Keşke evlenmeseydim dediğiniz anlar oldu mu?

bende diyorum bazen,evlenmeden önce herşeyi erteleyen birisiydim evlendiğim zaman eşimle yaparım diye ama hiç öyle olmadı,2 yıldır evliyiz tatile bile gitmedik hiç balayıda dahil.birde ailesi ve örf adetleri bana ters düştüğü için evlenmeseydim diyorum, kayınvalidem ve pederim her dediklerini yaptırmasını biliyorlar bende sinir oluyorum,eşimde benim onlara bişey diyemedğimi bildiği için sen ne yapacağını nasıl davranacağını bilirsin sana güveniyorum diyip işin içinden sıyrılıyor,böyle zamanlarda hep evlenmeseydim diye içimden çok geçirmişimdir.
birde şöyle bi durum varki bizim gibi eşlerimizde evlenmeseydik diyo demekki çoğu bayan öyle dediğine göre :)

Evlilik bana göre değilmiş ben bunu anladım..
Biraz geç anladım ama olsun,zararın neresinden dönersek kardır di mi?

SANA KATILIYORUM BANA GÖRE HİÇ DEĞİLMİŞ OYSA 4/5 YIL ÇIKTIK EŞİMLE ÜSTELİK ONSUZ HAYAT CEHENNEMDİ HERGÜN DUA EDERDİM ALLAHA ONUN İÇİN AMA GEL GÖR Kİ SORUMLULUKLARI CANIMDAN BEZDİRDİ BENİ EVLİLİK AĞIR BİR YÜK HELE BEBİŞ OLUNCA DAHA DA AĞIR OLDU fisfisfis:bbo: TAMAM ÇOK ŞÜKÜR BİR BEBİŞİM DE VAR AMA EVLİLİK BENİM İŞİM DEĞİLMİŞ BAZEN BEBEİŞİMİ ALIP GİTMEK İSTİYORUM UZAKLARA ADAM MELEK GİBİ AMA EVLİLİK BENLİK BİŞEY DEĞİLLLL :çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

henüz 1 sene yeni bitti evleneli. çok kızgınken söylediğimo oldu "keşke" diye ama şu bir gerçek ki, o günlere dönsem yine evlenirdim hatta daha önce bile tanısaydım yine evlenirdim:)

gerçi çocuk fln yok şu anda belki tuzum kuru ama bilmiyorum yaa belki de hala cicim aylarıkaydirigubbakcemile3

çok doğru demşsin...

bende kaç defa dedim ama gel görki tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanı.Olsun bazen çekilmez oluyolar ama ben yinede seviyorum eşimi,onun için gecenin 12 sinde kalkıp pasta yaparım sırf canı istedi diye.Bi tane oğlumda var,Allah başka dertler vermesin.

keşke bu adamla evlenmeseydim değilde keşke evlenmeseydim diyorum çünkü zamanla aşk bitiyor sorumluluk kalıyor ve hayatı dilediğince yaşamıyorsun istediklerini erteliyorsun yada karşındakine tersse yapamıyorsun özellikle özgür bir ruha sahipseniz evlilik size göre değil illa evleneceksen geç evlenkötükedihüso

Kesinlikle hemde kesinlikle bu adamla evlenmezdim.maddi manevi her türlü üzüntü ve acıya dayanmama rağmen genede yaranamıyorsun.aklı olan önce ekonomik özgürlüğünü eline alsın sonrada kibar, esprili ,neşeli, güler yüzlü, ince düşünen , kadın ruhundan anlayan , yalansız riyasız , sağlam bir kişiliği olan bir adamla evlensinleryada bekarlık sultanlık deyip otursunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
ben hiç keşke demedim hayatta evlenene kadar eşimin aşırı sinirli bir yapısı var sinirlenince ne söylediğini bilmiyor ve beni çok üzüyor aşırı duygusal bir yapımda var ve hiç romantik değil gönlümü okşamasını çok isterdim ama hiç öyle şeyler yapmıyor 2 senedir evliyim yeni yeni kendini toparlamaya başladı ama en ufak birşey olduğunda yaptıklarını hatırlıyorum ve kendi kendime ben bu adamla nasıl evlendim diyorum kendi kendimi yiyorum ne yapalım kısmet işte senağlama

