Kilom yüzünden hayata küstüm

Pamersa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2021
235
693
26
Hayatimin 10 senesi kilo alip vermekle gecti. 35 kilo vermistim, hepsini geri aldim. Panik bozuklugum var. Antidepresana basladigimdan beri istahim o kadar acildi ki butun emeklerim cope gitti. Ciddi depresyondayim. Ve ben kotu hissettikce yemek yiyen biriyim. Teklikeli bir yola giriyorum. 170 boyundayim 100 kiloyu gectim. Diyete baslamaya calisiyorum devamini getiremiyorum 3 gun suruyor birakmam. Eski azmim ve enerjim yok.

Gelelim size sormak istedigim kisma. Suan ihtiyacim olan sey sureci hızlandıracak bir seyler yapmak. Parasi vs onemli degil artik gerekirse kredi cekecegim. Sizin sahit oldugunuz veya yapıp memnun kaldiginiz hizli sonuc veren bir yontem var mi ? Birkac sey arastirdim ama hangisi daha etkili olur bilmiyorum.

-rezonans
-mide balonu
-igneli lipoliz
-akupunktur

bunun gibi seyleri arastiriyorum. Bana bir yol gosterirseniz cok sevinirim. Dedigim gibi diyet yapacagim. Sadece surecimi kolaylastirabilecek bir seye ihtiyacim var. Tesekkur ederim simdiden

Hayatimin 10 senesi kilo alip vermekle gecti. 35 kilo vermistim, hepsini geri aldim. Panik bozuklugum var. Antidepresana basladigimdan beri istahim o kadar acildi ki butun emeklerim cope gitti. Ciddi depresyondayim. Ve ben kotu hissettikce yemek yiyen biriyim. Teklikeli bir yola giriyorum. 170 boyundayim 100 kiloyu gectim. Diyete baslamaya calisiyorum devamini getiremiyorum 3 gun suruyor birakmam. Eski azmim ve enerjim yok.

Gelelim size sormak istedigim kisma. Suan ihtiyacim olan sey sureci hızlandıracak bir seyler yapmak. Parasi vs onemli degil artik gerekirse kredi cekecegim. Sizin sahit oldugunuz veya yapıp memnun kaldiginiz hizli sonuc veren bir yontem var mi ? Birkac sey arastirdim ama hangisi daha etkili olur bilmiyorum.

-rezonans
-mide balonu
-igneli lipoliz
-akupunktur

bunun gibi seyleri arastiriyorum. Bana bir yol gosterirseniz cok sevinirim. Dedigim gibi diyet yapacagim. Sadece surecimi kolaylastirabilecek bir seye ihtiyacim var. Tesekkur ederim simdiden
Günde 1200 kalori alıp, 2 lt su içip, haftanın 4 günü yürüyüş yapsanız bir kaç aya en az 10 kilo vermiş ve şu anki kadar stresli hissetmiyor olursunuz.

Bu üç aşamaya odaklanmanızı tavsiye ederim. Paranız da cebinize kalır, stresiniz de azalır.

Günde 1200 kalori alıp, 2 lt su içip, haftanın 4 günü yürüyüş yapsanız bir kaç aya en az 10 kilo vermiş ve şu anki kadar stresli hissetmiyor olursunuz.

Bu üç aşamaya odaklanmanızı tavsiye ederim. Paranız da cebinize kalır, stresiniz de azalır.
Bunlari zaten yapacagim dedigim gibi, ama sabrim daha az. Hizli sonuc almazsam birakiyorum. Ozellikle ilk 1 2 ay hassas benim icin

-rezonans
-mide balonu
-igneli lipoliz
-akupunktur

Ya ben kilo vermek isteyen herkese Fahima Hanim’i paylasiyirum ama cok inaniyorum ketojenik beslenmenin:karbonhidrati birakmanin cok cok verimli olduguna. Lutfen mesaj atin kendisine, cok tatli, cok yardimci birisi.

Bu geçici çözümler yerine iyi bir terapiste gidin. Diğer taraftan diyet yerine yeme biçimimi değiştirdim deyin kendinize. Madem sürekli yeme isteğiniz var onu denetim altına alana kadar yediklerinizi sağlıklı hale getirin. Mesela cips yiyeceğinize havuç ve kabakları ince doğrayıp forumların onu yiyin. Koca bir tabak cacık yapın hem gözünüz doyar hem mideniz. Yulafla kurabiyeler yapın.

Bilmiyorum ama mide balonı pek bir işe yaramıyor galiba ya tanıdığım var hala 130 kiloda duruyor en fazla 5 kilo vermiştir mide ameliyatı düşünüyor musunuz tabii ki bunların hiçbir sağlıklı değil En güzeli doğal yoldan kilo vermek ama madem bu kadar kafanıza taktınız ameliyat olun derim

Bilmiyorum ama mide balonı pek bir işe yaramıyor galiba ya tanıdığım var hala 130 kiloda duruyor en fazla 5 kilo vermiştir mide ameliyatı düşünüyor musunuz tabii ki bunların hiçbir sağlıklı değil En güzeli doğal yoldan kilo vermek ama madem bu kadar kafanıza taktınız ameliyat olun derim
Ailemi ikna edemiyorum babam hakkimi helal etmem olursan diyip duruyor cok karsilar..

-rezonans
-mide balonu
-igneli lipoliz
-akupunktur

Siz öncelikle depresyon ilaçlarından kilo alıyorsunuz öncelikle psikolojiniz düzeltin keyif alacak işlerle uğraşın.İnsanlarla sosyallesin.Yuruyuse çıkın.Evinize 1 saat yürüme mesafesinde ki markete gidip alışverişinizi yapın.İnsanlarla sosyallesin.Dua edin.Siz ilk sorununuz psikolojiniz düzeltmek olmalı.

