kiz ismi

selam ve dua ile...insallah sağlıklı ve hayırlı bir bebeğin olur!
nas
kübra
nazar
hasret

hüzün yılı hatırladığım kadarıyla sen ilk bebeğini kaybetmişitn,senin için çok üzülmüştüm, şimdi sanırım yeniden hamilesin, çok çok sevindim, Allah analı babalı büyütsün

kizlar bence isim degisik olsun diye anlamsiz sacma isimler koymayin bebeklerinize

bazi isimler tamam kulaga hos geliyo ama anlamsizlar veya türk ismi gibi diil

bazi isimler gercekten avrupaya kaciyo gibi suan piyasaya cikan yeni bebek isimleri sanki (misal) alman ismi gibi geliyo bana artik :1no2:

eski isim olsun ama anlamli olsun türkce oldugu belli olsun bence

gecenlerde rüyamda gördüm kızım olmustu ismide esinsu bırakmistim

Merhaba kızlar bende şubat annesiyim Allah nasip ederse 23 şubatta kızıma kavuşacağım ama hala isim konusunda kararsızız. Eşime birtürlü isim beğendiremiyoruz:) Eşim TUANA ve KAYRA NİL arasında kalmış durumda ve ikisinden birini seçelim diyor. Sizce hangisi olsun? İnsanın çocuğuna isim bulması nekadar da zormuşşşş ..

Nil çok güzel bir isim, fakat ben Kayra bana daha çok erkek ismi gibi geliyor.
Kayra'nin uniseks bir isim oldugunu biliyorum, ama ben yinede daha çok erkeklere yakistiriyorum bu isimi.
Tuana ise pek sevmedigim bir isim. Anlamida yanlis biliniyor. 'cennete düsen ilk yagmur damlasi' deniliyor, fakat bu yanlismis.
Tuana 'güçlü, kuvvetli, ay isigi' demekmis. Ilk iki anlamindanda anlasildigi gibi aslinda erkek ismi.
Ama fonetik yapisi itibariyle biz daha çok kiz ismi olarak kullaniyoruz.
Bence sadece Nil ismini koy.a.s

Sabriyeye aynen katılıyorum, Kayra erkeklere daha çok yakışıyo bence de, Tuana'nın anlamını birde tavşan hastalığı diye duydum doğrumu yanlışmı bilmem ama. Bence de en güzeli Nil, yanına başka birşey eklenebilir.

beril ismi çok güzel zümrütgillerden değerli bi taş anlamına geliyor hem çok modern hem anlamı çok hoş hem de ender rastlanılan bir isim
bunun yanı sıra benim ilerde kızım olursa adı özel bi anlamı olduğu olduğundan bizim açımızdan ''Yağmur'' olacak ama bi tane daha olsa tuana olurdu

yaaa kızlar benim kıza da bir isim beğenemedik

nisa nasıl??

eşim de ayyüce yi ya da aybuke yi düşün diyor?

asya berra beril berru bennu banu begüm berrak ceren duru elif naz elif eylül eda gökçe göknil nil nisa süeda rumeysa nisan öykü ceylin yaprak nilüfer özge nehir ırmak pelin doğa inci izel süeda
hangisi iyi?
eşimle ben hem kulağa hoş gelen hem dini hem anlamı güzel hem de pek fazla tercih edilmeyen bir isim istiyoruz . yardım edin...

Yazdığın isimlerin hepside güzel aslında ama, en çok beğendiklerim
Defne ve Berra, Berra hem dini bir isim, anlamıda güzel,
Ben bunlar ailede olduğu için koyamadığımdan Irmak düşünüyorum, buda zarif bir isim bence.
Berru çok güzel fakat Allahın isimlerinden biri olduğu için koymak çok uygun olmaz diye düşünüyorum
Gökçe eskimeyen güzel bir isim, Nil'de hem güzel, hemde Nil ismindeki bayanlarda genelde güzel olurlar.

Kızlar ben de Nil Doğa isminde karar kıldım sayılır.Ama iki isimmi tek mi ona karar veremedim.Nasıl sizce Nil Doğa??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…