Kizima hakaret

oldukca sorunlu bir insanmış.
ancak bir şekilde tepki vermelisiniz.
koskoca kadın.
psikolojik sorunu var ise yardım alsın.
sizlere eziyet etmeye hakkı yoktur.
buna müsade etmeyin.

Icimden gecenleri bilseniz keske cok aci bisiy kardesime cocugumu emanet edememe duygusu icim yangin yeri.o bir cocuk nasil kiydin cekistirdin bagirdin ya esim o duyarsa ne olacak

Tesekkur ederim oylesi en dogrusu gibi gorunuyor yalniz kendime olan ofkem bitmiyor kizim benim yuzumden yasadi bunu
Neden kendinize kızıyorsunuz ki.Kaldığı yer yabancı bi yer değil ki.Sizin annenizin kardeşinizin yanı.Yani bu hayatta güvenebileceğiniz ilk kişiler.Allah korusun ilerde başınıza bişey gelse evlatlarınıza kol kanat gerecek ilk kişiler aileniz değil mi.Hiç kızmayın kendinize.Hatalı değilsiniz.Kızınız şuan kendini savunamayacak ve bu tür olaylardan etkilenebilecek yaşta.Biraz bu yüzden hassasınız galiba.İlerleyen yaşlarında 18 yaşına gelince falan yine siz olmadan kalabilir anneannesinde.Bunlar olağan şeyler Yani.

oldukca sorunlu bir insanmış.
ancak bir şekilde tepki vermelisiniz.
koskoca kadın.
psikolojik sorunu var ise yardım alsın.
sizlere eziyet etmeye hakkı yoktur.
buna müsade etmeyin.
Annem icin cok yipratici olacak ama bir cozum bulacagim

Cok naif bir cocuk yani prenses gibi buyutmedim ama ofkeli hircin kavgaci degil mantikli konusulabilen bir cocuk ama nihayetinde cocuk ve yarali keske birakmasaydim kendimi bi nedenle sucluyorum

Icimden gecenleri bilseniz keske cok aci bisiy kardesime cocugumu emanet edememe duygusu icim yangin yeri.o bir cocuk nasil kiydin cekistirdin bagirdin ya esim o duyarsa ne olacak

Yıpratmayin kendinizi bu kadar. Siz öyle davranacagini bilseniz zaten izin vermezdiniz. Küçük kuzu korkmus ama ona belli etmeden bir daha asla onunla kalmamasinin yolunu bulun. Sizin çocuğunuz sahipsiz değil. Ama lütfen çok uzmeyin kendinizi. Ya çocuk hiç söylemeseydi...

benim de 5 yaşında bir kızım var,
ne olursa olsun ne benim ne eşimin ailesinden kimse kızıma hakaret edemez, önce olay çıkarırım sonra da bidaha asla görüşmem.
kimse kızımdan kıymetli değil
Elbette herkesin cocugu kiymetlidir ama annemiz yasli gormek ister diye bir cozum bulmaya calisiyorum zaten asla birakmam bir daha

Cocuguma elimden geldigi kadar kibar konusmaya gayret gosteririm fakat cocugu oyle birsey soyleyerek uzmuski goturmezsem bana anlattigi icin gotmedigini dusunecek cocuk .cunku bu aramizda sir demis eger annene anlatirsan asla getirmez seni goremezsin bizi bir daha demis simdi goturmesem cocuk bana anlattigi icin goturmedigimi dusunecek ve teyzem dogru soylemis bir daha anneme anlatmamaliyim diye dusunebilir bir sorun yasarsa bunlardan korkuyorum

Anneannede teyzede cocugun yatiya kalmasi niye cok garipsenmis anlamadim.genel bakis itibariyle etik olmayan bir durum degil.fakat sorunlu bir teyzeye sahipsiniz.bu durumda cocugun yatiya kalmasi tartisilabilir. Cocugu oraya gondermezseniz size inanip bir daha durust davranmayabilir.en makulu annenizle iletisime gecmeniz.durumu gorusmeniz.siE karsi ofkesini cocugunuzdan cikarmis gibi gorunuyor olay. Annenizde farkinda aslinda.cocugunuzu yalniz bırakmayın.yatiya kalma konusu icinde ufak mazetetlerle konuyu unutturun

ozaman
yiğeninide de zarar verebilir en azından kıskanır belki gocık olur uzak tutun

çocuğunuz çok kırılmış belli ki ne hakkı var teyzesiyse teyzesi kıyamet koparırdım galiba

Sizin yerinizde olsam, o ablayı yakındaysa evinde, değilse telefonla yakalarım. Asıl hayvanın kim olduğunu gayet açık şekilde anlatacak şekilde baştan aşağı hallederim.

