Kıl dönmeleri ve batıklara çözüm buldum...

merhaba kılıç balığı , konu açılalı epey bir zaman geçmiş bütün yazılanları okuyamadım şöyle bir göz gezdirdim . Verdiğiniz tarifi uygulamayı düşünüyorum fakat bu tarif sizin tecrübenizin eseri olduğu için aklımdaki soruları size sormadan başlamak istemiyorum. Bende herkes gibi düzenli ağda kese vs yapmama rağmen alt bacaklarımdaki iltihaplı kıl dönmelerinden batıklardan ve bunlarla oynamaktan dolayı oluşan lekelerden kurtulamayanlardanım. Doktora gittiğimde ise bütün bu problemlerden lazerle kurtulacağımı söyleyip geri gönderdiler hiç bir krem yazmadan hatta.Son çare lazere başladım iki seans oldu . son duruma göre iltihaplı kıl dönmelerim büyük bir oranda azalma var sanırım bu durumdan lazerle kurtulucam gibi gözüküyor .batık neredeyse kalmadı . ama bunlarla oynamaktan dolayı oluşan kahverengi lekelerim halen var ve bileklere doğru daha yoğun bir şekilde nokta nokta görünüm var. yani alt bacağımdaki genel sorun iz kalmış büyüklü küçüklü kahverengi lekeler,tavuk derisi görünüm ve birazda kahverengi noktaların altında kıllar hapsolmuş durumda :) sizce sizin tarifi aynen uygulamama gerek var mı dediğim gibi iltihabik durum lazerle düzelir duruma geldi.sanırım tarifteki bazı kremler buna yönelik.sizin tecrübenize göre hangi kremleri karıştırmam yeterli olur ? bu arada size çok teşekkür ediyorum deneyiminizi bizimle paylaştığınız ve yardımcı olduğunuz için :))

Lazere başladıysan o karışımı kullanamazsın canım. Düzenli kese veya peeling ile medecassol sür bol bol nemlendir bacaklarını, zaten lazerle beraber 6 ay sonra falan sen istesende istemesende o lekeler vs yavaş yavaş kaybolacak ama hızlandırmak için dediğim gibi peeling ve nemlendirme yeterli.

Lazere belli aralıklarla gidiyorum yaklaşık iki ayda bir yinede sakıncalı mı olur ? Bir de medecassol merhem ne yönden tedavi edecek ?

Merhaba konu eski oldugundan mesajlarda çok oldugundan okuyamadım ama hamilelikte bunları uygulamanın bir sakıncası olur mu ?

Abla bana yardımcı olursan sevinirim benim bacaklarım böyle görünüyor ben ne yapabilirim artık umudu kestim sizin verdiğiniz bütün tarifi mi yapıyım ne yapıyım lütfen bana yardımcı olun bende pürüzsüz bacaklarım olsun istiyorum

Eklentiler

• 2014-11-02 18.56.24.jpg
    97,3 KB · Görüntüleme: 2.485
  • 2014-11-02 18.56.48.jpg
    95,9 KB · Görüntüleme: 1.083

Benimkiler de aynen böyleydi canım, birde kırmızı iltihaplı sivilceler olurdu, bıkmadan devam edersen kurtulursun. Epilasyon öncesi bacakları alkol veya kolonya ile temizlemeyi unutma, tarifi uygula ve deniz tuzu ile peeling yapmayı unutma...

ya resim koymakla ne iyi yaptınız şu görüntüyü kelimelerle anlatamazsın zaten leke desen leke değil kendiliğinden olan birşey benimde bacaklarım aynı durumda ..

Lazere belli aralıklarla gidiyorum yaklaşık iki ayda bir yinede sakıncalı mı olur ? Bir de medecassol merhem ne yönden tedavi edecek ?

Ben sakıncalı olduğunu düşünüyorum çünkü içerikte cilt soyucu kremler olduğu için cildin hassaslaşacaktır, leke oluşmasına sebep olabilir. Medecassol cilt yenileyicidir aynı zamanda tahrişi azaltır.

Merhaba konu eski oldugundan mesajlarda çok oldugundan okuyamadım ama hamilelikte bunları uygulamanın bir sakıncası olur mu ?

