Kızımı emzirmek istiyorum

Ansaneri

мιηιк кє&#8
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2007
803
0
43
Kızım doğduğundan bu zamana kadar emzik hiç almadı çok denedim hep çıkardı öğürdü istemedi. Geçenhafta hasta olduğumda doktora gittiğimde ben yokken uyanınca annem belki memeyi alır ağlamasın diye verdi ve kızım artık emziğe alıştı. Ama şimdi çok zor süt emiyo emziğemi bağlı bu durum bilmiyorum çok üzülüyorum ne yapsam bilmiyorum. Ben kızımı emzirmeyi çok istiyorum hamileyken hep emzirmeyi hayal ederdim hep rüyalarıma girerdi emziremezdim gerçek olsun istemiyorum :çok üzgünüm:

canancım emziği verme bi daha bi kaç gün huysuzlanır ama tekrar memeni tam emer
inş bırakmaz canım ya

Dün akşamdan bu yana emziği vermedim ama acayip huysuzlanıyo hiç böle şeyler yapmazdı ama dediğin gibi alışacak umarım emmeye devam eder çok dua ediyorum emmeyi bırakmasın.

emzirmeyi birde uyku halindeyken dene benim kızda bazen yapıyor hatta en son bir hafta hiç emmedi diyebilirim. uyku halindeyken alıp emzire emzire alıştırdım tekrardan bol şans umaırm işe yarar sendede

Bide öyle uykudayken denicem geceleri uyku halinde emziriyordumda gündüzleri hiç denemdim bile bu şekilde denicem saol

evet özellikle geceleri emzir muhakkak emer gündüzleride 3-4 saat hiç emzirme açıksın 3 saat aç kalmayla bişi olmaz açıkınca bebişin muhakkak emecektir bende kızıma aynısını yapıyorum bazen emmek istemiyo ve bende 3 saat kadar emzirmiyorum sonra da çyle bi emiyokii sen de öyle yap :asigim:

canancım aman öyle kötü şeyler düşünme belki emzikle ilgisi yoktur. Emmek istememesinin sebebi burnunun tıkanık olması da olabilir emerken nerden nefes alacak?
Doktorlar emziği önermiyorlar ama biz alıştırmıştık, kaşıkla beslenmeye geçince acayip işime yaradı. Kimseye kullan demem ama yemek yedirirken ağzını bi kitliyor bi tek emzik için açıyor artık o aradan ne yedirebilirsem yediriyorum :)
Kullanmak istemezsende daha kaç gün oldu ki bir iki huysuzlanır ona da alışır. Onun için sen üzülme istemiyorsan emziği de at çok zorlanmaz sanıyorum. Emziren annenin ve bebğinin en büyük düşmanı üzüntüdür

Bende de farklı birşey oldu..

Oğlumun hiç gaz sancısı yoktu sonra birden gaz sancıları başladı..Sancı geldiğinde emmeyi bırakıyor ve bir daha memeyi almak istemiyordu. Bende doyduğunu düşünüyordum ( sancısının gazdan olduğunu çok sonra anladım tabi) ve yatağına bırakıp emziği veriyordum. Emziği aldıktan sonra susuyordu bende uyusun diye yatağa bırakıp odadan çıkıyordum..Arkamdan bakıyordu uzun süre ve emziği her düşürdüğünde ağlardı..Uykuya dalana kadar 8-9 kere emziği ağzına verirdim. Meğer açlıktan da ağlıyormuş. Sonra aşısı için gittiğimde oradakiler emziğin bebeği memeden soğuttuğunu söyledi. O günden beri uykuya dalacağı zaman yattığı yerden emziriyorum. Beni emzik olarak kullanıyor ama benim için önemli değil..Emziği de bazen huysuzlanınca veriyorum ama bıraktıracağım yavaş yavaş. Kendim emzirmeye başladığımdan beri uyanmıyor artık. Bence sende yattığı yerden emzirmeyi dene. Ama bebeğin başının altına yastık koyup yükseltki ortakulak iltihabı riski olmasın.

