Kilo problemi

kızlar zayıflamayı kafama koydum zayıflayınca buraya boydan resmimi koyacağım .
İbreti alem görsün

darısı başıma ozaman :)

ben de insülin direnci var canım şekeri kesin bırakmam lazım ama bırakamıyorum, şekersiz çay içer içmez midem bulanıyor.. nasıl alışabilirim? bi tavsiyen var mı? bi de sen ekmeği de mi kesmiştin 6 kilo verdiğinde?

Inan alisiyorsun, belki en fazla 10 gun zorlayacaksin nefsini, sonra canin bile istemiyor bunyenden atinca. Gerekirse bir sure cay bile icme, gerci ben cayi cocuklugumdan beri sekersiz icerim. Cayin tadi, aromasi oyle cikar, seker katinca her cay ayni, sekerli su oluyor :)
Evet, bildigin ekmek yerine, yulaf unundan kitir gibi bisey yiyordum sabahlari. Ekmegi asla tamamen birakamam dersen, kahvaltiyla sinirla, o da eksi mayali tam bugday olsun. Bir de erken kahvalti cok onemli. 7-8 arasi en ideali. Son olarak sik az yiyin olayi bence tamamen palavra. Eskiden boyle 8-10 ogun mu vardi? Simdi oyle, herkes eskisindende kilolu. Surekli yersen metabolizma daha iyi calisiyormus sozde, tek yaptigi sey yemek bagimlisi olduk hepimiz, her an atistirmak var aklimizda. Hem hep yersen, vucud ne zaman dinlenecek, o depo yaglari hangi ara yakacak? . Olayin idealii ogunler arasi 5 saat.
Bu dedigim seyi sadece bir ay yaptim, sonrasinda 3 ay yine yoldan cikmama ragmen kilo almadim. Senin ki gibi insulin direnci problemi var, iste bir ay da duzelttigim yine 3 ay goturdu beni, su son siralar almisimdir o da max 1 kilo.
Ya inan cok iyi hissediyorsun iyi beslenirsen, yeniden 18 gibi, sindirim sorunlarim tamamen ortadan kalkmisti. Bunca kahrimizi ceken bedenlerimiz, azicik ozeni hakkediyor.
Seker ihtiyaci icin meyve fazlasiyla yeterli. Yemekden sonra bir elma super. Muz ve dometesten uzak dur. Bir de seftali ve kayisi. Geriye kalan tum meyveleri yiyebilirsin.
Saglikli gunler dilerim

canım tavsiyen için çok teşekkür ederim :) beni aydınlattın çok sağol :)

domatesden nıye uzak duruyoruz anlamadım?

çayı şekersiz içemiyorsan
ben mesela birkaç iğde veya kuru kayısı veya 1 kuru incir tırtıklayarak çayı içiyorum.
bu saydıklarımbence yapay şekerdenkat kat iyidir.

15 kilo öyle şok diyetlerle ya da tavsiyelerle verilecek kadar az değil. Öncelikle bence kesinlikle bir uzmandan destek almalısınız. En azından bir test yaptırın, bu kilo fazlası neden kaynaklanıyor onu bilin. Spor yapmadan verilen her kilo er ya da geç geri alınır ya da daha kötüsü zayıf ama yağlı bir insan olursunuz sağlığınızı tehlikeye atarsınız. Sizin şok diyetler yerine beslenme düzeninizi değiştirmeniz lazım. Ekmeği, fast-food'u, kızartmayı akşam yemek yemeyi tamamen hayatınızdan çıkarın. Karbonhidratı elinizden geldiğince yemeyin, protein destekli bir yeme şekli benimseyin. Sebzelerle arkadaş olun. Ve en önemlisi spor, spor, spor... günde en az 1 saatinizi spor yapmaya ayırın. Vermek istediğiniz kiloyu düşününce 1 saat az gerçi, fazlalaşabilir. Eğer beslenme şeklinizi yeniden şekillendirirseniz, düzenli ve sürekli şekilde spor yaparsanız ve tüm bunları yaparken kan değerlerinizi kontrol altında tutarsanız sağlıklı bir şekilde zayıflarsınız. Kilolar verilir alınır, ama sağlıksız bir şekilde yapılan rejimlerin vücuda etkileri asla gözden kaçırılmamalı...

Sizin diyetle birlikte mutlaka ama mutlaka günde en hiç durmadan 45 dakika yürümeniz gerekiyor.
Hatta benim doktorum günde iki kez diyor.
Henüz başlayamadım aam yürümeye başladığınızda insülin direnciniz kırılacak ve çok hızlı kilo vereceksiniz dedi.
Tabi sadece yürüyerek değil.
Glisemik indeksi düşük yiyeceklerle beslenmek şart.

Dukanla kuzenlerım 20 kıloya yakın verdıler..

Ben kılolu değilim ama daha zayıf olma derdindeyım..
Onlardan dukanı ogrenip yapım dedim ama ben yoğurt peynır yumurta ve sütten başka proteın almıyorum ki..

Benım dukan mıçtı yani..gerci ben 5 kılo vermek istiyorum onun içinde dukana gerek yok dediler..

Hakikaten mi .Eridiler yani resmen

Aynen çöp oldular..normalde hayatları boyu kıloluydular..ama nezamankı dukanı yaptılar zayıfında zayıfı oldular..
bak şimdi hırslandırdınız beni .Sizden ricam atak devresini kaç gün yaptılar sorma şansınız var mı?

ana öğünlerde bir dilim ekmek yenmeli.
yada ekmeğin yerini tutacak pilav makarna çorba az miktarda.
çünkü bu tarz şeyler tüketmemek verilen kilonun kastan verilmesine sebep oluyor.
önemli olan doğru yerden yani yağdan vermek.

Her diyet programı her kişiye uygun değildir. Yani bir diyet programı uyguluyorsunuz internetten bulup ama bu sizin metabolizmanıza uygun olmayabilir. O yüzden mutlaka diyetisyene gitmeniz lazım vücuttaki yağ, su oranını, kemik yoğunluğunuzu ölçmeleri ve hatta tahliller yapıp ona göre program çıkarmaları gerekir. Tv ye de çıkıyorlar şunu yaparsanız kilo verirsiniz tamam verirsiniz ama uzun vadeli olmaz bıraktığınız zaman yine alırsınız. Kısa sürede acelece de kilo verilmez sağlıklı olmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…