Kız başıma evin erkeği olmaktan yoruldum:(

Valla 18 yaşında hiç bilmediği bir şehirde tek başına yaşamaya başlamış, üç kez tek başına ev taşımış (öyle taşımacıyla falan değil amele pazarından adam tutarak), garsonluktan aşçı yamaklığına kuaförlükten dişçi asistanlığına kadar her türlü işte okurken çalışmış, arabasını hala sanayiye kendi götüren, senin geçtiğin yollardan kırk kere dönmüş bir kadın olarak bu ağlak haller hiç etkilemiyor inan ki beni. Kapı tamir etmiş, boya yapmış ay kıyaamaam ojelerin mi bozuldu?

Yetkili servis her zaman uzun vadede daha ucuza gelir. En azından dolandırılmazsın.
Siz de zor bir hayat geçirmişsiniz konu sahibini daha iyi anlamanız gerekmez mi. Yanlış anlamayın destek olmak adına tavsiyeler verseniz daha güzel olurdu sanki.

Ablalarım merhaba burda çoğu kişi benden büyük olduğu için böyle yazdım, hemen konuya geçmek istiyorum.Babamı ben 2 yaşımdayken kaybettik yuvarlanarak geldik bu zamana üniversite son sınıfım.Hal böyle olunca annem okuduğum şehirden ev almak istedi 1+1 küçücük bir daire.Biz eve girdik yerleştik evi emlakçı aracılığıyla aldık.Şöyle bir sorun var ki kombi arıza veriyor yaz bölümünde sıcak su vermiyor ,durmadan gidip geliyor.Başımızda erkek olmayınca emlakçıdan tanıdık bir servis göndermesini rica ettim. Adam dün iftardan sonra geldi, neyse bir parça değiştirdi kombide bunun için 200 tl aldı benden, ama kendide ne olduğunu tam bilmiyor.Düzelmezse yarın arayın kombinin fanını değiştiririz dedi.Tabi bunun içinde ayrı 200 tl istedi .Ben öğlen aradım iftardan önce geleceğini söyledi, ses seda çıkmayınca kibarca whatsaptann sizi bekliyoruz gelicem demiştiniz haberiniz olsun yazdım kusura bakmayında dedim.önceden de yazmıştım sorun olmamıştı .Baktım 1.30 saat oldu görmüş cevap yok arayım dedim.(Dünde iftardan sonra gelmişti) Neyse aradım meşgule attı bir şey yazdığıda yok ama mesajımı görmüş.Annemden aradım onun numarayı bilmiyor ,telefonu kapalıydı anlam veremedim.Hem boşa paramız gitti, hem sorun çözülmedi hemde adam böyle yaptı.Yarın arayıp ağzıma ne gelirse saydırmak istiyorum ben o parayı gündeliğe giderek ne zor şartlarda kazmıyorum şu an durumumuz çok sıkışık hemde öğrenciyim yaşımda küçük.Artık her şeyle uğraşmaktan o kadar yoruldumki kendimi bir yerlerden atasım geliyor.Bu yaşta masrafları çıkarmak için bebek bakıcılığı yapmaya bile başlamışken böyle insanların beni kandırması zoruma gidiyor.Kombi kış modunda sıcak su veriyor keşke çağırmasaydım yazın idare ederdik ,çok pişman oldum:KK43: Sizce yarın arayıp içimdekileri salsam mı. Dün kombi için bizi beklettiniz ve gelmediniz, değiştirdiğiniz parçada bir işe yaramadı o para size helal mi siz karar verin diyip kapatmak istiyorum.Hayır sorun o parçada olsa düzelmişti.Bilsem düzgün birini çağırırdım 200 e ana sorunu çözüp giderdi.Emlakçıya desem umrunda değil artık bıktım..
Kombiyi yaptırmak ıcın emlakçıyı deil kombiciyi aramanız gerekmekteydi.

Hiç alakası yok valla benimde babam çok erken vefat etti 4 erkek kardeşim var ama bi iş oldumu hep ben hallettim annem hala der kardeşlerinden daha erkeksin
7 yıllık evliyim hala kendimle ilgili olsun eşimle ilgili olsun evimle ilgili bi sorun bi konu olsun tüm görüşmeleri ben yapar ve sorunu çözüme ulaştırırım
bu tamamen karakterle alakalı cinsiyetle değil
Banada diyorlar erkek gibisin diye benim demeye çalıştığımda bu.şu an sizde cinsiyetçilik yaptınız😁

