Doğuma Hazırlık Kızıma isim bulamadık

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
kızımın adı eylül..bir kzıım daha olursa elvin, ela yada elif düşünüyorum..bazen sırf değişik olsun diye saçmasapan isimlerde konulmasına karşıyım

kızımın adı mira çokta seviyoruz babası koydu ama ilk benden duymuştu bu ismi, en çok sevdiğim yanı her dilde analmı farklı ama latince kökenli ve asıl anlamı olağanüstü harika demek, türkçede de yön gösteren tahta bir aletin adı...
adı gibi mükemmel ve yön gösterici olmasını temenni ediyorum....

illa su kullanacaksan ece su da olabilir..
Amin inşallah,Allah bagislasin mira yi canım

Ecede guzel

Lena ismine bayılıyorum. Düşünebilirsin. :KK200:
Arapça'da bizim için , bizden biri ve insan anlamlarına geliyor. Yunanca'da ise günışığı ya da ayışığı anlamına geliyor.

Su Ela ya da Su Eda ismini düşündüm ben bi ara ama kızımın adını oyduk biz kurtulduk :KK70:

Kızımın adı Deniz olacak nasipse. Sen de Nehir ya da Nil'i düşünebilirsin. Kısa isim istiyorsan Nil çok hoş bence.

Bence ece yada liva yada her ikisi ece liva
Ece kraliçe demek.
Liva anlamları
1. Bayrak. 2. Mülki idarede kaza-vilayet arasında bir derece, sancak. 3. Tugay. 4. Tuğgeneral. 5. Livai saadet, Liva-i şerif. Hz. Muhammed (s.a.s)'in bayrağı Livaü'l-Hamd: Muhammed ümmetinin mahşer günü altında toplanacakları bayrak. Makam-ı Ahmedi.

Bence ece yada liva yada her ikisi ece liva
Ece kraliçe demek.
Liva anlamları
1. Bayrak. 2. Mülki idarede kaza-vilayet arasında bir derece, sancak. 3. Tugay. 4. Tuğgeneral. 5. Livai saadet, Liva-i şerif. Hz. Muhammed (s.a.s)'in bayrağı Livaü'l-Hamd: Muhammed ümmetinin mahşer günü altında toplanacakları bayrak. Makam-ı Ahmedi.
Liva ilk d3fa duydum ama gercektende degisikmis degerlendiricem teşekkürler canım

Çocuklara isim koyarken ismin 3 evrelik bir yaşamda nasıl olacağını düşünmek gerektiğini düşünüyorum çocukluk-gençlik yaşlılık o sebeple yeni moda isimleri kendi adıma çok sevemiyorum ben klasikciyim galiba
Zeynep-elif-ipek vs gibi Sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun

Selam hanimlar ,
benim bir prensesim olucak Allah nasip ederse,ilk bebisim, ama henüz isim bulamadik aklimdaki isimler

Mira,mira su,
ada,ada su
İrmak
Duru
Su ada
kumsal

su ismini ek olarak koymak istiyorum,birde boyle kisa isimleri seviyorum ,ama esim beğenmiyor
( muhtemelen bunlari koymayacağız)

Varmi değişik kisa ,bu tarz isim onerisi olan simdiden teşekkürler herkeze
Beril

hiçbiri güzel değil. bu isimleri duydukça nedense midem bulanıyor, sıktı sanırım ve yapmacık duruyor bence.
kızım olsa zeynep koyabilirdim.

X