Kilo takibi: Gebelikte kilonuzu nasıl kontrol altına alırsınız?

Canim ilkinci hamileligimde doktor, muhtemelen bunda daha fazla kilo alirsin demisti. (Ilk hamilelikte 8 -9 kilo arasinda almistim ) ama ikincide yediklerime dikkat ettim. Yine 8 kilo ile bitirdim. Abur cubur ve hamur isi cok yemedim. Birde duzenli yuruyup havalar isininca yuzdum.
Bu 3. Hamileligim simdilik kilo almadan devam ediyorum. Doktorum bunda diyet listesi verdi ona dikkat etmeye calisiyorum. Insallah bunda da cok almam.
Az kilo ile dogum yapmak daha rahat oluyor :)

Ilk baslarda bulanti istahsizlik cok yasadim hala da yasiyorum.sanirim.ondan.
kızlar benım gebelıgımde bır enteresanlık var ben 8 haftalk hamıleyım. uzun bır seruvenden sonra hamıle kaldım uzunca bır sure olmadı ılk gebelıgım. bende ıstahsızlık var sadece hıç mıdem bulanmyor salatalık yemek ıstıyorum sadece bıde çekirdek. anlamadım ben nasıl hamıleyım herkez kusuo ben hıc kusmadım benım gıbı olan varmı dıye yazmak ıstedım sonramı baslayacak

İlk 3 ay deli gibi salatalık yedim biliyor musun? Ve kabak çekirdeği Midem de sadece sabahları bulanırdı, kusmazdım ama, sonra geçti zaten. Senin bünyede benimki gibi demek ki Boşver mide bulantısı iyi bir şey değil, olmasın zaten

aynımı anlatsana canım ılk 8 haftalarını dusun neler oluyordu hayatında yemek yeme ıstegınde

aynımı anlatsana canım ılk 8 haftalarını dusun neler oluyordu hayatında yemek yeme ıstegınde
Canım işte 12. haftaya kadar sabahları bulantı, kahvaltımı geç yaparsam da bulanıyordu ve yağlı poğaca falan yediğimde. Ama bi kaç kez cıkarttım sadece. Onun haricinde, et-tavuk köfte vs hiçbir şeyin kokusuna katlanamıyordum. Yiyemedim de haliyle. Salatalığı tuzlaya tuzlaya yemeğe bayılıyordum o dönem. Bulantı olduğunda da tuzlu cubuk kraker yiyiyordum.

Aynen işte koktuğu için yemek yiyemiyordum ki iki lokma belki. Bazende hiç. Sabahları bende ekmek arası yapıyordum hep. Göğüslerim cok hassaslaşmıştı, acıyor ağrıyordu. Uçları daha belirginleşti evet. Bir de bende gündüz uyku hali olmadı hiç. Akşamları erkenden sızıyordum ama

uykuyu hiç söyleme her an uyuyacak gıbıyım calısıyorum. zor duruyorum ıs yerınde aksamda 9 da uykum gelıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…