Kitabını Al da Gel

küçük mucizeler dükkanı kimin canım ve konusu ne bana bir özet geçermisin merak ettim Feraceli
senden önce ben i de alacaktım arkadaşım senin yazdığını söyledi çok akıcı ama sonu insanı sinir ediyor sen hiç sevmezsin öyle kitapları dedi bende almadım açıkcası

Küçük mücezeler dükkanı 4 kadının hayatının birleşmesi ve onların yaşadıkları olaylar örgüyle huzur bulmaları,örgünün hayatlarını değiştirmesi müthiş çok çok güzel

Tek olmadağıma sevindim acaba ben mi abarttım dedim içimden ama bende hiç küfür etmen bu derce küfür midemi sarstı senden önce beni okuda diyemem okumada yani kitap son 100 sayfaya kadar enfes ama sonu beni çok delirtti yani olmaz arkadaş böyle

Canım debbie macomber in kitabı 2yıl önce okudum bende sevmiştim :) kanser bi kadın örgü malzemeleri satan bi yer açıyor ve orda örgü kursu açıyor kursa katılan 3kadin var ve hepsinin hikayesi farklı ve hepsine terapi gibi gelen bi kurs oluyo :))) tabi hikayelerin her biri de muhtesem:))
Jojo moyes un Pariste Balayı kitabını okudum ve hic hosuma gitmedi benimde

Bu forumda harika bir keşfim daha. Kitaplarım benim dünyam. Son bir aydır hayatımda bazı değişiklikler yaptım. Daha sade bir yaşam, düzenli spor, ev , iş derken kitap okumayı biraz ihmal ettim. Çok değil, biraz.

Uzun zamandır (oldukça uzun) kitaplığımda duran Soner Yalçın - Efendi ile bu akşam sıkı bir okuma dönemine gireyim yeniden.

Sevgiler.

Arka kapak

Sizin hiç idam edilmiş akrabanız var mı?
Onların var! Hem de üç kişi!

Sizin akıl hastası akrabınız var mı? Peki intihar eden akrabanız? Onların var! Hem de sayıları şaşırtacak kadar çok!

Sizin başbakanlık yapmış akrabanız var mı?
Onların var, hem de on yıl!

Milletvekilliği, belediye başkanlığı yapmış siyaset adamı akrabalarınız var mı?
Onların var, sayıları yirmiye yakın!

Avrupa güzeli, futbolcu, şarkıcı, yazar, diplomat akrabalarınız var mı?
Onların var!

Sizin, büyük amcası Gazi Osman Paşa için yazılan kahramanlık marşıyla, yüz yıl sonra darağacına gönderilen Dışişleri bakanı akrabanız var mı?
Onların var!

Sizin Galatasaray ve Fenerbahçe kulüplerine başkanlık etmiş akrabalarınız var mı?
Onların var!

Sizin Mustafa Kemal'in huzurunda evlenen akrabanız var mı ya da Osmanlı Sarayı'na damat olan akrabanız?
Onların var!

Adı, İzmir Suikastı'na karıştığı için idam edilen akrabanız var mı?
Onların var!...

Onlar yüz yıl hep göz önünde oldular. Ama bir sırlarını hep saklı tuttular...

İzmirli Evliyazade Ailesi'nin Sırrı Neydi?

uzun bir ara verdim biliyorum, umarım telafi edebilirim, arka arkaya birkaç kitap tanıtacağım. İlk kitabımız Fikret Topallı'dan Seri Katiller

