Kizima olan tahammulsuzlugum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendinize güvenin cesaretinizi toplayın. Eşinizden ayrılın hiçbir şeyiniz kalmaz. Evliliğiniz de ki mutsuzluk sizi tahammülsüz hale getirmiş olabilir. Ama unutmayın ne babanızın vefatı (başınız sağolsun) ne eşiniz ne de evliliğiniz de ki olumsuzluklar 7 aylığın bebeğin suçu değil. Sevdiklerinizi kırmak yerine kangren olmuş yarayı söküp atın sonra çok pişman olabilirsiniz . Ben bir de boşanırsam çocuğum ziyan olur algısını anlamıyorum hiç .Siz ona sahip çıktıktan ve olması gerektiği gibi yetiştirdikten sonra neden ziyan olsun ki ? Benim hem teyzem hem ablam boşandı ne kendileri ne de çocukları ziyan oldu . İş güç , ev bark, eş yuva sahibi oldular . İmkanınız var ise ömrünüzü bu mutsuzluluğa mahkum etmeyin .

Boşandınız diye çocuğunuz babasız kalmaz. Baba baba gibiyse yine babalık yapar değilse evliyken de bir anlamı yoktur zaten.
Bu şekilde büyümektense size iyi gelecekse boşanmış bir ailede büyümek daha hayırlı bence. Belki siz de toparlarsınız kendinizi bir dert eksilince hayatınızdan. Bazen bizi üzen şeyleri görmeyiz en temel yaramıza ineriz. Ben de annemi çok ani kaybettim hem de kötü bir şekilde. Ne zaman derdim olsa derdime değil annemin olmayışına üzülür ağlarım.

Öfkenizi yöneltmediğiniz ve hatta sığınacak tek limanınız lütfen bebeğiniz olsun. Siz de onun en değerli varlığısınız öyle düşünün, yaşam gücünü sizden alıyor
Anneniz de belirttiğiniz gibi babanızın emaneti, onun için emin olun daha da zordur bu kayıp. Birbirinize destek olun, güzel anılarınızı yad edin birlikte ağlayın hatta.
Tedavi olayı zaten şart. Başarabilirsiniz bu farkındalıklarla, ben inanıyorum

Allahim boylelerine nasip etmissin yavruyu bizlere layik görüp nasip eyle
Lutfen emzirmeyi birakin ve ilac kullanin.anne sutune ve emzirmeye hayranlığınız gözlerimi yasartti ama diger turlu kaş yapayim derken gözü cikariyorsunuz.ilaclarinizi kullanin annenizde cocuga bakiuormus zaten. Esinizide bosayin bir zahmet. Her seyde cocuga kiymet veriyor gibi duruyorsunuzda o cocugun o ortamda oyle bir babayla buyumesi daha kotu

Ilerisii çoook daha zor. Ben atletinin içine nar doldurup patlattı diye anlatıyorum 2 yaş bebemi. Ilerdeki yaşlarda gelip anne kakamı halıya yaptım diyo diyenler var.

Ilk cümleniz çok yanlış. Hem Allah'ın işini eleştir hem ondan iste...

Böyle bir durumu konu sahibi de hayal etmiyordur eminim. Zaten durumdan hoşnut değil diye anlatıyor derdini.

Kaybı yaşamışsıniz şimdi canlandırın ve bebeğinize bisey olursa naparsiniz onu düşünün babanın yanında acısının lafı bile olmaz değil mi? Hemen devlet hastanesinden randevu alın ilaca baslayin sut mut hikaye çocuğun sağlıklı anneye ihtiyacı var.

Konu sahibi yaptıklarının gayet farkında ve memnun değil. Ve kendince sebepleri de var, zor durumda farkındaysanız. Çok kırıcı yorumunuz.

Allah inşallah kucağınızı boş bırakmasın. En kısa zamanda bebeğinizin olmasını dilerim. Ancak kendi dileğinizi başkalarının üzerinden laf sokarak yapmayın lütfen.

Ilk cümleniz çok yanlış. Hem Allah'ın işini eleştir hem ondan iste...

Böyle bir durumu konu sahibi de hayal etmiyordur eminim. Zaten durumdan hoşnut değil diye anlatıyor derdini.
Bence çokta doğru bir cümle her ne olursa olsun hiç bir çocuk bu durumu haketmiyor bahanesi emziriyorum ilaç kullanamam olamaz çünkü emzirirkende kullanılan ilaçlar var. Evde olan kocasına ses çıkartamayıp el kadar sabiye bağırmaya kimsenin hakkı yok. İyileşmek istemiyor boşanmak istemiyor tek yaptığı kendisine cevap veremeyecek olan bir çocuğa bağırmak.

