Kilo takibi: Gebelikte kilonuzu nasıl kontrol altına alırsınız?

Kızlar onaltı haftalığım hiç kilo almadım bebeğim de saglıklı ama endişeliyim alırım değil mi bende kilo normal bir durum mu bu:eek:

Ben bundan once iki hamilelik yasasin ikisinde de 8 kilo ile tamamladim. Ilk aylarda kilo almamak onemli degil.
Bu hamileligimde doktor diyet verdi. Bol protein agirlikli beslenmemi onerdi. Ekmek ve hamur isi yasak. Abur cubur turu ve paketli urunlerde yasak. Her turlu kahve de yasak. Islemis gida yani sosis salam vs de yasak listesinde birde gazli icecek ve meyva sulari. Bunlara dikkat edersenjz az kilo alirsiniz ama bebeginiz saglikli buyur.

Onuda içiyorum ben canım maden suyunu sıvı ihtiyacımı o şekilde almaya çalışıyorum çünkü su içemiyorum midemi çok bulandırıyor su

Madensuyunun bence bir sakıncası yok. Ben bazen günde 2-3 şişe içiyorum. Ayrıca bol su tüketmenin yararı var. Ama ben yediklerime, sizin kadar dikkat edemiyorum...

Kızlar kaç kilo aldığınızı yazarken önce kaç kilo ile başladığınızı yazmalısınız. Çünkü zaten normal kilo alma değerleri şu şekilde;
Zayıf kişiler 13-17, orta kilolular 11-15, kilolular da 7-9 civarında aralıklar veriliyor uzmanlar tarafından

Kızlar kaç kilo aldığınızı yazarken önce kaç kilo ile başladığınızı yazmalısınız. Çünkü zaten normal kilo alma değerleri şu şekilde;
Zayıf kişiler 13-17, orta kilolular 11-15, kilolular da 7-9 civarında aralıklar veriliyor uzmanlar tarafından
:KK76: 60 kilo ile hamile kaldım. Şuanda 26+1 haftalık hamileyim ve 69 kiloyum. :halay:

önerilen kilo alma tablosu ilk 3 ay haftada 400 gr ikinci üç ay haftada 250 gr son üç ay haftada 400 gr olarak okumuştum.Bence toplamda 15 i geçmemek gerekiyor.bende paketli gıda yemiyorum ekmeği çok çok azalttım.Hamur işi arada oluyor tabiki malesef mutfaklarımızda yerleşmiş bir alışkanlık ama yinede çok sınırlamak gerekiyor bence.sabahları 2 yada 1 yumurta ve mutlaka süt yoğurt yiyiorum.haftada en az bir kez balık yemeye çalışıyorum.Ama lütfen abur cuburdan uzak duralım arkadaşlar bebeğimize çok fazla zararı var gerçekten

önerilen kilo alma tablosu ilk 3 ay haftada 400 gr ikinci üç ay haftada 250 gr son üç ay haftada 400 gr olarak okumuştum.Bence toplamda 15 i geçmemek gerekiyor.bende paketli gıda yemiyorum ekmeği çok çok azalttım.Hamur işi arada oluyor tabiki malesef mutfaklarımızda yerleşmiş bir alışkanlık ama yinede çok sınırlamak gerekiyor bence.sabahları 2 yada 1 yumurta ve mutlaka süt yoğurt yiyiorum.haftada en az bir kez balık yemeye çalışıyorum.Ama lütfen abur cuburdan uzak duralım arkadaşlar bebeğimize çok fazla zararı var gerçekten
Mümkün olduğunca dikkat etmeye çalışıyorum işte... Benimki 15i geçer gibi ama bakalım bekleyip göreceğiz :confused:

Benimde iştahım çok açık kızlar şimdiden şiştim sanki nasıl kontrol edicem bilmiyorum
ben de 9. haftaya giriyorum iştah denen bısey kalmadı kuru gıdılar yemekten tuvalete cıkamaz oldum gun oldu tık yok mide bulantısı yasamıyorum azaldı gectıgımız hafta hafif vardı sımdı yok denecek kadar az

Kızlar 9 hafta 3 gunluk gebeyim. ogluma 58 hamile kalip 68 ile 33 haftada dogum yaptim. Simdi ikinci gebeligim, 64 ile hamile kaldim suanda 63 kiloyum.1 kilo vermisim, dikkat ediyorum. EKMEK falan yemek istemiyorum ama bazen de arada dayanamiyorum. Sizce kac kilo almak gerek ya. 2 hamileligim cok kilo alirmiyim acaba

Kızlar 9 hafta 3 gunluk gebeyim. ogluma 58 hamile kalip 68 ile 33 haftada dogum yaptim. Simdi ikinci gebeligim, 64 ile hamile kaldim suanda 63 kiloyum.1 kilo vermisim, dikkat ediyorum. EKMEK falan yemek istemiyorum ama bazen de arada dayanamiyorum. Sizce kac kilo almak gerek ya. 2 hamileligim cok kilo alirmiyim acaba
Tecrübeli biri olarak bize mi soruyorsun bu soruyu :silah::confused:

Ay bismillah hatta Zayıflamış:))ye ayol okdr bişey olmaz tadını çıkar

X