2 gündür emziği vermiyorum geceleri uyku halinde emiyo ama gündüzleri sanki emer gibi memeyi alıyo anında kendini kasıp geri atıyo üzülmemeye çalışıyorum ama onun aç olduğunu düşününce anne yüreği işte dayanamıyorum

Bende yatarak emzirmeye başladım dediğin gibi emzik görevi görüyorum fakat emziği artık hiç vermicem bu durumu anlayalı zaten 2gün oldu 2 gündür emzik ortalarda yok ne kadar ağlarsa da ağlasın vermeyi düşünmüyorum.

canancım en iyisini yapıyon bi kaç gün zorluk çekecen ama sonra bu huysuzluğu geçecek

Kızım normale döndü hatta önceden ayağımda sallayarak uyuturdum şimdi yattığı yerden emdiğinden orda uyuyo yatağına koyuyorrdum ilaç sütün tadını bozdu başka bişey gelmiyor aklıma ama şimdi herşey normal allaha şükür. Çok dua ettim emmesi için mama vermeyi hiç istemiyordum

gözün aydın canımcım hihoyyyt Bizim içinde dua et hiç iştahı yok ne emiyor ne yiyiyor. Uykuda emiyo diye gece 4ekadar onu bekliyorum 2 kere emziriyorum yoksa sütüm hepten gidecek

canim benim durumumun emzikle alakasi yok belki ama yazayim,hastanede bebgime tek gogsumu vermistim ogece emzirmesende olur dedikleri icin ertesi gune kadar emzirmedim ee tabi yanimda yol gosterecek kimse olmadigi icin bilemedim,ertesi gun israrla emmek istemedi bebegim cunku emmeyi bilmiyoki,devamli agliyodu acliktan,burada dogumdan sonra eve bi hafta hemsire geliyor 3 saat,hemsireyle uzun ve yorucu denemelerden sonra ogrendi artik suan yirmi gunluk,emzirmek cok zor evt ogretmekte, sen sabirla ve annenin yardimiyla devamli onun rahat emecegi sekillere cevirip ogretmeye bak,bazen uyuyacak bazen agliyacak ugrasirken,ama sabirla ugras sik sik saatte bir yarim saatte bir ugras vermeyi.benim bebegim kucakta alamadi mesela yatarak emmek kolay geliyor,sakin uyudu dye vazgecme,emzigide vermemeyi dene,emzigi emmek cok kolay oldugundan memeyi tutmak daha zormus agir geliyormus ondan senin ufaklik kolayini secmis,istedikten sonra olur merak etme,,,

benim kızım bebekken çok ağlardı,doktoruna ne yepabileceğimizi sordum,emzik yarar işinize ama anne sütünden mahrum kalabilir dedi.aman güzelim ne pahasına olursa olsun anne sütünde ısrarcı ol.hem rahat,hijenik,ekonomik.inan faydalarını ilerde göreceksin.

Bidaha üzmez kızım annesini inşallah!! şimdi iyi gidiyo ama bu meleklere çabuk nazar deyiyo allah tüm bebeklerimizi nazarlardan korusun.

Arzu abla ne oldu senin kuzuya neden iştahı azaldı hasta falanmı oldu yoksa bende 10 gün çok sıkıntı çektim sırf emzirmek için o tam anlamıyla karnını doyurup uyuduğunda ben terden su olmuş oluyordum ama hiç bi zamanda sıkıldım karnım acıktığı halde sabırla bekledim umarım busede düzelir sende çok sıkma kendini bana demiştin üzüntü sütü azaltır diye

galiba diş çıkartacak canım ya.. damakları kabardı, 4 gündür hafif ateşi de çıkıyor. Yılmak yok emzircez a.s Kampa aldım kendimi limonata, helva falan biraz arttıralım sütümüzü cokacimcoook

kızımı gündüzleri emzirmek bi sorun memeyi görünce sinirleniyo ya uykudan uyanınca yada uykuya dalarken emiyo gündüzleri ama gece sanki sabahki çocuk değil memeye yapışıyo neden böyle anlayamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…