Cilde sürülen kremler eser miktarda emildiği için hamilelikte sorun yaratmaz ...

ya resim koymakla ne iyi yaptınız şu görüntüyü kelimelerle anlatamazsın zaten leke desen leke değil kendiliğinden olan birşey benimde bacaklarım aynı durumda ..
Hassassınız kızlar, hepsi bundan kaynaklı.Belli bir rutine oturttuktan sonra yavaş yavaş o lekeler, batıklar,sıkınca içinden yağ ile beraber kıl çıkan deliklerin hepsi yok oluyor. Ama unutmayın bazı arkadaşlarımızda karışım işe yaradı, bazılarında ise belki gerekli özeni göstermediklerinden veya sabırsızlıklarından ötürü etki göstermedi...

peki abla ben bu karışımı ve peelingi ne zaman yapacağım tüyleri ağda ile aldıktan sonramı yoksa almadan 3 gün önce kerasal krem sürüp aldıktan 3 gün sonra kerasal krem sürüp öyle mi peeling ve karışıma başlayım?

evet çok haklısınız ama bana da önermiyorsunuz karışımı halbuki çok heveslenmiştim iki üç ayda bir gidiyorum aslında . o resimlerdeki gibi benim bacaklarım birde bunun üstüne oynamaktan çok leke var daha beter yani ama dediğiniz gibi medacassol krem sürerim gece yatmadan uygun mudur

Uygundur, bol bol nemlendirmen lazım bu şekilde ölü deriler daha çabuk atıyor kendini ve peeling yapmayı ihmal etme derim..

Benimde bikini bölgem de var.aynı şeyler bikini bölgesi içinde geçerli mi bide nemlemdirmek bikini bölgesi için uygu mu

Dustan sonra bebek pudrasida iyi geldi bana. Ozellikle kese yaptiktan sonra.
Merhaba, talk pudrasının aslen mermere benzer bir kayanın tozundan yapıldığını ve sağlık açısından zararlı olduğunu okumuştum. Çok dikkatli olmak lazım.
Alıntı;

Talk Pudra ve Tehlikeleri

Soru. Talk nedir?
Cevap. Talk, kayaların kırılarak kurutularak ve millenerek prosesi ile elde edilir.Proses, minerallerin çoğunu içinden çıkarır fakat asbestos benzeri kalıntı lifler talk içinde kalır. Soru. Hanngi tür ürünlerde Talk vardır? A. Ev ve bahçe kullanımda kullanılan birçok üründe talk antasit olarak yer almaktadır. En önemlisi ve bizim için en zararlısı antiperspirant deodorantlar, koltukaltı spreyleri ve rollonları ile bebek pudraları ve kremleridir. Talk nemi engellediği için birçok krem ve ilaçta da kullanılmaktadır. Bebek pudrasındaki ana üründür. Bunun yanında,tebeşir,boya,yalıtım malzemeleri,sabun,tekstil ve gıdada aplikasyonları vardır.

Soru. Talk neden zararlıdır?
Cevap. Talk kanserojen içerikli asbestos a çok yakın bir malzemedir. Talk kalıntıları kanser kurbanlarının ciğerlerinde bulunmuş ve talkın yumurtalıklarda tümöre neden olduğu tespit edilmiştir.

Soru. Ne kadar miktarda maruz kalma tehlikelidir?
Cevap. Talk toksiktir. Talk parçaları akciğer ve yumurtalıklarda tümçrlere neden olmaktadır. Yumurtalık kanserleri ve kadın genital sistemi üzerinde talk kullanımının neden-sonuç ilişkisine dair yapılmaış oldukça fazla araştırma ve yayın vardır. Talk parçaları üreme sistemi içinde ilerleyerek yumurtlama hattını tıkayabilmektedir. Üreme sistemi ve yumurtalık kanserlerine yakalananların yüksek oranının göbek çevresi ve genital bölgede talk ve talk içeren maddeler kullandıklarını tespit etdilmiştir.(2) Talk akciğerlere geçtiğinde de zararlıdır. Endüstriyel ürün olan talk silika ve asbest içerdiğinden daha da tehlikelidir. Ev içinde talk ile karşılaşabileceğiniz alan, bebek pudrasıdır. 1980lerden beri kayıtlar binlerce bebeğin bu yüzden öldüğünü göstermiştir.(3)

Soru. Ya bebekler?
Cevap. Talk bebekler üzerinde kullnaılıyor çünkü, nem ve kokuyu içine hapsediyor. Ancak bebeğin ciğerlerine kaçması ve cildinden talkı absorbe etmesi takdir edersiniz ki oldukça tehlikelidir.

