Kız başıma evin erkeği olmaktan yoruldum:(

Ay yorumlar beni şişirdi herkes erkek cinsiyet bilmem ne zırvalamış ne kadar cok seviyorsunuz insanları eleştirmeyi bi kere de destek olun, her konunun altında cimbızla konuyu çekip eleştirme meraklısınız, yok ben evliydim yok ben şunu yaptım yaptıysan yaptın buraya gelip kendini övüp milleti ezme hakkını vermez. Kız gayette doğru söylüyor tek başına kız başına evet böyle bi ulkede zor menfaatçi çok kızın bahsettigi de bu dolmuş buraya derdini dökmüş, konuyu nerelere getirmişsiniz komiksiniz cidden..
Gerçekten şu an tüm modum yükseldi birinin beni anlaması dünyaya değer🥰

Bende bakıyorum hep internetten ama bu sefer acele ettim hepsi üst üste geldi bu da benim hatam
Bir yere acil durumda aranacak yetkili servislerin adlarını, numaralarını falan yazın. Bizim hep buzdolabının üstünde yazılı kağıt durur. Size de tavsiye ederim.

E ama her şeyi basinda erkek olmamasina bağlamış. Biz de erkeksiz basardiklarimizi anlattık. Bircogumuz zaten kadın olduğumuz için başta ciddiye alınmıyoruz valla ben dolandirildigim icin de hiç üzülmüyorum pisman da değilim yaşaya yaşaya sürünerek hata yapa yapa öğrendim benim yerime bir erkeğin isimi görmesini istemezdim
Erkek olmasına bağlamadım onlar öyle görüyorlar siz yaşamamışsınız ama bizim başımıza çok geldi.Çok yumuşakta değilimdir o yüzden ev sahibim bana bir ton laf etmişti erkek gibi her şeye dik kafalılık ediyor demiş anneme🤣

Tek basima yasiyorum. Her isi kendim yapiyorum. Buradaki yanlis evde erkek olmamasi degil, servisi aramamaniz. Telefonlarini acmayan adami yarin arayip saydirsaniz da birsey degismeyecek. Icinde vicdan olsa isi yarim birakmazdi.

Niye herkes erkek kelimesine takılmış anlam veremedim bunun için erkek olmak gerekiyor demedim ben.Bu bir örnekti her şeyle ben ilgileniyorum kapı tamiri vs boyayı bile yapıyorum.Maddi durumumuz iyi olsa bende servis çağırıp 500 e yaptırmasını bilirdim demi? Tanıdık olunca uygun yapıyorlar diye yardım istedim.Burda ben sizle derdimi paylaşıyorum ama tek derdiniz eleşitirmek.Ben çözüm arıyorum siz burda açık aramaya çalışıyorsunuz hiç dersiniz yok mu gerçekten?
Cinsiyetçi yaklaştığıniz için herkes tepki vermiş ben 50 tane erkeği cebimden çıkarırım ayrıca ev almışsınız yani durumunuz okadar feci değil demekki

