kitapları ile evli edebiyat öğretmeni eş

Ç

ÇOK zorlama değil mi?
Malihulay probleminiz "comfort zone" yani rahat oldugunuz alandan cikmamaya inat etmeniz.
Demek ki aileniz sizin, birey olarak gelismenize oncelik vermemis.
Halbuki hayatiniz sizin hayatiniz. Bir bireysiniz. Prenses gibi her istediginizin ayaginiza gelmesi beklentiniz var. Bu cok fena bir durum.
Ya siz de sizi mutlu edecek ugrasilar bulun ve adaminizdan iyice uzaklasin, ya da onun dunyasina girmeyi hedefleyin.
Karar sizin.
Mutlu olmak istiyorsanuz mutlaka efor gostermeniz gerekecek sonunda.

Şunu belirteyim sürekli kitap okuduğunu öne süren , olmayacak yerlerde kitap okumaya çalışanlar genelde çok az okuyorlar.Yani kimse kendini boşuna pazarlamasın burada.

Baslarda okurken sadece ilgisizlik konusunda size hak verdim konu sahibi. Sonra yaptiginiz yorumlarla eainizin size karsi neden bu kadar ilgisiz oldugunu anlasim. Esinize ve onun meslegindekilere Allah'in cezalari demissiniz. Bu konusma biciminiz bu dusuncelerinizle sizle yasamak zorunda olan esinize uzuldum. Madem Allah'in cezasi dusun adamin yakasindan bosayin gitsin. Kendinize sizin dizilerinizden konusacak dedikodu yapacak es bulun.

Sorduğum onca soruyu yanıtsız bırakıp bu mesajı alıntılamanız kişiliğiniz hakkında ipucu veriyor.

Hayır, zorlama değil. Yeteneğim olmasa da yeni şeyler öğreniyorum, ufkum genişliyor ve eşimle bir şeyler paylaşıyoruz. Elektronik piyano nasıl gitar anfisi olarak kullanılır dün gece bunu öğrendim mesela. Bir şeyler öğrenmek için işe yarar olması gerekmiyor benim için.

Harikasın ya. Ben dün bana hadi Unforgiven'ın başından bir iki nota çalmayı bari öğret dedim. Yok olmuyor. Hani dansta iki sol ayağım var derler ya yok yani. Sıfır yetenek.

Evet kitap okuyan film izleyen rafine müzik zevki olan üst düzey elit bir ök..z. tüm bu zevklerinden bana ne ki.evliliğe ne katkısı var.ben sohbet istiyorum. Dışarda gezelim istiyorum.
Bu adam sizin gibi biriyle neden evlendi acaba? Asıl onun derdini dinlemek lazım.

Muhtemelen sizinle zaman geçirmek ona hiç haz vermiyordur. Biraz kendinizi geliştirirseniz ortak zaman harcayabilirsiniz. Çünkü bu durumda doğru olan onun size değil, sizin ona ayak uydurmanız.

Harikasın ya. Ben dün bana hadi Unforgiven'ın başından bir iki nota çalmayı bari öğret dedim. Yok olmuyor. Hani dansta iki sol ayağım var derler ya yok yani. Sıfır yetenek.

Aynen aynen bende de sıfır yetenek. Şarkı söylerken bile detone oluyorum. Benim de iki sol elim var sanırım. Adam en basitten başlayalım diye melodika aldı bana ı ıh olmayınca olmuyor. Teknik servis oluyorum ben de ne yapayım. Gitarlara akord falan yapıyorum.

Bu adam sizin gibi biriyle neden evlendi acaba? Asıl onun derdini dinlemek lazım.

Muhtemelen sizinle zaman geçirmek ona hiç haz vermiyordur. Biraz kendinizi geliştirirseniz ortak zaman harcayabilirsiniz. Çünkü bu durumda doğru olan onun size değil, sizin ona ayak uydurmanız.
eşine kibirli ve ukala diyor ama bence kısasa kısas yapıyor adam. :KK70: üye hanıma bakarsak tam kısasa kısas ukalalaşılacak tip var.

Aynen öyle, burada bile adamın arkasından öküz dediğine göre :KK70:
Adam Derince'ye taşınmakta da haklı. Şuan benim gözümde yaptığı tüm emrivakilerde haklı :KK70: Konu sahibi sen bu adamla severek evlendiğine emin misin? Peki severek evlendiysen Allah aşkına bu nasıl sevgi güzelim, adama sayıyorsun sayıyorsun burada bize de inat ediyorsun adama böyle yapıyorsan adam emrivakisini de yapar seninle ortak hobiler kurmaktan da kaçar :KK70: sana diyoruz ki adamın güzel hobileri var, katıl. aaa olur mu tüm edebiyatçıları da eşini de "Allah'ın cezaları" vs diyerek yerin dibine sok dedik sanki. -_-

KİbiRli , ukala ve dikkafalı .insanlara yukarıdan aşağıya bir bakışla bakıyor. Yeterince bad boy bence.her kadın böyle bir erkek istemez.hiçe sayılmak istemiyorum. Nezaketinin bile arkasında diken olan gıcık biri

Gerçekten bu kadar nefret ettiğiniz biriyle neden evliliğinizi sürdürüyorsunuz?