Alabileceğiniz Tedbirler:
1. Herzamanki gibi etiket, içerik okuyun, Talk içeren ürünler almayın. Kullanmayın. Genital bölgenize ve çamaşırlarınıza yada bezlere talk dökmeyin.
2. Çocuk doktorunuza bebeğiniz için kullanılabileceğiniz şeyler konusunda sorular sorun/danışın.
3. Talk kullanılan maddeleri ürünleri afişe edin ve herkesin duymasını sağlayın. En azından bebeklerinizi koruyun!

Referanslar: 1.National Toxicology Program. “Toxicology and carcinogenesis studies of talc (GAS No 14807-96-6) in F344/N rats and B6C3F, mice (Inhalation studies).” Technical Report Series No. 421. September 1993. 2. Harlow BL, Cramer DW, Bell DA, Welch WR. “Perineal exposure to talc and ovarian cancer risk.” Obstetrics & Gynecology, 80: 19-26, 1992. 3. Hollinger MA. “Pulmonary toxicity of inhaled and intravenous talc.” Toxicology Letters, 52:121-127, 1990.
Alıntıdır: http://www.preventcancer.com/consumers/cosmetics/talc.htm Devamı için. Press Conference on Talc Petition to Ban Talc CONTACT: Cancer Prevention Coalition c/o University of Illinois at Chicago School of Public Health, M/C 922 2121 West Taylor Street Chicago, IL 60612 Tel: (312) 996-2297 E-mail:epstein@uic.edu

Talk Pudrasının Zararları
20 Haziran 2013, Kategori:SAĞLIK

Talk pudrası kullananan kadınların yumurtalık kanseri olma riskinin yüzde 24 daha fazla olduğu ileri sürüldü. Uzmanlar jenital bölgeye uygulanan pudranın bu riske sebep olduğunu söylüyor.

Uzmanlar düzenli olarak talk pudrası kullanan kadınların yumurtalık kanseri olma riskini artırdığını söyledi. Uzmanlara göre bu riski dörtte bir oranında daha fazla.

Kadınların yüzde 40′ının günlük kişisel hijyenleri için talk pudrası kullandığı düşünülüyor. Ama uzmanlar talk pudrasının kadının vücudunda gezdiği ve kanser hücrelerinin büyümesine izin veren enflamasyona sebep olduğu uyarısını yaptı.

Bundan önce de birçok çalışma pudra ile tümör arasında bir ilişki olduğuna işaret edilmişti. Bazıları yumurtalık ve rahim kanseri ile bir bağ kurmuştu ama diğerleri ispatlamak için yeterli kanıt bulamamıştı.

Brigham ve Boston’daki Kadın Hastanesi’nden doktorlar son yaptıkları araştırmada sekiz ayrı çalışmanın verilerini toplayarak kesin bir sonuca varmaya çalıştı. Uzmanlar yumurtalık kanseri teşhisi konulmuş 8525 kadını verisini analiz edip pudra kullanan ama kanser olmayan 9800 kadının verisi ile karşıltırdı.

Cancer Prevention Research dergisinde yayımlanan çalışmada banyodan ya da duştan sonra düzenli pudra partikülleri uygylayan kadınların yumurtalık aknseri olam riskinin yüzde 24 arttığı görüldü. Uzmanlar pudranın jenital bölgeye uygulanmasıyla bu sonucun ortaya çıktığını belirtti. Vücudun diğer bölgelerine uygulandığında aynı sonucu vermiyor. Bazı çalışmalar ise beyaz kadınların riskinin onda bir oranında daha yüksek olduğunu ileri sürüyor.

Yumurtalık kanserinin gensel sebepleri de bilim insanları tarafından ortaya konuyor. Glutatiyon S-tranzferaz M1 (GSTM1) geni taşıyan ama Glutatiyon S-tranzferaz T1 (GSTT1) geninin az olduğu kadınlarda yumurtalık aknseri vakasının gelişme riskinni üç kat fazla olduğu belirtiliyor.
Alıntı;

Talk: Çok iyi nem çeker, sürtünmeyi azaltır. Çıkarılırken içine asbest karıştıysa kanserojendir. Günümüzde kullanılan talk pudralarında asbest ayrıştırıldığı için bu tehlike daha azdır. Akciğer kanseriyle ve genital bölgede kullanıldığı takdirde yumurtalık kanseriyle ilişkisi olabilir. Özellikle bebeklerin ve astım hastalarının solumaması tavsiye edilir.