Muhakkak sıkılmıssınızdır lakin size tavsiyem hiçbir zaman birilerini araya koyup (emlakçı vs) iş yapmayın. Hatta akrabanız bile olsa bunu yapmayın. Kombinin markası neyse o servisi arayıp yaptırmanız çok kolay olurdu. Şimdi yapabileceğiniz tek şey emlakçıyı aramak. Sizin yönlendirmeniz ile geldi böyle böyle oldu parayı da aldı ama kombiyi yapmadı, bozuk hala diyebilirsiniz. Teknik servisleri de öyle şubeyi arayarak çağırmayın. Müşteri hizmetlerini arayın kayıt oluşturun. Böylelikle fiş de kesmek zorunda kalıyorlar, sizin probleme yönelik kaydınız da oluşuyor. Keyfe keder iş yapamazlar yani. Bundan sonra kulağınıza küpe olsun her şeyi profesyonel ustasına yaptırın. Birinin aracılığı ile gelenler indirim yapıyormuş gibi gözükürler oysa hep bindirim yaparlar :)
hehh aynen böyle, benim babam da başka bi sektörde teknik servisteydi, servise giden iş arkadaşları vardı böyle kayıt dışı kendine iş alan.indirim yapıcam ayağına gidip makinanın beynini alıp çıkmayla değiştiren mi dersin, ek sorun gösterip fazla para alan mı neler neler.

Hiç alakası yok valla benimde babam çok erken vefat etti 4 erkek kardeşim var ama bi iş oldumu hep ben hallettim annem hala der kardeşlerinden daha erkeksin
7 yıllık evliyim hala kendimle ilgili olsun eşimle ilgili olsun evimle ilgili bi sorun bi konu olsun tüm görüşmeleri ben yapar ve sorunu çözüme ulaştırırım
bu tamamen karakterle alakalı cinsiyetle değil
Banada diyorlar erkek gibisin diye benim demeye çalıştığımda bu.şu an sizde cinsiyetçilik yaptınız
Yo gayet kibar olmakla alakası var. Adama koyduracaktın balkona koymayınca da parasini vermeyecektin bak bakalim koyuyor mu koymuyor mu ? Abin gidip yakasına yapışırdı adamın koymazsa. Senin yapışmayacağını bildiği icin yapmış. Ayrıca senin deyiminle "başınızda erkek" yani abin varmış. O çalışıp eve destek olmuyor mu ? Sen gündeliğe giderken o napıyor ? Destek olmuyor basinizda erkek olunca bir şey değişiyor muymuş ?
Kimse kusura bakmasın insanlara nazik davranınca işin görülmüyor. Mesleğini hakkıyla yapanları dışta tutuyorum gündelikçi,bakıcı,emlakçı,tesisatçı,kargocu,kuaför gibi meslekler de güleryüzlü nazik davranınca tatmin olunmuyor adamlar dalgaya alıyor. Sadece Türkiye'de değil her yerde böyle olduğunu düşünüyorum.
Abimin biri yeni evlendi 1 sene olacak diğeri ev için kredi ödüyor bende bebek bakıp evlilik için para biriktircem annemin emekli maaşı çok az.Hemde sokak hayvanlarına vs mama almak istiyorum onlarda pahalı.Kendi ayaklarımın üstünde durmaya çalışıyorum öyle diyim :)

erkekle alakasi yok canim benim senin naifliginle alakali.
bu konudaki hassasiyetini ben anladim senin ama oyuzden üstüne gelmeyeceğim bu konuda.
benim eşim var evde, gecen sene bizim kombide ariza cikardi esim aradi geldi bi parcayi soktuler.
sokmeye calisirken kirdilar bi yeri abi bu olmaz yedek parcasida yok siz en iyisi kombiyi degisin demisler esim adamlara tamam kardesim demis.
ben icerde kizla oyalaniyordum bu muhabbbet olurken, esim gelip soyleyince beynimden assagi kaynar sular indi birde adamlari iyi aksamlar diyip yolcu etmis kibar kibar.
genel mudurluklerine kadar arayip isimi cozene kadar adamlara bildigin cemkirdim.
3 gun ugrastim en sonunda yok dedikleri parcayi getirip takip kirdiklari yeride degistiler.
boyle senin naifligini kullanan insanlara çirkef olacaksin yoksa cok ekmegini yedirirsin.
bende senin gibiydim yillarca evin her isiyle ben ugrasmak zorunda kaldim madden degil ama manen hicte erkek yok diye uzulmedim kafaya takmadim ona baglamadim.
biz kadiniz ve gucluyuz allah bir kere bize erkeklere 10 basacak bir çene kuvveti vermiş 😁
üzülme isinin pesini birakma taşı sıksan suyunu çikarirsin naifligi kibarligi at bir kenara hangi dilden anlayacaksa o dilden konuş

hehh aynen böyle, benim babam da başka bi sektörde teknik servisteydi, servise giden iş arkadaşları vardı böyle kayıt dışı kendine iş alan.indirim yapıcam ayağına gidip makinanın beynini alıp çıkmayla değiştiren mi dersin, ek sorun gösterip fazla para alan mı neler neler.
Yazık insanlara 😟

