Kitabını Al da Gel

IMG_20150317_124523.jpg
bugünkü kitabım. dün başladım. aslında daha önce okumuştum bu öykü kitabını ama Agatha Christie'yi dönüp dönüp okumaktan çok keyif alıyorum. En sevdiğim yazarlardan. eğer okumadıysanız, şiddetle tavsiye ederim.

az önce "papatya kokulu hikayeler" e kaldıgım yerden devam ettim.zaten 3-4 sayfalık hikayelerden oluşuyor.. hatta hayat derslerinden oluşuyor dememem daha dogru olur.insanın içi "cız" ediyor okurken.. ve gözlerini dolduruyor..şimdilerde virjin radyoda olan eskiden power fm'de dinledigim "geveze"nin hikayelerinden bunlar.. daha önce gevezenin kitaplarını da alıp okudugumdan biliyorum burdaki hikayelerin bazılarını.. günlük hayat koşuşturmacasında durup bir nefes almak ve yaşadıgımız olumsuzluklarla katılaşmaya başlayan kalbimizi ısıtıp sımsıcak yapmak için harika bir kitap :KK37:

Son düzenleme:
her kitabın bir zamanı vardır, onun da zamanı gelecek bir gün.

sağlam kıtaplar ılla kı bazen yoruyor da..ama gunumuz ask romanları da aşırı sıkıcı ve basit gunluk konusma dili gibi olanları bıle var..
yani edebi bir değer de tasımalı okudugum kıtap..

ben devam ediyorum araba sevdasına fırsat buldukca canlar
daha doğrusu işlerden fırsat buldugum tek zaman 2 gece önceydi ve başlangıcta 73 sayfa okudum sonra uykum geldi
bu gece bakalım nasıl gidecek ..

bazı kelımeleri anlıyorum hatta kendıme ' vay baya ıyıymıs kelıme haznem asağıya bakma geregı duymadım' dedım :KK76:

fakat şu sureklı kullandıgı hele kelimesi deli etti beni okuyan bilir
her cumlede degısıyor gıbı
onun dısında şu ana kadar gözlerimi açarak okudugum şaşırdıgım bır sey olmadı
sanki daha ağır bir dil, derinlerde bir şeyler lazım bana umarım zamanla bulurum

ınsallah kıtap bıtınce ıyı kı okumusum derim

hepinize sevgiler kıtap kurtları =)))))

sağlam kıtaplar ılla kı bazen yoruyor da..ama gunumuz ask romanları da aşırı sıkıcı ve basit gunluk konusma dili gibi olanları bıle var..
yani edebi bir değer de tasımalı okudugum kıtap..

ben devam ediyorum araba sevdasına fırsat buldukca canlar
daha doğrusu işlerden fırsat buldugum tek zaman 2 gece önceydi ve başlangıcta 73 sayfa okudum sonra uykum geldi
bu gece bakalım nasıl gidecek ..

bazı kelımeleri anlıyorum hatta kendıme ' vay baya ıyıymıs kelıme haznem asağıya bakma geregı duymadım' dedım :KK76:

fakat şu sureklı kullandıgı hele kelimesi deli etti beni okuyan bilir
her cumlede degısıyor gıbı
onun dısında şu ana kadar gözlerimi açarak okudugum şaşırdıgım bır sey olmadı
sanki daha ağır bir dil, derinlerde bir şeyler lazım bana umarım zamanla bulurum

ınsallah kıtap bıtınce ıyı kı okumusum derim

hepinize sevgiler kıtap kurtları =)))))
ben bazen bir şey anlatmayan kitap da seviyorum ya.
bu aralar kafam çok dolu ve yoğun bir mutsuzluk hali var bende. benim için kitabın dilinden çok karakter kurgusu daha önemli sanki.
okuduğum kitaplar beni yormasın istiyorum bu aralar.
aşk romanlarında da mesela "aşk" okumak istiyorum, aradaki aşka inanıyım istiyorum hani yazarın anlatımından çok karakterleri nasıl konumlandırdığı biraz daha önemli benim için popüler edebiyatta.
polisiye de buna dahil. sırf edebi bir dil olsun süslü edebiyat sanatlarına dalıp da karakterleri yetim bırakınca ya da taksi şoförünü Sezen Cumhur Önal misali konuşturunca benim kitapla olan tüm bağım kopuyor.
taksi şoförü lanlı lunlu konuşur, iki arkadaş bir araya geldi mi geyiğin dibine vurur, bu detayları atlamamalı ünvanı yazar olan biri bence.
aman neyse çok yazdım, yazmayacaktım bu aralar halbuki öyle söz vermiştim kendime. yazmak bu aralar iyi gelmiyor bana
senin derdinin devası Kafka'da, Kafka oku bir şeyin kalmaz :)

