Kitabını Al da Gel

Bnde tersi yabancı yazarlardan bu döneme ait bi sarah jioyu okurum
ben çok yabancı okuyorum ya. okuduğum yazarların %99'u yabancı. işte Ahmet Ümit, Emrah Serbes, Murat Menteş ve İhsan Oktay Anar dışında Türk yazar okumuyorum ben.
Elif Şafak, İskender Pala, Canan Tan, Ayşe Kulin okumuyorum, hiçbirinin anlatım tarzı ve konuları beni çekmiyor. Orhan Pamuk okudum Kar (ki nobelli kitabı) ve Masumiyet Müzesini sevdim. diğer kitapları çok benlik değil. Buket Uzuner lisedeyken okurdum, üniversitede koptum gitti Buket Uzuner'den neden bilmiyorum.
Nazan Bekiroğlu okumak istediğim bir yazar ama hiç okumadım daha.
ama ben Türk Klasiklerinden de az okudum maalesef. önyargılı mıyım neyim anlamadım.
Türk şiirini Türk Romanınından daha çok seviyorum mesela, nedeni hakkında hiçbir fikrim yok..

Aaahh şiiir benim için çok ayrıdır erdem bâyâzıtın şiirlerini şiddetler tavsiye ederim bende yabancı olarak Balzac,tolstoy,dostoyevski vs. Okudum bnde yabancılara ön yargılıyım aslında çok aşırı herşeyden etkilenmem ama bi ürküyorum yabancı yazar denildimi bi Sarah jio ya ısındım kitaplarının koleksiyonunu yapıcam anlaşılan çok beğeniyorum romanlarını

Aza şiiir benim için çok ayrıdır erdem bâyâzıtı okumasını şiddetler tavsiye ederim bende yabancı olarak Balzac,tolstoy,dostoyevski vs. Okudum bmde yabancılara ön yargılıyım aslında çok aşırı herşeyden etkilenmemişama bi ürküyorum yabancı yazar ddenildiği bi Sarah jio ya ısındım kitaplarının koleksiyonunu yapıcam anlaşılan çok beğeniyorum romanlarını
Erdem Bayazıt'ı daha önce de duydum okuyayım. gerçi Kahraman Tazeoğlu tarzı bir şair mi bilmiyorum o tip şiir sevmiyorum çünkü ben daha çok Cemal Süreya, Özdemir Asaf vs. seviyorum. daha yalın az sözle çok şey anlatan şair seviyorum. şiirle hikaye yazılması çok manalı gelmiyor bana, ısınamadım o akıma

Kesinlikle bende bukre kitabını bi merakla aldım ve içim şişti bnde cemal Süreyya,orhan veli,özdemir Asaf,nazım hikmet,erdem bâyâzıt,Cahit Zarifoğlu,sezai karakoç okurum yeni nesil şairler içimi şişiriyor ama bu şairlerin şiirlerini okurken eriyorum mısralarında

Zülfü Livaneli Serenad ı da listeye ekleyebilirsiniz. Okumayan varsa kesinlikle öneririm. Bir de şuan okuduğum Acı Çikolata kitabını. Henüz yarısındayım ama konusu çekti kendine.
ekledim ikisini de. Acı Çikolata'yı merak ettim konusu hakkında biraz daha ayrıntılı bir bilgi alsak :KK8:
süpriz olsun yazmayayım ne oldugunu.bir izle bakalım bunu :KK66:

ay bu ne inanılmaz güzel bir eser. bayıldım. insanın içine nasıl bir mutluluk ve huzur veriyor:KK37: ruhum dinlendi resmen. Sir A.H. efendiye de bayılırım zati

Kesinlikle bende bukre kitabını bi merakla aldım ve içim şişti bnde cemal Süreyya,orhan veli,özdemir Asaf,nazım hikmet,erdem bâyâzıt,Cahit Zarifoğlu,sezai karakoç okurum yeni nesil şairler içimi şişiriyor ama bu şairlerin şiirlerini okurken eriyorum mısralarında
evet ya yeni nesil şairler içinde ben iyisi varsa da pek bilmiyorum demektir. yani muhakkak vardır tabii de. hani beni okuduklarım içinde kendine çeken olmadı, öyle diyeyim.