merhaba, bende bu forma yeni katıldım. bende bu aralar ne yazıkkı neden evlendimki diyorum. tabiki ailesi yüzünden. neden erkekler ailelerine daha fazla değer verirler ve bunu asla kabul etmezler acaba benneyaptımki

keşke evlenmeseydim dediğim oluyor elbette. cocuk guzel ama ben esimden umdugum seyleri bulamadım.
bir gun gozumun icine severek bakmadı.
zor dustugumde onunla paylasmam, beni anlamadıgından eminim , bende onu anlayamadım.
biz ikimizde ayr ayrı iyiyiz , ama bir araya gelip guzel tatlı sohbetler edemiyoruz. benim icin onunla zaman gecirmek ozel değil. o herseyi benden bekliyor ben ondan...

ah ah çok kere keşke dedim artık demiyorum elim kolum bağlı sadece kızımı evlilik odaklı yetiştirmiyorum ve eminim ki evlenmesine asla izin vermeyeceğim beraber yaşasın daha iyi......

ah ah çok kere keşke dedim artık demiyorum elim kolum bağlı sadece kızımı evlilik odaklı yetiştirmiyorum ve eminim ki evlenmesine asla izin vermeyeceğim beraber yaşasın daha iyi......

berabermi yaşasınn fisfisfis

bende çok demişimdir keşke evlenmeseydim diye
9 yıl oldu dile kolay küçük evlendim belki ondandır evlilik zor iş sorumluluk büyük bunuda tek başına taşımak daha zor çünkü bende koca varmı yokmu belli degil adam hep ben derse bende hep eski günlerim derim tabikafamçokkarıştı

ah ah daha 5 aylık evliyim, 1 ayı zaten ayrı geçti ama ne ne yazıkki evet keşke evlenmeseydim diyorum. Ne yazıkki Türkiye erkek egemen bir toplum ve ne yazıkki erkeklerin evlilikte istediklerinin olması üzerine kurulmuş bir sistem. Bir de bunun üzerine erkeklerin kişilik problemleri eklenince işimiz zor...

olmamı....demedim diyen yoktur bence.evlilik çok büyük sorumluluk...ya zaten biz kadınlar eşimizle degil ailesiyle evleniyoz ...kocadan çekmesen ya anasından çekiyon yada gardaşlarından...

ayyyynennnn katılıyorummm.BRAVO

1 senelik evliyim ve erkeklerin bencilliğini yeni anlıorum eşimi çok seviyorum ama bu erkeklerde kadını kısıtlama huyları var yha o huyu benm eşimde fazlasıyla oraya gitme onla konusma onu giyme onu yapma öyle oturmna vs. eşimle 5 sene flört ettik evlenirken çok iyi tanıorum ben onu diorum evlendim 2. günü hiç tanımadığımı anladım ve 3.ayımda keşke evlenmeseydim dedim kavgalar basladı benm cicim ayım çok erkek bitti:çok üzgünüm::bbo:yasakkelime:1no2:

ya bende 1.5 senelık evlıyım ustelık bırde bebegım var benı esımde aynı cıcım ayı falan gormedım severek evlendım ama bazen bosanmayı bıle dusunuyorum o an snra gecıyo.kıskanclık dızboyu herseyı kıskanıyo bazen kendımı kurulu makıne gıbı hıssedıyorum ama ona bunu anlıcagı dılde anlattım sımdı artık benım ıstedgm gıbı davranıyo dun cocuga o baktı bence sende oyle yap cnm cunku hayattan zevk almıyosun bı zaman snra keskelere burunuyosun senı cok ıyı anlıyorum ah ahhhhhhhhhhhhh

Kim ne derse desin ;

"Bekarlık Sultanlıktır...."

Sultanlık günlerim mis gibiydi, geride kaldı...

demez olurmuyum dedim tabii ki
evlilik zor iş.
şimdiki aklım olsa 30 dan önce evlenmezdim.
anne evinin rahatı sorumsuzluğu hiç bir yerde yok
bekarlar tadını çıkarın!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Evet hanımlar ben diyorum.Eşimin evlenmeden öncede kadınlara karşı ilgisi olduğunu farkediyordum ama bu kadar diğil.Bu durum beni çook üzüyor.Herkesin yakışıklı dediği ölüp bittiği adam bana hiç yakışıklı gelmiyor artık kendinden soğuttu beni.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…