kişinin kendi bedenini eleştirmesi

sanmıyorum durum tamamen psikolojik her şeye kusur buluyorum, mükemmeliyetçilik
Evet bu yüzden sormuştum çünkü bazen bunun cevabında hayırr dıs görünüsümde şunlar şunlar düzelse kesinlikle iyi olurum o zaman herkes beni sever deyip,nihayetinde yine mutsuz olanlar da çok.Sen ne güzel farkındasın bak?
Sevdiğim kişiye "benimle ilgilenmen için tek bir sebep bile yok" diyorum. Kendini yetersiz hisseden için üstüne alınacak suç bitmez,
Bu hissin öncelikle nedeni sonrasında da çözümü adına adım atmak için bence sen ne yapman gerektiğini de biliyorsun.Psikolog desteği iyi gelecektir.

Aşağılık kompleksi gibi geldi bana siz kendinizi bu kadar sevmezken başkaları sizi neden sevsin ? Kendine bu kadar acımasız olmamalısın mümkünse terapi al bunun bi sonu yok herşey kusursuz olduğunda da bahane üreteceksin olay o değil

Arkadaşlar merhaba, yıllar sonra kendimi yine burada buldum. Büyüdüm ama bazı şeyleri aşamadım. Durum gittikçe daha kötü bir hâl aldı. Sizce ben mi anormalim yoksa zaman zaman kadınlar da kendini eleştiriyor mu? Benim kendimi eleştirmediğim gün yok. Aşkı bile erteler mi insan sırf bu sebepten. Açıklıyorum detaylıca, lütfen akıl verin bana. Ben kendimi bildim bileli beğenmiyorum. Zaman zaman insanların benimle ilgilendiğini anlıyorum fakat niye baksın ki bana, niçin benimle ilgilensin ki diyorum. Vücudumu beğenmiyorum belim biraz kalın bana göre saçlarım çok sert ve kuru, yağlı ve nemli durduğu günü hatırlamam bakım yapmama rağmen. Selülitlerim var, çatlaklarım var kalçamda diz arkamda, belimde vs. ki bunlar normal şeyler ama yok illa dert bana işte burnum çirkin, bu kez de diyorum ki burnumu yaptırmadan aşk istemiyorumm ve bu düşünceye körü körüne bağlıyım. Sonra vücut sivilcelerim var kalçamda, omuzlarımda bunları da sevmiyorum bir şeyler sürüyorum, kese yapıyorum geçmesi için. Yok kilom var, iç bacağım var, saçlarım dökülüyor gibi gibi gibi. Arkadaşlar ben bunları kafamdan atamıyorum, çok sevdiğim biri var o kadar dengesiz davranıyorum ki ona karşı ve uzakta o, şehrime gelmeme rağmen buluşmadım numaramı değiştirdim bunlar dışında da buluşmayı o kadar çok erteledim ki... kavga çıkardım her zaman ama benden bir an olsun vazgeçmedi. Bana iyi geleceğini ki iyi geliyor gerçekten, benimle hayatı paylaşmak istediğine inancım var. Ne yapmam gerek böyle saçma sapan nedenlerden dolayı yaşımı yaşayamıyorum, hayatı yaşayamıyorum. Kaç kez hazırlandığım halde dışarı çıkmaktan vazgeçtiğimi bilirim. Sevdiğim kişiye "benimle ilgilenmen için tek bir sebep bile yok" diyorum. Kendini yetersiz hisseden için üstüne alınacak suç bitmez, suçluluk bitmedikçe de yetersizlik hissi geçmez kısaca..
Anlattığın gibi olsan bile ilişki yaşayan herkes güzel değil ki.her yer evli barklı çok çirkin kadın dolu.hatta Allah çirkin şansı versin derler bu durumlar için.o yüzden ilişkiden kaçmana gerek yok.güzel olsan da hiçbir şey daha iyi olmayacaktı.hatta daha kötü bile olabilirdi.kismet çünkü bu işler.dış görünüşle alakası yok.

