Kitabını Al da Gel

Selam ben geldim :) kac haftadir kitap okumuyorum çünkü mide bulantısı çekiyorum ve kitap okumaktan bile tiksindim. Ama kitap okumayi coooookkk ozledim. Bugun tekrar okumaya baslicam insallah :)

Yeni okulum da her gun 1ders saati kitap okuma saati oluyomus cok sevindim bu duruma:)
amannnn hayırlı olsun :)
inşallah güzel bebeğine güzel kitaplar okursun :)
rahatsızlığın için üzgünüm ama yakında geçer umarım.

ben de şu anda sizler için yapacağım tanıtımları düzenliyorum. kısa zamanda geniş bir tanıtım turuyla dönüp yokluğumu telafi edeceğim.

amannnn hayırlı olsun :)
inşallah güzel bebeğine güzel kitaplar okursun :)
rahatsızlığın için üzgünüm ama yakında geçer umarım.

ben de şu anda sizler için yapacağım tanıtımları düzenliyorum. kısa zamanda geniş bir tanıtım turuyla dönüp yokluğumu telafi edeceğim.
Tesekkur ederim
Geciyo artik sukur dun 2sayfada olsa okuyabildim:)

ya bende asında bir sürü kitap okudum her telden bulduğum her yerde diyim ama buraya yazmadım ya buralara pek uğrayamadım bayadır ama bu aralar garip bir ruh halindeyim ya o nedenle romantik komedi yada dram okuyasım var bilemedim :KK61::KK61:
neyse şu aralar elimde olan kitap
nora roberts-- villa güzel gidiyor heyecanlı azcık aksiyonlu romantik tarzda bakalım ne olacak:KK51: kitap alsam ne alsam ne okusam bilemiyorum bu aralar ayrıca kararsızım da ya bana neler oluyor:mad::mad:

379024.jpg

yeni bir kitapla aranızdayım.
yukarıda görselini gördüğünüz kitabı henüz bitirdim.
foto çekmedim, çünkü kameramda bir sorun var ben de bir görsel ekledim.
öncelikle kitabı para verip satın almadım.
bir tanıdığım hediye etti.
açıkçası kapağından tutun boyuna kadar beni sarmayan bir kitap. idefix'ten şöyle bir kapak arkası tanıtımını aktarayım:

"Uçurum!
Uçurumdaki ses seni çağırıyor.
Şşhh! Ses çıkarma!
Kaçmak mı istiyorsun? İşte o iş biraz cesaret ister. O'nunla sözleşme yapmışsın bir kere! Nereye kaçıyorsun?
Bu mücadelede sahip olduğun zekân seni yarı yolda bırakabilir; çünkü bedenen ve ruhen O'na aitsin.
Eşlerini seçemeyeceksin; ama fantezilerin ve onlardan yaşayacağın haz doruğa ulaşacak.
Eline ve koluna hükmedemeyeceksin. Belki hayatında asla birlikte olmak istemeyeceğin bir kadından çocuğun olacak, belki de yerde kokuşmuş bir leşin!
Ve daha da kötüsü bunların hepsi tutsaklığının sadece bir başlangıcı olacak!

Temelinde korku ve gerilim barındıran lanet olası güzel bir kitap!
Horror World
TUTSAK, John Everson'a 2004 yılında Bram Stoker ödülünü kazandıran bir kitap. Bu sürükleyici kurguyu okuduktan sonra farkını görecek ve neden ödüle hak kazandığını daha iyi anlayacaksınız.
Rue Morgue Magazine
Eşit derecede gizem ve gerilim dolu kitap. Sonuna kadar sizi nefes nefese bırakacak, sürükleyici bir okuma tecrübesi.
(Tanıtım Bülteninden)"
anlayacağınız gibi hikaye şeytan/iblis/kötü bir ruh üzerine kurulu.
kahramanımız Chicago'nun eski acar muhabirlerinden ama büyük şehrin kokuşmuşluğundan bıkıp küçük ve huzurlu bir kasabaya taşınan ve tesadüfen! de o kasabayı ele habis bir ruhun ele geçirdiğini keşfeden bir gazeteci.

