KISKANÇLIK

prvbabe

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2020
64
13
Kendimize neden narsist bireyleri çekeriz kendimizde hangi duyguyu onarmamız gerek bu konuda? Karşımda hiç bir şey yapmasam bile sürekli bekarlık zamanlarımıza atıfta bulunur gibi geleceğe umutla bakmayan düzelir gibisinden çünkü ben hep bu gözle baktım düzelir dedim düzelmedikçe hayatıma baktım yani beni bu şekilde kontrol etmeye çalışıyor gibi hissediyorum en ufak şey de foto mu çektin salarsın instaya falan gibi bi cümle kurdu en son kız kardeşimle gezmeye gittik yerimizi de söyledik sen de gel dedim işleri vardı bi baktım yarım saat geçmedi geldi böyle surat beş karış etrafa korku salmaya çalışır gibi hareketler ve ben o sırada etrafı izliyordum başka insanlarda vardı onlara gösteri yapar gibi geldi ama cool değil böyle surat beş karış ve kardeşimin konuştuğu insanlara hööö noluyor burada dercesine bende sen onun abisi değilsin dedim, başkası da olsa orada karısını bassın bakalım bi suratı noluyor gibi bir şey söyledi? Basma falan yok halbuki diyorum ya adres verdim şuraya gideceğiz diye diyor ki çocuk değilsiniz ki vakit geçiresiniz diyor sanki abla kardeş büyüyünce görüşmemeli gibi bende ailemle görüşmüyorum diyor ve tüm bunları ben kendi ailemi onun ailesi yapmışken söylüyor beni de zamanında aileme sürekli kötüledi, kardeşim mesaj attı biz kaç yaşına gelirsek gelelim görüşeceğiz ablamla diye, bana yazmış ki onları bana düşman etmeye çalışıyorsun yani resmen ailemi paylaşamıyoruz gibi bir his yani ben neysem oyum da sürekli o kendini bizimkilere iyi göstermeye çalışıyor çocuk değilsiniz bende görüşmüyorum derken üzerine bana bu mesajı atıyor bana düşman etmeye çalışıyorsun? Ben yaşadıklarımı anlatıyorum. Yazmış işte üstüne ablan beni boynuzlamaya doymadı falan yazmış “kardeşimle şuraya gidiyoruz” dememe rağmen? Ve resmen oraya basmak için gelmesi? Bende onu görünce benim için geldi diyip elinden tuttum onunla gezdim insanlara eşim diye tanıştırdım neyse oradan ayrıldık bi arkadaşı eve bırakacaktık masada oyun oynuyorlar eşim ve arkadaşım benim bilmediğim bir oyun. 3 el falan oynandı 5 te bitiyormuş. Ben dedim ki hem lavaboya gideyim hem telefonu şarja takayım geleyim. Buranın lavabosu yok dedi ark işte nerde var dedim şurada ilerde dedi dışarda aynı park lavabosu gibi bir yer. Tamam dedim oraya gideyim. Eşim asla yerinden kalkmadı. Ben eşlik edeyim gibisine. Madem beni başkalarıyla aynı ortamda bulundurmak istemiyorsun bunu bana kendin nasıl yapıyorsun? Ark dedi bende geliyorum seninle diye çünkü ben gidince bunlar masada 2 si kalıyor ve kız düşündü yine orada imajım zedelencekti cidden yoksa. Bu arada 4 aydır görüşmediğim bi arkadaş. ve ilk kardeşimle gezmeye gitme tartışması da beraber şuraya gitcektik bu saatte dedi öyle konuşmuştuk o saate kadar da kardeşimle işlerimizi halletcektik arkadaş kardeşimin arkadaşı aslında ben o şekilde tanıştım daha önceden. O gelecekti geç geldi derken saat ileriye attı ve dedim ki ailemle zaman geçiremiyorum kardeşim izinli sen git ya da 1 saat uğra dedim ilk tartışma oradan çıktı sonra resmen basmaya gelmiş sonra tamam dedim verdiğim sözü yemeyim onun dediği yere gidelim kız da o tarafta oturuyor seni de bıraksınlar dedi ark a kardeşim. Benle vakit geçirmek ister mi ablan dedi bende niye olmasın bebeğim dedim gel. Sonra başka yere gittik eşim bana oraya gitmek ister misin diye sorup sonra bu olaylar olup sonra yola çıkıp orada da bu lavaboya eşlik etmeme mevzusu çünkü benim için gidilmedi mi oraya? Dün eve gitmedim beni anneme bırak dedim telefonumu kurcalamak istedi lavaboda 20 dk naptın diye hesap sorarak. Bende bu telefonu sana veririm ama bir daha yüzüne bakmam dedim beni anneme bırak. Evliliğimizi kurtaralım diyor kardeşinle görüşme bende kimseyle görüşmüyorum sonra ablan beni boynuzladı sonra bana gelip onları bana düşman etmeye çalışıyorsun sonra basmaya gelmeler son olay falan derken annemde kaldım bu gitti. Bugün beni aramış eve gelcen mi diyor bende bilmiyorum dedim. Ama ikna etmeye çalışmak falan yok hesap sorar gibi. İlişki dersi veriyor. Bende sen ilk önce bilmediğim yerde lavaboya giderken eşlik etmeyi öğren dedim. Arabadan inince elimi tutmadın dedi uzatmış görmedim belki de uzatmadı yalan. Heeey ben buradayım dersin bu benim elim falan dersin bunu demeyip bana nelerin hesabını soruyor bakar mısınız? Dedim ki sen kardeşimin abisi değilsin gelip orada höt höt yapacak bir şey varsa ben ablası olarak oradayım zaten. Bana daha telefonda diyor ki bunların üzerine işte birisi gelsin bakayım karısını orada bassın. Nasıl bi izlenim veriyor benimle alakalı? Yani bu zamana kadar hep böyleymiş ben hissetmişim uzaklaşmışım sonra ayrıyken attığım her adımı evlendikten sonra dilinden atamadı yani sanki ben hayata kendimi ona mükemmel göstermek için gelmişim gibi beni zora sokuyor artık bu durum. Bu arada orada ben lavaboya gittim geldim. Dedim saat geç oluyor artık kalkalım. Bi el daha atalım şarjın dolsun dendi kız diyor bunu. Tamam oyun oynuyorsunuz yenme duygusu falan var tamam da sonuçta ben o oyunu bilmiyorum sizi izlemek zorunda değilim kimsede sıkılıyor mu diye düşünmüyor ben ayıp etmeyin dedikçe. Uzun yoldu 2 saate yakın sürdü annemlerin ev gidişte öyleydi. Daha bir de annemlerden bizim evde 2 saat kadar. Bana diyor ki eve gidelim. Yol kaldıracak durumda değilim diyorum. hala anneme çıkayım şöyle bi dinleneyim günün yorgunluğunu atayım derdindeyim. 2. yere giderken orada oyun oynarken ben lavaboya giderken dönerken değil de ben annemde kalcam deyince evliliği kurtarası tuttu ona da telefona bakmak istediğini söyleyerek? 20 dk lavaboda ne yaptın diyerek? Bugün işte bana bunları anlatma sen önce bunu bunu öğren dedim artık. Biri karısını bassın orada deyince artık dayanamadım ayrılmak istiyorum dedim kapattım suratına. Yani bu anlattıklarım daha son olay. Eskiden hakaret falan da vardı.