Sonra annemi, bunlar olurken nerede olduğunu, kendisine emanet çocuğa bunları nasıl yaptırdığını teker teker sorarım.

Sonra kızıma hiç kimsenin ona bağırma, hakaret etme hakkı olmadığını, bu tür olayların sır olmaduğunu anlatır, ben yokken teyzesi ile görüşmemesini, görüştüğü zaman da, her hangi bir olayda ilk bana gelmesi gerektiğini anlatırım.

Çocuklarınızı siz korumazsanız kim korur?

Ben de bunu söyleyecektim.
Götürmemeyi bu yüzden seçmemelisiniz.
Hatta ablanızla konusun, çocuğunuzla 3 nuz birlikte bir konuşma gerçekleştirin.
Ablanız özür dilesin, yaptığının hatalı olduğunu ve kimseye böyle bir şey yapılmaması gerektiğini söylesin.
Sonra da çocuğa bir hediye versin, aferin iyili annene anlattın desin.
En azından bu kadarını yapmalı çocuk için...
Siz de yalnız bırakmayın orada ama götürmemezlikte yapmayın.

kardeşiniz arayıp ağzına tükürün. savcılığa suç duyurusunda bulunacağınızı söyleyin.. ve kızınızdan özür diletin...

Ben henüz anne değilim, ancak sizi tebrik ediyorum kızınıza kendini rahat hissettirmişsiniz ki sıkıntısını sizinle paylaşmış. Sorunu nasıl çözersiniz bilmiiyorum ama yapıcı olmaya çalışın, anneniz arada

Cocugu ananesinde bırakmak hata değil bence. Annesi ilgili olan pek çok kişi yapar bunu. Bu konuda kendinize kızmayın ama ablanız cok feci. Bence arayın, kızınız yanınızda olsun o konuşma esnasında. Laflarınızı secerek konuşun ama tepkinizi belli edin.

Bir de küçücük çocuğa annesinden bunu saklamasını nasıl söylersin kısmını iyice belirtin. Tabi ki söyleyecek, senin benim çocuğuma bağırıp çağırMaya hakkın var ama onun bunu söyleye mi hakkı yok deyin. Ve cocuğunuza da durumdaki yanlışları bir bir anlatın. Küçükker ama aptal değiller. İnsan ilşkilerini o kadar iyi anlıyorlar ki.

Yoksa bundan sonra o ablanızın yanında çocuk hep ezik hisseder. Ablanız da kullanır bundan sonra bunu, bir kere yapan alışır yine yapar emin olun. Sizden tepki gördüğünü bildiği zaman durur ancak.

Yetişkinlerden örnek vereyim, Eşimin ablasıyla bir sorun yaşadık. Her gün arayıp tartışıyoruz. Konuyu eşimin bilmesini istemiyor, çünkü eşimin eli maşalı. Kimse duymasın diyor sürekli. Aramızdaki konu dedim önce, ama baktım 1-2 önü alınmıyor. Eşime söyledim. Gitti kavga etti. Telefonlar kesildi. Bir daha da bu tarz muhabbetlere hiç giremedi benimle.

Bundan sonra o ablanız evdeyken hiç bırakmayın onlara.

5 yasinda cocuk onlari cok seviyor bu nedenle aramizda sir yoksa annene soylersen bir daha getirmez demis.hataliyim evet ama gece kalmadan aldim dun 3 saat kaldi sadece
Konunu okuyunca kalakaldım.Görünmez bir el boğazımı sıktı sanki,bir an nefessiz kaldım.Bebeğim,nasıl da üzülmüştür,kırılmıştır yavrum.Teyze anne yarısı sözü var ya,ben onu öyle sorumlu olarak anlıyorum.Yoksa çeyreği olamaz annenin.Sana neden bıraktın demeyeceğim,ama ben bırakmazdım.Sonuçta aile senin ve tanıyorsun.Ayrıca sen evden çıkmışsın ve kalması gibi bir planın yok.Annen de kalsın dememeli.Benimde çocuklarım kvde kalmak isterdi.Hadi bakalım montlarınızı giyin derdim,çıkardık.Bir kaç kere ağlamayı denediler.Eve geldiğimizde dedim ki,istiyorsan ağla,benim için sorun yok.Ama orada kalmayacağız.Herkes, kendi evinde yaşar.Başkasına sadece gezmeye gidilir.Emrivakiye izin vermeyeceğimi bilirler.Önceden konuşulur amenna.Bunu öğret canım şimdiden.Kimbilir nasıl üzüldün,hissettiklerini anlıyorum.Gerçekten...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…