Kitabını Al da Gel

-Acımak (Reşat Nuri Güntekin)
-Miskinler Tekkesi (Reşat Nuri Güntekin)
-Çalışkuşu (Reşat Nuri Güntekin)
-Kürk Mantolu Madonna (Sabahattin Ali)
-Dokuzuncu Hariciye Koğuşu (Peyami Safa)
-Fatih Harbiye (Peyami Safa)

-Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz (Aziz Nesin)
-Puslu Kıtalar Atlası (İhsan Oktay Anar)
-Efrasiyab'ın Hikayeleri (İhsan Oktay Anar)

-Koku (Patrik Süskind)

bunlar listeye yeni eklenenler şekerler.

Sabahattin ali kuyucakli yusuf ve icimizdeki seytan da guzeldir ben aldim sirada bekliyo tavsiyelerine guvendigim bi arkadasim tavsiye etmisti.
yusuf atilgan anayurt oteli (filmi de superdi)
Siir kategorisinde turgut uyar, can yucel, cemal sureya, ozdemir asaf, orhan veli kanik, umit yasar oguzcan, nazim hikmet, ahmet telli, ahmed arif, ece ayhan, edip cansever, ilhan berk, behcet necatigil.
felsefede halil cibran.
klasiklerde Virginia woolftan mrs dalloway.
Marquez yuzyillik yalnizlik, yaprak firtinasi
cagdas turk olarak tezer özlü cocuklugumun soguk geceleri iyidir, asli erdogan kirmizi pelerinli kent, kabuk adam. Murat uyurkulak tol.
ben de kitapligimi kurcaladim biraz :KK48:

Super bir topik olmus. eline, koluna, beynine saglık. Ben de cok okurum (dum). bebekten sonra pek zaman ayıramıyorum ama haftasonu temizlik olayını halettikten sonra okumak için epey zamanım olacak. benim de kitaplığımda olmazlardan Aziz Nesin va Sabahattin Ali. Sevgili Marilyn'ın önerdiği kitap "Kürk Mantolu Madonna" harika bir kitap, insan ruhu üzerine analiz ancak bu kadar yalın yapılır. Tavsiye ederim. Su an hangi kitabı okuyorsunuz? Bundan birkac yıl once bir kitap grubumuz vardı. Grubumuz bir kitap seçerdi.
15 günde bir bulusur ve okuduğumuz kitap ile ilgili fikirlerimizi paylaşırdık. belki online olarak yapılabilir.

Super bir topik olmus. eline, koluna, beynine saglık. Ben de cok okurum (dum). bebekten sonra pek zaman ayıramıyorum ama haftasonu temizlik olayını halettikten sonra okumak için epey zamanım olacak. benim de kitaplığımda olmazlardan Aziz Nesin va Sabahattin Ali. Sevgili Marilyn'ın önerdiği kitap "Kürk Mantolu Madonna" harika bir kitap, insan ruhu üzerine analiz ancak bu kadar yalın yapılır. Tavsiye ederim. Su an hangi kitabı okuyorsunuz? Bundan birkac yıl once bir kitap grubumuz vardı. Grubumuz bir kitap seçerdi.
15 günde bir bulusur ve okuduğumuz kitap ile ilgili fikirlerimizi paylaşırdık. belki online olarak yapılabilir.

hoş geldin, teşekkür ederim. bebekle sadece kitap okumak değil, her şey zordur, tahmin ederim.
istediğim tam da böyle kitap okuma şevkini ya da alışkanlığını kaybetmişleri toparlayıp hadi okuyalım demek. biz hepimiz farklı kitaplar okuyup kendimizce yorum yapıyoruz, bakalım. belki sizlerden böyle bir talep gelirse böyle bir organizasyon da yapabiliriz.

Pazartesi Yazarı: Randall Garrett
1927 Amerika doğumlu yazar ülkemizde pek de bilinen bir yazar değildir.Ülkemizde benim bildiğim kadarıyla fantastik-polisiye dalında bir bir seri olan Lord Darcy serisi yayımlanmıştır sadece.Bu türle ilgilenenlere not: önümüzdeki haftalarda bu serinin ilk kitabı Cuma Kitabı olarak burada tanıtılacak.
Randall Garrett Texas Tech Üniversitesinde doğa bilimleri okudu ve kitaplarında bu bilgilerini kullanmaktan çekinmedi.Bir süre endüstri kimyageri olarak çalıştıktan sonra New York'a taşındı ve bağımsız bir yazar olarak kariyerine devam etti.
Ülkemizde yayımlanan tek serisi olan Lord Darcy serisi yazarın Sherlock Holmes serisini model alarak yazdığı bir bilimkurgu/fantastik/polisiyedir. Yazar bu serisiyle 1999 yılında (ölümünden sonra) Alternatif Tarih Alanında Sidewise Ödülünü kazanmıştır.
Yazar 1987 yılında hayatını kaybetmiştir.

