Emzirerek Uyuma sorunu

benim de kızım 6 buçuk aylık. gece gündüz emerek uyuyor. gündüz memeden hiç ayrılmıyor uyanana kadar emiyor. gece emzirip yatağına koyuyordum 2 ya da 3 kez acıktığı için uyanıyordu emip uyuyordu. taa ki 1 haftaya kadar. 1 haftadır gece saat başı kalkıyor emmek istiyor çok perişan oldum. yatağa yanıma alıyorum azıcık uyuyabilmek için ama buna da alışsın istemiyorum. sabah 11 e kadar uyuyan bebeğim 7 de gözünü açıyor uyumak bilmiyor. napıcam bilmiyorum yeni ek gıdaya geçtik ağlatıp keyfini kaçırıp yemeğini de olumsuz etkilemek istemiyorum.

benim de kızım 6 buçuk aylık. gece gündüz emerek uyuyor. gündüz memeden hiç ayrılmıyor uyanana kadar emiyor. gece emzirip yatağına koyuyordum 2 ya da 3 kez acıktığı için uyanıyordu emip uyuyordu. taa ki 1 haftaya kadar. 1 haftadır gece saat başı kalkıyor emmek istiyor çok perişan oldum. yatağa yanıma alıyorum azıcık uyuyabilmek için ama buna da alışsın istemiyorum. sabah 11 e kadar uyuyan bebeğim 7 de gözünü açıyor uyumak bilmiyor. napıcam bilmiyorum yeni ek gıdaya geçtik ağlatıp keyfini kaçırıp yemeğini de olumsuz etkilemek istemiyorum.
Kalkması gereken saat o zaten. Diş çıkarma donemindedir. Ara ara bu şekilde sık uyanmalari atakları oluyor sonra gene güneşli günler oluyor. Fakat 6 aylık bebek için uyanma saati 11 geç 11de 1. gündüz uykusuna başlamalı. Gece en geç 20.30-21 arası uyutun.sabah 7-8-9 engec uyanmali Gündüzde 3 gündüz uykusu son uyku şekerle gibi 30-45 dk en geç 17-18 de uyanmali diğerleri en az 1 saat olacak şekilde düzene girerse uyku aralıklarında her bebege göre değişir fakat 2-2.30 saat arası olur genelde o aylarda ayarlarsanız hergun aynı saatte gece ve gündüz uykusu yaparsa daha kaliteli ve sağlıklı uykusunu alır.

Merhaba 10,buçuk aylık kızım var. Kolik,alerji,laktoz intoleransı, vardı. Çok şükür hepsi geçti. 4. Ay uyku gerilemesiyle beraber alt üst oldum kolik dedikleri (bence kolik değil alerji kaynaklı gaz sancılarıydı) bebeğim saat başı uyanmazdı hele 3. Ayda 5 saat uyuyup acıktığı için uyanıp emer tekrar uyurdu. 4. Aydan sonra herşey değişti iyiyiye gitmesi gerekirken kötüleşti gündüzleri yatağında pışpışlayarak uyuyan bebeğim gündüzleride emerek uyumaya başladı . Saat başı kalkar oldu bir sorunu olduğunu biliyordum ama ne olduğunu bilmiyordum bir sürü doktora götürdüm alerji diyen oldu değil diyen oldu en sonunda bir doktor laktoz intoleransı teşhisi koydu damla verdi ve çok iyi geldi malesef ki 8. Aya kadar çektik bunu. Şuan bunu atlattık. Damla iyi gelince gece emzirmesini kesmeye karar verdim çünkü artık tükendim saat başı uyanmaktan sürekli huysuzlanmasından .Eşim hiç destek olmuyo sadece oda bazen yemek yaparken ilgileniyo onda bile 30 kere belki yanlarına gidiyorum. Neyse annem bana geldi ve 5 gün boyunca annem uyutmaya çalıştı ben uyutmaya çalıştım fakat evde kıyametler koptu desem yeri her yolu denedim fakat yok olmuyo direniyo en sonunda artık enerjisi kalmayınca pes ediyo ama ona rağmen 5 gün boyunca bu devam etti. Anneminde daha küçük o boşver kızım emsin , eşimin yapma şunu çocuğa ağlatma vs vs baskıları ve bebeğimin ağlamasına tahammülüm kalmamasıyla beraber pes ettim. Benim yanımda emerek uyuyo başka kimsede uyumuyo dışarıda bir kahve içmek benim için bir lüks oldu artık psikolojim alt üst yemek yiyememekten uykusuzluk ve düzensizlikten 43 kiloya düştüm. Görenlerin ayy çok zayıflamışsın bu ne böyle gibi aptalca yorumlarından sıkıldım. Aşırı unutkan oldum fırını açık unutuyorum odaya giriyorum ne yapacağımı unutup geri dönüyorum birşeyi nereye koyduğumu unutuyorum tükenmiş durumdayım. Bebeğimede neden uyumusun diye söylenmeye başladım kendimi çok kötü hissediyorum söyledikten sonra üzülüyorum ağlıyorum 10 dk sonra yine söylüyorum bu girdabın içinde sıkışıp kaldım. Çok uzun oldu biliyorum ama yardımınıza ihtiyacım var .Benzer şeyleri yaşayan , tecrübesi olan yada bir fikri olan var mı? 😢
Emerek uyuyan bi minik de bende var. Şu anda saat 2.30 emiyor uyursa uyuyacağım 😔

X