kitapları ile evli edebiyat öğretmeni eş

Farklilik en guzeli! Konu sahibi icin degisik yonde gelisme firsati! Adami icin ise, konu sahibine yol gosterici olmak onu cok mutlu edecektir eminim!
Farklilik bir iliskide gelisme icin cok buyuk motivasyon sebebidir. Gelismenin oldugu iliskiler uzun omurlu olur!

bende beni geliştirecek bişeyler öğretecek bir eş isterdim. ne büyük nimet aslında da

:) :)Zamanın birinde bir alim evlenmiş,ama kitaplardan başını alıp,eşiyle ilgilenmiyormuş.Bir gün beş gün eşi artık daralmış, kocasına yaklaşmış,adam gene kitaba gömülmüş okuyormuş.Neye bakıyorsun bey demiş.Van kuluna bakıyorum deyince,ne olur biraz da ben kuluna bak,demiş.(van kulu,eskı kaynak bir kitap bildiğim kadarıyla)
Şaka bir yana, sana hak veriyorum.Gezmelisiniz de.Fakat sende kitaplara karsı onyargılı olma.Geçen hafta alışverişimi bitirince halk kütüphanesine daldım yine poşetlerimle.Yıllar önce okuduğum sefiller romanını buldum.
Zamanın nasıl geçtiğini anlamadım inan.
İdealimdeki meslek kütüphane memurluğuydu küçükken.
Benimde eşim, beni tuhaf bulur zaman zaman,çünki ben her fırsatı değerlendiren biriyim,çocuklarımı emzirirken bile kitap okumamı, garip karşılardı.Çünki ona göre bol zamanı olmalı insanın kitap okumak için

simdi bu iyi biseymi kotu mu onu çozemedim :)
wc ye girip çikmiyor kitapla, bu sefer kavga çikiyor karrdeiysle kapoida bekliyor kapiyi yumrukluyro çik diye :))
9 yasinda daaha :))))
o yaşlarda normal ama mesela arasıra kitaplardan kafasını kaldırmanız iyi olur, sosyalleşmesi açısından. ben o yaşlardayken okulda ders anlatılırken Harry Potter okumakla meşguldüm az kızmamışlardır. Matematik dersinden Resim dersine tüm derslerde kitap okuyordum Ama o dönem 3 tane belge getirdim tam tamına.. yani heryerde kitap okuyabilen birinin dikkati aşmış oluyor.
Yok yok yanmiyor ama ramak kaladan dönüyor :-D yine bir ama normal kitap okumayı özlüyorsun, roman, klasik tarzı sadece o kadar.
ben zaten bir ara normal kitap göremiyordum bize 3 ayda marx ve weber'i okutturdular da. kapital'in ciltleri gözümün önünden gitmiyor.
Doğru. Ama mesela benimki de "bir üniversiteli kadın ama herşeyi bana bırakmak yerine kendine daha çok güveniyor." diyor. :) Doğruya doğru şimdi hayat tecrübesine daha çok güvenirim ama her bilgi yaşayarak tecrübe edilemiyor. Bu da onun farkında. O yüzden körü körüne güvenmem ben. Saygı duyarım sonsuz ama güven işleri yürümüyor öyle

Doğru alıntı yapamamışım.so
Haklısın.
Başka bir konusuna baktım
eski kız arkadası aralarına girmesin diye apar topar evliliğe
sürükledim gibi bir şeyler yazmış.
Konu ile ilgili şuan başladığım noktada değilim.
Eski kız arkadaşı onu sevmiyordu.dışardan bakan biri anlar.karşışıklı olsa ateşe atar mıyım kendimi.zaten araya istesem de giremezdim.kız oyalıyordu.​

Ç
ÇOK zorlama değil mi?

Evlilikte özgür alan cok onemlidir eşler kendi hobileriyle nefes alır ama diğer bir onemli nokta ise ortak zevk ve alanlardir . Birlikte film izleyip kitap tartismalari yapabilirsiniz . Anladigim kadariyla esiniz tipik bir öğretmen degil kendini gelistiren biri ve gercekten edebiyatcilar farkli insanlardir özgün olurlar tadini cikarin

ÇOK zorlama değil mi?
Seviyorsan sevdiğin adamın ilgi alanıyla ilgilenmek, sevdiğin adamın sevdiği şeyi sevmek zorlama gibi gelir mi? Sizin evliliğiniz de alelacele olmuş kız araya girmesin diye. Böyle olayları hiç anlamıyorum umarım hiç de anlamam. İlgi alanını sevmediğin, sevmeye bile çalışmadığın bir adamla nasıl alelacele evlendin?

KİbiRli , ukala ve dikkafalı .insanlara yukarıdan aşağıya bir bakışla bakıyor. Yeterince bad boy bence.her kadın böyle bir erkek istemez.hiçe sayılmak istemiyorum. Nezaketinin bile arkasında diken olan gıcık biri

Eski kız arkadaşı onu sevmiyordu.dışardan bakan biri anlar.karşışıklı olsa ateşe atar mıyım kendimi.zaten araya istesem de giremezdim.kız oyalıyordu.​
Ha bir de bu adamı kapmak için yarıştin, bile bile isteye isteye simdi sikayet ediyorsun yazik ki ne yazik (adama)

Onu severek evlendim. Ama o bana böyle çaba harcamaz ki.