Aslında hoşlandığı etkinliklere çağırıyordu.ama kamp ve dağ tepe yürüyüşünü seviyor. Eşlik edemiyorum. Omuzumda ve kalçamda romatizmal kireçlenme var.o da kapalı alan pek sevmez

Adam Derince'ye taşınmakta da haklı. Şuan benim gözümde yaptığı tüm emrivakilerde haklı :KK70: Konu sahibi sen bu adamla severek evlendiğine emin misin? Peki severek evlendiysen Allah aşkına bu nasıl sevgi güzelim, adama sayıyorsun sayıyorsun burada bize de inat ediyorsun adama böyle yapıyorsan adam emrivakisini de yapar seninle ortak hobiler kurmaktan da kaçar :KK70:
Severek evlenmek de ne demek yarışmış adamı kapmak, eski sevgilisiyle arasına girmek için. Zorla aceleyle evlenmis adamla :KK70: simdi de sikayet ediyor.

Aslında hoşlandığı etkinliklere çağırıyordu.ama kamp ve dağ tepe yürüyüşünü seviyor. Eşlik edemiyorum. Omuzumda ve kalçamda romatizmal kireçlenme var.o da kapalı alan pek sevmez
deniz kenarında kamp kurun saros yakın size. o dağa yürür sen de yüzersin sabahları, öğlen de mangal yapar arabanıza atlar antik kente gidersiniz. zeus altarına vs tırmanırsınız. Balıkesir'de yaşıyorsunuz İstanbul'da değil sonuçta. sizin imkanlarınıza sahip olmak isteyecek bi 10 milyon var İstanbul'da.

Severek evlenmek de ne demek yarışmış adamı kapmak, eski sevgilisiyle arasına girmek için. Zorla aceleyle evlenmis adamla :KK70: simdi de sikayet ediyor.
Ben anlamıyorum yaşı da genç, evde kalmaktan korkmuş da olamaz. Anlamayayım da en iyisi :KK70:

Arkadasim umarım bir daha öğretmenlere genelleyerek ALLAH in cezasi demezsin. Bu şekilde sanirim benim gibi çoğu kişi bildirdi ki, ceza aldın. Bir daha daha seviyeli olursun umarim.

Adam Derince'ye taşınmakta da haklı. Şuan benim gözümde yaptığı tüm emrivakilerde haklı :KK70: Konu sahibi sen bu adamla severek evlendiğine emin misin? Peki severek evlendiysen Allah aşkına bu nasıl sevgi güzelim, adama sayıyorsun sayıyorsun burada bize de inat ediyorsun adama böyle yapıyorsan adam emrivakisini de yapar seninle ortak hobiler kurmaktan da kaçar :KK70: sana diyoruz ki adamın güzel hobileri var, katıl. aaa olur mu tüm edebiyatçıları da eşini de "Allah'ın cezaları" vs diyerek yerin dibine sok dedik sanki. -_-
Adam dağ yürüyüşü yapmayı seviyor, kitap okuyor, hobileri var. Kadın beddua ediyor. Tanıştıktan 1 ay sonra evlendiler bence :KK70: Anlayamadım bu ikili nasıl yan yana geldi kafam yanıyor :KK53:

Doğru. Ama insanlar gelişmeye yazı ile birlikte başlamışlardır. Kitapların internet ortamına düştüğü doğru ama ben bunu savunmuyorum ve istemiyorum mesela. En kolay elde tutulan bilgi maddeleşmiş bilgidir. Maddeleşmiş bilgi de kitaptır. İnternet elimizle tutabildiğimiz bir şey değil. Bugün var, yarın ana kabloyu şak diye keserler tüm dünyada elektrik gider -böyle bir dizi vardı. İnsanlar o zaman yine kitaplara muhtaç. Her bilgi, her tarih kaydedilmeye mahkum olmalı kaybedilmeye değil. O yüzden kitaplar yerine yok olacaksa insanlık yok olsun. En azından dünyaya ve geleceğe imzamızı atmış oluruz. Kendi kendimize yaşamış gelişmiş yok olmuş olmayız.

Zeka her insanda vardır önemli olan onu geliştirecek materyalleri kullanmak. :) Veya şöyle söyleyeyim zeki insan eşittir kültürlü insan değildir.

Ve bence bir filozofun hayatı da, yaşamı da, zihni de dağdaki çoban ile bir değil. Dağdaki çoban düz adamsa tabii! Ve kitaplar sadece "felsefi" kitaplardan oluşmuyor? Önemli olan hayalgücünü yazıya dökebilmek. Hayalgücünü maddeleştirebilmek.

Filozoflara cok benzer "izole hayat" yasayan TIR soforunun, dagdaki cobanin eger zeki ise entellektuel kapasitelerinin herhangi fiozofu aratmayacak sekilde isleyecegi konusunda israr edecegim. Ortak nokta , cok derin dusunmek icin zaman ve mekanlari olmasi. Yalniz kalmak. Bazen ac kalmak, uzak kalmak, usumek, korkmak. Tek basina. Bir insan son derece izole ve yalniz kalirsa, zihin aktiviteleri hayal gucu muthis stimule oluyor ve cok uretken oluyor. Yazarlar da oyle yapmiyorlar mi? Anlatmaya calistigim sey, gencken yarismaci olup sonradan inzivaya cekilen adamlardaki bilgi birikimi ve hayata dair cikarim yapma/gorus olusturma yetenegi. Hepsinde var demiyorum ama, sadece kitaplara gomulmus insanlarda olamayan dunya ve hayat gorusu bu insanlarda mevcut.

Bence de elbette kitap var olsun da, yazili eserler zaten yillardir Kindle vs gibi elektronik araclarla okunabiliyor.Londra metrosunda yarisindan cogu bu makinelerden okuyor. Elbette kagidin kokusu, sayfa cevirme vs konulari benim gibi kitap konusunda muhafazakar goruslu insanlar icin cok onemli ama, biz istesek de istemesek de o dijital devrim basladi artik. Gelecek bizim yasadiklarimizdan/beklentilerimziden farkli yone gidiyor.

X