Saat 5 ten sonra yemeyi kesin diyor,protein ağırlıklı sağlıklı beslenince hergn 300 gr net gider sizin kilonuz fazla bir de bayağ hızlı verirsiniz. Herhangi b bağımlılığınız var mı? Tatlı hamurişi?

Su içme disinda diğerlerini yapıyorum.tatil yaklaşıyor.ramazan sonrası bu tavsiyle.10 kilo vermek fena olmaz

Su orucu veya aralıklı oruç denediniz mi ?mide balonu veya mide ameliyatının riskleri çok fazla.Pisman olma ihtimaliniz yüksek. Daha doğal,ömür boyu sürdürülebilir yöntemlerden yanayım. Neden çok yiyorsunuz bunu tespit edin.yemek yerken üzgün müsünüz,sinirli misiniz,kafaniz mi karışık.Sofradan kalkin bi anda.Ben biraz sonra devam ederim diyorum bi iki biseyle oyalaniyorum bakiyorum yeme istegim kesilmis.Ben cogu zaman kendimi frenleyemiyorum ama ara ara su orucu yapıyorum veya uzun saatler aç kalıyorum.75 kiloda durabildim yoksa ben de 90 lari 100 lerim görecek kapasitedeyim biliyorum.hayatimi cok etkiliyor benim de kilo derdi.cok dua ediyorum zayiflamak icin ama yeterince iradem yok maalesef.su orucunu iyi düşünün araştırın derim.saglikli kaliteli bir hayat sağlıyor insana eğer düzenli yapılırsa.

Ya ben kilo vermek isteyen herkese Fahima Hanim’i paylasiyirum ama cok inaniyorum ketojenik beslenmenin:karbonhidrati birakmanin cok cok verimli olduguna. Lutfen mesaj atin kendisine, cok tatli, cok yardimci birisi.

Ücret bilgisini biliyor musunuz.Baska iletişim adresi var mı. Instagram kullanmiyorum.

100 kilo ile amelyat olmaya ne gerek var onur boyu onun zorlugunu cekiceksiniz 30 kilo 1 1.5 yilda verilir terapi alin yeme bozujlugunuz varsa onunla ilgili ve sizi takip edicek online diyet yapin zaten diyete alisinca insan az yemeye alisiyor saglikli beslenmeyede alisiyor spor yapin mesela zumba cok eglenceli zevkle gidersiniz onun diainda yuryus yapin kilo fazla olunca basta zaten cok hizli gidiyor motivede olursunuz kilo verdikce

-rezonans
-mide balonu
-igneli lipoliz
-akupunktur

Mide balonu maalesef fos. Arkadaşım 36 bin verdi en iyi doktora gitti ben 3 ayda 8 kilo verdim kendim o 2. Paranı verdiğine değmez.
Şunu tavsiye edebilirim yaşadığın yerde eve yemek uygulaması varsa eğer 2 ay düşük kalorili bir diyet yemek anlaşması yapabilirsin. Bu şekilde her gün yiyeceğin şey kapına geldiğinde be yiyeceğim derdin olmadığından yemek fikrini akıldan çıkarabiliyorsun. Bir arkadaşımda çok işe yaradı. İnstsgram da falan yemek sayfalarını takip ediyorsan takibi bırak spor ve diyet üzerine sayfaları takibe al.
Hayatını değiştirmek yönünde adamlar at. 21 gün şekersiz beslenmeyle şekeri hayatından çıkararak başlayabilirsn

Öncelikle psikiyatri ilaçları kilo aldırıyor zaten.insülin direncine baktır mutlaka. Tiroid değerine baktır.hergun düzenli yürüyüş yap.pirinc pilavı makarna ekmek hamur işi tatlı kızartma mümkün olduğunca azaltmaya çalış. Günde 2.5 litre su içmeye başla. Çaya şeker atıyorsan azalt sonra tamamen bırakırsın. Yeşil çay içebilirsin bergamotlu tavsiye edebilirim. Uyku düzenine dikkat et. Ben bu şekilde 23 kilo kadar verdim. İnşallah sende vereceksin. Ameliyat riskleri fazla ben önermiyorum .

Akupunktur iradesiz olan birine fayda sağlamaz. Çünkü iştah baskıöadığı için yeme isteği otomatik olarak kesiliyor. Siz kendi şradenizle yemeyi durdurmuyorsunuz. Yeme düzeni değiştirip hayatınıza endekslemiyorsunuz O yüzden iğneler çıkınca hooopp tüm kilolar geri. Bu şekilde verdiği kiloları geri alan 4 kişi tanıyorum bizzat.

Sizin ihtiyacınız olan ömür boyu uygulayacağız bir yeme düzeni oluşturmak. Adına diyet demeyin. Ve bu uygulamalar yerine iyi bir psikoloğa ve sürdürülebilir beslenmeyi yol edinmiş bir diyetisyene para verin.

Söylediğiniz yöntemleri bilmiyorum ama mide ameliyatı olan iki kişi tanıyorum, ikisi de oldukça kötü durumda. Sizi anlıyorum bir an önce kilo verip kurtulmak istiyorsunuz ama bir ton para saçıp bu işlemlerden birini olup verseniz bile kilonun geri gelmeyeceğinin garantisi yok ki. Buna para dökmek yerine yeme bozukluğu için bir psikolog ya da psikiyatrist, kilo için de bir diyetisyen çok daha kalıcı ve sağlıklı çözümler sunabilir size. Her şey gönlünüzce olsun.

X