İlköğretim Yorum ve Soruları Kızım okulda düştü

Habesli02

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2013
160
153
Arkadaşlar kızım 3.sinifa gidiyor son dersten bi önceki teneffüs bir çocuk hızla koşarak kızıma çarpmış ve malesef yere kapaklanmis kızım sağ tarafı komple şişlik ve morluk içinde öğretmen beni aramadı kim çarptı bellide degil neden aramadiniz diyorum bişeyi yoktu diyor kavga gürültü seven bir insan değilim o yüzden aldım çocuğumu geldim ama içim içimi yiyor kızıma baktıkça kafayı yicem bi yol gösterin lütfenn

Son düzenleme:
Arkadaşlar kızım 3.sinifa gidiyor son dersten bi önceki teneffüs bir çocuk hızla koşarak kızıma çarpmış ve malesef yere kapaklanmis kızım sağ tarafı komple şişlik ve morluk içinde öğretmen beni aramadı kim çarptı bellide degil neden aramadiniz diyorum bişeyi yoktu diyor kavga gürültü seven bir insan değilim o yüzden aldım çocuğumu geldim ama içim içimi yiyor bu olayda sorumlu kim ozamn diye kızıma baktıkça kafayı yicem bi yol gösterin lütfenn
Böyle şeyler olabilir.. Çok çok doğal, sorumluyu bulsanız ne yapacaksınız.. sonuçta çocuk koşarken, kızınıza çarpmış,yani gelip bile isteye darp etmemiş ... Yanlışlıkla olabilir böyle şeyler, bence çok abartmayın ve kızınızı da telaşlandırmayin..

Olabiliyor maalesef yanlışlıkla böyle üzücü durumlar,çocuklar oyun çocuğu. Olayda kasıtta yok anlatmanıza göre. Yani yüzlerce öğrenci arasından hangi birini takip etsinler öğretmenlerde, bilemezler ki hangi öğrenci nasıl çarptı. Çok geçmiş olsun.

Okulda iken bir öğrencim hentbol topu ile kafama vurdu. Gözlerim karardı o kadar sert vurdu çünkü. Ne yapabilirdim ki bilerek vurmadı çünkü. Nöbetçi öğretmen de bendim. Bilerek yapılmış olsa inanın haklısınız. Geçmiş olsun çocuğunuza.

Küçükler tamam yapacak bir şey yok ama ya o an şişliği önlemek için bir şeyler yapmalıydılar ya da sizi aramalılardı. Kardeşim okulda düştüğünde öğretmeni arayıp söylemişti ama önemli bir şey yok kontrol ediyorum demişti.

Bende 2. sınıfa giderken düşmüştüm. Öğretmenimiz şiddet uygulayan bir adamdı.

Beslenmemde tost vardı, sınıfımdan bir erkek istemişti biraz çocuk aklı vermemek için aldım tostu kaçtım. O kovaladı ben koştum derken yere bir kapaklandım kii hala fotoğraflarım vardır suratım mosmordu yaş günümde.😂

Öğretmenim defalarca bana nasıl düştüğümü sordu dövecekti çocuğu çünkü herkes beni arkadaşımın ittiğini söylemiş. 🤷‍♀️ İnandırana kadar canım çıkmıştı. Aklıma geldi okuyunca. 🥲

Çocuktur, düşer kalkar. Böyle durumlar için okulda bi ecza dolabı olmalı bence

Çarpan çocuk bilinse ne olacak ki? Bahçedeki nöbetçi öğretmen de her yerde olamaz ayrıca, onun olmadığı bir yerde gerçekleşmiş olmalı. Çünkü düşen bir öğrenci görseler mutlaka yardım ederler. Sınıf öğretmeni şişlik görse de arardı zaten niye sorumluluk alsın ki? Sonradan şişmiş olmalı. Geçmiş olsun ama çocuk bu düşe kalka büyüyecek belki bir yerleri bile kırılacak zamanla. Bu kadar üzülmeye gerek yok diye düşünüyorum

Aslında benim sorun ettiğim sadece beni aramamasi gerçekten beni arasaydi çocuğumun ilk haliyle dr götürebilirdim beni aramadı takıldığım nokta bu birsuru şey bahane etti aramadım diye kızım çok korkmuştu beni görünce ağlamaya başladı oyuzden arasaydi böyle olmazdı

