Kilo:(

Ne hale gelir ?
Ondan da korkuyorum iste
Lutfen aciklama yapabilirmisinjz bilgilenmek istiyorum
Ben bunu bilinçli olarak yapmadım.Ama bazen iştahım oldu yedim kilo aldım bazen ağzıma lokma koymadım.65ten 53e düştüm.

Sürekli kilo alıp vermekten oluşan çatlaklarıma mı yanayım, içine ettiğim metabolizmaya mı?

Ben de işin uzmanı değilim ama bu şekilde vücudu bir kıtlık durumuna sokup bir canınız ne isterse yerseniz sonuçta iyi bir şeyler olacağını düşünmüyorum.

Oylemi demek sen oyle yapiyorsun bak yemek bile istemiyormussun bende sirf o seviyeye gelebilmek icin bunu yapmak istoyorum hem beynim rahatlar hem yeme istegim olmaz diyetteyken onlari
İşte haftada bir yaptığım için bünyem artık o diğer bir gün de istemiyor artık sadece arada atışıtırıyorum ama kuru kayısı, hurma , kuru incir sonra limonlu su , yoğurt hep öyle şeyler daha sağlıklı

Ben gün boyunca istediğimi yiyorum ama belli bir sınırı aşmıyorum. Çok çok kalorili şeyleri yemiyorum. Kilom sabit. Sizin kendi vücudunuzu biliyor olmanız gerek.

Yani sizinki farkli olabilir 53 e dusmussunuz hizla baska saglik problemleri de olabilir bi ye bi yeme ile bole zayifladinizi sanmiyorum aslinda...siz ciddi istahsizlik problemi cekmissiniz gibi geldi bana ..benim oyle degil ama 3 gun saglik beslenip diyete uuyup 1 gun ziyafet cekmek yani ve etkili spor yuruyus falan da var

Suan beyin olarak ve damak tadi olarak gercekten son noktaya geldim hazir hedef kiloya ulasmisken bundan sonraki sureci 3 gun diyet 1 gyb ziyafet tarzi takilsam diyorum ama bilimsel cevaplar ariyorum
Onu yapanlar sadece haftalık bir öğün olarak kendini ödüllendiriyor diye biliyorum. Yani öyle yaparsan 3 gün boyunca almadigin kalorileri 4. Günde fazlasıyla tamamlamış olursun hep başa donersin

Hepsini aynı gün mü yemek istiyorsun?? Makarna küçük porsiyon ye mesela.. patlamış mısır öğlen 1 kase yiyebilirsin ki.. yine de 7den sonra yemeyip sporu aksatmazsan almazsın..

Bu arada seni çok iyi anladığıma emin olabilirsin.. 1 yılın sonunda ideal kilosuna ulaşıp 3 aydır korumak ile uğraşıyorum..

Hadi yaa cok sevindim nedense:) 3 gun diyet 1 gun ziyafet simdi bana kilo aldirmicak dimi peki.metaboluzma bozulurmu canim
Yok metabolizma bozulmaz hatta sürekli düşük kalorili diyetten daha bile iyi olur çünkü düşük kalorili diyetlerde bir müddet sonra metabolizma hızı düşüp bel bölgesinde yağlanma başlar. Ama bunu başarabilecek misin önemli olan o. Çünkü ben başaramıyorum bir kere başladım mı yemeye gerisi geliyor aman bir gün daha ödül günü olaun diye diye her gün ödüle dönüşüyor :)

Ben gün boyunca istediğimi yiyorum ama belli bir sınırı aşmıyorum. Çok çok kalorili şeyleri yemiyorum. Kilom sabit. Sizin kendi vücudunuzu biliyor olmanız gerek.
Kendi vucudumu biliuorum bazen vucudumu diyetin orta yerinde sasirtiyorum karnimi doyuruyorum diyelim diyetlik olmayan birseyle ertesi gun diyet yapoyorum ve spor ve ertesi gun tartiya cikinca 700 800 gram.gitmis olarak.gpruyorum

Metabolizmayı yavaşlatıp tam tersi kilo alma da canım ondan dedim.

