Kizima olan tahammulsuzlugum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
yavrucak doğar doğmaz depresif ve mutsuz bir ortama doğmuş maalesef.
evliliginiz bu kadar sorunlu iken keske bebegi yapmasaydiniz cocugu bosanmaya bahane olarak gormeyin çunku boşanmak isteseniz bunca sene çoktan boşanirdiniz sorunlariniz bebekten sonra doğmamış çünku.
emzirirken de kullanilan ilaclar var ama olmaz diyorsaniz emzirmeyi birakip tedavi olun.
anne sutu cok kiymetli evet ama sizin kar zarar hesabi yaptiginizda saglam psikolojide bir anne daha faydalı olacak bebeğinize.

Ben anlayisli olamicam size karsi. Berbat bir evlilige zorla bebek dunyaya getirip sonra o bebegide hirpaliyorsunuz. Gidin ilac kullanacak misiniz bosanacak misiniz ne yapacaksaniz bir an once yapin. Gerci bosanmak isteyen bebek olmadan bosanirdi simdi bebegi bahane edip babasiz kalacak ama demezdi. Baba babaysa zaten bosanincada yapar babaligini yok degilse ayni evin icinde olmak travmadan baska birseye yaramaz zaten. Annenizede yazik o da esini kaybetmis birde sizi cekiyor. Hastaysaniz iyilesin kimseyi stres topu yapmayin hele el kadar bebegi hic.
Ya diğer ülkelerde de böyle mi bilmiyorum ama bu ülkenin kadınlarının çoğu bağımlı kişilik. Yani bir koca yüzünden hayatına mıçmadığı insan bırakmamış. Hem anasına hem kızına azap oluyor. Sırf koca gitmesin diye zorla çocuk yapıyor. Şu kadar çaba ne için? Koca için. Kısacık ömründe ne için yaşadın? Kocam için. Sorsan kabul etmez ama binbir bahane sıralar. Şimdi de çocuğu bahane ediyor. İleride de şey der "kızım sırf sen babasız kalma diye ayrılamadım" halbuki çocuk bilmiyor ki koca gitmesin diye dünyaya geldiğini.

Gerekirse ilac kullanin, emzirmeyi birakin. Bagirmak cocugunuza daha cok zarar veriyor. Ben de kendimde bu sorunu farkettigimde doktora gittim. 2 yildir ilac kullaniyorum, oglum 2 yasindan beri. Ben cok faydasini gordum. Cocugumun en cok etkilenecegi yasta bunu ona yapmamak icin gittim doktora. Anne olarak gorevimiz bu. Babaniz icin uzgunum ama ben annemin olum haberini geceyarisi aldigimda sesime uyanip korkan oglum daha cok korkmasin diye icime aglamis bir insan olarak sizinle o konuda empati yapamadim. Annelik her seyden once cocugunuzu dusunmek demek cunku, anneniz babanizdan once bile.

Tamam kötü seyler yaşıyorsunuz diğer şeyler için bişey diyemem ama bebeğinize böyle davranmamak için ne yapıyorsunuz? Ne kadar emek vermişsiniz olsun diye şimdi bu reva mi? Benimde 9 aylık bebeğim var dökme, saçma günde 5defa üstünü değiştiriyorum. Eminim sizde de aynıdır aslinda ona kizmiyorsunuz çünkü küçücük bebeğe üstüne ,yere döktü diye kizmak mantıklı değil. Emziriyorsunuz 1yasina az kalmış ilaç kullanmayi dusunebilirsiniz , bir yasina kadar emzirin, bu arada süt sağin depolayin kestikten sonra onlarla idare edin bir süre ,siz ilac alınca iyi olacaksınız sütten daha faydali bence başlayın yoksa çocuk artik anlayamaya başlayacak mutsuz olacak.

Bence çokta doğru bir cümle her ne olursa olsun hiç bir çocuk bu durumu haketmiyor bahanesi emziriyorum ilaç kullanamam olamaz çünkü emzirirkende kullanılan ilaçlar var. Evde olan kocasına ses çıkartamayıp el kadar sabiye bağırmaya kimsenin hakkı yok. İyileşmek istemiyor boşanmak istemiyor tek yaptığı kendisine cevap veremeyecek olan bir çocuğa bağırmak.
E buna devam edip kpnu açmayabilirdi. Fikre yönlendirilmeye ihtiyacı var ki soruyor. Allah'ı mı eleştırelim yani. 🤣

E buna devam edip kpnu açmayabilirdi. Fikre yönlendirilmeye ihtiyacı var ki soruyor. Allah'ı mı eleştırelim yani. 🤣
Çocuk tüp bebekle olmamış olsaydı bu kadar sert yazmazdım mesela ben. Ama hem tüp bebek sürecinin uzunluğu, hem eşiyle olan problemlerinin en baştan beri var olduğu düşünülürse "akıllanmak" için bol bol süresi varmış konu sahibinin. Kafasının dikine dikine gitmiş. Bakmış kötü evliliğe çocuk da çare olmuyor, çocuk işlevini yitirmiş. Tahammül edilemez bir şeye dönüşmüş çünkü asıl amacına hizmet etmiyor.

