 yaş için kmse çocuğunu göndermiyor küçük diye ondan az çocuk var diye düşünüyorum bende.

Çocuk neden ağlıyor? Kreşte huzursuz eden bir durum var mı? Ortamdaki ses, koku, ısı, zemin dokusu gibi şeyler mi ittiren döven vuran birileri mi, merdiven mi? Evden uzak kalmak mı? Yediği içtiği şeyleri tüketebiliyor mu? İlgilenen İnsanlar sevecen mi? Dışarı çıkabiliyor lar mı? Tuvaleti kullanabiliyor mu? Çocuklarla ilgileniliyor mu? Kaç öğretmen var?
İki bina için de içindekiler önemli.

Temel problem evden uzaklaşmış olması mı?
Kreşin ulaşımı önemli soğukta sıcakta gidip gelmek kolay olmalı.

sırf kolay diye de çocuğu hırpalayan yere bırakmam.
İyi değerlendirmeniz gerekiyor kimse yoğurdun ekşi demez.

Değiştirin, uzun ölçekli düşünmek lazım süreçte. Genel olarak çocuğun da konforu artar
deneyeceğim evet burası konforlu,rahat,geniş ve ışık alıyor ferah. diğeri tam tersiydi ve çok çocuk vardı hep aklımdaydı çok kalabalık diye ama yazdırdım artık diye devam ediyordu

sorduğumda seni özlüyorum anne sen de gel diyor ve çok ses var sesimi duymuyorum diyor. bilemedim ama 3 hafta ben götrdüm gerçekten çok ses ve çok sıkışık odalar. önceden de gezdiğimde çok küçük gelmişti uyku odası yanyana birçok ranza ve karanlıktı

mecbur değilseniz oraya götürmeyin rahatsız edici bir durum gerçekten. Küçücük çocuğun bu stres altona girmesine gerek var mı?

mecbur değilseniz oraya götürmeyin rahatsız edici bir durum gerçekten. Küçücük çocuğun bu stres altona girmesine gerek var mı?
tabiki yok işte bende bu belediyenim kreşine az kişi ve çok geniş diye götürmek istiyorum. etkinlik olarak da hemen hemen aynı şeyleri yapıyorlar zaten 3 yaş diye dusundum daha ççok küçük

Evet sosyo ekonomik durumu düşük olan yerlerde 3 yaş civarı göndermiyorlat çünkü anne evde oluyor genelde

Diğerine verir misn bilmiyorum ama şimdi ki kresten al bence, Özel kreş 21 kişi hem de küçük sınıf çok fazla....benim kızım devletin yarı özel anaokulunda 18 kişi ve sınıflar geniş, uyku odasında ranza falan sıkışık sıkışık yazık çocuğa hem de araçla gidiyor...diğer ücretsiz olana yarım gün gibi götürün geç götürüp erken alın azcik evde uyur

Evet sosyo ekonomik durumu düşük olan yerlerde 3 yaş civarı göndermiyorlat çünkü anne evde oluyor genelde
evet kendi tanıdıklarımız bile var göndermiyorlar. burda da kafam karışıyor kızım yaşıtlarına göre biraz daha gelişimi güzel konuşması, yaptıkları çizdikleri ne bileyim daha ileri. burda da sorun yaşar mı çok geride kalır mı diye de düşünmüyor değilim

alışır dimi buna da bilemiyorum ama bende belediyeninkine göndermek istiyorum yeterki zorlanmasın annemde öyle diyor daha küçük zorlanmasın iyice diyor

Değiştirin, çocuklar her şeye bizden daha kolay alışıyor.
Ayrıca kahvaltısını evde yapacak olması aile ile daha çok vakit geçirmesi anlamına geliyor dolayısı ile daha az zorlanacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…