Evet anlıyorum bende çok gurur duyuyorum elimden geleni yapıyorum ama çevremdeki kimse bunu görmüyor.Mesela bir ara köfteci yusufta çalıştık duymuşsunuzdur zorluğunu kısa süre çalıştım ders ortalamama çok düşmüştü.Abim dediki hıh sanki çok çalıştın,aman her şeyi sen yapıyorsun.Hani bir kez deseler sen çaba sarf ediyorsun helal olsun sana,bundan güç alırım.Bolalttığımız evdeki tüm eşyaları sattım burdakileri hallettim falan .Bugün iş görüşmesine gittim 5 aylık bir bebişe bakmaya başlıycam inş başarabilirim.Ama bazen tıkanıyor insan.Yakındımda bir arkadaşım bile yok bir arkadaşım olsaydı her şey daha kolay olurdu derdimi paylaşırdım
Sizin sorununuz ailenizden onay görememek sanırım. Ben de bu kadar şeyi sırtlansam bi takdir beklerdim yalan yok. Ben de ailemden bir kere olsun takdir göremedim. Ama çevremdeki insanlar bana hep "kız başına bu yaşta neler yaşamışsın" der bunlar beni motive etti,sanirim onlarin dedikleri de olmasa ben de siz gibi umutsuz olabilirdim. Ben ve bircok üye sizi takdir ediyoruz tek basiniza ağır bir yükü sırtlanmışsınız. Ev geçindirmek ağır işlerde çalışıp az paralar almak çok zordur eminim. Ama yaşadıklariniz size güç versin. Evin kredisini siz ödemiyormussunuz abiniz ödüyormuş. Anneniz tek başına emekli maaşıyla geçinebilir bence siz sadece kışın doğalgaz faturasina destek olursunuz. 22 yasindaysaniz üniversite okuyorsanız kyk yurduna ve kredisine başvurun dedim. Ailesinden hiçbir destek almayıp 500-600 tl ile hem gezip hem alisveris yapıp hem yurt ücretini ödeyen arkadaşlarım vardı. O evden ayrılmak sorumluluğu üzerinizden atmak size iyi gelecektir. Bir yandan calisir bir yandan okursunuz

Herkes yanlış anlamış zaten ben kendim her işi yapıyorum şükür,ama burası Türkiye kadın olunca sallıyorlar umursmıyorlar inanın .Yukarıda anlattım böyle bir olay abim gelince hemen gelmişlerdi onu sitem olarak o şekilde yazdım.Hatta bu güçlü tavrımdan dolayı erkek gibisiz diyorlar. Servis çok para aldığı için aramadım yoksa bende biliyorum teknik servisi aramayı.Tanıdık yardımcı olur diye umuyor insan yaşım daha küçük her şeyi bilemem ki ben.18 yaşımdan beri bu şekilde

Servis cok para alir diye alternatif aramanizi anliyorum. Ama buldugunuz alternatif, isi bu olmayan, bu isten anlamayan biriyle yuzgoz olmak olmamali. Bu sekilde de pek karli bir is yapilamadigini gormus oldunuz.

Evimde degil ama sorumlusu bulundugum isyerinde bazen gunde 2-3 teknik servisle isim oluyor. Kimse erkek olmadigim icin sallamamazlik etmiyor. Gayet duzgun is yapip gidiyorlar. Bilemedim.

Ablalarım merhaba burda çoğu kişi benden büyük olduğu için böyle yazdım, hemen konuya geçmek istiyorum.Babamı ben 2 yaşımdayken kaybettik yuvarlanarak geldik bu zamana üniversite son sınıfım.Hal böyle olunca annem okuduğum şehirden ev almak istedi 1+1 küçücük bir daire.Biz eve girdik yerleştik evi emlakçı aracılığıyla aldık.Şöyle bir sorun var ki kombi arıza veriyor yaz bölümünde sıcak su vermiyor ,durmadan gidip geliyor.Başımızda erkek olmayınca emlakçıdan tanıdık bir servis göndermesini rica ettim. Adam dün iftardan sonra geldi, neyse bir parça değiştirdi kombide bunun için 200 tl aldı benden, ama kendide ne olduğunu tam bilmiyor.Düzelmezse yarın arayın kombinin fanını değiştiririz dedi.Tabi bunun içinde ayrı 200 tl istedi .Ben öğlen aradım iftardan önce geleceğini söyledi, ses seda çıkmayınca kibarca whatsaptann sizi bekliyoruz gelicem demiştiniz haberiniz olsun yazdım kusura bakmayında dedim.önceden de yazmıştım sorun olmamıştı .Baktım 1.30 saat oldu görmüş cevap yok arayım dedim.(Dünde iftardan sonra gelmişti) Neyse aradım meşgule attı bir şey yazdığıda yok ama mesajımı görmüş.Annemden aradım onun numarayı bilmiyor ,telefonu kapalıydı anlam veremedim.Hem boşa paramız gitti, hem sorun çözülmedi hemde adam böyle yaptı.Yarın arayıp ağzıma ne gelirse saydırmak istiyorum ben o parayı gündeliğe giderek ne zor şartlarda kazmıyorum şu an durumumuz çok sıkışık hemde öğrenciyim yaşımda küçük.Artık her şeyle uğraşmaktan o kadar yoruldumki kendimi bir yerlerden atasım geliyor.Bu yaşta masrafları çıkarmak için bebek bakıcılığı yapmaya bile başlamışken böyle insanların beni kandırması zoruma gidiyor.Kombi kış modunda sıcak su veriyor keşke çağırmasaydım yazın idare ederdik ,çok pişman oldum:KK43: Sizce yarın arayıp içimdekileri salsam mı. Dün kombi için bizi beklettiniz ve gelmediniz, değiştirdiğiniz parçada bir işe yaramadı o para size helal mi siz karar verin diyip kapatmak istiyorum.Hayır sorun o parçada olsa düzelmişti.Bilsem düzgün birini çağırırdım 200 e ana sorunu çözüp giderdi.Emlakçıya desem umrunda değil artık bıktım..
Madem erkek gibi işin içindesin o zaman tabiri caizse biraz yırtık ol.Insanlar sessiz kibar sakin gördüğüne kıyarlar ne yazik ki....Ve ara agzina geleni say gelin yapin ya da paramı getirin diye

