Kilosu kiloma diyet arkadaşı arıyorum…

Bu açlık nasıl oluyor , tam oruç mu tutuyorsun öncesi sonrası ne yiyorsun mesela ? Miğden rahat oluyor mu ?
Yok hic bir hazirlik yok. Sadece su icmek serbest. Cay/kahve gibi kalorisi olmayan seyler tuketilebiliyor. Aralikli oruc yani ozunde. Aralikli oruc icin tavsiye edilen en kisa sure 16saat. Sen 16/8 yapiyorsun ya ben de dun 36-40 arasi bisi yaptim. Kendimi cok iyi hissettim. Ama ketojenik beslendigim icin bu kadar rahat ediyor olabilirim.

Dun devasa yedim orucu bozduktan sonra. Koca bir somon/salata/kasar/findik/ kremali mantarli tavuk/salata/ frambuaz. Bugun tekrar yemesem mi acaba diyorum.

Nasıl gidiyor hanımlaaaaarrr 😅😅😅♥️

Bugün sabah Yumurta ve ekmek vardı sadece ,
Öğlen kahve kuru üzüm iki taze incir
Akşam salata ve tavuk but 3 parça patates

Sizin nasıl geçti gününüz ? Hala devam değilmi ?

Günün motivasyonu ✔️✔️✔️

Hayal etmek Bir nevi Umut etmektir. Umut ise her şeyin bitmediğini gösterir. Tıpkı bir kitaba ayraç koymak gibi. O kitabı tekrar açmayı umut ederek kapatırız. Umutlarımız yarınları güzelleştiren hayallerdir. Ama bu kitabı yarın tekrar açmak ise yalnızca senin elindedir.
Dr.Burak toprak.

Eklentiler

• 45EE4598-2BD6-4A73-97BB-117ADD63D85E.jpeg
    45EE4598-2BD6-4A73-97BB-117ADD63D85E.jpeg
    97,8 KB · Görüntüleme: 38
Benim oncelikli hedefime 700gr kalmis :))
Dun de yemedim. Bu sefer esime de yedirmedim. O sabah bi parca peynir yemis, senin fast bozulmus dedim olsun yemeyeyim midem kuculsun dedi. Yakinda yemek yapma derdinden tamamen kurtulacagim 😂
Tabi 700grqm diyorum ama fast sonrasi o, kesin birqzi geri gelir

Benim oncelikli hedefime 700gr kalmis :))
Dun de yemedim. Bu sefer esime de yedirmedim. O sabah bi parca peynir yemis, senin fast bozulmus dedim olsun yemeyeyim midem kuculsun dedi. Yakinda yemek yapma derdinden tamamen kurtulacagim 😂
Tabi 700grqm diyorum ama fast sonrasi o, kesin birqzi geri gelir
Eşle diyet yapmak süper fikirmiş , ideal 😅

Eşle diyet yapmak süper fikirmiş , ideal 😅
Biz bol yagli, karbonhidratli, alkollu besleniyorduk. Sonra bebegimizin bir kromozomunun eksik oldugunu ogrendik. Ikimizde kendimize kizdik. O zaman ilk ben sekeri biraktim. Sonra ketojenik beslenmeyi kesfettim, uygulamaya basladim. Baktim cok iyi hissediyorum esimi de kattim. O da zaten daha saglikli beslenmeye calisiyordu. Ben hamileyken de o keto yapti ama kilo veremedi cunku aclik yapmiyor. Simdi kumanda bende. Gunde tek ogune dusersek dusunsene evde isim ne kadar azalir, mutfak mastafimiz ne kadar azalir 🙈
(Cocuklara her zaman cok saglikli yediriyorum. Buyuk kizim aktif spor yapmadigi halde six packleri var :))

Bugün 7 de kızımla birlikte güne başladım oldukça tempoluydu benim için😂😂

Sabah sirkeli su
Kahvaltı 11.00
Dereotlu biberli omlet
Salatalık, domates, çay
İki dilim tam buğday ekmeği
Beyaz peynir kk

Ara 13.30
Sade türk kahvesi
Bir kare bitter

Ara 16.00
1 su bardağı kefir
1 nektari

Akşam 18.30
Dışardaydık ve gastronomi merkezinde yedik o yüzden merak ettiklerimi yedim valla napayım 🙄🙄
1 içli köfte
1 dövmeç
1 bulgur köfte
Koruk suyu
Yarım porsiyon söğülme

Yoğurt kürünü yaparim birazdan saatini baya geçirmiş olcam ama geç geldik eve 🤷

Bugün 7 de kızımla birlikte güne başladım oldukça tempoluydu benim için😂😂

Sabah sirkeli su
Kahvaltı 11.00
Dereotlu biberli omlet
Salatalık, domates, çay
İki dilim tam buğday ekmeği
Beyaz peynir kk

Ara 13.30
Sade türk kahvesi
Bir kare bitter

Ara 16.00
1 su bardağı kefir
1 nektari

Akşam 18.30
Dışardaydık ve gastronomi merkezinde yedik o yüzden merak ettiklerimi yedim valla napayım 🙄🙄
1 içli köfte
1 dövmeç
1 bulgur köfte
Koruk suyu
Yarım porsiyon söğülme

Yoğurt kürünü yaparim birazdan saatini baya geçirmiş olcam ama geç geldik eve 🤷
Off sonrakiler süpermiş 🤣şifa olsun canım sana . Yarın bozmadan devam inşallah

Günaydın kızlar , birazdan öğlen kahvemi içeceğim bir fincan Türk kahvesi ,

Dün adetim bitti , bu sabah tartılayım dedim . Yaklaşık 10 gündür tartılmıyordum en son 80 küsürdü. Bugün diyette 5. Gün .

Birde ne göreyim 82.5 😞. Kilom çok değişken zaten Ama o adetten önceki dönemde falan baya abur cubur dışardan yedim .

Sanırım kendime vermem gereken baya kilo almışım 🥶çok üzücü ama pes etmek yok . Akşam üstü spora gideceğim akşam sebze yemeği yapıcam .

Başına böyle şeyler gelen varsa paylaşsın .

Günaydın kızlar , birazdan öğlen kahvemi içeceğim bir fincan Türk kahvesi ,

Dün adetim bitti , bu sabah tartılayım dedim . Yaklaşık 10 gündür tartılmıyordum en son 80 küsürdü. Bugün diyette 5. Gün .

Birde ne göreyim 82.5 😞. Kilom çok değişken zaten Ama o adetten önceki dönemde falan baya abur cubur dışardan yedim .

Sanırım kendime vermem gereken baya kilo almışım 🥶çok üzücü ama pes etmek yok . Akşam üstü spora gideceğim akşam sebze yemeği yapıcam .

Başına böyle şeyler gelen varsa paylaşsın .
Canım sen vitamin değerlerine falan baktırdın mı. Ben diyetisyene gitmeden tahlil istediler d vitamini ve demir düşük çıktı diyetisyen takviye alsan iyi olur bu şekilde kilo vermen zorlaşır dedi.

X