Kitabını Al da Gel

210 dayım ekşın 180lerde oldu sen nerdesin ekşınlı bölüme geldin mi?
bende 200 deyım ekşın olmayınca sarmıyo söyle bazarovla anna bahcede yiyişselerdi sonra onları arkadiyi gorüp bazarova tekme tokat dalsaydı sonra arkadıy katyaya asık olsaydı ama bazarov katyayida götürseydi bütün bunlara katlanamayan arkadiy bazarovu amcasının askerlık gunlerınden kalma tabancasıyla vursaydı ne kadaaaaaaaaa güzel olArdı

ahahahah onlar boğaz boğaza gelcek zaten bence. yaaa ben bazarovdan şüphelendim diye yok daha neler diyordum kendime,herkesten şüphelen de bazarovdan şüphelenme diyordum ama kaşla göz arasında ağzından öbtü kucağında bebesi olan evli barklı kadını cool takılıp kızları hayran edcek kendine ama annayı biraz zor tavlar

noldu bazarovv anna senin bildiğin kızlara benzemez bi kere

yok yooook bakma sen annada az fırşıntı deel

yok yooook bakma sen annada az fırşıntı deel
Ayy ne diyorsun bildiğin birşey mi var yarın eşimin doğumgünü mutfaktan çıkamadım işten geldiğimden beri kitabı da çok merak ediyorum ama pazartesiye kadar mecburi mola vercem. Anna arkadiyi mi mıncıkladı tenhada yoksa

yok vallah daha bişey olmadı ekşin olmadıgı için bende pek okuyamıyorum ama yarın yolda okurum gelınce yazarım sana ekşin varmı yokmu

Geçtiğimiz günlerde Bin Muhteşem Güneş (Khaled Hosseini'den) ' i bitirdim. Açıkçası ilk 200 sayfası biraz amaçsız ve sıradan gelmişti ama sonra kitap kendini merak ettirmeye başladı. Çabuk okudum geri kalanı. Çok etkilendim, cidden dedikleri kadar acıklıymış. Gözyaşlarımı tutamadım, nerdeyse kitabı okurken ağlama molası filan verecektim yahu. Şimdi kitabı görünce bile içim bir tuhaf oluyor, üzüntü filan geliyor. Neyse. Ama çok güzeldi. Kesinlikle tavsiye ederim, hele ki dokunaklı kitap sevenler mutlaka okusun.

Şu an yine tavsiye üzerine aldığım Çocukluğun Soğuk Geceleri'ni okuyorum. Yazarı Tezer Özlü. 65 sayfalık kısacık bir şey. Ben de 41. Sayfadayım. :)
Tavsiye üzerine aldım ama beğendiğimi söyleyemem. Amaçsız bir kitap gibi geldi, ahım şahım bir anlatımı da yok. Dişimi sıkıp bitireceğim tabii, zaten incecik. Belki bundan sonrası enteresandır diyecem, ama pek umudum yok. Kitabi bitirince tekrar düşüncemi yazarım.

Not: Kitapların fotoğraflarını koyamıyorum bir türlü, denedim olmadı. Merak ediyorsanız google amcadan bakıverirsiniz artık. :))

Çocukluğun Soğuk Geceleri'ni dun bitirdim. Begenmedim. Vakit kaybindan baska bir sey degildi bence. Niye bu kadar tavsiye edilmis anlamadim. Konudan konya, sehirden sehire, insandan insana atlamis durmus yazar. Insanin okurken kafasi karisiyor, "simdi kimden bahsediyor, bu olay Ankara'da mi Almanya'da mi gecmis?" diye diye okudum, cunku bir cumle farkli, diger cumle farkliydi. :) Psikolojisi bozuk bir kisinin karalama defteri gibi bir sey, kendi kendine yazmis ama ben disaridan okuyunca anlayamiyorum... Bu yazarin ovulen baska kitaplarina da rastladim ama okumayi dusunmuyorum bir daha.