Yeralti edebiyati da severim tur olarak tavsiye ederim. Su meshur dovus kulubu filminin kitabi superdir.
turklerden de hakan gundayin tum kitaplari ozellikle kinyas ve kayra, piç...

az sonra kaldıgım yerden kitabımı okumaya devam edecegim.. şuan ev sessiz herkes uyudu.. böyle anları çok seviyorum.. en sevdigim saatler ya gece ya da sabahın aydınlanma vakti..biri kitap okumak için ötekisi ise yürüyüş için harika saatler..ben bugün geceyi kaçırmıyorum ve kitabımı alıp okumaya başlıyorum..ya siz? :KK66:

Canım konun güzel gidiyor keyifli haftalar dilerim epey yoğun çalışıyoruz
kitaba devam ediyorum ama o kadar yoğunuz kı bu ara günde 5 sayfa anca okuyorum
biticek ınsallah bigün =))

Acı çikolata kitabım az evvel yolculuk dönüşümde bitmiş bulunmakta. Yarısını da yolculuk sırasında giderken okumuştum, şun kitabım yok ve 1 saat daha yolum var:/ geleyim kitaba; gerçekten dili, konusu, anlatımı ve olayları hem çok ilginç hem de çok güzeldi. Ben bu tarz kitapları çok sevdiğimi Acı Çikolata ile bir kez daha anladım. Okumak isteyen ama kararsız olan herkes okusun. Kesinlikle kütüphanemizde olmalı:KK66: Şimdiii geleyim soruma sizce Amin Maalouf Semerkant mı olmalı yeni başlayacağım kitabım yoksa; Paulo Coelho'dan Simyacı mı? :KK51:

Acı çikolata kitabım az evvel yolculuk dönüşümde bitmiş bulunmakta. Yarısını da yolculuk sırasında giderken okumuştum, şun kitabım yok ve 1 saat daha yolum var:/ geleyim kitaba; gerçekten dili, konusu, anlatımı ve olayları hem çok ilginç hem de çok güzeldi. Ben bu tarz kitapları çok sevdiğimi Acı Çikolata ile bir kez daha anladım. Okumak isteyen ama kararsız olan herkes okusun. Kesinlikle kütüphanemizde olmalı:KK66: Şimdiii geleyim soruma sizce Amin Maalouf Semerkant mı olmalı yeni başlayacağım kitabım yoksa; Paulo Coelho'dan Simyacı mı? :KK51:
Simyacı benim çok sevdiğim bir kitaptır. her nasılsa Semerkand hala okumadığım bir kitap. listemde okuyacağım, niyetim var.
Simyacı ilginç bir kitap, benim açımdan.
tam 2 kez okumaya niyetlenip de bitiremediğim, 3. seferde bitirdiğim bir kitap. ilk çıktığı sene ablam almıştı bana. 14 yaşındaydım, haliyle o yaş için ağır bir kitaptı ve bitiremedim. lisede okurken felsefeye kafa yorduğum yıllarda Sofi'nin Dünyasını çok sevdiğim için elime alıp okuyayım dedim ama yine olmadı. yarısına gelmeden bıraktım.
3. kez üniversitedeyken niyetlendim, itiraf ediyorum ortasına kadar sıkıldım biraz, durağan ilerliyor çünkü, bense daha sürükleyici kitapları severim ama ortasından itibaren su gibi akıyor.
kesinlikle okunması gereken bir kitap.

Simyacı benim çok sevdiğim bir kitaptır. her nasılsa Semerkand hala okumadığım bir kitap. listemde okuyacağım, niyetim var.
Simyacı ilginç bir kitap, benim açımdan.
tam 2 kez okumaya niyetlenip de bitiremediğim, 3. seferde bitirdiğim bir kitap. ilk çıktığı sene ablam almıştı bana. 14 yaşındaydım, haliyle o yaş için ağır bir kitaptı ve bitiremedim. lisede okurken felsefeye kafa yorduğum yıllarda Sofi'nin Dünyasını çok sevdiğim için elime alıp okuyayım dedim ama yine olmadı. yarısına gelmeden bıraktım.
3. kez üniversitedeyken niyetlendim, itiraf ediyorum ortasına kadar sıkıldım biraz, durağan ilerliyor çünkü, bense daha sürükleyici kitapları severim ama ortasından itibaren su gibi akıyor.
kesinlikle okunması gereken bir kitap.
Ben bu sene aldım simyacıyı özel baskısından, çok merak ederdim ama hiç okuma fırsatım olmamıştı. Geçen gün de Semerkand'ı tertemiz bir 2. el bulunca hooop attım çantaya:) neyse biraz daha düşüneyim ben en iyisi:)

evet canlar, bugün kimler hangi kitabı okuyor?
ben Zeno'nun Bilincini arkadaşımda unuttuğum için bugün Agatha Christie'nin Cinayetler Merdiveni'ni okuyorum

Ben hâlâ suç ve cezayı okumaya başlamadım moral bozukluğuma kitap iyi gelir biliyorum :KK51:ama neden okumuyorum en iyisi BN bi yeşil çay yapiim kitabımıda alayım ve artık başlayayım:KK54:

X