Hemen şişip morarmaz, zaten son teneffüs olmuş olay fark etmemişlerdir. Sıkıntılı bir durum olsa ararlardı. Okullarda çocuklar arasında böyle şeyler olabiliyor. Kasıt ve ihmal yok bence, kendinizi doldurmayın lütfen.
Resim atamadım okula gittiğimde gözü kapanmış sağ tarafı şiş ve mor görünce şok oldum inanın abartmıyorum

Benim kızım daha küçük bilmiyorum ama merak ettiğim şey artık öğretmenler arıyor mu bu tarz durumlarda? Özel okul falan mı? Devlet okuluysa hangi birinin ailesini arasın diye düşündüm şahsen

Benim kızım daha küçük bilmiyorum ama merak ettiğim şey artık öğretmenler arıyor mu bu tarz durumlarda? Özel okul falan mı? Devlet okuluysa hangi birinin ailesini arasın diye düşündüm şahsen
Arıyorlar tabi özeli devleti yokki bu işin Allah korusun daha kötü olabilirdi çok şükür ne diyim

Arıyorlar tabi özeli devleti yokki bu işin Allah korusun daha kötü olabilirdi çok şükür ne diyim
Ben bacağımı kırdığımda 3 ders revirde oturduğum halde aramamışlardı da o geldi aklıma. 90larda kimsenin umrunda değildi tabi bahçede ne olduğu

Geçmiş olsun. Bu çok doğal bişey. Allah beterinde saklasın.

insan kendi evladını böyle görünce dünyaları yıkası geliyor ama çocuk bunlar.
öğretmenler devlet okullarında yaralanma, kırılma gibi büyük şeyler olmayınca aramıyolar.o an gözü şişmeyince önemsememiş demekki.

Sorumlu kim sizce?
hiçkimse
çocuklar koşar oynar birbirine çarpar düşer, siz hiç düşmediniz mi, yanlışlıkla bir arkadaşınıza çarpmadınız mı? Tüm okul kadrosu gözünü dikip sizin çocuğunuzu mu kollayacak?
ortaokuldayken bir arkadaşımla şakalaşıyorduk, saçımı çekecek diye koştum kaçarken düştüm eve kırık ayakla döndüm, sorumlu kim, hiçkimse.
yine ortaokuldayken erkekler futbol kızlar voleybol oynuyorduk, oğlanlardan biri öyle bir vurmuş ki topa yanlışlıkla kafama geldi ve bayıldım, öğretmenler ayıltmış, eve dönünce aileme anlattım doktora götürdüler, sorumlu kim, hiçkimse.
oğlum jimnastik kursuna başladı, daha ilk gün ders başlamadan koştururken bir arkadaşıyla çarpışmışlar bileği sakatlandı, öğretmen diğer çocuklarla ilgilenirken görmemiş, oğlum eve gelince söyledi, aradım öğretmeni olayı görmediğini öğrenince oğlumu bir kenara oturtup derse katılmamasını sağladığını söyledi, teşekkür edip çocuğumu doktora götürdüm, sorumlu kim, hiçkimse
deney dersinin olduğu gün oğlum eve astım krizi geçirerek geldi, yaptıkları karışımın kokusu tetiklemiş, öğretmeni bahçeye çıkarmış biraz rahatlatmış beni aradı ne yapalım diye hazırlayın babası alsın dedim geldiği gibi doktora götürdüm, sorumlu kim, hiçkimse

ne çocuğumun bileğinin sakatlanmasına sebep olan çocuk caniydi, ne benim ayağımın kırılmasına sebep olan çocuk canavardı

sizin de çocuğunuz istemeden bir arkadaşına zarar verebilir, herkesin çocuğu kendine kıymetli anlıyorum da öğretmenler her an her çocuğun başına geleni nasıl görsün?
aşırı tepki veriyorsunuz
diyelim çocuğunuza çarpan çocuğun kim olduğunu öğrendiniz, ne yapacaksınız?