kitap en az kapağı kadar mide kaldırıcı, uyarayım. ABD ve çeşitli Avrupa ülkelerinde yaşamış kimi seri katillerin hikayelerini anlatıyor.
kitabı okumak isteyenler için bir notum var: bir süre et yemek istemeyebilirsiniz. çünkü seri katillerde yamyamlık sık görülen bir olgu.
şimdi sizin için seçtiğim bir kaç hikayeden bahsedeceğim.
Yamyam Çocuk Katili: Albert Fish... bu kitabın ilk hikayelerinden ve en korkunçlarından biri. kendi halinde sıradan bir adamın nasıl vahşi bir çocuk katili ve pedofili olabileceğini okurken tüylerim diken diken oldu.
sağlam bir mide gerektiriyor bu hikaye
Eddie Gein--- Korku Edebiyatı'nın esin kaynağı. gerçek bir sosyopat, insanların arasında ustaca gizlenmiş, silik bir karakter o kadar ki yan komşunuzdan şüphe eder hale geliyorsunuz. Kuzuların Sessizliği filme dahi ilham kaynağı olmuş bir karakter, mezar soygunculuğu ve seri katillik yoluyla bir sürü insan öldürmüş kendisine bu cesetlerden kıyafet yapmış. evet doğru okudunuz maalesef.
tek kelimeyle iğrenç...
Fritz Haarman--- Hannover Kasabı, bir seri katilin 1. Dünya Savaşı sırasında nasıl toplumun arasına karışıp kendi iğrençliğine toplumdaki yoksulluktan faydalanıp bütün herkesi alet edebileceğinin güzel bir örneği. evet tahmin ettiğiniz gibi eşcinsel bir seri katil olan Fritz Haarman tuzağına düşürdüğü genç erkekleri öldürüp sonra da onların etlerini ve kıyafetlerini satarak maddi kazanç elde etmesini anlatıyor.
Pedro Lopez...And Dağları Canavarı bu beni dehşete düşüren bir hikaye oldu. neden bilmiyorum diğer tüm seri katillerden nefret ederken Pedro Lopez'e karşı bu kadar keskin bir his besleyemedim. üstelik de gerçekten iğrenç cinayetler işlemesine rağmen.
Pedro Lopez'in hayatı cinsel istismarla başlıyor, anne fahişe, bir sürü kardeş, içinde bulunduğu bu uygunsuz koşullar cinselliği erken ve yanlış uyanmış bir çocuk yaratıyor ve kız kardeşini taciz ediyor, daha 8 yaşında. anne evden kovuyor ve daha ilk geceden dayak yiyip tecavüze uğruyor. bir süre sonra hapishaneye düşüyor ve tekrar tecavüz. inanılmaz korkunç bir hayattan doğan bir seri katil ve acımasız şekillerde öldürülmüş 300'den fazla çocuk ve adalet sistemindeki sorun ve boşluk dolayısıyla 16 yılın sonunda sokaklara salınmış, bir iddiaya göre gizlice infaz edilmiş kendi deyimiyle "öldürmekten asla vazgeçmeyecek olan" bir katil.
eğer özel olarak merak eden varsa Tedd Bundy'nin hikayesi de kitapta.
ilgilenenler için serinin diğer kitapları:

alışveriş listeme ekledim, diğer ikisini de mutlaka okuyacağım.

yarın da çok sevdiğim İskandinav Polisiyesinden bir kitap tanıtacağım, türün meraklılarına

şu yukarıdaki özet anlatımları bile tüylerimi diken diken etti ayy sana kolay gelsin marilyn bana göre değil bunlar

Aynen şuana kadar hiç korku filmi izlemedim en son 6.sınıfta kız arkadaşlarımla izlemiştik ilk 10 dk dan sonra ben olay olay yerini terk etmistim tabi
Bende aynen gerilim filmlerini bile zor izliyorum geriliyorum böyle ona bile en son halkayı izlemiştim işte hangi yilda çıkmıştı hatırlamıyorum ama Kuzenlerle izlemiştik

ne gerek var durduk yere gerilmeye dimi
Ay evet bencede ha birde Marilyn i yazdıklarını okuyunca aklıma geldi bir film vardı hannibal li bir ismi vardi çocuk kardeşini yiyordu falan ay sonunu izleyemedim onun ondan sonra bu tarz şeyleri hiç izlemem de okumam da hiç gerek yok bencede aman uzak duralım biz Marilyn seviyor ama

Oyyy tırstım evet marilyn seviyor galiba seven çok ben ne izlerim ne okurum herles bana t8rsak diyor

Konuya bir bakayım diye girer girmez gordugum ilk mesajın bu olması

Seri katiller kitabını lise 3. yada 4. Sınıfta okumuştum. Gece uyumakta zorlansamda kitabı bitirmeden birakamadim elimden. 2. ve 3. Kitabı olduğunu bilmiyordum. Listeme ekledim teşekkürler :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…