Keşke evlenmeseydim dediğiniz anlar oldu mu?

hemde hergünnnnnnn nerden evledim şakkıdı
keşke evlenmeseydim yasakkelime
babişkom benimmm özledim seni :asigim:

Vallahi siz beni korkuttunuz anam. Benim gül gibi ingilizce öğretmeni sevgilim var. Çok iyi anlaşıyoruz ama evlilerden duyduklarım hep, evlenince büyü bozuluyo şekerim diyolar. Napçaz peki.. Evdemi kalacaz.

bende 12 yıllık evliyim son 3 yıla kadar hiç dememiştim ama şimdi nerdeyse hergün diyorum 3 yaşında bir kızım ve malesef onun için bırakamıyorumda problemmi ne yaptığı hataları görmemesi aşırı kıskançlığı, ilgisizliği ama komik olan her erkek gibi yağ gibi suyun üstüne çıkıp her seferinde kendini haklı göstermesi..... keşke biz kadınları anlayabilecek kapasiteleri olsaydı, keşke her evli ve çocuklu bayanın ekonomik özgürlüğü olsaydı, keşke yüce allahım kadınla erkeği eşit yaratsaydı, keşke bizde erkekler gibi arkamıza bakmadan boşanabilseydik, keşke bizler bukadar ince eleyip sık dokumasaydık, keşke başkaları için kendi hayatlarımızı feda etmek zorunda kalmasaydık vee keşke çocuklarımız büyüdüklerinde bizi anlayabilselerdi, ve yine keşke annelerimiz babalarımız elalemi düşünmeden bize sahip çıksalardı. Arkadaşlar okadar çok keşkelerim varki ykelimelere sığdıramıyorum ben kızımı öyle bir yetiştirmeliyimki kızımdan sonrakiler keşke demesinler

Ben genelde söylemiyorum ama nedense eşim her kavga ettiğimizde yapamıyorum artık bitirelim diyor. Öyle sık kavga ettiğimizi de sanmayın. Ayda yılda bir kez kavga ediyoruz ama her kavgada bu lafı etmesi artık benim gücüme gitmeye başladı. Hani hiç anlaşamasak her gün kavga olsa anlayacağım ama en ufak kavgada bunu söylemesi en ufak bir şeyime bile katlanamadığını ve beni sevmediğini gösteriyor gibi geliyor. Sonuncu kavgamızda bunu söylediğinde artık dayanamayıp yüzüğü çıkarıp eline verdim, almadı. Ben de çekmeceye koydum, sonra da gelip zorla parmağıma taktı. Ben anlamıyorum ki bu adamı.

Ben evlenırdım ama sımdıkı kocamla degılllllllllllllll hos bu erkek mılletıyle zoryaaaaa cık vazgectım yok yok evlenmezdımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

aslinda arkadaslar gecen bir soz duydum senin sevdiginle degilde seni sevenle evlen bence cok dogru be

keşke evlenmeseydim ay çok tanıdık bu söz ya hergün diyorum galiba zaten bitirmeyide koydum kafama ama daha zamanı var inşallah o günleride görücem bi daha evlenmek mi tövbe...

ooooo hemde kaçdefa.5 aylık evliliğimin son 1 ayında demedim.bu kadar erken demek istemezdim ama ne yazıkki pes dediirtiyolar !!!! eşimin ailesi saolsun. tabi eşimde saolsun ki oda genelde ailesinin yanındaydı,anası iyi biliyo oğlunu safına çekmeyi.eşime aşık'tım evlenene dek.evlndik yüzü değişti aşk bitmedi ama eskisi gibide ayım bayım olmuyor.benim için neler yaptığını yapacağını gördüm artık.nişanlıyken, hatta çıkarken ne kadar mükemmel anlar yaşanıyor oysaki. ama ana baba karıştırıyo çiftlerin arasını !!!!!

şuanki aklım olsaydı fazla fedakarlık etmezdim, sınırlarımı koyardım ailesine de eşimede. sonuçta hiçbir kayınvaklide bayılmaz gelinine.o yüzden kendimi eğitmeyi yeğlerim.

keşke evlenmeseydim diyenlerden biriyim.hayat zor evlilik daha zor helede eşinizle paylaşacak tek şey çocuksa.artık konuşacak hiçbirşey yoksa

bende çok zaman demişimdir eşimi seviyorum ama ailesi yüzünden bende keşke evlenipte bu aileyle muhatab olmasaydım diyorım çünki alayıda kafadan kırık :KK70:D

ah keşkeler insanın içini en çok yakan keşkeler.evet çok söyledim söylüyorum da.eşimin annesi her ağzını açtığında söylüyorum.bazen daynamayıp terk edesim geliyor ama yavrumun suçu ne..eşimi seviyorum hemde çok ama keşke biraz daha dik durabilseydi ailesini karşısında.sessiz kaldıkça ona olan sevgim azalıyor bitecek diye korkuyorum:çok üzgünüm:

bende kayınvalidem yüzündn tartıştığımızda eşimin çok bişey yapmayıp kenara çekildiğinde keşk evlenmeseydim diorum

benim eşim trabzonlu ben bursalıyım cok fazla kültür çatışması yaşıyoruz. bu yüzden 5 yıllık evlıyim 5 yıldır en az 500 defa söylemişimdir.

Ah ahhh neden evlendik ki :1ninca:
otursak babamızın evinde rahatmı battı bize senağlama

çok üzgünüm ama çok yanlış bir tespit hemde belki çoğumuz için.1.si çoğu evde eşler beraber çalışıyor,2.si bayanlar eşlerini sevdikleri için ailelerinden uzak kalmayı kabulleniyor,3.sü çoğu arkadaşım eş seçimi yüzünden ailelerini karşılarına almıştır,4.sü maddiyat gelip geçicidir bazen insan sıkıntı çekebilir sonuçta herşey insan için.YALNIZ maneviyat vardır ki o eğer yavaş yavaş yıpranıyor ve yıpratılıyorsa keşkeler baş gösterir.

X