Ben anlayisli olamicam size karsi. Berbat bir evlilige zorla bebek dunyaya getirip sonra o bebegide hirpaliyorsunuz. Gidin ilac kullanacak misiniz bosanacak misiniz ne yapacaksaniz bir an once yapin. Gerci bosanmak isteyen bebek olmadan bosanirdi simdi bebegi bahane edip babasiz kalacak ama demezdi. Baba babaysa zaten bosanincada yapar babaligini yok degilse ayni evin icinde olmak travmadan baska birseye yaramaz zaten. Annenizede yazik o da esini kaybetmis birde sizi cekiyor. Hastaysaniz iyilesin kimseyi stres topu yapmayin hele el kadar bebegi hic.

Hanımefendi, ben zaten o süreçte doktora gittim. Kendisi dedi bana emzirme döneminde ilaç başlayamıyorum diye . Terapi yi ilk zamanlarda denedim. Ama dinlemek dışında bana çözümü olmadı psikoloğun
Ayrica şu durumdan hoşnut gbi mi gorunuyorum ordan? Caresiz ve çıkmazda olduğum için yazdım.

Sürekli çocuğuma bağıran biri değilim 7 ayda 2. Bağırisım bu. O ağlayınca ben de ağladım zaten
Ben napiyorum melegime diye .

Sizin anlattığımız tabloda her gün bağıran bı anne imajı çizildi gözümüze . Terapiye lütfen devam edin

Bu nasıl bir cümledir ya. Böyleleri derken? Sen benim neler yaşadığımı, nasıl şeyler atlattığımı nerden biliyorsun?
Babami kaybettiğimde oldum oldum dirildim ben sen biliyr musun? Herkes yas sürecini Ayni yaşayamıyor. Lütfen saygı biraz.
Bu durumdan zaten hoşnut olmadığım için zaten yazdım buraya

Siz yıllarca beraber yaşayıp baba kız tadını aldığınız bir hayatta koskoca kadın olmuşken babanızın vefatıyla bunları yaşıyorsunuz o çocuk daha size muhtaçken bunları yapamazsınız siz koskoca kadın babasızlığı kaldıramıyorken o çocuk annesizliği nasıl kaldırsın herkes ek gıda geçtikten sonra emzirmek zorunda değil emzirmeyi bırakın devlet hastanelerinde ücretsiz psikolog servisleri var Onlarla görüşün ben de dört kere bebeklerimi kaybettim onlardan destek aldım ve çok iyi geldi size de iyi geleceğini düşünüyorum ben de şu an tüp bebek tedavisindeyim yaşadığımız şeyler zor farkındayım Çok mutsuzsanız boşan benimle de annemle babam ayrı babam varken hayat daha zordu mutsuz bir evin içinde çocuğu büyütmeye gerek yok

Başınız sağolsun Sabirlar diliyorum size... benim kafama takilan tek bi soru var zaten sorunlu bi evlilikmiş neden tüp bebek yaptınız? Yazınızın sonunda boşansam kızım ziyan olur demişsiniz. Neden bunu simdi düşündünüz zaten sorunlu bi evlilikmiş. Tup bebek çok meşakkatli bi süreç esinizle gecinemiyosaniz o süreci nasil gecirdiniz.

çocuğu emzirmeyi bırakıp psikiyatriye gidin ilaç kullanmanız daha iyi olur
çocuk formul mama ile beslenir büyür ama şu hareketleriniz çok daha kötü etki bırakır
ayrıca hiçbir zaman iyi olmayan bir evliliğe niye tüp bebek yapacak kadar uğraş verdiniz ki?

Boşanmama nedenim şuydu.annem kalp hastasiydi. Babam da sağlıklıydi ama içine atardı sanirim. Uzulurler ve anneme sebep olurum diye korktum. Annem küçücük şeyde bile büyük üzüntü duyan bir insan. Biri bisey dediğinde bile ağlar nur yüzlüm.

Keşke psikolojik yeterlilik düzeyine varılmadan evlat sahibi olunmasa. Herkes dogurmak zorunda değil, çocuk sahibi olmak neyin şovu mana veremiyorum .üzgünüm böyle şeylere pek mana bulamıyorum. Yavrunuz adına üzüldüm, umarım en kısa sürede toplar terapi alırsınız zira siz almazsanız yavrunuz ileriki zamanlarda yetişmiş bir kadınken alacak.

Haklısın. Ama evliligim sorunlu olsa da ben mutluydum Babamın ölümüne kadar. Evliliği hayatımın 1. Merkezine oturmadim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…