Siradaki kitabim Sarah Jio'dan Bogurtlen Kisi.

yok vallah daha bişey olmadı ekşin olmadıgı için bende pek okuyamıyorum ama yarın yolda okurum gelınce yazarım sana ekşin varmı yokmu

Tolinciğim bitirdim kitabı. Bikaç cümle dışında hatırlayacağım beni etkileyen bir kitap olmadı açıkçası. Klasiklerden diye okunursa okunur ama bir "suç ve ceza " değil. Sıradaki kitap olarak ne düşünüyorsun? Martin Eden var elimde ama sherlock holmes den de bikaç kitap var. Klasiklerden devam mı etsem bi aksiyon kitabıyla ara mı versem bilemedim

Ufff ben daha 220 lerdeyim desene eksin yok aksiyonla ara ver bence ama martin edende iyidir:)

Aksiyoooon ben hiiiç okumam öyle aksiyon,dedktif,öcü,möcü ama sherlock holmes e baaaa-yıııl-dıımmm bütün kitaplarını okdum

Ufff ben daha 220 lerdeyim desene eksin yok aksiyonla ara ver bence ama martin edende iyidir:)

Aksiyoooon ben hiiiç okumam öyle aksiyon,dedktif,öcü,möcü ama sherlock holmes e baaaa-yıııl-dıımmm bütün kitaplarını okdum

Tamam o zaman sıradaki parçam sherlock holmes 'ten "gerçekler kanıt ister " olsun :)

Evveeet tam 21 günün sonunda katri matemi bitirmeyi başardım aslında daha uzun sürerdi ama bu sabah kendime kızdım ve kalktığımdan beri yataktan çıkmadım az önce bitirdim
Gelelim kitaba
İskender pala gene yaptı yapacağını amaaaaaaa

Bir şah ve sultan bir efsane kadar sürükleyici olmadığını söyleyeyim hele başlarda sabredip okursanız sonra bir güzel sarıyor kitap gene çook bilgiler edindim,gene iskender pala hem öğretti,hem keyif verdi

Tesekkürler iskender pala

Yeni dostum :) Bu kitabın filmini geçen sene izledim.geçen bi akrabamızın kitaplığında görünce ödünç olarak almak istedim.bakalım filmi mi güzel gelecek?,kitap mı? ama genelde filmi çıkan ve filminide izlediğim kitapların hepsinde en çok kitap bana keyif verdi

feraceli bu filmi bende izledim kitabınıda okudum ama önce filmi izleyip sonra kitabı okuyunca ikiside hoşuma gitti açıkcası karakterleri canlandırmak kolay oluyor ya ama önce kitabı okusaydım filmi daha az beğenirdim çünkü kopuk geliyor bana o zaman karakterler kafamda canlardığım karakterle filmdekiler çok farklı oluyıor nedense
bu arada katrei matemi bitirmene sevindim benim burda içim daraldı sen bitmedi dedikçe
ve son soru sen ne ara kızardın nasıl oldu o bakayım tanıyamadım seni kırmızı kırmızı

selam topik
ben bu aralar çerez kafa dağıtıcı kitaplardan gidiyorum stres atma amaçlı hayat zaten yorucu bende bu aralar öyle dramatik klasik sabredemiyorum bu aralar
evet yeni kitabımın resmini atamadım telden netten resim koyuyorum

yine wattpadden bir türk yazar bakalım nasıl bir kitapmış
özetide bulayım bir yerden

Onların hikayesi nefretle alevlendi, aşkla mühürlendi!

Birbirlerinden nefret eden iki insandı onlar… Ama evlendiler!
Uslanmaz bir asosyal olan İlkim’in hayatındaki tek amaç başarılı bir bilim kadını olmaktır. Onun modayla, makyajla işi yoktur ve gözlüğünün ardındaki dünyada ders notlarıyla mutludur.

Evlenmek için hayallerinin profesörünü beklerken, karşısına tehlikeli, kaba, bilimden anlamayan, öfkeli bir işadamı çıkar. Martin Turner… Bu Amerikalı adamla asla evlenmemesi gerektiğini bilse de, muhteşem kariyerinin anahtarının onun ellerinde olması işleri rayından çıkaracaktır.

Genç kız, ilk andan beri koşarak kaçmak istediği bu yakışıklı ve karanlık adama, hayatının tüm ideallerini çiğneyerek tutkuyla çekilirken, ilk kez gerçek bir kadın gibi hissetmeye başlar.

Ve genç adam, gizli çıkarları uğruna evlendiği bu kızı Amerika’ya götürdüğü gün ondan kurtulma planları yaparken, sessiz karısı hayatının merkezine yerleşir.

Aşk, nefreti gölgesi gibi takip ederken, bu nefretten bir aşk doğabilir mi? Peki ya sırlar açığa çıktığında gerçek aşk yalanlara direnebilir mi?

Evet bende hep önce filmin kitabını okuduğum için filmleri sevmiyorum

Aynen bende daraldım bitirdim sonunda

Yemek yarışmasına katıldım da kazen müdürüm sağolsun kızarttı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…