Yaşanmış bir olaydan yola çıkarak:

Kızınızın babası hayatta diye ona kızgın olabilir misiniz?

Yazdıklarınızı bir yere kadar anlamaya çalışarak okudum ama iş ne zaman babasız büyümesi klişesine geldi bunlar bahane dedim. Çünkü o kısmını akıl edebiliyorsanız anne ile yaşanan problemlerin daha ağır sonuçlar verebileceğini de bilirsiniz.
Süper bir yaklaşım. Terapilerde öyle şeyler cıkıyor ki bu dahi mümkün.

Çocuk tüp bebekle olmamış olsaydı bu kadar sert yazmazdım mesela ben. Ama hem tüp bebek sürecinin uzunluğu, hem eşiyle olan problemlerinin en baştan beri var olduğu düşünülürse "akıllanmak" için bol bol süresi varmış konu sahibinin. Kafasının dikine dikine gitmiş. Bakmış kötü evliliğe çocuk da çare olmuyor, çocuk işlevini yitirmiş. Tahammül edilemez bir şeye dönüşmüş çünkü asıl amacına hizmet etmiyor.
Ben kadına kızmayın demiyorum orda inançla ilgili olan cümleye taktım. Buyrun kızın. Yani Allahım sen de yanlış kişiye vermişsin ona verme bana ver denmesi bana okey gelmedi.

Hanımefendi, ben zaten o süreçte doktora gittim. Kendisi dedi bana emzirme döneminde ilaç başlayamıyorum diye . Terapi yi ilk zamanlarda denedim. Ama dinlemek dışında bana çözümü olmadı psikoloğun
Ayrica şu durumdan hoşnut gbi mi gorunuyorum ordan? Caresiz ve çıkmazda olduğum için yazdım.

Sürekli çocuğuma bağıran biri değilim 7 ayda 2. Bağırisım bu. O ağlayınca ben de ağladım zaten
Ben napiyorum melegime diye .
Çok kolay bir çözüm var. Emzirmeyi kesmek.
Emzirilen ama hırpalanan bir çocuk mu? Emzirilmeyen mutlu bir çocuk mu? Bizim ülkemizde karın doyurmak psikolojiden önce geliyor maalesef. Sadece süt veren inekten farkımız olsun.

Ya diğer ülkelerde de böyle mi bilmiyorum ama bu ülkenin kadınlarının çoğu bağımlı kişilik. Yani bir koca yüzünden hayatına mıçmadığı insan bırakmamış. Hem anasına hem kızına azap oluyor. Sırf koca gitmesin diye zorla çocuk yapıyor. Şu kadar çaba ne için? Koca için. Kısacık ömründe ne için yaşadın? Kocam için. Sorsan kabul etmez ama binbir bahane sıralar. Şimdi de çocuğu bahane ediyor. İleride de şey der "kızım sırf sen babasız kalma diye ayrılamadım" halbuki çocuk bilmiyor ki koca gitmesin diye dünyaya geldiğini.
Önceki yorumumu okusaydın nedenini anlardin bayan cokbilmis. Önce iyi oku. Eşimle ayrı illerdeydik

Önceki yorumumu okusaydın nedenini anlardin bayan cokbilmis. Önce iyi oku. Eşimle ayrı illerdeydik
Keske sizde cok bilmis olsaydinizda bu evlilige cocuk getirilmeyecegini bilseydiniz. Hadi bunu bilemediniz neden emzirmeyi birakip dogru duzgun doktora gidip ilaca baslamiyorsunuz. Sizin psikolojiniz sutten daha onemli cunku annenizden bebeginizden cikartiyorsunuz butun mutsuzlugunuzu. Ayri illerdeymis hey Allahim ya tup bebek yapinca bakin birlestiniz ne guzel di mi?

