Kilo:(

Bence her hafta yapmazsanız sorun olmaz. Arada bir şaşırtmış olursunuz ama her ne olursa olsun tüm kalorilileri haftada 2 gün bolca yemek çok doğru olmayabilir disiplin açısından,zaman içinde aman ne de olsa kilo almiyorum,bugünde yiyeyim yarım yemem diyecek duruma gelebilirsiniz.
Yerinizde olsam kilo korumaksa derdim,yemek istediğim şeyleri haftaya yayardım,bir öğlen makarna yerdim,akşam yine diyette ne yiyorsam,bir başka gün tatlı yerdim atıyorum yine öğlen ama akşamı hafif geçirirdim. Böylelikle hem nefsimi köreltir hemde kilo almazdım.
Bunu yaptığım da olmuştur kilo verme sürecimde,o dönemdeki hedefim ara vermek ama kilo almamak olurdu tabi. Böyle beslenerek o arayı kilo almadan tamamlayabiliyordum.
Gerekli motivasyona ulaşınca yine yedim içrim artık yola devam mantığıyla baştan başlardım. Kilo vermem de ilk haftalarda hızlanıyordu.
Son yazdiginiz " kilo vermem olk haftalarda hizlaniryordu" kesinlikle bende bunu kesftetim vucudumda odulden sonraki gunlerdeki diyetimde tartida cok mutlu oluyorum birden 700 800 gram vermis oluyorim bugun asiri yedim bakalim cok pismabim ama motive doluyum 3 gun degil 1 haftaya birakmayi dusunuyorum odul isini hatta suan uzun bi sure yeniden diyete hazirim

Ben diyet yaparken ödül olarak çikolata alırdım. Bu ufak bir parça olurdu. Haftada 1 gün o izni verirdim kendime. Koca paketi bitirmezdim. Siz de kendinizi tamamen kısıtlamayın ama o 1 günde 3000 kalorilere çıkmayın tabii ki. Az az istediklerinizi yiyebilirsiniz. Nefis illa ki istiyor çünkü siz de insansınız.
Sanirim 3000 kaloriye ciktim ama hic bilmiyorum kaloriyi bugun yediklerimi saysam kim hesaplaya ilir kac kolari aldimi

Ben spora gidiyorum yememe içmemek 2 gün. Dikkat etsem 3 gün bozuyorum ve haftada 3 4 gün gittiğim halde 2 buçuk ayda 10 kilo verdim tavsiye ederim
Spora yazilma sansim yok canim kizim var onla biyere gidemem buralarda da yok zaten yuruyus bile yapaniyorum kiz yurumuyor bebek arabasina sevmiyor kucamda ben nefes nefese kaliyorun olmiyor yani evde yaotigim bi spor programi var o guzel ama yeterli degil ...kardiyo nedir yuruyus bantlariyla yapilan seylermj

Kendini diyet moduna sokarsan tabiki sıkılırsın. Bende 3 sene önce 70’i görmüştüm tabi dedim hümeyra bi dur ne oluyor böyle. Diyet yapmadım. Sadece şekeri bıraktım beyaz ekmeği bıraktım. Bide tatlı türlerini bıraktım. 3 ayda eski halime döndüm. Şuan 58’im çok şükür. Ama 3 senedir şeker ve ekmeğe geri dönmedim. Sadece eskisi gibi yiyorum ama asla kızartma, cips, kola, hazır tatlılar, beyaz ekmek yemiyorum. Tahıllı ekmek alıyorum ve sadece kahvaltıda tüketiyorum. Öğlen akşam ekmek yok. Zaten doyarsın merak etme. Yeterki diyet psikolojisinden kurtul. Diyetteyim diyerek daha sıkıntıya sokarsın kendini. Ara sıra kaçamaklarım oluyor. Hatta 3 gün peşpeşe aşırı yediğimi bilirim. Ama ipin ucunu sıkı tutunca bişey olmuyor.
Zaten o zararli seyleri birakip saglikli seyler yemekde bir diyet degilmi :)) bizim nefsimizde sikinti iste

X