Bu tarz çarpışmalar, düşmeler cok doğal. Ne kadar şiddetli oldugu ise sonradan oluşan morluk ve şişlikle anlaşılıyor maalesef hemen degil.
Son tenefüs olmus diyorsunuz. Siz gelene kadar cocuk da okuldan çıkacak arasa da, aynı şey emin olun. Cok cok geçmiş olsun.

Sorumlu kim sizce?
hiçkimse
çocuklar koşar oynar birbirine çarpar düşer, siz hiç düşmediniz mi, yanlışlıkla bir arkadaşınıza çarpmadınız mı? Tüm okul kadrosu gözünü dikip sizin çocuğunuzu mu kollayacak?
ortaokuldayken bir arkadaşımla şakalaşıyorduk, saçımı çekecek diye koştum kaçarken düştüm eve kırık ayakla döndüm, sorumlu kim, hiçkimse.
yine ortaokuldayken erkekler futbol kızlar voleybol oynuyorduk, oğlanlardan biri öyle bir vurmuş ki topa yanlışlıkla kafama geldi ve bayıldım, öğretmenler ayıltmış, eve dönünce aileme anlattım doktora götürdüler, sorumlu kim, hiçkimse.
oğlum jimnastik kursuna başladı, daha ilk gün ders başlamadan koştururken bir arkadaşıyla çarpışmışlar bileği sakatlandı, öğretmen diğer çocuklarla ilgilenirken görmemiş, oğlum eve gelince söyledi, aradım öğretmeni olayı görmediğini öğrenince oğlumu bir kenara oturtup derse katılmamasını sağladığını söyledi, teşekkür edip çocuğumu doktora götürdüm, sorumlu kim, hiçkimse
deney dersinin olduğu gün oğlum eve astım krizi geçirerek geldi, yaptıkları karışımın kokusu tetiklemiş, öğretmeni bahçeye çıkarmış biraz rahatlatmış beni aradı ne yapalım diye hazırlayın babası alsın dedim geldiği gibi doktora götürdüm, sorumlu kim, hiçkimse

ne çocuğumun bileğinin sakatlanmasına sebep olan çocuk caniydi, ne benim ayağımın kırılmasına sebep olan çocuk canavardı

sizin de çocuğunuz istemeden bir arkadaşına zarar verebilir, herkesin çocuğu kendine kıymetli anlıyorum da öğretmenler her an her çocuğun başına geleni nasıl görsün?
aşırı tepki veriyorsunuz
diyelim çocuğunuza çarpan çocuğun kim olduğunu öğrendiniz, ne yapacaksınız?
Ben sorumlu aramıyorum siz olayı tamamen yanlış anlamışsınız boşuna zahmet edip bukadar yazmışsınız şuan kızımın suratı araba çarpmış gibi keşke görebilseydiniz ve keşke bi sorumlusu olsaydida bulsaydım bana burda haybeden klavye delikanlılığı yapmayin

Ben sorumlu aramıyorum siz olayı tamamen yanlış anlamışsınız boşuna zahmet edip bukadar yazmışsınız şuan kızımın suratı araba çarpmış gibi keşke görebilseydiniz ve keşke bi sorumlusu olsaydida bulsaydım bana burda haybeden klavye delikanlılığı yapmayin
Bu olayda sorumlu kim kafayı yiyecem yazmadınız mı hanımefendi!
Kimin çarptığı da belli değil yazmadınız mı!

haybeden klavye delikanlılığı nedir ya sokak ağzıyla konuşacaksanız kendi denginizle konuşmanızı öneririm

size insanca kendi başıma gelenlerden oğlumun başına gelenlerden bahsettim, herkesin başına gelebilir dedim, haybeden konuşmuş oldum öyle mi, yazık valla yazık

buraya çocuğum bir kaza geçirdi şu durumda çok üzülüyorum diye konu açmadınız, o aramadı bu görmemiş kim çarptı belli değil sorumlu kim diye konu açtınız, ona göre cevap alınca klavye delikanlısı diye basitleşiyorsunuz, ayıp değil mi ya yakıştırıyor musunuz kendinize bunu, ben size olumsuz birşey söylemedim hakaret etmedim aşağılamadım, derdiniz ne ola ki benle

X