kız anneleri cimcimelerin kulaklarını ne zaman deldirdiniz?

hayırlı olsun
ilkini sen deldirdin.2.3. hatta 4. yü kendi deldirecek hazırlıklı olyerimseniben

bende kızımın kulaklarını iki yaşındayken deldirmiştim a.s:emir_bebek:hiç yara olmadı kendiside çok heveslendiği için zorlukta çekmedik benim için ideal zamanmış :nazar:

kiz cocuklarina kupe cok yakisiyor gercektende..ama yazin bir kadin 9-10 aylik kizinin eczanede kulaklarini deldirmis kizin cani cok acimis olsa gerek ciglik cigliga agliyordu cok acidim icim parcalandi oyle aglamasina ve benim olsa kiyamam dedim bir an yaa!

kızım 11 aylık oldu geçenlerde saçlarınıda kestirdim tam bir erkek görünümünde..:roflol:küpe taktırmak istiyorum 1 ay önce gittiğim eczacı ayyy kıyamam ben büyüsün öyle gel dedi.kararsız kaldım fisfisfissizler ne zaman kulaklarını deldirdiniz benimle paylaşırmısınız?a.s.....Şeniz

ben 1 yaşını doldurdu hemen koşa koşa gittim küpe takıcam ya el kadar çocuğun kulağına. sanki süs onun neyine daha,ama işte cahil kafa.(kendi adıma yani)daha birinciyi taktı yavrum nasıl ağladı anlatamam katıldı resmen ikincide bırakın dedim kadın yok deleyim dedi bıraktım çocuğu eczanede çıktım ablam ordaydı tuttular deldi.inanırmısın dışardada ben ağladım.allahım o ne ağlamak.kılına zarar gelse dünyayı yakarım gittim kulağını deldirdim ya.:kızgın: kendime çok kızıyorum.yapmamalıydım kendi deldirirdi büyüyünce ama yaptım işte malesef.ne çekti yavrum:a015:

kizina gecmis olsun umaysu gecer insallah acisi kisa zamanda!!!

acısı geçti bile kızım küpelerini çok seviyor ciciiiiiiia.sayrıca hiç ellemedi bile yani umduğum gibi olmadı ben takar kulaklarına sürekli eller diyordum ama ....a.s.

acısı geçti bile kızım küpelerini çok seviyor ciciiiiiiia.sayrıca hiç ellemedi bile yani umduğum gibi olmadı ben takar kulaklarına sürekli eller diyordum ama ....a.s.

buna sevindim canim ..kizin kupelerini gule gule kullansin o halde a.s.

tatlım kızımın kulaklarını 1 yaşına girmeden anneannemiz benden habersiz deldirdi eskiler mart ayında delinmesi iyidir derler annemde mart ayında deldirdi bizim cimcimeyi...sonrasında bir sorun yaşamadım ama okula başlayınca küpeleri çıkardı ve şimdi kapandı gibi oda korkuyor tekrar küpe takmaya...sana tavsiyem sallantılı ve içine gömülecek cinste küpelerden uzak dur eh şimdiden hayırlı olsun küpeleriniz..

kızım 11 aylık oldu geçenlerde saçlarınıda kestirdim tam bir erkek görünümünde..:roflol:küpe taktırmak istiyorum 1 ay önce gittiğim eczacı ayyy kıyamam ben büyüsün öyle gel dedi.kararsız kaldım fisfisfissizler ne zaman kulaklarını deldirdiniz benimle paylaşırmısınız?a.s.....Şeniz

canım ben 8 aylıkken deldirmiş, drumuza sorarak, dr sorun olmaz zaten acıyı daha hissetmiyorlar demişti, kızım yabancı seçtiği için ağladı, ama sonrasında bir sorun yaşamadık çok şükür....15 gün sonra kendi küpelerini taktık....

ben kiziminkini 3 yasinda deldirdim cok gec kaldim cok sorunlu oldu arkadaslarim hep erken deldirdiler hic sorun yasamadila r hatta arkadasimin biri 6 aylikkken deldirdi bence tam zamani bekleme deldir cok tatli oluyolar

meraba bende bir cimcime annesiyim önceleri çok korktum kulgınıı deldiremedim ama bir cesaretle gidip deldirdim tam 7 aylıktı cok aglamadı ama

bende kızımın 3 yaşındayken deldirmiştim kulağını,bizde geç kalmıştık biraz.bir arkadaşı ile gittik eczaneye birbirlerine bakarak ağlamadan deldirdik neyseki.gerçi benim kızım çok metanetlidir tüm aşılarında da ağlamamıştır.sağlıcakla analı babalı büyüt bebeğini canım.

canım öncelikle maşallah bebeğine .....analı babalı büyüsün hayırlı evlat olsun inşallah...... benim kızım 9 yaşında ve hala kulakları delik diil. çok pişman oldum... küçükken kıyamadım şimdide kızım istemiyo..... neyse kendine bıraktık bizde.......

annem benim kulaklarımı deldirdiğinde 2 yaşındaydım.:eek:klava: çok rahatsız bir durumdu bence, yaşlıca bir adam hatırlarım hala hayal meyal, evet yanlış okumadınız hala o olayı silik de olsa hatırlıyorum, olay mahalini yıllarca kendime bombalanacak bir yer olarak belirlemiştim:eek:klava: sonra o semtten taşınınca anca böyle lafı geçtikçe hatırlıyorum.
deldirme işlemi sonrasında her kıyafet değiştirmede o küpelere değmesi ve az da olsa canımın yanması nefretimi perçinlemişti. Zaten bir yıl anca tutabildiler heralde, yönetimi elime alınca çıkarttırmışım dediklerine göre:eek:
sonrasında hiç küpe sevmedim, lise yıllarında hediye gelen küpelerle zor da olsa delikler açılmıştı. Ama çok kısa sürmüştü, bünye alışmamış bir kere, yok kardeşim istemiyoruuum.
Hala aklıma geldikçe kızarım anneme:eek:klava: sırf kendi göz zevkini tatmin etmek için nasıl kıydın bana, ben belki kulaklarımda delik istemiyordum, nasıl benim hayatım boyunca taşıyacağım izlerin olmasına bana sormadan karar verebildin!!! derimKötü Kazen

benim kızım henüz 3 aylık bende kıyamadıgım için deldirmedim bide korkum küpeyi tutup asılması.bence biraz büyüyünce deldirmeli.iyki bi kızım var onu cok seviyorum.

kızım 8 yaşını bitirdi hala kulakları delik deil küçükken kıyamadım şimdide o istemiyo genç kız olunca kendisi deldirir heralde artık onun bileceği iş :emir_bebek:

X