Doğuma Hazırlık Kızıma isim bulamadık

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Çocuklara isim koyarken ismin 3 evrelik bir yaşamda nasıl olacağını düşünmek gerektiğini düşünüyorum çocukluk-gençlik yaşlılık o sebeple yeni moda isimleri kendi adıma çok sevemiyorum ben klasikciyim galiba
Zeynep-elif-ipek vs gibi Sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun

Amin inşallah, teşekkürler
Zor bir surec cocuk adini severmi,uyarmi ismine yapisi,ilerde dalga konusu olurmu herseyi düşünüyorum

Mira ismini ilk kez duydum, anlamı nedir bilmiyorum, bence güzel değil. Onun yerine Miray almaz mısınız, anlamı da güzel :KK16:

Diğer saydıklarınız da o kadar çok var ki. Hele duru ve su, adım başı. Ben olsam koymam. Çok yakın arkadaşımın da kızı olacak, o da sormuştu. Mihra çok istiyor kendisi ama ben miray, müge, feryal, rana önermiştim şimdi hatırladıklarım. Allah sıhhat versin, güle güle büyütün inşallah bebeğinizi.

Naptınız ya :) esinizin begenmemesi cok normal bence :anneadayı: kizim olursa güneş koyacagim. Zeynep ve melek te favorilerimden.. :emir_bebek:

saglıcakla dugur inş. şu saydıgın iismlerin hiçbirini sevmıyorum. son zamanlarda koyulan en cok isimler bunlar.
nereye baksam mira, kumsal, duru..
anlamı güzel, agır olmayan bi isim seçin derim. her ınsan degıl ama bazı ınsanlar isminin özelliklerini taşırlar çünkü.

Naptınız ya :) esinizin begenmemesi cok normal bence :anneadayı: kizim olursa güneş koyacagim. Zeynep ve melek te favorilerimden.. :emir_bebek:[/QUO
Ben masal ve eylul dusunmustum ilk basta eskidi dediler,bunlari düşündüm,bunlarda cok varmış yorumlardan oyle anlaşılıyor
Güneş,yigenimin adi guzel

Ben masal ve eylul dusunmustum ilk basta eskidi dediler,bunlari düşündüm,bunlarda cok varmış yorumlardan oyle anlaşılıyor
Güneş,yigenimin adi guzel

Kumsal olmaz bence zira anlamı deniz kıyısındaki kum

Bizim bir arkadaşımız vardı burada ise selam olsun diyeyim adı Gürçim idi

Kendini tanıtırken bol ot derdi

Ablasının adı Elçim imiş bu da uyumlu olsun demişler

Kızınız da yaşamasın böyle şeyler

Su ile ilgili bir anekdot

Eşimin teyzesînin kızının adı su

Küçükken Kv ye gelmişler görümcem Sofra kuruyormuş ev kalabalık düğün zamanı

Gelen geçen su nerede diyormuş masada diyormuş son sorana patlamış koydum ya sürahi ile diye herkes gülmekten bayılmış

Bir arkadaş da X su erikli su gibi demişti ben de katıldım

Kısa bir ismim var karşıdaki anlayıncaya kadar geçiyor esasen iki üç heceli isimler daha anlaşılır oluyor

saglıcakla dugur inş. şu saydıgın iismlerin hiçbirini sevmıyorum. son zamanlarda koyulan en cok isimler bunlar.
nereye baksam mira, kumsal, duru..
anlamı güzel, agır olmayan bi isim seçin derim. her ınsan degıl ama bazı ınsanlar isminin özelliklerini taşırlar çünkü.

Amin inşallah teşekkürler canım
Evet ben duymamistim hic,yorumlardan da öyle anlaşılıyor
Uğur getiricek eskimeyen degisik ne olabir?

Amin inşallah teşekkürler canım
Evet ben duymamistim hic,yorumlardan da öyle anlaşılıyor
Uğur getiricek eskimeyen degisik ne olabir?
ben çok arastırmıstım. hatta öncelık olarak senin şu seceneklerden bile vardı içinde. sonra düzgün bişiler koyayım '' kumsal, mira'' diye nine mı olur dedım :KK70: yani bu isimler bence bebeklere yakısıyor
ama bunlar bebek kalmayack :=)
benım kızımın adı Bilge ferah mesela
gercekten anlamını taşıyan bi çocuk.

Kumsal olmaz bence zira anlamı deniz kıyısındaki kum

Bizim bir arkadaşımız vardı burada ise selam olsun diyeyim adı Gürçim idi

Kendini tanıtırken bol ot derdi

Ablasının adı Elçim imiş bu da uyumlu olsun demişler

Kızınız da yaşamasın böyle şeyler

Su ile ilgili bir anekdot

Eşimin teyzesînin kızının adı su

Küçükken Kv ye gelmişler görümcem Sofra kuruyormuş ev kalabalık düğün zamanı

Gelen geçen su nerede diyormuş masada diyormuş son sorana patlamış koydum ya sürahi ile diye herkes gülmekten bayılmış

Bir arkadaş da X su erikli su gibi demişti ben de katıldım

Kısa bir ismim var karşıdaki anlayıncaya kadar geçiyor esasen iki üç heceli isimler daha anlaşılır oluyor

Guldurdun beni valla:) ablamin kizi yagmur,onunlada yagmur yaginca dalga geçiyorlar,
3 yasin.daydi sanirim ,yagmuru cok severiz ablam ve ben ,birgun birburimize sesleniyoruz kos,kos yagmur yagiyor diye cama yapistik,tabi cocukta bizim bacagimiza vurmaya başladı,hem cagiriyosunuz hem ilgilenmiyorsunuz:)

ben çok arastırmıstım. hatta öncelık olarak senin şu seceneklerden bile vardı içinde. sonra düzgün bişiler koyayım '' kumsal, mira'' diye nine mı olur dedım :KK70: yani bu isimler bence bebeklere yakısıyor
ama bunlar bebek kalmayack :=)
benım kızımın adı Bilge ferah mesela
gercekten anlamını taşıyan bi çocuk.

Haklisin,
Ferah ta güzelmiş

X