İnşallah başarırsın iyi şanslar.

vücudu var olan alışkanlıklarından uzaklaştırıp yeni bir duzene koymak icin 1 hafta dişimizi sıkmamış gerekiyor. saglikli ve dengeli beslenmek asıl hedefimiz olmali bir sure sonra vücut da alisinca gerisi çorap söküğü gibi gelecek zaten..

Bu surekli dusuk kalorili diyetin bel kalinlastirdini bilmiyoruldum saol canim.aydinlattigin icin bakalim.bu hafta deneyecem bisey kaybetmem i salah kaybolan kilo olur:)

Konuya bir cevabım yok da ne kadar zamanda kac kilo verdiniz acaba? Neler yaptınız nasıl verdiniz biraz anlatabilir misiniz ? Ben de zayıflamaya çalışıyorum da biraz motivasyona ihtiyacım var sanırım

Ben de hedef kiloma ulastiktan sonra saldim:))) istediğimi yiyorum ama ben cok sıkı spor ve diyet yapmıştım yani spor yaptiysaniz eger cok icinize sinmiyorsa rahat biraktiginiz 2 gun icin ertesi gun biraz spor yapsanız yeter bence en azindan iciniz rahatlar hem de kalorileri yakarsiniz.. ha ben gecen agustosta biraktim 60 ile şimdi 59.5 ugum :) spor yok diyet yok sadece gun icinde hic oturamıyorum couklardan

Ben spora gidiyorum yememe içmemek 2 gün. Dikkat etsem 3 gün bozuyorum ve haftada 3 4 gün gittiğim halde 2 buçuk ayda 10 kilo verdim tavsiye ederim

Ben diyet yaparken ödül olarak çikolata alırdım. Bu ufak bir parça olurdu. Haftada 1 gün o izni verirdim kendime. Koca paketi bitirmezdim. Siz de kendinizi tamamen kısıtlamayın ama o 1 günde 3000 kalorilere çıkmayın tabii ki. Az az istediklerinizi yiyebilirsiniz. Nefis illa ki istiyor çünkü siz de insansınız.

35 kilo vermiş biri olarak soyluyorum kalori diyeti yapın gunluk 1500 kalori alın istediğinizi yiyin ennn güzelii

Bence her hafta yapmazsanız sorun olmaz. Arada bir şaşırtmış olursunuz ama her ne olursa olsun tüm kalorilileri haftada 2 gün bolca yemek çok doğru olmayabilir disiplin açısından,zaman içinde aman ne de olsa kilo almiyorum,bugünde yiyeyim yarım yemem diyecek duruma gelebilirsiniz.
Yerinizde olsam kilo korumaksa derdim,yemek istediğim şeyleri haftaya yayardım,bir öğlen makarna yerdim,akşam yine diyette ne yiyorsam,bir başka gün tatlı yerdim atıyorum yine öğlen ama akşamı hafif geçirirdim. Böylelikle hem nefsimi köreltir hemde kilo almazdım.
Bunu yaptığım da olmuştur kilo verme sürecimde,o dönemdeki hedefim ara vermek ama kilo almamak olurdu tabi. Böyle beslenerek o arayı kilo almadan tamamlayabiliyordum.
Gerekli motivasyona ulaşınca yine yedim içrim artık yola devam mantığıyla baştan başlardım. Kilo vermem de ilk haftalarda hızlanıyordu.

Kendini diyet moduna sokarsan tabiki sıkılırsın. Bende 3 sene önce 70’i görmüştüm tabi dedim hümeyra bi dur ne oluyor böyle. Diyet yapmadım. Sadece şekeri bıraktım beyaz ekmeği bıraktım. Bide tatlı türlerini bıraktım. 3 ayda eski halime döndüm. Şuan 58’im çok şükür. Ama 3 senedir şeker ve ekmeğe geri dönmedim. Sadece eskisi gibi yiyorum ama asla kızartma, cips, kola, hazır tatlılar, beyaz ekmek yemiyorum. Tahıllı ekmek alıyorum ve sadece kahvaltıda tüketiyorum. Öğlen akşam ekmek yok. Zaten doyarsın merak etme. Yeterki diyet psikolojisinden kurtul. Diyetteyim diyerek daha sıkıntıya sokarsın kendini. Ara sıra kaçamaklarım oluyor. Hatta 3 gün peşpeşe aşırı yediğimi bilirim. Ama ipin ucunu sıkı tutunca bişey olmuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…