kitapları ile evli edebiyat öğretmeni eş

Dedi Blue Bells. -_-

Not: Böyle düşünen herkesi kitaplığımı saymaya beklerim! Matbaacı çocuğuyuz biz

Ne mutlu sana o zaman.Ama bu kadar açıklama yapman biraz gereksiz geldi.Film günlerinde izlediğin filme kadar öğrendim.Star Wars serisini yazmayı da unutmamışsın.Hiç şaşırtmadı beni.
Malûm son yıllarda herkes kendini çok kitap aşığı , sinemasever gibi göstermeye çalıştığı için böyle bir açıklama yaptım.
Üstüne alındığın için de tekrar yorumuna baktım.
Bir de bir arkadaş yolda giderken kitap okurum demiş, eminim o kitabı çok anlayarak okuyordur.Kesinlikle sayfalar ilerlesin diye değildir.

Haksızsınız,ikiniz de.Evliliğiniz olmamış.

Ayrıca maç izlemekle kitap okumak nasıl karşılaştırılır,anlayamıyorum...

Izlenilen filmi, kitabi soylemesi neden sizi tedirgin etti anlayamadim?Star Wars izleyenlere ne olmus? Cok merak ettim!!

eşine kibirli ve ukala diyor ama bence kısasa kısas yapıyor adam. üye hanıma bakarsak tam kısasa kısas ukalalaşılacak tip var.

Ama belki de kadinin anlatmaya calistigi sey buydu. Adam bilgisini ve gorgusunu sinif ayirimi yapmak icin kullanmis olabilir, sanirim entellektuel ugraslarin otesinde, kadincagizi asagilayan bir tavira girmis olabilir.

Izlenilen filmi, kitabi soylemesi neden sizi tedirgin etti anlayamadim?Star Wars izleyenlere ne olmus? Cok merak ettim!!

Okuduğunuzu anlıyor musunuz? Filme neden laf edeyim? Benim zaten kendimin de sevdiği bir seri.
Net şekilde açıklamamı yaptım fevri olmayıp okuyun bence.

Okuduğunuzu anlıyor musunuz? Filme neden laf edeyim? Benim zaten kendimin de sevdiği bir seri.
Net şekilde açıklamamı yaptım fevri olmayıp okuyun bence.

Gercekten anlamadim o yuzden sordum.

Star Wars diye belirtmesinde ne gibi sakinca var idi, gercekten ogrenmek istedim.

Ben yolda giderken Ölüm Kapısı serisini okudum ama 2.ye... (ilk okuduğumda o seri 2 gün sabahlamamla bittiydi bu arada) Ateş Denizi'ydi. Serinin en sevdiğim kitabı. O arkadaş, 9 yaşındaki kızım yolda giderken bile kitap okuyor dedi. Doğrudur.

Son yıllarda aynen niyeyse böyle bi kitaplara, filmlere aşk başladı. Umarım Blizzard'ı vurmaz benim tek derdim o. Warcraft'a 5 kere gittim mesela. Benim için de bizim ailenin tamamı için de LOTR filmlerini aştı. Star Wars'ın son filmini izleyemedim ama geçen yıl Aralık'ta çıkanı sevemedim (A New Hope'a çok benzetilmişti). Silmarillon'ı bir 20 kere okumuşumdur ki o kitabı okuyup anlamak için bi 5 kez okumak gerek zaten.

Diablo oynarım, annem-babam-küçük kardeşlerim ailedeki herkes aynı zamanda tam gamer. Erkek arkadaşım da öyle. Babam ve kız kardeşim mesela simülasyon oyunlarını sever. Annem, ben, erkek kardeşim Diablo tarzı oyunları severiz. Allah bozmasın çok kültürlü bir aileyiz gerçekten. Müzik zevki olarak çocukluğum MFÖ-Barış Manço ile geçti artı Tiesto ve Metallica ile. Bunun üstüne ben koya koya ilerledim yabancı rock, dubstep, trance ve senfonik metale geldim. Türkçe pop isteyerek hiç dinlememişimdir. Müzikallere bayılırım -The Phantom of The Opera'yı canlı canlı görebildim mesela ki bizim ailede müzikal tiyatro seven tek insan da benim. Bunların çoğunun temelini bana babam aşılamıştır. Matbaamız hemen evimizin altındaydı. Canım sıkıldığında, saklambaç oynarken vs matbaaya saklanırdım o rutubetli kitap kokusu burnumun ucundan gitmez.

Size son olarak şunu söyleyeyim, yerden göğe kadar raflarla kaplıydı bizim salon. Ben değil ama babam o raflardakilerin hepsini okudu. Siyasetten Felsefeye, Fantastikten Bilim Kurguya her türden vardı. Üstelik babam kitapların sırtının kırılmasını da sevmezdi oradan kitap okuyacaksan kapağını sadece 50 derecelik bir açıyla açabilirsin demek bu yani.

