Kızım için endişelerim

Özel okullara para yedirmemeye karar verdim
Bu yüzden bu sene kreştenden aldım ve tam gün olan bir devlet anaokuluna vereceğim. O da bağımsız bir anaokulu yani ilkokulun içinde değil. Bu yüzden önce bu anaokuluna sonra da uygun bir devlet okuluna göndereceğim. Biraz zorluk olacak 3 senelik arkadaşlarından ayrıldı ama umarım büyük sorun yaşamayız.
Siz de biraz daha gözlemleyin belki öğretmeni falan sevmemiştir

Anaokulundan sonra ilkokula aynı yerde devam etmek ne alaka??? Farklı bir kademeye geçecek sonuçta okul değişse de bir şey olmaz. Butik ve köklü okullar arasında ne fark var bilmiyorum. Ben öğretmenlere, mezun öğrencilerin durumuna bakarım, görüştüğüm idareci bire beş katan ağzını gözünü eğerek konuşan biriyse koşarak kaçarım

Şunu da ekleyeyim. Çocuğum anaokulunda köklü bir koleje gitti geçen sene. Akran zorbalığının haddi hesabı yoktu. Çözüm bulamadık. Tek sebep bu değil ama sebeplerden biri bu olacak şekilde (zorba çocuklardan çoğu 1. Sınıfa kayıt yaptırdı, zengin veliler işyerlerine yakın olduğu için bu okulu seçiyorlar ve görüldüğü üzere çocuklarıyla yeterince ilgilenmiyorlar, devlette olsa icabına bakılacak durumlar burada müşteri velinimet olduğu için kibarlıkla halledilmeye çalışılıyor, vaatler yerine getirilmedi bunun ilkokulda devam etmeyeceği ne malum) aynı okula ilkokulda gitmeyecek.

Çocuğa ve sizin beklentinize göre değişir.

Ben okul öncesi her yaşta butik okul(cidden mini mini butik) tercih ediyorum.
Sınıf ortamı değil ev ortamı gibi olmasını, okuldaki tüm kadroyla muhatap olmalarını, diğer yaş gruplarını da tanımalarını seviyorum.

Sizin için donanımı, atölyeleri branş dersleri önemliyse ona göre planlama yaparsınız.

Kafanızın karışması normal, ama akşam huysuzlukları çocuklarda hep görülen bir şey, okuldan kaynaklanmıyor olabilir.

Bence önce iletişim probleminizi çözün.
Yani tamam anlatmak istememesini anlarım ama öğretmenime söyleme demesi hic hoşuma gitmedi,demekki tembihleniyor yada ailenize anlatmayın tarzında konuşuluyor o ortamda. Çocukta saklıyor.
Öte yandan arkadaşları diğer okula gitmiş belkide o sebeple mutsuz oldu,çekingen diyorsunuz,arkadaşlık kuramamış olabilir. Arkadaşlarını özlüyor olabilir ama her halükarda konuşabilmeniz gerek.
Oğlum 6 yaşına girecek ağustosta kızıma nazaran çekingen bir çocuk ama daha çekingen bir arkadaşı vardı,geçen sene hic gitmek istememiş her gün ağlamış ama oğlumla arkadaş olunca keyifli girmeye başladı,annesi diyordu hatta bu sene korktuğum gibi olmadı sorunsuz giriyor diye. Oğlum 2 hafta kolu alciliydi göndermedim diye yine gitmek istememis,annesi her gün soruyor gelmeyecekse bende gitmeyeceğim diyor demişti. Çocuklar,özellikle cekingen çocuklar daha fazla bağlanıyor arkadaşlarına,bu da bir sebep olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…