21 yaşında kaç kez böyle şeylerle uğraştınız acaba aynen yol yordam bilmiyorum.Benimde cebimde param olsa kimseye minnet etmezdim. Çağırırdım 500 tl ye yaptırırdım
Öğrenci evinde 19 yasimdan 23 yaşıma kadar tamirci mi çağırmadım,emlakçıyla mı konuşmadım,insanlarla mı kavga etmedim.Yeri geldi elin sapığıyla muhattap olmak zorunda kaldım.Hicbir erkek veya kadın bana yardımcı olmadı. Ne babam ne abim bir kere bile benim işimi halletmedi yardımcı da olmadı. Kimseden de beklentim olmadı.Hicbir zaman ben kızım ondan bana böyle davranıyorlar demrdim. Bir erkekten aldığım en büyük destek ev ararken kendi numaramdan değil erkek arkadasimin numarasından aramam ve esyalarimi taşırken bana yardımcı olması. Kız başıma tüm güçlükleri aştım ve kendimle gurur duyuyorum. Siz de biraz kendinizle gurur duyun tek basiniza evi cekip cevirmissiniz.Şu eziklik ben kizim yapamam psikolojisinden çıkın.

Niye herkes erkek kelimesine takılmış anlam veremedim bunun için erkek olmak gerekiyor demedim ben.Bu bir örnekti her şeyle ben ilgileniyorum kapı tamiri vs boyayı bile yapıyorum.Maddi durumumuz iyi olsa bende servis çağırıp 500 e yaptırmasını bilirdim demi? Tanıdık olunca uygun yapıyorlar diye yardım istedim.Burda ben sizle derdimi paylaşıyorum ama tek derdiniz eleşitirmek.Ben çözüm arıyorum siz burda açık aramaya çalışıyorsunuz hiç dersiniz yok mu gerçekten?
Başımızda erkek yok dediğiniz için eleştirildiniz.
Ama sizin işiniz erkeklik değil ki.
Yetkili servisi aramanız gerekiyordu.
Benimde babam yok, 14 yaşından beri evi kendim idare ediyorum, annem hesap kitaptan dahi anlamaz herşeyi ben yapmak zorundayım. Ha çokta büyük değilim, 22 (yazıyla yirmi iki) yaşındayım. Ayrıca servis sizden kaynaklı olmayan bir sorun için 500 lira almaz. Ki 500 liralık problemi dışarıdaki ustanın 200 liraya yapacağına inanmakta saflıktır kusura bakmayın. Aranacak yerler bellidir, elektrik için de öyle su için de. Siz yol yordam bilmiyorsunuz, bunun erkeksiz yaşamakla hiçbir alakası yok inanın.

Siz de zor bir hayat geçirmişsiniz konu sahibini daha iyi anlamanız gerekmez mi. Yanlış anlamayın destek olmak adına tavsiyeler verseniz daha güzel olurdu sanki.

Hayır zor bir hayat geçirmedim bence. Kendi tercihimdi. Onları oraya yazmamın sebebi bu tip şeyleri bir çok insanın yaşadığı, zor değil normal, olması gerekenin bu olduğunu anlaması zaten. Şikayet ettiği şeyler şikayet edilecek şeyler değil. Bin kat daha zor hayat yaşayan kadınlar tanıyorum. Yaptıklarını ya da yaşadıklarını küçümsemek değil amacım ama hem başlık hem konudaki erkek vurgusu beni aşırı rahatsız etti.

Herkes başından neler geçtiğini yazmış beni de yetkili servis dolandirmisti Allahim aklıma geldi şimdi.😂
Ya ben de telefoncu ve ev arkadaslarim tarafindan dolandirildim. Ama kız olduğum için değil mal olduğum (telefoncuya ve ev aekadaslarima hep peşin para verdim 🤦) için :KK53:

Herkes başından neler geçtiğini yazmış beni de yetkili servis dolandirmisti Allahim aklıma geldi şimdi.😂
O yetkili servis mi yoksa (y)etkili servis mi? Öyle biri daha dolandırılıp haberlere çıkmıştı. :KK70:
Aslında olay çok basit ya.
Hiçbirşey bilmiyormuş gibi hemen emlakçıya koşmak yerine kombinin markasını sorunu yazıp googleda arayarak en azından fikir sahibi olabilirdi. Ben neresi bozulursa bozulsun öyle yapıyorum. En azından gelen adamın yanında "ayy bilemedim kiiiğ" diyip saf saf takılmıyorum.