E tamam sonuçta haklı çıkarmış oluyorsun
arkadaşları..
Sen ve eşin çok farklı dünyaların insanlarısınız..
Ben birbirinizi tanıyarak, bu farklılıklarınızın
farkında olarak evlendiğinizi düşünerek
baktım olaya.
Yada sadece senin çaba göstermen değil, onunda göstermesi
gerekiyor gibi düşündüm.
Ama siz birbirinizi doğru düzgün tanımadan apar topar
evlenmişsiniz.
Şimdi de uyum sağlayamıyorsunuz.
Arkadaş bu konuya değinerek yapıyordu yorumlarını
bende hakkını teslim ettim, haklı çünkü.

Annem babamı hiç değiştiremedi.
Adam 65i geçti, durmadan okur, durmadan yazar.
Artık çıkar şu kitabı diye takılıyoruz.
Annem de evde yalnızım, konuşsam da kafasını kaldırmaz der durur.
Sanmıyorum değişeceğini.

Ama sorun kitap okuması değil, bir filmi bile birlikte izlemiyor oluşunuz, size ayırdığı vakitte canının sıkılması sorun.

Ç

ÇOK zorlama değil mi?

Sorduğum onca soruyu yanıtsız bırakıp bu mesajı alıntılamanız kişiliğiniz hakkında ipucu veriyor.

Hayır, zorlama değil. Yeteneğim olmasa da yeni şeyler öğreniyorum, ufkum genişliyor ve eşimle bir şeyler paylaşıyoruz. Elektronik piyano nasıl gitar anfisi olarak kullanılır dün gece bunu öğrendim mesela. Bir şeyler öğrenmek için işe yarar olması gerekmiyor benim için.

Naranta, kitap olmadan once de yasam vardi, yarin kitaplar yerini beyine yazili eserleri zaplayacak donanima yer birakacak, basili kagit tarihe karisacak. Hayat o zaman da var olacak. Yanlis anlasilmasin, ben insanlarin, firsat buldukca kitap okuyarak gecirmesi taraftariyim. Ancak hayati ogrenmek icin sadece kitap okumak yeterli degil.

Bir TIR soforunun ya da dagdaki cobanin maruz kaldigi hayat, bir magarada inzivaya cekilmis filozofun hayatindan farkli degil. Eger birey yeterince zeki ise, yeterince dusunmeye cok zamani oldugu icin kendi icinde firtinalar kopan, kendini ve hayati sorgulayan, ve kendi teorilerini ortaya atabilen bir filozofa donusebiliyor.

Dogrusu benim icin onun gorusu herhangi bir profesorun ortay attigi teoriden daha mantikli ve akla yatan olabiliyor.

O zaman ben neden guvenmeyeyim ona? Elbette koru korune kimseye guvenilmez ama, magarasinda cok yalniz kalmis, cok zeki bir adam var ortada.

1.si adam öğretmen, 2.si adam kendini geliştiren, kültürlü bir insan. Bu zaten bir süre sonra adamın çok şey bilmesi demek. Bu bilgiyle ister öğretir ister kibirlenir ister ukalalığını yapar ki bu bence tatlı bir ukalalık olur çünkü adam bilmediği şeyde inatlaşmaz bence, isterse de insanlara tepeden bakar. Her şeyi ben biliyorum havasında değildir de çok şeyi ben biliyorum çünkü araştırıyorum, kültürleniyorum boş boş tv izleyip telefonla oynamıyorum, kafamın içinde saman yok havasıdır. Adam hava atmakta haklı. Ülkede kitap okuma oranı çok düşük!

Doğru. Ama insanlar gelişmeye yazı ile birlikte başlamışlardır. Kitapların internet ortamına düştüğü doğru ama ben bunu savunmuyorum ve istemiyorum mesela. En kolay elde tutulan bilgi maddeleşmiş bilgidir. Maddeleşmiş bilgi de kitaptır. İnternet elimizle tutabildiğimiz bir şey değil. Bugün var, yarın ana kabloyu şak diye keserler tüm dünyada elektrik gider -böyle bir dizi vardı. İnsanlar o zaman yine kitaplara muhtaç. Her bilgi, her tarih kaydedilmeye mahkum olmalı kaybedilmeye değil. O yüzden kitaplar yerine yok olacaksa insanlık yok olsun. En azından dünyaya ve geleceğe imzamızı atmış oluruz. Kendi kendimize yaşamış gelişmiş yok olmuş olmayız.

Zeka her insanda vardır önemli olan onu geliştirecek materyalleri kullanmak. :) Veya şöyle söyleyeyim zeki insan eşittir kültürlü insan değildir.

Ve bence bir filozofun hayatı da, yaşamı da, zihni de dağdaki çoban ile bir değil. Dağdaki çoban düz adamsa tabii! Ve kitaplar sadece "felsefi" kitaplardan oluşmuyor? Önemli olan hayalgücünü yazıya dökebilmek. Hayalgücünü maddeleştirebilmek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…