Kınasına Gitmek İstemiyorum

mrsspy

Davşan Annesi
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
814
1.305
Merhaba Hanımlar. Umarım iyisinizdir.
Birkaç gündür kendimce sıkıntı yaptım en sonunda size danışayım dedim. Kısa tutmaya çalışıcam.
İki arkadaşım var adılarına Mine ve Tuğçe diyelim.
Mine evlenip İstanbul’dan gitti.
Bizde 3 ay önceden bilet alıp gittik düğününe Tuğçe ve birkaç başka arkadaşlarla.
Benimde Mine’den 1,5 ay sonra düğünüm oldu.
Mine bunu çook önceden bilemsine rağmen gelmedi düğünüme.
Bahanesi de maddi olarak sıkışık olmaları ve eşinin izin vermemiş olmasıydı.
Bende öyle diyince birşey diyemedim açıkçası.
Tavır vs yapmadım.
Benim düğünümden 2 hafta sonra Tuğçe’nin düğün tarihi belli oldu ve Mine hemen onun için uçak biletini almış (ki Tuğçe’nin düğününe daha 3,5 ay vardı).
Mine biletinin ekran görüntüsünü atmış Tuğçe’de bunu hikayesinde paylaşmış bende bu şekilde öğrendim.
2-3 hafta önce benim düğünüme bütçesi olmayan arkadaşım (çook önceden haberi olmasına rağmen) 2-3 hafta sonra daha 3,5 ay olan düğüne bilet alabildi.
Ben çok kırıldım Mine ile konuştum.
Bana dediği “bileti abim alınca eşim izin verdi”.
Ben bununla ikna olmadım araya bir soğukluk girdi.
Tuğçe’nin yaptığı apayrı birşey zaten.
Hikaye paylaşmayan kız gitti paylaşa paylaşa bana nispet yapar gibi onu paylaştı.
(Tuğçe ile önceden yakındık eşimle sevgilisi tanıştıktan sonra Tuğçe çok değişti. Soğuk davranmaya başladı. Eşim Tuğçe’nin sevgilisinin çalıştığı yerde üst bir makamda çalışıyor. Az buçuk biliyorlardı zaten birbirlerini)
Sonra diğer arkadaşlar bana geldi mesela hayırlı olsuna Tuğçe bahane uydurdu gelmedi.
Ben yine bişey demedim.
Şimdi haftaya haftaiçi akşam taa İstanbul’un bir ucunda kınası ondan 4 gün sonrada düğünü var.
Davetiyesinin fotoğrafını attı. (İkiside haftaiçi)
İstanbul trafiğini bilen bilir hele akşamları iş çıkışı cehennem gibi.
Benim 7’deki kına için en azından 4’te evden çıkmam lazım.
Düğününe mecbur gitmem gerekiyor.
Ama kınasına gitmeyi gerçekten zerre istemiyorum.
Nasıl bir bahane uydurabilirim bilmiyorum.
Onlar kaç kere benim kırılıp kırılmayacağımı düşünmeden hem davrandılar hem konuştular.
Ama işte ben öyle değilim aman kırılmasınlar diye diye hep tepeme çıkardım.
Sizce son birkez daha adım atıp kınayada gitmelimiyim yoksa bir bahane bulup düğününe mi gitmeliyim yalnızca?
Not: Tuğçe benim İstanbul dışındaki nişanıma gelememişti. (Yine çok boş bir bahaneyle)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

GÜNCELLEME 12. SAYFADA
(Mine’ye değil Tuğçeye yazdım güncellemede ismi yanlış yazmışım kusura bakmayın)

Son düzenleme:
Normalde acikca konusun derdim ama dugun zamani boyle seyleri cocukca buluyorum acikcasi. Bi isim vardi gelemedim dugunde gorusuruz deyin. Onca isin gucun arasinda sizi dusunecek degildir diye dusunuyorum..

Bende açıkça bişey söylemek istemem.
Zaten ilerleyen zamanda böyle giderse kopucaz iyice istemesem de.
Hani aa bak bak bizim yaptığımızı çok takmış gelmiyor demelerini istemiyorum.
O yüzden arafta kaldım.
Teşekkür ederim cevabınız için

Kinaya da dugune de gitmeyin derim. Bahaneye gerek yok isim var bu kadar.

Düğüne takı yüzünden gitmem gerekiyor başkasına verip göndericek zamanım yok şuan için.
Zaten bi yarım saat falan durup çıkmayı düşünüyorum.

Kesinlikle gitme benimde bir arkadasin dugunu var 2 gun sonra gitmicem hemde baska bir sehirde gitmemiz icin 3 bucuk saat once yola cikmamiz gerek altın. Ickili düğün ,dönemicez orda otelde kalmak gerekcek. Kendisi benim düğünüme gelmedi.
Nisan kina hicbirine gelmedi.
Babasi temsilen geldi zamaninda abisine altin takmistik o da bana takti
Benim dugun kara kista oldu. Bu arkadasim 2 kiz bi oglan 3 kardeşler 30 olcak nerdeyse ablasinin yasi universiteyi bitiremesi sinav zamaniydi gelemedi amenna..
Kendisi benle küstü o zaman durduk yere küstü bu arada
Ama ablasi evime geldi kendisi de geldi agirladim hicbirsey olmamis gibi davrandim.
Durduk yere kusmustu gercekten instagramdan silmeler falan.
Bide ondan evel yolda ablasi babasi kendisini gordum ablasini optum onuda optum babasinida. Ablasiyla da kendisiyle de cocukluk arkadasiyim bu arada aileler de tanisiyor
Simdi bana dugune gelcenmi diyor sorup duruyor ablası da gel kinaya diyor mesajlar atiyor bu da biraz ayip oluyor ama..
Burda olsa ben giderdim düğüne ama baska bir ilde gercekten oyle kin duymuyorum kıza..
Ama bazi insanalr hak etmiyor
Eminim buna

İşim vardı gelemedim dersin bu kadar basit.
Benimde lise arkadaşım ne kına ne düğünüme gelmedi ama ben gitmiştim. Onların ayıbı olsun sen niye utanıp sıkılıyorsun ki.

Ben acikca uzak yerde kanka gelemicez dedim yani cekinmeden ablasina da dedim gelemem diye kina icin gercekten hic cekinme direkt soyle hep uzulen biz mi olacagiz

Düğüne takı yüzünden gitmem gerekiyor başkasına verip göndericek zamanım yok şuan için.
Zaten bi yarım saat falan durup çıkmayı düşünüyorum.

Zaten emin olun o insanlarla kopacaksiniz. Bana bir arkadasim ben sana sunu takmistim ama bak mutlaka gel demisti :))) ki ben o tarihlerde cok uzakta olacaktim keyfi bir durum da degildi. Bana takmis oldugu takiyi aynen gonderdim cok hosuna gitmis olacak ki aylarca aradi telefonlarini acmamama ragmen. Bir daha ne aradim ne sordum. Zamanla bencilligi ogretiyorlar insana hic kimseye mecbur da degilsiniz aciklama yapmaya da. Az insan cok huzur.

X