ekledim ikisini de. Acı Çikolata'yı merak ettim konusu hakkında biraz daha ayrıntılı bir bilgi alsak :KK8:

ay bu ne inanılmaz güzel bir eser. bayıldım. insanın içine nasıl bir mutluluk ve huzur veriyor:KK37: ruhum dinlendi resmen. Sir A.H. efendiye de bayılırım zati
ben de çok seviyorum.. ne zaman içim sıkılsa bunu dinledigimde neşeleniyorum :KK68:

k

Kitabın arkasından bir kaç cümle yazayım; Meksikalı yazar Ülkesi'nin Değerlerini, törelerini ve tarihini Büyülü bir anlatımla ele aldığı romanda geleneğe baş kaldıran evrensel kadın kimliğine Özgün bir yorum getiriyor.
İçinde yemek tarifleri, aşk öyküleri ve kocakarı ilaçları bulunan bir roman.
Bu şekilde yazmışlar, gerçekten çok hoş bir kitap, spoiler vermemek için yorumlarımı tam olarak yazamıyorum :)))

k

Kitabın arkasından bir kaç cümle yazayım; Meksikalı yazar Ülkesi'nin Değerlerini, törelerini ve tarihini Büyülü bir anlatımla ele aldığı romanda geleneğe baş kaldıran evrensel kadın kimliğine Özgün bir yorum getiriyor.
İçinde yemek tarifleri, aşk öyküleri ve kocakarı ilaçları bulunan bir roman.
Bu şekilde yazmışlar, gerçekten çok hoş bir kitap, spoiler vermemek için yorumlarımı tam olarak yazamıyorum :)))
dur bakayım kitapzen'de sepetime ekleyeyim. merak ettim. önümüzdeki ay sipariş listemde olsun.

dur bakayım kitapzen'de sepetime ekleyeyim. merak ettim. önümüzdeki ay sipariş listemde olsun.
Değişik bir kitap, yemek tarifleriyle aşk öyküleri anlatıyor ama Öykü de denemez, hikaye hikaye gibi değil. Ben instagramda takip ettiğim birinden gördüm, pişman olmadım iyiki okumuşum diyeceğime eminim.
Bir de psikolojik bir roman önereyim, bence okunmalı; Sana Gül Bahçesi Vadetmedim Joanne Greenberg. Daha çok geliyor aklıma ama yavaş yavaş söylerim:))

Değişik bir kitap, yemek tarifleriyle aşk öyküleri anlatıyor ama Öykü de denemez, hikaye hikaye gibi değil. Ben instagramda takip ettiğim birinden gördüm, pişman olmadım iyiki okumuşum diyeceğime eminim.
Bir de psikolojik bir roman önereyim, bence okunmalı; Sana Gül Bahçesi Vadetmedim Joanne Greenberg. Daha çok geliyor aklıma ama yavaş yavaş söylerim:))
Sana Gül Bahesi Vaadetmedim mi ben de okumuştum inanılmaz beğenmiştim.
bir sorum var, sadece sana da değil genel olarak. örneğin ben polisiye, psikolojik romantik vs diye kategorilere ayırmak istiyorum baştaki listeyi böylece daha başarılı bir yardımcı liste olur, ne dersiniz?

bir sorum var, sadece sana da değil genel olarak. örneğin ben polisiye, psikolojik romantik vs diye kategorilere ayırmak istiyorum baştaki listeyi böylece daha başarılı bir yardımcı liste olur, ne dersiniz?
Olabilir aslında, klasiklere de ayrı başlık açılsa mesela, hoş olabilir.

ben de bunu çok seviyorum, gerçi sen biliyorsundur da :KK59:

chopin çok severim ama bunu bilmiyordum..insanın ruhunu bunlar besliyor işte… :KK36:

bence çok iyi fikir..ne tür kitap istersek ordan bulabiliriz :KK66:

chopin çok severim ama bunu bilmiyordum..insanın ruhunu bunlar besliyor işte… :KK36:

bence çok iyi fikir..ne tür kitap istersek ordan bulabiliriz :KK66:
evet bana da çok iyi geliyor, oysa bir iki sene öncesine kadar dinlemezdim, demek her şeye biraz zaman gerekiyor. doğru zamanı beklemek gerekiyor bence bazı şeylerde.
**
evet böylece hem listelemek kolay olur hem de listeden seçim yapmak. seçerken hangi türden olduğunu da biliriz.

X