öncelikle ben böyle konusunda cin, peri, şeytan, kötü ruh olan kitapları pek sevmiyorum. elbette türün güzel örnekleri de var ama işte.... okyanusta inci tanesi misali.
yazar 2004 yılında Bram Stoker ödülünü kazanmış ki prestijli bir ödüldür.
kitap dediğim gibi benim tarzım değil.
ama gergin olmadığı, gece okurken ışık açık bırakma ihtiyacı hissetmeyeceğinizi sanmayın.
tam tersine gergin ve tedirgin edici, yer yer kanlı ve bence biraz fazla grotesk.
bunun dışında bazı şeyler bence kolay tahmin edilebiliyor.
ama öyle püüü paranıza yazık bir kitap da değil, yanlış anlamayın.
sadece bence zaten kötü huylu doğaüstü güçler, o güçlerin insanı kurban olarak istemesi ya da ele geçirmesi falan bunlar tek başına da korku verici, bundan korkmak için iyi bir hikayeye ihtiyacınız bile yok.
o yüzden sevmiyorum böyle hikayeleri.
ama ilgisini bu türler çeken biri için hem ödüllü bir kitap hem de ilginç bir kitap olacaktır.

bu arada bu kadar geç kalmamın sebebi size ufak bir video hazırlamak istememdi.
bu kitabı ve başka birkaç kitabı sizlere bir video ile kütüphane tanıtım turu çekerek görüntülü olarak aktarmak istedim ama maalesef bunun için ekstradan bir youtube hesabı açmam gerekiyormuş.
açıkçası şu aralar fazla vaktim yok.
bir youtube channel'a ayıracak bir vakitten yoksunum.
belki başka bahara.
iyi okumalar....

Eki Görüntüle 1648314
yeni bir kitapla aranızdayım.
yukarıda görselini gördüğünüz kitabı henüz bitirdim.
foto çekmedim, çünkü kameramda bir sorun var ben de bir görsel ekledim.
öncelikle kitabı para verip satın almadım.
bir tanıdığım hediye etti.
açıkçası kapağından tutun boyuna kadar beni sarmayan bir kitap. idefix'ten şöyle bir kapak arkası tanıtımını aktarayım:

"Uçurum!
Uçurumdaki ses seni çağırıyor.
Şşhh! Ses çıkarma!
Kaçmak mı istiyorsun? İşte o iş biraz cesaret ister. O'nunla sözleşme yapmışsın bir kere! Nereye kaçıyorsun?
Bu mücadelede sahip olduğun zekân seni yarı yolda bırakabilir; çünkü bedenen ve ruhen O'na aitsin.
Eşlerini seçemeyeceksin; ama fantezilerin ve onlardan yaşayacağın haz doruğa ulaşacak.
Eline ve koluna hükmedemeyeceksin. Belki hayatında asla birlikte olmak istemeyeceğin bir kadından çocuğun olacak, belki de yerde kokuşmuş bir leşin!
Ve daha da kötüsü bunların hepsi tutsaklığının sadece bir başlangıcı olacak!

Temelinde korku ve gerilim barındıran lanet olası güzel bir kitap!
Horror World
TUTSAK, John Everson'a 2004 yılında Bram Stoker ödülünü kazandıran bir kitap. Bu sürükleyici kurguyu okuduktan sonra farkını görecek ve neden ödüle hak kazandığını daha iyi anlayacaksınız.
Rue Morgue Magazine
Eşit derecede gizem ve gerilim dolu kitap. Sonuna kadar sizi nefes nefese bırakacak, sürükleyici bir okuma tecrübesi.
(Tanıtım Bülteninden)"
anlayacağınız gibi hikaye şeytan/iblis/kötü bir ruh üzerine kurulu.
kahramanımız Chicago'nun eski acar muhabirlerinden ama büyük şehrin kokuşmuşluğundan bıkıp küçük ve huzurlu bir kasabaya taşınan ve tesadüfen! de o kasabayı ele habis bir ruhun ele geçirdiğini keşfeden bir gazeteci.