Arkadaşlar merhaba, yıllar sonra kendimi yine burada buldum. Büyüdüm ama bazı şeyleri aşamadım. Durum gittikçe daha kötü bir hâl aldı. Sizce ben mi anormalim yoksa zaman zaman kadınlar da kendini eleştiriyor mu? Benim kendimi eleştirmediğim gün yok. Aşkı bile erteler mi insan sırf bu sebepten. Açıklıyorum detaylıca, lütfen akıl verin bana. Ben kendimi bildim bileli beğenmiyorum. Zaman zaman insanların benimle ilgilendiğini anlıyorum fakat niye baksın ki bana, niçin benimle ilgilensin ki diyorum. Vücudumu beğenmiyorum belim biraz kalın bana göre saçlarım çok sert ve kuru, yağlı ve nemli durduğu günü hatırlamam bakım yapmama rağmen. Selülitlerim var, çatlaklarım var kalçamda diz arkamda, belimde vs. ki bunlar normal şeyler ama yok illa dert bana işte burnum çirkin, bu kez de diyorum ki burnumu yaptırmadan aşk istemiyorumm ve bu düşünceye körü körüne bağlıyım. Sonra vücut sivilcelerim var kalçamda, omuzlarımda bunları da sevmiyorum bir şeyler sürüyorum, kese yapıyorum geçmesi için. Yok kilom var, iç bacağım var, saçlarım dökülüyor gibi gibi gibi. Arkadaşlar ben bunları kafamdan atamıyorum, çok sevdiğim biri var o kadar dengesiz davranıyorum ki ona karşı ve uzakta o, şehrime gelmeme rağmen buluşmadım numaramı değiştirdim bunlar dışında da buluşmayı o kadar çok erteledim ki... kavga çıkardım her zaman ama benden bir an olsun vazgeçmedi. Bana iyi geleceğini ki iyi geliyor gerçekten, benimle hayatı paylaşmak istediğine inancım var. Ne yapmam gerek böyle saçma sapan nedenlerden dolayı yaşımı yaşayamıyorum, hayatı yaşayamıyorum. Kaç kez hazırlandığım halde dışarı çıkmaktan vazgeçtiğimi bilirim. Sevdiğim kişiye "benimle ilgilenmen için tek bir sebep bile yok" diyorum. Kendini yetersiz hisseden için üstüne alınacak suç bitmez, suçluluk bitmedikçe de yetersizlik hissi geçmez kısaca..
Surekli elestirilerek mi buyutuldunuz aile icinde? Hep eksikleriniz yuzunuze mi vuruldu?
Fiziksel gorunumunuzun cozumu kolay. Biraz disiplin ile vucudunuzu istediginiz sekle sokabilirsiniz. Turk olan herkesin burnu biraz sekilsiz :KK70: O yuzden kendinizi o konuda da uzmenize gerek yok.
vucut sivilceleriniz icin bir doktora gidebilirsiniz belki hormonaldir ya da karacigerinize baktirin.
Yani fiziksel olan her sorunun cozumu var. Burada sikintili olan kendinizi sevilmeye layik gormemeniz. Bunun icin bence profesyonel yardim alsaniz daha iyi olur. Altinda yatan baska sorunlariniz var gibi

İyide elin kolun tutmasa ne olacaktı sivilce için dermotolaga git yürüyüş yap biraz rejim yap açık hava hem bedava hem iyi gelir selüliti ve çatlak için kremler var baya iyi geliyor ama biraz masaj lazım az ovala orayı burayı hem hareketleri hem ucuz çekim yapan eti alet var iyi geliyor .saç için ketetin bakımı senedeiki kez aman aman pahalı değil yalan söylemiyorum.Saclar vitaminsizlikten kendine nefrer wtmektende dökülür şu an tam mevsimi bu ayları geç .Bu kadar stres olursan saçımı kalır kafanda sen vücudunu sevmezsen oda senin ruhunu bozar ruhun döner vücudunu bozar o erkek arkadaşın dan niye hıncını alıyorsun kendi kuyrugunu kovalayan kedi misali.İlerdede çalış çabala para kazan yada bilmiyorum çok dertse burnunu yaptır ben ne diyeyim hayatına bu kadar zulmediyorsa sevabı günahı Alet var beli inceltiyor oda ucuz makara gibi atakta dönüyorsun hayır sen sporunu yaptın moralini duzelttin saçına doğru şampuan vücuduna doğru ilaç kullandım damı vücut tepki vermedi.Anladigim sadece şikayet bir sene düzenli şunları yapsan farkı görürsün .Niye seni kimse beğenmesin sen kendini ne kadar görmüyorsun yazık günah vücudunda seni sevmeyecek o senin her zaman yanında olacak barış gayret et biraz

Ben güzel bir kadın değilim ama başka şeylerim güzel.
Kendimi götüm yamuk, belim kalın, burnum kocaman diye kahredecek degilim.
Muhteşemim çok şükür.
Nefes alıyorum, çalışıyorum, kazanıyorum, yiyorum, içiyorum, sevisiyorum.
Benim derdim tipim değil çocuğumun nasıl bir gelecekle sinanacagi telasi.
Bekarken de tipimle sorunum yoktu.
Kendimi biliyordum çünkü.
Güzel değilim abi bitti gitti.

Kendinizi sevmiyorsunuz. Psikolojik bir durum terapi alın

X