Kitabını Al da Gel

3 kitap birden okuyorum ya çölde kalan bedevi gibiyim buldugum tüm kitaplara başladım ya:-) gelelim yorumlarıma
Eki Görüntüle 1723628
Göçebe kitabını daha çok uçurtma Avcısı gibi falan diye beklemistim arka kapak yazısından ama öyle olmadı sadece 1 ortak kahraman var doğmasına büyümesine hep bir yerlerde var ama kitap küçük hikayelerden oluşuyor gibi bu kahramanları da her seferinde yolları kesısıyor Pakistan Afganistan sınırında göçebe yaşayan asiretlerin küçük öyküleri diyim sırf meraktan bitirdim değişik bir kitap :KK43:
Eki Görüntüle 1723633 iskender pala yi ilk başlarda çok karışık bulsam da sonradan çok sevdim bu kitapta çok güzel başladı daha 30. Sayfadaki ama çok hoşuma gitti Eyüp sultani Peygamberimizin dönemini okumak falan çok etkileyici ilk bölüm Hz ebubekir ağzından bakalım ilerde ne olacak:KK66:Eki Görüntüle 1723636
Cengiz Aytmatov en sevdiğim yazarlardan beyaz gemi gün olur Asra bedel ve toprak ana yi okuyup sevmiştim bu kitapta 3 hikâyeden oluşuyor tarzını konularını seviyorum zaten okunması gereken bir yazar bence:KK66:
Mihmandarı 15 tatilde ablama gidince mutlaka okucam iskender pala candır Caaaan

1.Küçük mucizeler dükkanına dönüş:1.ci kitabın devamı süpe süper süper bu seriye baaayıııldım o kadar akıcı ve sürükleyiciki gün içonde ayy acaba lidya naptı diyordum :KK70:
Okunmalı mutlaka
2.Piruze ve Oğulları:piruzeyi okuyunca ikinci kitabını hemen listeme eklemiştim.ne temiz kalpliyim :KK45:Kurstaki ablada varmış kitap sana getirim kız haftaya didi:KK53: Ben o an zıplıcaktım az daha :oops: kitap geldi bir solukta bizi naşasınnnn süperdi yaa:KK200::KK200:

3.Bin Muhteşem Güneş:çoook çoook güzeldi halit hüseyin sevdiğim yazarlar listesinde gönlümü fethetti.ne denir ki aynı uçurtma avcısındaki hisler var suan içimde kitabı tarif etmeye kelimer yetmez.büyük emek.büyük roman.Müthiş yazar.

Bu ay sınavım var kızçeler:KK14: ama ben kitap okumayı ihmal etmedim:KK16:siftahı burda kapatım kalan son 10 günümü sınava vericem:KK17: bana şans dileyin:KK51:

1.Küçük mucizeler dükkanına dönüş:1.ci kitabın devamı süpe süper süper bu seriye baaayıııldım o kadar akıcı ve sürükleyiciki gün içonde ayy acaba lidya naptı diyordum :KK70:
Okunmalı mutlaka
2.Piruze ve Oğulları:piruzeyi okuyunca ikinci kitabını hemen listeme eklemiştim.ne temiz kalpliyim :KK45:Kurstaki ablada varmış kitap sana getirim kız haftaya didi:KK53: Ben o an zıplıcaktım az daha :oops: kitap geldi bir solukta bizi naşasınnnn süperdi yaa:KK200::KK200:

3.Bin Muhteşem Güneş:çoook çoook güzeldi halit hüseyin sevdiğim yazarlar listesinde gönlümü fethetti.ne denir ki aynı uçurtma avcısındaki hisler var suan içimde kitabı tarif etmeye kelimer yetmez.büyük emek.büyük roman.Müthiş yazar.

Bu ay sınavım var kızçeler:KK14: ama ben kitap okumayı ihmal etmedim:KK16:siftahı burda kapatım kalan son 10 günümü sınava vericem:KK17: bana şans dileyin:KK51:
Başarılar canım sınavda; )
Benim gibisin bende çok nadir kitapları yarım bırakırım içim elvermez :KK70:
Evet ya sıkılSam da bitiririm mutlaka yarım şeyleri hic sevmem zaten:KK66:

Cengiz Aytmatov kitabı bitti Yıldırım sesli manasci hikayesi beni sarmadi biraz eh fena değildi yüzyüze hikayesinde daha etkilendim ve film tadınydi ama en çok sevdiğim vezaten en uzun hikaye olan kitapta deniz kıyısında olan ala köpek çok çok güzeldi duygusaldi bittiğinde inanamadım ya neyse okunmalı diyorum:KK66:

Değirmen__ Sabahattin Ali
Ve Dostoyevski __ yer altından notlar okuyorum aynı zamanda hergün Onar sayfa değirmen küçük hikayelerdrn oluşuyor ben beğendim hem okumasında güzel oluyor hikaye hikaye beğendim ben:KK66:
Dostiyesvski kendini o kadar güzel belirliyor ki herkes kendinden bişey bulabilir nasıl hem kendini bu kadar överken ayani zamanda yerden yere vuruyor çözemedim herkese hitap etmeyen biraz yavaş okunması gereken bir kitap:KK66:

Ya yapamıyorum bana kütüphaneden bakan Jane Austen ikna kitabına da başlayacağım böylelikle yine 4. Kitabı eklemiş oldum bu aralar tek kitap yetmiyor:KK70:

Değirmen__ Sabahattin Ali
Ve Dostoyevski __ yer altından notlar okuyorum aynı zamanda hergün Onar sayfa değirmen küçük hikayelerdrn oluşuyor ben beğendim hem okumasında güzel oluyor hikaye hikaye beğendim ben:KK66:
Dostiyesvski kendini o kadar güzel belirliyor ki herkes kendinden bişey bulabilir nasıl hem kendini bu kadar överken ayani zamanda yerden yere vuruyor çözemedim herkese hitap etmeyen biraz yavaş okunması gereken bir kitap:KK66:
Dostayevskinin hayranın tolsyot balzacda aynı şekilde çok bizden yada biz mi çok onlardanız bilemiyorum :KK70: yıllar önce yazılan kitapları bu denli anlamak,sevmek,hayran kalmak büyüleyici değilmi dead

Dostayevskinin hayranın tolsyot balzacda aynı şekilde çok bizden yada biz mi çok onlardanız bilemiyorum :KK70: yıllar önce yazılan kitapları bu denli anlamak,sevmek,hayran kalmak büyüleyici değilmi dead
Evet ya seviyorum klasikleri zaten bu aralarda başa sardım yıllar önce okuyup anlamadigim klasikleri tekrar okumaya karar verdim şimdiki bakış açımla o zaman ne kadar farkliymis:KK66:

Sakin ol sakin ol tut kendini kızaaam kafan çorba olur sonra bir kitaba odaklanmak en doğrisu bence:KK51:
olamıyorum biri beni durdursun:-) ya sakinlesmeye karar verdim tamam şimdi mihmendari biraz bekleteceğim onu sakin okumam lazım değirmen ve yeraltında notları bitirmem lazım once:KK66:

Evet ya seviyorum klasikleri zaten bu aralarda başa sardım yıllar önce okuyup anlamadigim klasikleri tekrar okumaya karar verdim şimdiki bakış açımla o zaman ne kadar farkliymis:KK66:

olamıyorum biri beni durdursun:-) ya sakinlesmeye karar verdim tamam şimdi mihmendari biraz bekleteceğim onu sakin okumam lazım değirmen ve yeraltında notları bitirmem lazım once:KK66:
Yava şyavaş kuzum atlı koşturmuyir:KK45:Bende hasedimden çatliyim ders çalışmaktan kitapa zaman kalmıyoro_O kafamd akarışıyor zaten okumuyorum o yüzden

Yava şyavaş kuzum atlı koşturmuyir:KK45:Bende hasedimden çatliyim ders çalışmaktan kitapa zaman kalmıyoro_O kafamd akarışıyor zaten okumuyorum o yüzden
Evet ders çalış canısi bak kitaplar kacmiyor:KK66:ben bu ara aldigim kitapları göz önüne koydum da hangisini okusam karar veremiyorum hepsini aynı anda okumak istiyorum ya ondan bu hisler normalde iki kitap alırım onlar bitince alırım ama geçen ay birsürü kitap aldım birikmisler önüme gelince kafam karisti:-)

Evet ders çalış canısi bak kitaplar kacmiyor:KK66:ben bu ara aldigim kitapları göz önüne koydum da hangisini okusam karar veremiyorum hepsini aynı anda okumak istiyorum ya ondan bu hisler normalde iki kitap alırım onlar bitince alırım ama geçen ay birsürü kitap aldım birikmisler önüme gelince kafam karisti:-)
Çekmeceye koyuyorum ben zaten kitqplıgım yok kolilerde kitaplarım :KK43:

Jane Austen ikna kitabını bitirdim dün bir günde okudum yuttum ya süper ötesi bir Jane Austen romanı aşk ve gurur dan sonra en sevdiğim kitap oldu tabi sırada akıl ve tutku kitabı var bakalım ona da bayilacagima eminim:KK66:
Gelelim yorumuma ikna kitabı anne eliot ve yüzbaşı wenthwort arasındaki aşkı anlatıyor ama o dönemin naifligi safligi ve romantizmiyle yazarın diğer kitaplarına göre Romantizmin daha ağır bastığı bir kitap:KK66: o zamanlar insanların çokta konuşmadan mektuplarla yada hareketlerle bakışlarla aşkı yaşamasına hayranım ben ya bu kitapları o nedenle seviyorum galiba çok naif aşklar ne desem bence kesinlikle okunmalı özellikle aşk ve gurur seviyorsaniz buna da bayilacaksiniz:KK66:

Bizim ilk göz ağrımız canım topiğimiz :KK200::KK200: sınavıma az kaldı inşallah güzel geçer..Sonra çok heycanlıyım..taaam mı tammına 11 kitap vaaaar okuncak:KK30: ayyy abişkom bana kitapta aldı onlarla birlikte 11 oldu :confused:

Merhaba kızlar:) annelik heyecaniyla kitap okumaktan tamamen uzaklasmis bi anne var karsinizda. Bebisime biseler örüyorum akşamları bide bu dönem çok yogun oldugum icin fazla zamanimda kalmiyo. Ama kendime gelmem lazim artik cunku 6aydir 1tane bile kitap okuyamadim:KK43: gecen hafta Ahmet Umit in bab-i esrar kitabına basladim 50 sayfa okumusum:KK43: bu hafta devam etcem insallah:)

X