Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası kızımı kreşten alıp başka bir kreşe vermek istiyorum ama

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Ben değiştirdim pişman değilim. Verdiğim en doğru karardı. 1,5 ay kadar gitmişti benim kızım da. Alışır oraya da merak etmeyin. Zaten ben şu anki kreşi hiç beğenmedim, ne o öyle haftanın yarası başka öğretmen diğer yarısı başka. 21 kişi çok kalabalık, yardımcı öğretmen var mı? Nasıl yetişiyorlar hepsine?

evet yardımcı öğretmen var ama diğer 4 yaş da 5 yaş da çok kalabalık nasıl yetişiliyor bilemiyorum. sizinki nasıldı ağladı mı diğer kreşe başladğında

evet yardımcı öğretmen var ama diğer 4 yaş da 5 yaş da çok kalabalık nasıl yetişiliyor bilemiyorum. sizinki nasıldı ağladı mı diğer kreşe başladğında
Hayır hiç ağlamadı, hemen uyum sağladı. İlk kreşte 1 ay her gün ağlamıştı. O da mutlu değilmiş demek. Geri kalır mı demenizi anlayamadım tek. Özeller de einstein yetiştirmiyor ki, belediye kreşi diye neden eksik kalacağını düşüyorsunuz? Belediye ve devlet kreşleri de gayet güzel eğitim veriyor.

cuma günü görüşmem var soracağım
cuma günü kiminle görüşmeniz var yeni okulla mı eski okulla mı?
eski okul ise hiç sormayın bile oranın psikoloğuna :) kendi okuluna kötü bişey demez

bende olsam belediyeninkine verirdim
kızım 3 yaş itibari ile kreşe gitti ve bir sınıf en en fazla 10 kişiydi
21 çocuk nedir Allah aşkına

Ya ben de calismasam evde olsam 3 yaşta gondermezdim ama çalışınca çocuklar evde anneanne babaanne ile sikiliyorlar, 3.5 yaşta verdim bende, hiç de geride kalmaz yanlış anlama hepimiz çocuklarımızı iyi gördüğümüz için önde olduğunu düşünüyoruz ama bence hepsi ortalama olarak aynı, diğer çocuklarda başka konularda öndedir ve onlardan da öğrenir birşeyler
alışır dimi buna da bilemiyorum ama bende belediyeninkine göndermek istiyorum yeterki zorlanmasın annemde öyle diyor daha küçük zorlanmasın iyice diyor
Çocuklar daha kolay alışır, ayrıca en pahalı kreşte bile iki lokma yemek veriyorlar allayıp pullayip susluyorlar, Özel kreşler biraz daha kısıtlıyor hatta...arkadaşımın çocuğu özelde sanırım doğalgazı çok yakmiyorlar çocuğu üşüyor ayaklarına peluslu panduf alıyor, benim kızım devlette yakıt konusunda hiç kismiyorlar terliyor diye ince giydirin diyor öğretmeni, hatta ayağına da yaz kış crocs giyer...çocuğu küçükken çok zorlamaya gerek yok ulaşımı ve mevcut olarak rahat ortamda olsun

işte bilemedim hiç deneyimlemedik ya ücretsiz diye daha az mı ilgilenirler acaba diye dusundum birde dar gelirli bir semt ya hani özenmezler mi acaba diye
eski okulun diyeyim. ama soracağım 21 çocuk çok değil mi küçücük bir oda için özellikle soracağım. bana da çok geldi hep aklımdaydı kalabalık diye zaten basta bilseydim yazdırmazdım. sınıfları ayıracağız dediler şmdi de sınıf yok ayıramıyoruz diyorlar

bende çalışmasam gerçekten göndermezdim ama annem 3 yasına kadar baktı sağolsun biraz ona da mola olsun istedim ama yine annem götürüp getirecek aynı şey olacak ama annemde burayı istiyor . doğru diyosun en güzel yemekler de olsa çocuk ne yiyorki zaten eve gelince kurt gibi acıkıyor

Yalan söylemiş oluyorlar size, bu bile güvenmemek için başlı başına bir sebep. Hiç öyle düşünmeyin, özel okullar bir dünya para da sanki öğretmenin cebine mi giriyor o para? İlgili olmaları tamamen vicdan ve merhametle alakalı. İyi bir öğretmene denk gelirseniz çok da güzel ilgilenir.

umarım iyi bir öğretmene denk gelirim. cuma günü yeni kreşe de gidip göreceğim hatta kızımı da götüreceğim bakalım