ben bazen bir şey anlatmayan kitap da seviyorum ya.
bu aralar kafam çok dolu ve yoğun bir mutsuzluk hali var bende. benim için kitabın dilinden çok karakter kurgusu daha önemli sanki.
okuduğum kitaplar beni yormasın istiyorum bu aralar.
aşk romanlarında da mesela "aşk" okumak istiyorum, aradaki aşka inanıyım istiyorum hani yazarın anlatımından çok karakterleri nasıl konumlandırdığı biraz daha önemli benim için popüler edebiyatta.
polisiye de buna dahil. sırf edebi bir dil olsun süslü edebiyat sanatlarına dalıp da karakterleri yetim bırakınca ya da taksi şoförünü Sezen Cumhur Önal misali konuşturunca benim kitapla olan tüm bağım kopuyor.
taksi şoförü lanlı lunlu konuşur, iki arkadaş bir araya geldi mi geyiğin dibine vurur, bu detayları atlamamalı ünvanı yazar olan biri bence.
aman neyse çok yazdım, yazmayacaktım bu aralar halbuki öyle söz vermiştim kendime. yazmak bu aralar iyi gelmiyor bana
senin derdinin devası Kafka'da, Kafka oku bir şeyin kalmaz :)

mmmmmm bu bitsin de artık inşallah gerçi ılk okumada 73 herhalde 2 kez daha okusam biter
yazmak..bazen ıyı gelır bazen ıyı gelmez
günlük tutardım hep yıllarca
gecen kafama esti yırttım hepsini hıc te uzulmedım
haa ama şiirlerim kaldı tabi ayrıca yazıyorum ben ondan bundan ne olursa =)

kafana estıgını yapar mısın bılmem ama kafana o an esenı yap....o an bır anlık mesela suan napmak istıyosan
bir de fazlalıkları at hayatından....ben bazen rahatlamak ıcın cop atarım aman bıdaha gıymem dedıgım kıyafet defter kutu mutu ne varsa evden çanak tabak =))
o posetlerı attıkca rahatlarım..ohhh yıne atmış kadar oldum sayarken
kendine cici davran fıstık ♥

mmmmmm bu bitsin de artık inşallah gerçi ılk okumada 73 herhalde 2 kez daha okusam biter
yazmak..bazen ıyı gelır bazen ıyı gelmez
günlük tutardım hep yıllarca
gecen kafama esti yırttım hepsini hıc te uzulmedım
haa ama şiirlerim kaldı tabi ayrıca yazıyorum ben ondan bundan ne olursa =)

kafana estıgını yapar mısın bılmem ama kafana o an esenı yap....o an bır anlık mesela suan napmak istıyosan
bir de fazlalıkları at hayatından....ben bazen rahatlamak ıcın cop atarım aman bıdaha gıymem dedıgım kıyafet defter kutu mutu ne varsa evden çanak tabak =))
o posetlerı attıkca rahatlarım..ohhh yıne atmış kadar oldum sayarken
kendine cici davran fıstık ♥
yok kafama eseni yapmam, yapamam, yaparsam kahrolorum :KK70: ben sağlamcı insanım. bir işi yapmak için 5 kez düşünürüm. bana gelmez öyle bir seferde her şeyi çöpe atmak :KK70:
bakma benim de yazmayacağım dediğime yazmadığım bir gün hatırlamıyorum ama bazen fazla geliyor işte.

yok kafama eseni yapmam, yapamam, yaparsam kahrolorum :KK70: ben sağlamcı insanım. bir işi yapmak için 5 kez düşünürüm. bana gelmez öyle bir seferde her şeyi çöpe atmak :KK70:
bakma benim de yazmayacağım dediğime yazmadığım bir gün hatırlamıyorum ama bazen fazla geliyor işte.

kız olur mu öyle düşünmee at gitsin yahu
seni 5 kere düşündüren şey zaten hayırsız iştir =) at gitsin anı yaşa ))
gidiyim uyuyım ben ya gözlerim şişmesin maazallah =))
öptüm :KK25:

selamlar, sevgiler.
bugün kitap okuyasım yok. aslında hiçbir şey yapasım yok. kafamı yorganın altına gömüp hiçbir şey yapmadan uyumak istiyorum.
işler istediğim gibi gitmiyor, yani alışmış olmam lazım biliyorum, her şeyi kontrol edemeyiz ama bazen işte duygular aklın sesini dinlemiyor.
bilemiyorum, bezmiş, tükenmiş hissediyorum.
okuyasım yok, yazasım yok, dışarı çıkasım yok. nefes almak bile fazla geliyor.
keşkelerle yaşamaktan nefret ederim ama bazen "keşke" diyorum "başka bir insan olabilseydim. şuursuzca bir mutluluk içinde yaşayabilen o insanlardan olabilseydim."
ama değilim. işin komik tarafı öyle bir insan olmak istediğimden de emin değilim. bilmiyorum, dedim ya bezginim.
sizin de keyfinizi kaçırmayayım, iyi okumalar size.

X