öncelikle ben böyle konusunda cin, peri, şeytan, kötü ruh olan kitapları pek sevmiyorum. elbette türün güzel örnekleri de var ama işte.... okyanusta inci tanesi misali.
yazar 2004 yılında Bram Stoker ödülünü kazanmış ki prestijli bir ödüldür.
kitap dediğim gibi benim tarzım değil.
ama gergin olmadığı, gece okurken ışık açık bırakma ihtiyacı hissetmeyeceğinizi sanmayın.
tam tersine gergin ve tedirgin edici, yer yer kanlı ve bence biraz fazla grotesk.
bunun dışında bazı şeyler bence kolay tahmin edilebiliyor.
ama öyle püüü paranıza yazık bir kitap da değil, yanlış anlamayın.
sadece bence zaten kötü huylu doğaüstü güçler, o güçlerin insanı kurban olarak istemesi ya da ele geçirmesi falan bunlar tek başına da korku verici, bundan korkmak için iyi bir hikayeye ihtiyacınız bile yok.
o yüzden sevmiyorum böyle hikayeleri.
ama ilgisini bu türler çeken biri için hem ödüllü bir kitap hem de ilginç bir kitap olacaktır.

bu arada bu kadar geç kalmamın sebebi size ufak bir video hazırlamak istememdi.
bu kitabı ve başka birkaç kitabı sizlere bir video ile kütüphane tanıtım turu çekerek görüntülü olarak aktarmak istedim ama maalesef bunun için ekstradan bir youtube hesabı açmam gerekiyormuş.
açıkçası şu aralar fazla vaktim yok.
bir youtube channel'a ayıracak bir vakitten yoksunum.
belki başka bahara.
iyi okumalar....
Ay bende gerilirim birde korkarım olursam böyle şeyler bana gore değil hiç urperiyorum ya zaten daha okumam gorsem de:KK47: sen hala senin romana bölüm ekliyormusun yoksun diye bayagi bakmadım ya ekliyorsan tekrar okumaya devam edeyim ya birde baya karışik geçirdim yaz tatilini kafam duman oldu kusura bakma marilyn:KK15:

Ay bende gerilirim birde korkarım olursam böyle şeyler bana gore değil hiç urperiyorum ya zaten daha okumam gorsem de:KK47: sen hala senin romana bölüm ekliyormusun yoksun diye bayagi bakmadım ya ekliyorsan tekrar okumaya devam edeyim ya birde baya karışik geçirdim yaz tatilini kafam duman oldu kusura bakma marilyn:KK15:
kıyamam sana.
sadece ilk bölüm :)
bir de ufak tefek alıntılar var. :)

Ay evet azıcık öyle olmuş kitap okuyan yok mu ki:KK43: Marilyn nerelerde acaba hiç uğramiyor bize:KK70:
ay burdayım kuzucuğum. birkaç kitap birden yazacağım size. çok güzel bir kitap okudum, birkaç bölümünden paraflar paylaşacağım burada onları tekrar gözden geçiriyorum, o yüzden de yeni baştan okuyorum bazı kısımları.
bir de bu ara yazmaya yeniden başladım, romanın bölümlerini toplamaya çalışıyorum falan.
o yüzden buraya yazacak bir şey yok pek :KK43:
ama buradaki sohbetlerimizi özlemedim değil :KK43:

ay burdayım kuzucuğum. birkaç kitap birden yazacağım size. çok güzel bir kitap okudum, birkaç bölümünden paraflar paylaşacağım burada onları tekrar gözden geçiriyorum, o yüzden de yeni baştan okuyorum bazı kısımları.
bir de bu ara yazmaya yeniden başladım, romanın bölümlerini toplamaya çalışıyorum falan.
Aynen bende özledim

Ne kadar güzel bence sen Paylaş bizimle :KK66: arada uğra ama boş kalınca bende özledim sohbetlerimizi ya baya uzak kaldık buralardan:KK43:

Ben bu ay çoook okudum ayın sonunda yazıcam ama
Merakla bekliyorum senin okuduklarını ben ya:-)

Bende yoktum uzun zamandir okul basladi duzenimi kurayim falan derken okuyamiyodum da:KK43: aldigim 10 kitap okunmadan bekliyo sirasini bugun 2kitap daha aldim ve birine hemen baslicam :)
Tracy hogg yeni annelere mucize çözümler :)) yeni anne olarak ihtiyacim olacak bi kitap beslenme uyku duzeni aktiviteleri anlatan bi kitap. Azda olsa okucam :) 7gün okula gidiyorum insallah vakit bulurum :)))

Ben hiç hayatımda bu kadar kitap okumadım bir ayda :KK70: kendime inanmıyorum hala :KK70:

1.Küçük hafız—Osman Soyyiğit
Çok güzel bi otobiyografiydi hafızın selimiyeti,sükutu takdire şâyândı

2.Piruze—Sinan Akyüz:bu roman müthişti aklım hep betty mahmudinin kitabına gitti.Çok kısa sürede bitti.Fevkaledeydi ikinci kitabı'piruze ve oğulları'nı mutlaka alıcam.
3.Piraye—Canan Tan:üniversteli genç bir kız piraye ve olağan üstü noktalara gelen hayatı.canan tanı çok beğeniyorum.Kendisine hayranım.
4.Handan:Ayşe Kulin:halide edip'in handan kitabından bağlantılar var çok güzeldi hiç sıkılmadım bitirmek için can attım.
5.Soğuk Kahvem—Ahmet Batman:bazı yerleri harika dedirtti ama ben yeni nesil şairler pek anlaşamadım olmadı,bana sıcak gelmeyen birşey var.kitabı bitirmekte çok zorlandım
6.Senden Önce Ben—jojo Moyes:Ya bu kitap süperdi bâyâda kalındı okurken süper herşey yolunda ama ama amaaa bu ne biçim son dedirtti bana :)) yani olmadı ben sonunu hiç sevmedim bu kitabın adını bile duymak istemiyorum o kadar sinirledim ki.
7.Küçük Mucizeler Dükkanı
Bu kitap tek kelimeyle 'Müthiş' ben bayıldım hiçsıkılmadım tersine bitirmek için bâyâ uykusuz kaldım ama değer kitap çok çok çok harikaydı diğer serilerinide kesinlikle satın almam gerek.

Not:Bu arada 'pucca'nın allah beni böyle yaratmış kitabınıda 50 sayfa okuyup bıraktım.cidden hiç beğenmedim ben küfür eden bir insan değilim böyle saydıranlarıda çok itici buluyorum..

Ben hiç hayatımda bu kadar kitap okumadım bir ayda :KK70: kendime inanmıyorum hala :KK70:

1.Küçük hafız—Osman Soyyiğit
Çok güzel bi otobiyografiydi hafızın selimiyeti,sükutu takdire şâyândı

2.Piruze—Sinan Akyüz:bu roman müthişti aklım hep betty mahmudinin kitabına gitti.Çok kısa sürede bitti.Fevkaledeydi ikinci kitabı'piruze ve oğulları'nı mutlaka alıcam.
3.Piraye—Canan Tan:üniversteli genç bir kız piraye ve olağan üstü noktalara gelen hayatı.canan tanı çok beğeniyorum.Kendisine hayranım.
4.Handan:Ayşe Kulin:halide edip'in handan kitabından bağlantılar var çok güzeldi hiç sıkılmadım bitirmek için can attım.
5.Soğuk Kahvem—Ahmet Batman:bazı yerleri harika dedirtti ama ben yeni nesil şairler pek anlaşamadım olmadı,bana sıcak gelmeyen birşey var.kitabı bitirmekte çok zorlandım
6.Senden Önce Ben—jojo Moyes:Ya bu kitap süperdi bâyâda kalındı okurken süper herşey yolunda ama ama amaaa bu ne biçim son dedirtti bana :)) yani olmadı ben sonunu hiç sevmedim bu kitabın adını bile duymak istemiyorum o kadar sinirledim ki.
7.Küçük Mucizeler Dükkanı
Bu kitap tek kelimeyle 'Müthiş' ben bayıldım hiçsıkılmadım tersine bitirmek için bâyâ uykusuz kaldım ama değer kitap çok çok çok harikaydı diğer serilerinide kesinlikle satın almam gerek.

Not:Bu arada 'pucca'nın allah beni böyle yaratmış kitabınıda 50 sayfa okuyup bıraktım.cidden hiç beğenmedim ben küfür eden bir insan değilim böyle saydıranlarıda çok itici buluyorum..
senin yorumlarına güveniyorum puccayı bende sevemedim yoğun küfürlü kitaplardan hoşlanmıyorum bende küfürden hoşlanmadığım için :KK66: herşeyin bir sınırı var bece ama pucca da gözlemlediğim çok çok abartarak anlatımı olması benide pek sarmamıştı açıkcası :KK66:

X