Kız çocuğuyum diye mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sadece papatya değil ben de hemen hemen her konuda medeniyet karşıtı gerici, karanlik ve tutarsız görüşlerinizden tanıyorum burda sizi, sayenizde yıllardır banlanirım ve hala bu korkunç düşünceleriniz den dolayı öğretmen olduğunuza , çocuklarimiza dokundugunuza inanmiyorum, inanmak istemiyorum ...Sizi taniyanlar şu anda çok gülüyorlar bu miras mevzunuza bilin istedim...

Valla inanın ben de sizin bazı fikirlerinize çok gülüyorum. Annelik güzel bir şeydir dedim diye falan linçlenmiş bir insanım ben burda :) bu miras mevzuları benim savunduğum değerlerle asla çatışmıyor, aksine örtüşüyor. Sanırım bilmediğinizden böyle sanıyorsunuz :) dindar bir insanım ve fikirlerim bu yönde şekilleniyor. Ve inancıma göre de yaşarken evlatlar arasında ayrım yapılmaz, buyrun araştırın gülmek yerine :)

Kır papatyasından sonra ben de bu mesajın altına imzamı atarım Şu an tutarlı bile konuşamıyorsun. Eşitlik eşitlik diye bağırıp ama vermek zorunda değil diyorsun. Miras hukukuna inanıp ama ayrım olmaz diyorsun Sonra da onlara sunuldu bana sunulmadı, kız çocuğuyum ondan mı vs vs
Bu söylediklerine göre babanın tek hatası hayattayken bölüştürmesi. Öldüğünde abilerin pay edip kendilerine ikiyi alsalardı sana bir verselerdi ses etmeyecektin yani öyle mi ?????

Dindarsanız iş renk değiştirir. Dini konuya girmek istemem ama orada eşitlik söz konusu değil. Erkek fazla alır muhabbeti var. Dini karıştırırsanız daha da zararlı çıkacaksınız.

Bak sana çok ciddi söylüyorum sert birşey yazmadım hamile olduğun için . Sen bir yaşam tarzini benimsemiş yaşayan bir insansın
Bu tarza göre kadının anne babasına erkek evlat bakar . Belli ki bu aileden gelen birşey. Adam seni mağdur etse diyeceğim ki çok haklısın konuşma ama sana şu ekonomide üç ev bir araba vermiş . Allah korusun bosansan bile kirasiyla ve öğretmen maasinla yaşarsın . Hayatta tutarlı olmak önemli . Sen diyorsan ki ben abilerim gibiyim aynı şekilde evlatlık yapacağım babama . Asla kabul etmedigin diğer noktaya da cidden inanmadım . Abilerinle aynı şehirde ve hiç onların desteği olmuyor mu babana bunca yıldır öyle mi ? Yapma kedi bak hak dediğin tam bu işte .

Benim eşimin ailesi de abisine ev aldı dükkan bıraktı bir kere ağzımi açamadım adam küçüklükten babasının yanında çalışmış her işleriyle ilgilenirler hem karısı hem kendisi ben şimdi yok bana ver diyemem düşünmem bile

Eşitlik eşitlik diye bağırıp ama vermek zorunda değil diyorsun.
Yahu, birine verip öbürüne vermeme durumları, ayrım vs vs durumları oluyor. Gayet tutarlı olduğumu düşünüyorum. Yaşantısında babam hiiiiçbir şey vermek zorunda değil ki. Verirken farklı şekilde verince ve bazı söylemlerinden ötürü burda konu açtım ben
Bu söylediklerine göre babanın tek hatası hayattayken bölüştürmesi. Öldüğünde abilerin pay edip kendilerine ikiyi alsalardı sana bir verselerdi ses etmeyecektin yani öyle mi ?????
Evet. Kesinlikle öyle

Dindarsanız iş renk değiştirir. Dini konuya girmek istemem ama orada eşitlik söz konusu değil. Erkek fazla alır muhabbeti var. Dini karıştırırsanız daha da zararlı çıkacaksınız.
Yaşarken evlatlar eşit davranılır, vefattan sonra 2ye 1 bölünür. Ve ben buna da karşı değilim hiçbir şekilde. Babamın oğullarım da oğullarım şöyle böyle demelerinin beni üzmesinden daha doğal ne olabilir ki?

Kedi bak 27 yaşında ciddi kimlik bunalımı yaşıyorsun yazdıkların kendi içinde çok çelişiyor .

Kendince eşit davranıyordur. Yanında oturan işini gören çocuklarına fazla veriyordur başka şehirde yaşayan hiçbir faydası olmayana eşit vermek yanındakine haksızlık olur.

Sakince güzelce yorum yaptığın için teşekkür ederim öncelikle.
Abilerimin desteği elbette oluyordur yazdım ben zaten. Burda başka bir mesajda anlatmıştım uzun uzun yazmayayım ama biraz ister istemez kıskançlık oldu ben de bu da babamın söylemleriyle ilgili. Oğullarım şöyle böyle lafları çok dönünce bir gocundum. Yoksa vallahi babamın verdiklerinden razıyım ben. İnan Allah gecinden versin vefat etmesi durumunda asla ama asla dava açmam bana az verdi daha fazla verin diye. Belki de ben konuyu burda düzgün aktaramadım, bilmiyorum. Sonuçta kafamdaki her şeyi elbette bilemeyebilirsiniz

Valla öyle bir konuştun ki mal mülk için babanın ölümünü bekliyorsun gibi hissettim bir an.
Ben nerdeyse her dua edişimde "Allahım babama uzun hayırlı ömür ver" diye dua ederim. Benim zaten annem yok bir de yetim mi kalayım? Şu mesajınız gerçekten o kadar üzücü ki

Ben hala anlamadım o zaman. Derdin babanın kendisine yardımı olan erkek evlatlarını daha çok sevdiğini ima etmesi mi yoksa mal mülk mü kedi ? Karar ver.

Bunun kocası da aynı kafada zaten..."Evde anamla bacım gibi giyinince bana çok çekici geliyorsunn aşkım "diyen bı sapık kendisi
Konuyu bambaşka yerlere çarpıtarak getiriyorsun. Gerçekten pes. Anamla bacım gibi falan ne demek Allah aşkına.

Benim sana tek önerim var yine kadın oldugin için destek olmak adına söylüyorum . Ailenle kötü olma. Eşine onların eksikliklerini anlatma . Baban insan analizi yapacak kadar çok adam görmüştür bir şeyler hala vermiyorsa vardır bildiği . Ayrıca hayata karşı bakış açınla ilgili de sana şunu söylemek istiyorum lütfen kendine yatırım yap. Ben kaçar. Allah gerçekten yardımcın olsun . Daha bazı şeyleri çok bulanık görüyorsun

Ben hala anlamadım o zaman. Derdin babanın kendisine yardımı olan erkek evlatlarını daha çok sevdiğini ima etmesi mi yok mal mülk mü kedi ? Karar ver.
Babamın normalde beni daha çok sevdiğini düşünürdüm çünkü konuşmaları o yöndeydi. Sonrasında bu tarz laflardan sonra bi tık kıskançlık yaşamış olabilirim, kendimi dışlanmış hissettim. Bu vasiyet işleri birkaç yıl önce yapıldı zaten, ben ses etmedim hiç.

O zaman konu nedenn mal mülk üzerine sorması ayıp ? Tutarsızsın dediğimde de bana kızıyorsun ama tutarsızsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…