Ay yorumlar beni şişirdi herkes erkek cinsiyet bilmem ne zırvalamış ne kadar cok seviyorsunuz insanları eleştirmeyi bi kere de destek olun, her konunun altında cimbızla konuyu çekip eleştirme meraklısınız, yok ben evliydim yok ben şunu yaptım yaptıysan yaptın buraya gelip kendini övüp milleti ezme hakkını vermez. Kız gayette doğru söylüyor tek başına kız başına evet böyle bi ulkede zor menfaatçi çok kızın bahsettigi de bu dolmuş buraya derdini dökmüş, konuyu nerelere getirmişsiniz komiksiniz cidden..

Öğrenci evinde 19 yasimdan 23 yaşıma kadar tamirci mi çağırmadım,emlakçıyla mı konuşmadım,insanlarla mı kavga etmedim.Yeri geldi elin sapığıyla muhattap olmak zorunda kaldım.Hicbir erkek veya kadın bana yardımcı olmadı. Ne babam ne abim bir kere bile benim işimi halletmedi yardımcı da olmadı. Kimseden de beklentim olmadı.Hicbir zaman ben kızım ondan bana böyle davranıyorlar demrdim. Bir erkekten aldığım en büyük destek ev ararken kendi numaramdan değil erkek arkadasimin numarasından aramam ve esyalarimi taşırken bana yardımcı olması. Kız başıma tüm güçlükleri aştım ve kendimle gurur duyuyorum. Siz de biraz kendinizle gurur duyun tek basiniza evi cekip cevirmissiniz.Şu eziklik ben kizim yapamam psikolojisinden çıkın.
Evet anlıyorum bende çok gurur duyuyorum elimden geleni yapıyorum ama çevremdeki kimse bunu görmüyor.Mesela bir ara köfteci yusufta çalıştık duymuşsunuzdur zorluğunu kısa süre çalıştım ders ortalamama çok düşmüştü.Abim dediki hıh sanki çok çalıştın,aman her şeyi sen yapıyorsun.Hani bir kez deseler sen çaba sarf ediyorsun helal olsun sana,bundan güç alırım.Bolalttığımız evdeki tüm eşyaları sattım burdakileri hallettim falan .Bugün iş görüşmesine gittim 5 aylık bir bebişe bakmaya başlıycam inş başarabilirim.Ama bazen tıkanıyor insan.Yakındımda bir arkadaşım bile yok bir arkadaşım olsaydı her şey daha kolay olurdu derdimi paylaşırdım

O yetkili servis mi yoksa (y)etkili servis mi? Öyle biri daha dolandırılıp haberlere çıkmıştı. :KK70:
Hiçbirşey bilmiyormuş gibi hemen emlakçıya koşmak yerine kombinin markasını sorunu yazıp googleda arayarak en azından fikir sahibi olabilirdi. Ben neresi bozulursa bozulsun öyle yapıyorum. En azından gelen adamın yanında "ayy bilemedim kiiiğ" diyip saf saf takılmıyorum.
Bende bakıyorum hep internetten ama bu sefer acele ettim hepsi üst üste geldi bu da benim hatam

Ay yorumlar beni şişirdi herkes erkek cinsiyet bilmem ne zırvalamış ne kadar cok seviyorsunuz insanları eleştirmeyi bi kere de destek olun, her konunun altında cimbızla konuyu çekip eleştirme meraklısınız, yok ben evliydim yok ben şunu yaptım yaptıysan yaptın buraya gelip kendini övüp milleti ezme hakkını vermez. Kız gayette doğru söylüyor tek başına kız başına evet böyle bi ulkede zor menfaatçi çok kızın bahsettigi de bu dolmuş buraya derdini dökmüş, konuyu nerelere getirmişsiniz komiksiniz cidden..
E ama her şeyi basinda erkek olmamasina bağlamış. Biz de erkeksiz basardiklarimizi anlattık. Bircogumuz zaten kadın olduğumuz için başta ciddiye alınmıyoruz valla ben dolandirildigim icin de hiç üzülmüyorum pisman da değilim yaşaya yaşaya sürünerek hata yapa yapa öğrendim benim yerime bir erkeğin isimi görmesini istemezdim

Yok benim ki gayet yetkiliydi gidip hatta bayisinden bilgi almıştım.Beni yıkanda bu oldu zaten.😂Konu sahibi daha hayata acemi anlaşılan...Bunu düşünemedigine göre.

Son düzenleme:
X