Banada degistirmeniz cok mantikli geldi sadece uyku durumunu nasil cozeceginizi anlamadim. Uyku saati anneniz alip evde uyutup tekrarmi goturecek?

yok eve getirecek 3 gibi 4 gibi mesela gelip yemek yedirip uyutacak. öyle dusunduk. birdaha tekrar götürmeyecek
Eger uyku saati o saatlerse sorun olmaz eger bir iki saat daha once ise ve suanki kresten almaniz icin bu kafanizi karistiyorsa dahi en kotu ihtimal aileniz 4 te degilde 3 yada 2 de alirlar evde uyur. Sabah 10 gibi orada olsa bile 2-3 e kadar yeterli zaman.
Siz gelene kadar hem aile ile hem kreşte akranlarıyla vakit geçirmiş olur. Bir de özel olunca illaki her şey daha iyi olmuyor. Ben de yalnız bir anneyim ve sizi anlıyorum çocuğunuza en iyisini sunmak istiyorsunuz ama bazen özeller gerçekten devletteki bir takım hizmet veren yerlerden daha kötü olabiliyorlar. O yüzden de bence asla kendinizi kötü hissetmeyin devlete veriyorum diye eger böyle bir düşünceniz varsa bilinçaltınızda.

merdiven altı bi kreş mi şu an gittiği yer anlayamadım ben..
öğretmen değişmesi, ikndi öğününde bisküvi verilmesi falan tuhafıma gitti açıkçası.

benim kızımın kreşi 10.500 TL şu an, küçük bi ilçede yaşıyoruz, iki sınıfın uyku odası bile ayrı, ikindi kahvaltısında hep el yapımı şeyler ve meyve var, haftanın iki günü ilik suyuna çorba yapıyorlar ikindide.. yoğurt, tarhana orda yapılıyor, meyve suyu verilmiyor, şekersiz komposto yapıyorlar vs vs

sizinki parasına asla değmez, kızınızın huzursuzluğu da cabası... bence belediye kreşine göndermelisiniz.

Bugune kadar gozlemledigim kadariyla cocuklar belirsizlik durumlarinda strese giriyor cok daha buyuk tepkiler veriyor tabi bizler kadar tecrubeleri ozgoruleri henuz gelismedi normal olarak. Bence hazir ne bekledigini bildigi bi yere alismaya baslamisken ayni sureci basa sarmak cocuk icin uzun vadede olumsuz olabilir diye dusunuyprum cunku alisma surecini atlatip belediye kresinde devam etme ihtimalinin yani sira orada diger cocuklarla anlasamama, ogretmeni sevememe gibi durumalrda olabilir ve surec daha yorucu olabilir. Bu durumda baya riskli gorunuyor. Burada en azindan olumsuzluklar olsada ögretmen ve arkadaslarla sorun yoksa ve surekli getir gotur mesafe gibi yorucu faktorlerde olmadigi icin (ki ogle uykusuda onemli hem yol hem uykusuzluk kucuk bedenine cok agir gelebilir sonucta onlar cok daha hizli yoruluyorlar)cocukta halihazirda alismaya baslamis ve okula gittiginde ne bekleyecegini bilecegi daha kaygisiz ya da en azindan az kaygili bir asamaya gecmisken kalmasi bana daha mantikli geldi.

kızımda en çok dikkat ettiğim şey kreşini, oturduğumuz evi düzeni bozmamak oldu.
ağlayabilir, benim kızım 3 üncü senesinde bile gitmek istemiyorum diye ağlamışlığı var ki 2 yaşındayken verdim kreşe. alışır zamanla onlar daha küçük. düzenini bozmayın her ağladığında. bırakın ağlasın biraz da birşey olmaz.

O zaman sizin için güzel bir seçenek gibi duruyor, çocuğunuz da sever alışırsa anneniz için de kolay olur.

yani diğer kreşe verin mi demek istediniz

hayır o da büyükşehir belediyesinin şirketinin kreşi. bi öğretmen sendika temsilcisiymiş 2 gün çalışmıyormuş onun yerine başka öğretmen bakıyormuş. bu arada ben büyükşehir belediye personeli olmadığım için bana 10bin. belediye personellerine 5000 tl falan.

Hiç belli olmaz belediyeninkini sevebilir. Benim de oğlum bi kreşten nefret etmişti sonra değiştirince severek gitti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…