E ama her şeyi basinda erkek olmamasina bağlamış. Biz de erkeksiz basardiklarimizi anlattık. Bircogumuz zaten kadın olduğumuz için başta ciddiye alınmıyoruz valla ben dolandirildigim icin de hiç üzülmüyorum pisman da değilim yaşaya yaşaya sürünerek hata yapa yapa öğrendim benim yerime bir erkeğin isimi görmesini istemezdim
"Zaten kadın olduğumuz icin başta ciddiye alınmıyoruz" kızın da demek istediği bu, bi onceki konusunda abisi aramış gelmiş ama bu konu da kendi aramış gelmemis maddi durumu da ortada giden paraya, duzelmeyen kombiye üzülmüş derdini paylaşmış kendi de farkında neler başarmış konu bu değil.

Ay valla bazen sanki avrupanın göbeğinde yaşıyormuş gibi yorumlar görünce tepem aşırı atıyor ya. Evet kızcağızın daha cevval olması lazım ama yetiştirme tarzı bunlar. Ben de eve herhangi bir şey için birini çağıracaksam tanıdık birinden yardım almaya çalışıyorum. Sanki bu tarz tadilat işi için gelenlerin neler yaptığını duymuyoruz, insan tedirginlik hissediyor tabii ki. Ve evet kadınsan sallanmıyosun bu kişiler tarafından. Evde yaşayan bir erkek olmamasına rağmen erkek ayakkabısı duruyor benim kapımın önünde. Tadilat için de ne zaman birini çağırsam erkek bir tanıdık da çağırıyorum eve ayrıca. Yemişim kadın erkek rollerini yani evet kadın olarak bu işleri halletmek konumumuz gereği zor. Parisli hanımlara duyurulur.

Çoğumuz aşağı yukarı aynı şeyleri yaşıyoruz. Sanmayın ki herkesin durumu harika. Asgari ücretli yüzdesine bakarsanız anlarsınız. Bende yeri geldi tek başıma aile evimi geçindirdim, hastalık oluyor baba çalışamıyor anne ev hanımı kardeşler geçindiriyor evi. Kız başıma erkek gibi demen çok yanlış, direkt olarak kendini aşağıya çekiyorsun oysa hayatta ne çok şey başarmışsındır.

21 yaşında kaç kez böyle şeylerle uğraştınız acaba aynen yol yordam bilmiyorum.Benimde cebimde param olsa kimseye minnet etmezdim. Çağırırdım 500 tl ye yaptırırdım

20 yaşında üniversite için gittiğim şehirde ailemden ayrı yaşamıştım. Defalarca o zamanlar böyle şeylerle uğraşmış biri olarak yazıyorum, 500 tlsi olmayan biri olarak. Kombiniz ne markaysa yetkili servisi arıyorsunuz geliyor böyle sorunlarla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Bunun ne yaşadığınız şehirle ne kadın olmanızla ne başınıza erkek olmamasıyla ilgisi var.