Umarım yeterli/yeterince açık olmuştur. Daha fazla bahsetmemi istiyorsanız buradakileri yormayalım artık. Özelden sabaha dek anlatabilirim. :)

Canım öyle olsa Türkiye'de o kadar tır şoförü ve çoban var. Sor bakalım kaç tanesi düşünüyor? Filozofun işi düşünmektir. Tır şoförü, çoban isterse aç kalsın kendini düşünmek zorunda hissetmez. Düşünse hırsız düşünürdü o zaman en büyük filozoflar hırsızlar olmalıydı ama onlar düşünmek yerine çalmayı tercih ettiler. Ben elektronik taraftarı değilim kitapta. Ve kitaplara gömülmüş bir insanın dünyasını bilemeyiz. Çünkü her hayalgücü yeni bir dünya yaratır. Ben bilmediğim dünyaları başka dünyalarla kıyaslamam.

Kitap okumak harika bir şey ve çok az okuyoruz, ben de okuyan birini istiyorum ama bulmak zor, şanslısınız. .

Insanlarin kitap, muzik, film ve her turlu sanat konularinin tartistigi bir toplum idik Cumhuriyet doneminde.
Simdi okuyanlarin, film seyredenlern, muzik dinleyenlerin, muzelere gidenlerin elestirildigi MAGARA toplumuna evrilmisiz haberim yokmus.
Cok uzucu.

Pardon konuya direk dalmış gibi olacak ama,Diablo hakkında bilgi alabilir miyim sizden ? Başlamalı mıyım,oynayan var mı hala ? Veya önerebileceğiniz başka oyunlar ? Tür önemli değil.

Gercekten anlamadim o yuzden sordum.

Star Wars diye belirtmesinde ne gibi sakinca var idi, gercekten ogrenmek istedim.

Upuzuun şekilde ben çok kitap okurum , annem şu kitapları okur , babam 30 senelik okur gibi yazılan bir yorumu samimiyetsiz ve gereksiz buldum.Star Wars 'u belirtmemin sebebi-Türkiyede olsaydınız bilirdiniz -bu aralar gençler arasında kültürlü gözükmek için izlenmesi.

Baska bir konusunda esinin baskasina asik oldugunu ondan ayrildiktan sonra kendisinin aceleye getirip evlendigini yazmisti. Al simdi sana evlilik. O degil de meslektasima uzuldum.

Pardon konuya direk dalmış gibi olacak ama,Diablo hakkında bilgi alabilir miyim sizden ? Başlamalı mıyım,oynayan var mı hala ? Veya önerebileceğiniz başka oyunlar ? Tür önemli değil.
Diablo 3'ü oynayamadım, bilgisayarım eski kalıyor. Ama başlayacaksanız, Diablo 1+Hellfire sonrasında da Diablo 2+LoD ile başlamanızı tercih ederim. Drakensang Online var Diablo 3'e benziyor. Diablo 3'ü oynayanlar hep tekrardan şikayetçi. Bunun dışında WoW, DOTA, Elder Scrolls falan var. WoW ve Elder Scrolls de güzeldir. ^^

Canım ya benim amacım bu tip şeylerin aileden geçtiğini göstermekti. Biz ailecek kitaplarla, filmlerle ve bilgisayar oyunlarıyla evliyiz biz napalım demek içindi. Star Wars dışında örnek mi istiyorsun? Gençler arasında kültürlü gözükmek için izlenmemiş, anlayana süper bir felsefesi olan fiziği sorgulatan seri önereyim sana: The Cube (korku, gerilim)

Dota oynuyorum.Wow düşünüyorum bu yaz ama aklım Diablo'ya da gitmiyor değil,Eso evreninden tek oyunum var açıkçası :)
Sağolun tavsiyeleriniz için^^

Yanlış kişiler bir araya gelmiş.
Son derece uyumsuz bir çift var ortada.
Ortak paydada buluşamayınca bu hale gelmesi, adamın kaçması, kadının memnuniyetsizliği normal.
Oturup konuşmak gerek.
Ama kitap okuyan, film izleyen bir insanın bunlara uzak biriyle yaşayabilmesi zor.
Sığ gelir. Kendimden biliyorum. Adamı çok iyi anlıyorum yani.
Ama sizi de anlıyorum. Sakin sakin ikiniz de beklentilerinizi söyleyin, konuşun, tartışın ve çözüm bulun.

Dota oynuyorum.Wow düşünüyorum bu yaz ama aklım Diablo'ya da gitmiyor değil,Eso evreninden tek oyunum var açıkçası :)
Sağolun tavsiyeleriniz için^^
Eğer uzay oyunları seviyorsan da EVE Online ve Darkorbit diyeceğim. ^^

Diablo çok güzel ama seri olarak oynamak çok çook daha güzel. :)

Üstad,neyi nasıl okumalıyız,lütfen bizi aydınlatın,nerede nasıl okursak bu kalın kafalarımıza girer,ve neyi nasıl yazmalıyız,bize bir çare

Eğer uzay oyunları seviyorsan da EVE Online ve Darkorbit diyeceğim. ^^

Diablo çok güzel ama seri olarak oynamak çok çook daha güzel. :)
Ayrıca Diablo'nun da kitapları var Ve tabii WoW'un da. Ama benim gözüm Dragonlance Serisinde Artık kaç yılda toplarım kitaplarını bilemiyorum.

Benim en sevdiğim kısım kitapta Fantastik-Bilim Kurgu.

Clive Cussler okuyanınız var mı? Varsa ben bir türlü ısınamadım bu kitaplara, neden olabilir ki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…