Propilen Glikol: Çözücü (solvent), dezenfektan, koruyucu. Cildin emiciliğini artırır. Gözleri ve ciğerleri tahriş eder; cilde temas ettiğinde kontakt dermatit veya kontakt ürtiker gibi alerjik tepkilere yol açabilir. Genel olarak zararsız olsa da yüksek dozlarda zehirlidir. Biyobirikimli değildir. Doğada kolayca çözünür; ancak bu sırada yüksek miktarda oksijen tüketir.

Alüminyum Stearat: Topaklanma önleyici, renklendirici, emülgatör, kıvam artırıcı. Zehirlilik derecesine dair fazla bilgi yoktur. Çok çeşitli kaynaklardan vücuda alınabileceği için, alınan toplam dozun yüksek seviyelere ulaşması söz konusu olabilir. Biyobirikimli değildir ve çevre için zararlı olmadığı düşünülmektedir.

Magnezyum Karbonat: Nem emici, hacim artırıcı, bağlayıcı, pH dengeleyici. Genel olarak zararsız bir kimyasaldır. Sindirim sistemi tarafından emilmediği için zehirleyici etkisi yoktur, ancak doz aşımı durumunda ishale yol açar. Biyobirikimli değildir ve çevre için zararlı olmadığı düşünülmektedir. Skin Deep Veritabanı’ndaki puanı 0’dır (0 en zararsız, 10 en zararlı).

Zinc Oxide: Bkz. Çinko oksit. Hacim artırıcı, renlendirici, cilt koruyucu, morötesi ışın yansıtıcı. Antiseptiktir. Hasar görmüş cildi onarır. Düşük dozlarda zehirli değildir, ancak solunum yoluyla vücuda daha rahat girer. Bu haliyle mutedil dozlarda dahi zehirleyici olabilir. Biyobirikimlidir. Doğada kolay çözünmez.

Prunus Amygdalus Dulcis Oil: Tatlı badem yağı. Cildi yumuşatır, besler. Zararsız bir maddedir. Biyobirikimli değildir; çevreye zarar vermez. Skin Deep Veritabanı’ndaki puanı 0’dır (0 en zararsız, 10 en zararlı).

Parfüm: 3000’den fazla sentetik koku maddesinin içinden seçilen kombinasyonlarla yapılır. Ticari sır kabul edildiği için içindeki maddeleri listelemek zorunlu değildir. Petrol türevi kokular, alerjilere, baş ağrısı ve baş dönmesine yol açabilir; solunum yollarını tahriş edebilir. Genellikle içinde yüksek miktarda ftalat bulunur. Kokuyu sabitlemek ve cilt tarafından emilimini artırmak için kullanılan ftalatlar, endokrin sistemini bozar ve meme kanseri ve doğum kusurlarıyla ilişkilendirilmiştir.

Sonuç:

Ürünlerin bazılarının arka yüzünde, alkol, renklendirici ve koruyucu içermediği yazıyor. Bu iyi. Yalnız bebeğin ağız ve burun bölgesinden uzak tutulması tavsiye ediliyor.

Görece zararsız maddelerden oluşan bu pudrayla ilgili en büyük kaygı, doğası gereği toz halinde olması. Dolayısıyla da içindeki kimyasalların solunum yoluyla kolayca vücuda girip akciğerleri tahriş edebilmesi… Ürün daha çok bebeklerde kullanıldığı için bu kaygı daha da güçlü. Böyle bir toz yoğun olarak solunduğunda astımdakine benzer belirtilere veya aspirasyon zatürresine (ciğerlere yabancı madde girmesinden kaynaklanan kimyasal zatürre) neden olabilir.

Parfümse pek çok üründe olduğu gibi, bu üründe de gereksiz bir irritan (tahriş edici).

- See more at: http://www.zehirsizev.com/anne-cocuk/otopsi-bebek-talk-pudrasi/#sthash.Ej40uuyV.dpuf

Dustan sonra bebek pudrasida iyi geldi bana. Ozellikle kese yaptiktan sonra.

Eskiden sivilceleri veya güneş alerjilerini kurutmak için de pudra kullanırlardı lakin pek yararlı bir şey değildir pudra, yine de kullanıyoruz işte. Sen eğer işe yaradığını düşünüyor ve olumlu etkilerini görüyorsan devam et, batıkta etkisi olmasa da küçük sivilcemsi oluşumları kurutur.

Yararlı paylaşım, teşekkürler...

Rica ederim.

Canım tüm kremleri ve malzemeleri aldım ama dove almadım çünkü 250ml'lık nemlendirici krem im evde vardı(Dalan d'olive zeytinyağlı nemlendirici bakım kremi). Ne kadarını (kaç ml) ekleyeyim karışıma?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…