Bilen bilir ben aşırı emzirme yanlısı biriyim ama emzirdiğiniz için ilaç kullanamıyor ve böyleyseniz emzirmeyin. karnını doyurayım derken ruhunu zedeliyorsunuz bebeğin. emzirmeyi bırakıp tedavi için destek almalısınız acilen. bebeğinize verdiğiniz zararı bir ömür telafi edemezsiniz sonra.

Bir yaşında bir kızım var ve kendisi geceleri mahvediyor . Sizi anlamaya çalışıyorum ama olmuyor. Hepimizin patlama noktaları olmuştur . Yedi aylık bir çocuğun nasıl dökmeden yemesini bekliyorsunuz. Biri size gelse elinize keman verse siz güzel calamadiniz diye dev gibi adam bagirsa nasıl hissedersiniz ?

Bazen bazı şeyler olgunlukla karşılanabilmeli babam öldü diye bunun bahanesiyle çevreye saldiramazsiniz. Çocuğun bakımına destek veren biri var dışarı cikabiliyorsunuz . Sizinki psikolojik sorundan çok simaracak biri varken çocuk kalmak oluyor.

Bebeğe çok üzüldüm ya o kadar zor sahip olmuşsunuz şimdide gereken sabrı ve değeri göstermiyorsunuz.tedavi olun bir şekilde herkes acı çekiyor sadece sizde değil.benimde sapasağlam babam aniden vefat etti sizi anlıyorum ama hayat devam ediyor en ufak hatada bağıran anne olmayın benim annem öyle biriydi mesela şimdi bin pişman ama nafile o zamanlar unutulmuyor.onun yüzünden hata yapmaktan korkan risk almaktan gereğinden fazla imtina eden doğru bildiğimden bile şüphe duyan bir insan olmdum ki halada gereğinden fazla temkinliyim🤷🏻‍♀️

Merhaba hanimlar ;
9 senelik evli ve 7 aylik tüp bebekle sahip olduğum bir kızım var
Evliligim hiçbir zaman güllük gülistanlık olmadı. 3 gün dargın 4 gün iyi şeklinde iki ileri bir geri devam etti şuana kadar. Zaman zaman hatalar da yaptım.
Bunun dışında 2 defa gebeligim kötü sonuçlandı. 1 si kendisi vefat etti karnında 22 haftalikken
Diğeri anomali nedeniyle 23 haftada sonlandı( acısını hala atamadım icimden)
Sonra tüp bebekle kızıma hamile kaldim. 7 aylıkken babamı aniden kaybettim
Başım bile ağrıyor demezdi. O kadar sağlıklıydi babam
Anı olum oldu. Hamileyken toparlayamadım.
Üzerinden 9 ay gecti ama ben hala diplerdeyim. Toparlayamıyorum. Dipsiz kuyudayim adeta. Boğuluyorum. Hamileyken ilaç kullanamadım. Şimdi de emziriyorum diye kullanamıyorum. . Evliligim zaten vasat otesi. İş e gitmek bile bana ödül gbi geliyor. Bir nebze kafam dağılıyor. Annem bakiyor o süreçte kızıma .
Ama ben en ufak şeyde bile patlayan birine dönüştüm. Babami çok ozluyorum .hergun 3 kez konusan, sesini duymayinca uyuyamıyorum diyen babamı kaybettim
Zor zamanlarımda arardım onu akıl alırdım. Şimdi kimsesiz kaldım
Bu depresif halim her hareketine yansıyor. Kızım a ek gıda surecindeyiz . Üstüne yemek döksün bağırıyorum, yere bisey dökülsün bağırıyorum. Dün yine döküldü. Öyle sert bağırdım ki. Yüzüme acı acı bakıp iç geçirerek ağladı yavrum. Biliyorum, bu bagirislarim onun ozguvenini de etkileyecek.
Of bile demek istemediğim anneme bile bagiriyorum:KK43:. Çok kırıyorum onu. 1 dk snra özür diliyorum ama nafile. )
Babamın emaneti halbuki o bana
İlaç kullanmak istyrm kullanamıyorum.terapi ücretleri maksimum derecede uçmuş. Evden çıkamıyorum kızım nedeniyle ( işten gelince mecalim de kalmiuor)
Ev zaten mezarlık gbi. Annemin yanında bile kavga ediyoruz. Bencil olup hatasını görmeyen, özür dilemeyen, kendi obsesif takıntılarıni bana da empoze edip beni de obsesif hale dönüştüren bir eşim var. Şimdi o normale döndü ama ben bu haldeyim.dusunun, bisey döküldü diye 7 aylık kizima tahammül edemiyorum.
Zaman zaman boşanmak çok geçiyor aklımdan.ama kızım ziyan olur, babasizligi nedeniyle ileride yanlış kararlar alir diye çok korkuyorum.
Böyle bir haldeyim.boguluyorum kızlar.ne yapacağımı bilemiyorum. Belki bana akıl verirsiniz :KK43:

Bir psikolog tavsiyesi olarak ciddiye aldım lütfen. Evet emzirmek önemli anne sütü önemli ama bebeğin sağlıklı bir psikolojide yetişmesi çok daha önemli. Lütfen psikiyatriste gidip tedavinize başlayın. Emzirirken de kullanılabilen ilaçlar mevcut. Kendinize de hızınıza da bu iyiliği yapın, emin olun çok rahatlayacaksınız.

Çalışıyormuşsun bebekte büyümüş birkaç damla süt alacak diye psikolojini daha da bozma derim. Git psikiyatriye başla ilaca. Geçmiş olsun. (Ben de çalışan emziren bir anneydim o nedenle rahatça yazdım)

Ilerde bunları hatırlayınca kendinizi de affetmezsiniz,ayrıca rahmetli babanız da böyle bir anne olmanızı istemezdi eminim..zorluklarla kucağınıza almışsınız, daha çok sarılıp, sevgi göstermelisiniz ona..bebeginizin en güzel anlarını kaçırmayın, bu günler bir daha gelmeyecek

Madem kocanla ayrı şehirdeydin.biraya geldikten sonra anlaşabiliyormuyuz diye bi baksaydın. Zorla tüp bebekle çocuk yapacağına. Annen üzülür diye ayrılmamışsın. Şimdi yanında kavga ederken üzülmüyormu. Saçma sapan bahanelerin çok komik. Emzirmeyi bırak ve tedavi ol. Çocuğun emzirmeyen ama sağlıklı bi annesi olsun.

Hanımefendi, ben zaten o süreçte doktora gittim.
Terapi yi ilk zamanlarda denedim.
Sürekli çocuğuma bağıran biri değilim
7 ayda 2. Bağırisım bu.
Ya kendine dürüst olur musun önce?
Sen kendine karşı bile dürüst değilsin, kendini aklama derdindesin. Nasıl çözüm bulabilirsin ki?
Daha bir saat önce şunları yazdığını unutmus gibi ne diyorsun.
en ufak şeyde bile patlayan birine dönüştüm.
Bu depresif halim her hareketine yansıyor.
Üstüne yemek döksün bağırıyorum, yere bisey dökülsün bağırıyorum.
Dün yine döküldü. Öyle sert bağırdım ki.
anneme bile bagiriyorum:KK43:. Çok kırıyorum onu
terapi ücretleri maksimum derecede uçmuş.
Annemin yanında bile kavga ediyoruz.
Tam toksik anne olacaksın heralde kendine çeki düzen vermezsen. benim toksik annem de sinirliyken bize or...pu derdi sonra asla böyle bir söz söylemediği üzerine yeminler ederdi, bizim uydurdugumuzu ima ederdi. Neyse ki hafızama güveniyorum ve şahit diğer kardeşim vardı da 'acaba ben mi olmayan şeyi uyduruyorum' diye delirmedim. Siz kızınızı delirtebilirsiniz ama ileride, yapıp yapıp böyle bir sey olmadığına ikna etmeye çalışarak. Su toksik hareketinizin psikolojide bile adı var, gaslightingin bir çeşidi

Ya kendine dürüst olur musun önce?
Sen kendine karşı bile dürüst değilsin, kendini aklama derdindesin. Nasıl çözüm bulabilirsin ki?
Daha bir saat önce şunları yazdığını unutmus gibi ne diyorsun.

Tam toksik anne olacaksın heralde kendine çeki düzen vermezsen. benim toksik annem de sinirliyken bize or...pu derdi sonra asla böyle bir söz söylemediği üzerine yeminler ederdi, bizim uydurdugumuzu ima ederdi. Neyse ki hafızama güveniyorum ve şahit diğer kardeşim vardı da 'acaba ben mi olmayan şeyi uyduruyorum' diye delirmedim. Siz kızınızı delirtebilirsiniz ama ileride, yapıp yapıp böyle bir sey olmadığına ikna etmeye çalışarak. Su toksik hareketinizin psikolojide bile adı var, gaslightingin bir çeşidi
Sizin annenizin boyle oldugunu hic dusunemezdim. Boyle akilli ozguvenli bir kadin olmak icin bayagi ugrasmis olmalisiniz sizi tebrik ediyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X