Doğuma Hazırlık Kızıma isim bulamadık

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ben eskiciyim :dondurma: belli beğenmeyeceksin ama
mücella
Leyla
Feruzan
Fahriye
Rukiye...
Siz de fazla eskiciymişsiniz yav bu isimleri kullanan kaç kişi var kullananlara sorsak sevmiyorlardır bile de her neyse... Leyla hariç diğerleri çok zorlama isimler bence :)

Kumsal olmaz bence zira anlamı deniz kıyısındaki kum

Bizim bir arkadaşımız vardı burada ise selam olsun diyeyim adı Gürçim idi

Kendini tanıtırken bol ot derdi

Ablasının adı Elçim imiş bu da uyumlu olsun demişler

Kızınız da yaşamasın böyle şeyler

Su ile ilgili bir anekdot

Eşimin teyzesînin kızının adı su

Küçükken Kv ye gelmişler görümcem Sofra kuruyormuş ev kalabalık düğün zamanı

Gelen geçen su nerede diyormuş masada diyormuş son sorana patlamış koydum ya sürahi ile diye herkes gülmekten bayılmış

Bir arkadaş da X su erikli su gibi demişti ben de katıldım

Kısa bir ismim var karşıdaki anlayıncaya kadar geçiyor esasen iki üç heceli isimler daha anlaşılır oluyor

Ecemi?:)

Kumsal mi????? Kumsal diye isim mi olur ya oldu olacak sahil felan koysun insanlar. Ilk defa burda okudum boyle kumsal diye. Artik acayip isimler turemeye basladi vallahi :işsiz:

Elbette tercih sizin. Ben eylul ismini severim esen de guzel.

Selam hanimlar ,
benim bir prensesim olucak Allah nasip ederse,ilk bebisim, ama henüz isim bulamadik aklimdaki isimler

Mira,mira su,
ada,ada su
İrmak
Duru
Su ada
kumsal

su ismini ek olarak koymak istiyorum,birde boyle kisa isimleri seviyorum ,ama esim beğenmiyor
( muhtemelen bunlari koymayacağız)

Varmi değişik kisa ,bu tarz isim onerisi olan simdiden teşekkürler herkeze
doğa :)

Selam hanimlar ,
benim bir prensesim olucak Allah nasip ederse,ilk bebisim, ama henüz isim bulamadik aklimdaki isimler

Mira,mira su,
ada,ada su
İrmak
Duru
Su ada
kumsal

su ismini ek olarak koymak istiyorum,birde boyle kisa isimleri seviyorum ,ama esim beğenmiyor
( muhtemelen bunlari koymayacağız)

Varmi değişik kisa ,bu tarz isim onerisi olan simdiden teşekkürler herkeze
Bende konuyu takip edeyim benim hamilelik Yen'i ama bana fikir olur kız olursa
Mira yok ya bira gibi

nefes çok agır bence. mesela görümcemın oğlunun adı doga, çocuk gercekten çok uysal bi bebeklık gecırdi. bebek demeye şahit lazımdı. ama!.. doga gıbı geçişleri var, bi öyle bi böyle bazen. anı anını tutmaz.

Ne guzel iste uysalmis,burcundan olmasin o gecisler canım?

Bende sansli olsun istiyorum

Zeynep i bende begeniyorum
Her nesil devam edecek bir isim ve genel olarak karaktere de yansıdığından seviyorum:KK16:Ben akrabalarımdan bir kaç insanın ismini de çok severim mesela olmasa koyardım gibi geliyor kızıma:KK53:Ümran, Akasya, Asya :emir_bebek:

Son düzenleme:
okul çağında dalga gecılmeyecek
telaffuzu zor olmayacak
anlamı güzel aynı zamanda da agır olmayacak. bunlar önemli :) yani lütfen isim koyarken cocugu düşünün
kendı heveslerınızı degıl

deniz, eylül bu isimleri ben de çok severım. akrabalarda olmasaydı belki deniz i düşünebilirdik.

X