Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası kızımı kreşten alıp başka bir kreşe vermek istiyorum ama

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
tabiki yok işte bende bu belediyenim kreşine az kişi ve çok geniş diye götürmek istiyorum. etkinlik olarak da hemen hemen aynı şeyleri yapıyorlar zaten 3 yaş diye dusundum daha ççok küçük
diğer seçeneği kesinlikle denerdim. Kendim de çocuğun huzursuz olduğu yerden alıp başka yere verdim. İyi ki değiştirdim çocuk daha mutlu. Önce az az götürdüm sonra yavaş yavaş daha uzun kaldı.

Merhaba hanımlar . kızımı babasız büyütüyorum .
kızım 3yaş 1 aylıkken kreşe gitmeye başladı. 1,5 aydır kreşe gidiyor. ilk zamanlar çok ağladı hala da ara ara ağlıyormuş pedagog ile cuma günü görüşeceğim.çok zor alıştı hala da alışmış diyemem. sabah 08.30 -öğlen 15.30-16.00 gibi annemler alıyor. bu kreşte sabah kahvaltısı,öğle yemeği,ikindi büsküvi tarzı var.10 bin tl. her gün arabayla annemler bırakıp alıyor. bu kreş 21 kişi uyku odası, oyun odası vs. çok küçük, ve zeminde biraz basık . ilk başta sınıfı ayıracağız dediler diye yazdırdım ama ayrı sınıf yokmuş ayıramadılar. 3 gün bir öğretmen 2gün başka öğretmen eğitim veriyor.
şimdi belediye kreş açtı tam gün,ücretsiz, sadece öğle yemeği var ikindi için herkes evden yaptıklarını getirecek gün gün (ilk zamanlar böyle olacakmış), sabah kahvaltı yapıp gidecek kreşe. yürüme mesafesinde yine annemler götürüp getirecek.15 kişi. odalar çok geniş ,nizamlı, temiz. uyku yokmuş annem diyor getiririm yediririm uyuturum bir şey olmaz.
şimdi çevremdeki herkes daha çok küçük zaten kreşte bu yaşta boya,kes yapıştır vs.yapılıyor belediyenin kreşine ver diyor. annem de her gün götür getir araba da olmazsa (babam çalışmaya başlarsa) dolmuş ile vs çok zor ulaşımı var çok zorlanırım diyor. burası yürüme mesafesi tabi. buraya da alışır geniş, temiz diyorlar gerçekten de öyle.
zaten diğer kreşten hemen almam kaydını buraya yollayıp sevip sevmediğine bakmak istiyorum önce .ben kızım için düşünüyorum alışır mı zorlanır mı bir daha böyle bir sürece girecek . zorlanır mı siz olsanız ne yapardınız çok merak ediyorum.
lütfen konumu taşımayın gerçekten benim için bu bir dert.
yok eve getirecek 3 gibi 4 gibi mesela gelip yemek yedirip uyutacak. öyle dusunduk. birdaha tekrar götürmeyecek
Bence de bu şekilde düzen kurmanız daha iyi olur. Belediye kreşi guzelse ve mevcudu fazla olmayacaksa oraya kayıt yaptırın. 21 kişi çok fazla, bizim kreşte o yaş grubunda 2 öğretmen vardı ve mevcudu en fazla 10 oluyordu. Zaten 1,5 aydır ağlayarak gidiyorsa bir sorun olduğunu gösteriyor.
Bir de biraz geç öğle uykusuna yatarsa, akşam da sizinle daha çok vakit geçirmiş olur. Uyku saatini 30dk falan daha ileriye alırsınız.

diğer seçeneği kesinlikle denerdim. Kendim de çocuğun huzursuz olduğu yerden alıp başka yere verdim. İyi ki değiştirdim çocuk daha mutlu. Önce az az götürdüm sonra yavaş yavaş daha uzun kaldı.
öyle deneyeceğim bende çok kalabalık ve küçük bir odadan daha ferah ve geniş bir yer bile farkedebilir

Bence de bu şekilde düzen kurmanız daha iyi olur. Belediye kreşi guzelse ve mevcudu fazla olmayacaksa oraya kayıt yaptırın. 21 kişi çok fazla, bizim kreşte o yaş grubunda 2 öğretmen vardı ve mevcudu en fazla 10 oluyordu. Zaten 1,5 aydır ağlayarak gidiyorsa bir sorun olduğunu gösteriyor.
Bir de biraz geç öğle uykusuna yatarsa, akşam da sizinle daha çok vakit geçirmiş olur. Uyku saatini 30dk falan daha ileriye alırsınız.
bende öyle dusunuyorum tüm enerjimle vakit geçirmek istiyorum o da istiyor farkeditorum. mevcut bu kadar daha öğrenci gelmeyecek denildi umarım öyle olur

X