Sevgili T Toprakperii , evet bu tarz işleri halletmek hem yaşın hem konumun gereği oldukça zor. Ama böyle kibar olursan daha çok zorlanırsın. Varsa ayrıca erkek bi arkadaş akraba tamirci falan çağırdığınızda onu çağırın. Yada evde sadece kadınların yaşadığını belli etmeyin abi baba herhangi bir erkek figürü var gibi davranın hayatınızda.

Sen oldukça güçlü bir kızsın bak bu yaşta nr sorumlulukların üstünden gelmişsin ev almışsın okumuşsun. Okulun bitsin çok güzel kapılar açılsın sana inşallah. Hiç öyle oradan buradan atlamayı düşünme hemen hemen her kadın yaşıyor bunları maalesef. Umarım değişir değiştirebiliriz bir şekilde. Ama değişene kadar böyle ufak tefek taktiklerle devam 😉

Kadınlıkla erkeklikle ilgisi yok bunun yaşla ilgisi var bence. İnsanlar genç yaştaki çaylak gördükleri kişilere böyle davranıyor. Bu sene üniversiteden aynı evde kalan üç tane erkek arkadaşım dolandırıldı. Daha sonra yaşça büyük bir abi devreye girdiğinde dolandıran kişi 180 derece ters dönüp özür diledi.

Başımızda erkek yok dediğiniz için eleştirildiniz.
Ama sizin işiniz erkeklik değil ki.
Yetkili servisi aramanız gerekiyordu.
Benimde babam yok, 14 yaşından beri evi kendim idare ediyorum, annem hesap kitaptan dahi anlamaz herşeyi ben yapmak zorundayım. Ha çokta büyük değilim, 22 (yazıyla yirmi iki) yaşındayım. Ayrıca servis sizden kaynaklı olmayan bir sorun için 500 lira almaz. Ki 500 liralık problemi dışarıdaki ustanın 200 liraya yapacağına inanmakta saflıktır kusura bakmayın. Aranacak yerler bellidir, elektrik için de öyle su için de. Siz yol yordam bilmiyorsunuz, bunun erkeksiz yaşamakla hiçbir alakası yok inanın.
Ben başımızda erkek yok demedim ki nerden çıkarttınız? Erkek gibi olmaktan yoruldum dedim.Ayrıca tek bir sorudan yol yordam. Bilmediğimi nasıl çıkarttınız.Fazlaca ön yargılısınız her insan hata yapar.Ben 300 tl ucuz yapar demedim 50 -100 neyse kafasındaydım

Sevgili T Toprakperii , evet bu tarz işleri halletmek hem yaşın hem konumun gereği oldukça zor. Ama böyle kibar olursan daha çok zorlanırsın. Varsa ayrıca erkek bi arkadaş akraba tamirci falan çağırdığınızda onu çağırın. Yada evde sadece kadınların yaşadığını belli etmeyin abi baba herhangi bir erkek figürü var gibi davranın hayatınızda.

Sen oldukça güçlü bir kızsın bak bu yaşta nr sorumlulukların üstünden gelmişsin ev almışsın okumuşsun. Okulun bitsin çok güzel kapılar açılsın sana inşallah. Hiç öyle oradan buradan atlamayı düşünme hemen hemen her kadın yaşıyor bunları maalesef. Umarım değişir değiştirebiliriz bir şekilde. Ama değişene kadar böyle ufak tefek taktiklerle devam 😉
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun içten dua ettim☺️

Kadınlıkla erkeklikle ilgisi yok bunun yaşla ilgisi var bence. İnsanlar genç yaştaki çaylak gördükleri kişilere böyle davranıyor. Bu sene üniversiteden aynı evde kalan üç tane erkek arkadaşım dolandırıldı. Daha sonra yaşça büyük bir abi devreye girdiğinde dolandıran kişi 180 derece ters dönüp özür diledi.
Cevaplarımı okumadan yorum yaptığınız çok belli parmaklarımı yormayım hiç

X