kız anneleri cimcimelerin kulaklarını ne zaman deldirdiniz?

eşim kuyumcu ama çok küçükken delinmesi sakıncalıymış dio çünkü daha kulakhamur gibi bebeklerin biraz büyünce kulak delikleri daha asada yada daha yukarda görünyormuş ama çok ısrar edince müşteriler deliyor.büyüncede fazla hissetmez çünkü onun uyuşturucu spreyleri var acı filan olmuyor okadar

kızım 11 aylık oldu geçenlerde saçlarınıda kestirdim tam bir erkek görünümünde..:roflol:küpe taktırmak istiyorum 1 ay önce gittiğim eczacı ayyy kıyamam ben büyüsün öyle gel dedi.kararsız kaldım fisfisfissizler ne zaman kulaklarını deldirdiniz benimle paylaşırmısınız?a.s.....Şeniz

ben kızımın kulağını 6 veya 7 aylıkken deldirmiştim .:emir_bebek:Ama küpesi altın olmadığından dolayı kulağı iltahap oldu, zor çıkardım.:çok üzgünüm:Bir daha cesaret edemedim .Kızım 9 yaşında çok istiyor okula gittiğinden dolayı deldirmedim.:1no2:

benim yiğenimde 11 aylık kaç kez götürdük ama delmediler.. isterseniz delelim ama daha kulak memeleri oturmamış kayar sonra tekrar deldirmek zorunda kalırsınız dediler. sanırım biraz çocuğun bünyesiyle alakalı. 1 yaşını geçmeden deldirmemek lazım.. bizde mıknatıslı küpe taktık bayramda ama durdurmadıki cimcime :dilcikar: takar takmaz aldı attı tıpkı tokalara yaptığı gibi :1no2:

ne tesadüf benim kızımda hem toka taktırmıyor hemde küpelerini çıkartıyor şimdide kulak delikleri kapanacak diye korkuyorum

kız çocuklarına bayılırım herkesin yavrusunu allah bağışlasın. yazışmalarınız hoşuma gitti mesaj yazayım dedim. iyi akşamlar.....

canim ben kizimin dogum gününe 3 gün kala deldirdim yani bir yasinda diyim ama bence sende fazla bekleme cocuk büyüdükce zor olurmus bende cok korkuyordum aglar acir diye ama kuyumcuda deldirdim adam 6 ay bir yas arasi deldirmek iyi oluyor yoksa cocuk birakmiyo oynuyo küpeyle dedi sanada tavsiyem fazla bekleme

kizim 16 aylik ve kulagini uzun bir sure deldirmey dusunmuyorum. tokayi kafasinda durdurmayanin, kupeyi yerinde birakacagini pek sanmiyorum. o yuzden sanirim zamani gelince eger kendisi isterse deldirir.

Benim kizimda 18 aylikve bende deldirmedim henüz, bir ara düsündüm ama sonra vazgectim. Basinda hic toka tutmuyor benimkide, yani küeyi ceker durmadan rahat birakmaz bence..

kızım 4 yaşında ama deldirmedim kulağını.kıyamıyorum galiba.ayrıca küpe taktıracağını hiç sanmıyorum.saçlarını bile dışarı çıkarken toplatıyor,apartmana girer girmez çıkartıyor.sıkıntıya gelemiyor hiç.şimdi kızım küpe takarmısenağlama

kızım 4 yaşında ama deldirmedim kulağını.kıyamıyorum galiba.ayrıca küpe taktıracağını hiç sanmıyorum.saçlarını bile dışarı çıkarken toplatıyor,apartmana girer girmez çıkartıyor.sıkıntıya gelemiyor hiç.şimdi kızım küpe takarmısenağlama
seninkide geç olmamaışmı canım yaa küpe ona ne kadar yakışır şimdi hem bana kalırsa ellemez sonradan onunda hoşuna gider gibime geliyora.s.....ŞenizŞeniz

1 yaşına bastığı gün deldirdik biraz zor oldu durmadan elledi ama sonra alıştı

Bende kızımın kulağını 1 yaşında deldirdim ama şimdi artık kulak deldirmek çok kolay benim kızım hiç ağlamadı kulağını deldirirken ama şimdide deldirtebilirsin arkadaşım..

Ben büyük kizima hic deldirmeye kiyamadim... arkadasim zorla 3 yasindayken aldi götürdü deldirdi hayin kari :KK66:)))

kücük kizim 15 aylik.... en erken 3 yasina gelsin bakariz.... Kesin yine arkadasim kapip götürcek kizimi, hayin kari :KK66:)))

6 aylıktı deldirdiğimde,hiçbirşey anlamadı.Küçükken hijyenik bir ortamda delinmesinde bence bir sakınca yok,anlamıyorlar.Büyüdükçe kulaklarıyla oynama riskleri artıyor.
Hem artık kulak deldirtmek çok basit ben küçükken öyle bir imkan yoktu,hatırlıyorumda çok ilkel bir metod olduğu için annem benim kulaklarımı deldirmeye cesaret edememişti,o zamanlar vazelinle kulak memesi yumuşatılıp uyuşturuluyor ve yorgan iğnesiyle deliniyordu,bende küpe takmaya meraklı bir çocuktum 5 yaşındayken annemden gizli komşu teyzemize kaçıp hadi benim kulaklarımı del dediğimi dün gibi hatırlarım,eve döndüğümde kulaklarımda ipleri gören annemin yüzü kireç gibi olmuştu:))))

Bende bir yasindayken deldirdim kizimin kulagini.Su an 5 yasinda.Küpe takmayi cok seviyor.Zaten kizlarada harika yakisiyor küpe.Güzelliklerine güzellik,tatliliklarina tatlilik katiyor küpe.

benim kızımda 4 yaşında daha bende deldiremedim daha doğrusu gçen sene deldirmeye kalkıştık birini zar zor yaptırdı ikinciyi yaptıramadık zaten öbürüde kapandı küpe taktırmayınca zaten bizimkininde canı çok kıymetli ödü kopuyo canı yanacak diye.bizde umut ediyoruz arkadaşlarından özenip deldirir diye ama kararı hanımefendiye bıraktık bakalım ne zaman isterse artık...

ben sekiz aylıkken deldirmiştim sanırım biraz gaddar bir anneyimsenağlamayazdıklarınızı okuyunca anladım:bbo:ama napimmm çok erkeğe benziyorduşakkıdı

Benim sekiz yaşındaki kızımın kulağını küçükken kıyamadım deldirmeye, sonrada kendisi deldirmiyor yazın ikna etmeye çalıştık ama nafile deldirmiyor. 1 yaşında ki kızımın deldirmeyi düşünüyorum bu sefer kıyıcam artık..yerimseniben Bayılıyorum küpeli bebeklere...

kızlarrrrrrrrrrrrr kızımın kulaklarını deldirdim.korktuğum gibi olmadı allaha şükürler olsun.biraz ağladı 10 gün hiç çıkarmamam gerekiyormuş.ayyyy çok tatlı oldu hem kel hem küpeli:roflol:birde kesinlikle kulağıyla oynamıyor,daha önce eli kulaklarındaydı şimdi unuttu kulaklarını :roflol:yanlız zorluğu bazen yiysisini çıkarırken unutuyorum:eek:o zaman bir çığlıkkafamçokkarıştı

X