Cümle bütünlüğü,paragraf,noktalama işaretleri…
Her şey eksik hiçbir şey anlaşılmıyor.
Anladığım narsist insanları çekiyormuşsunuz.

Onu da tam anlamadım yani belki siz herkese narsist yaftası yapıştırıyorsunuzdur,bilmiyorum ki anlamadım

Ben ki deterjan arkası yazıları bile okuyabilirim ama bu konuyu bir bütün olarak okuyamadım.

Yine de anladığım şu eşiniz herkese iğrenç davranan biri, özellikle size.
Bunu kıskançlık ya da şu meşhur narsistlikle tanımlayacak kişiler de bizler değiliz.
Sizin psikolojik çıkarımlara ihtiyacınız yok. Sizin sizi defalarca bastığını iddia eden, kardeşinize beni boynuzluyor diyen bu adamdan boşanmaya ihtiyacınız var.

Çok çabaladım anlamak için ama zor. İşin özü eşiniz ailenizle görüşmenizi de kardeşinizle dışarı çıkmanızı da istemiyor, üzerine yanınıza gelip sizi aşağılar davranışlarda bulunuyor. Neden çekiyorsunuz bu hazoyu, ne gerek var. Kardeşime 'ablan beni boynuzluyor' diyen öküzü boynuzlarından tutup duvara çalarım.

Zamanında onu da yaptım ama tükenmiş hissediyorum artık yani güzel konuşsam tekrarlıyor had bildirsem ezilip büzülüyor ya da kavga çıkıyor valla yıldım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…