Keşke Anne Olmasaydım ..

Benimde 2.çocuğum 11 aylık oldu.Tek çocuk gibi değilmiş.Gerçekten çok zor.Ama genede dünyanın en güzel şeyi.Senin sıkıntın yalnızlık aslında.Bir destek olanın yok.Belki hergün bir odada yarım saat yalnız kalıp kahve içsen o bile yetecek.

Ayy evet,depremden sonra,çocuklarını kaybedenler doktor kapısı aşındırdı yıllarca,kiminin oldu,kiminin olmadı,Allah göstermesin ama dünya hali belli mi olur...
Aynen öyle ben çok korkarım Allah kimseye evlat acısı da hasreti de göstermesin.

Sen iyi bir annesin ama ayni zamanda yorulmuş bir annesin. Allah yokluklarıni göstermesin. Eminim bu yazıyı yazarken bir tarafın şikayet ettiği için pişmanlık duymuştur. Çünkü annelik boyle birşey. Zamanı geri alamayacagimiza göre sizin evden biraz uzaklasmaniz gerekiyor. En iyi yolu işe girmek. Siz işe çocuklar kreşe. Varsın aldığınız paranın tamamı kreşe kurslara gitsin. Amacınız ilk bir kaç yıl para kazanmak değil hava almak sosyalleşmek olsun. Inanin size iyi gelecek

Bir ayrıntıya cevap vermek istiyorum Tv izletmek istemiyor ama önüne geçemiyorsanız komple tv.yi kaldirabilirsiniz

Konu sahibi herkesin tabiatı aynı değil.
Bende anaç bir insan değilim mesela bir kızım var.Büyütürken elbet zorlukları oldu ama geçecek.
Şu an için sizin derdinize derman tek şey yardımcı ayarlamanız olur

Aynen öyle ben çok korkarım Allah kimseye evlat acısı da hasreti de göstermesin.
Olayı niye evlat ile imtihan olmaya getirdiniz ki. Cocuk isteyenlerinki duaysa benimki de dua. Benimki de kazayla bi çocuğum daha olmasın diye dua. Zaten isteyen bir sürü insan var onlara nasip olsun ne var bunda.

Konu sahibi konuyu açtın gittin hiç sevmediğim olay
Yaramazların döküntülerini topluyordur.

Bazı konularda kural getirirseniz çocuklardan bu kadar bıkmazsınız. Mesala ben yemek yerken altına örtü sererim ve dolaşarak yemesine müsade etmedim. Kendi de alıştı şimdi dökülecek bir şey yediği zaman hemen örtüsünü serer. Ellerini benim dememe hiç gerek kalmadan kendi kalkar yıkar, bırak sağa sola sürmeyi öyle havada tutar ellerini yıkanana kadar. :) oyuncaklarını toplarken her şeyi yerli yerine koyar gerçi toplamayı sevmiyor ama. Banyodan çıktığında ayaklarını kurulamadan çıkmaz hayatta. Kıyafeti battıysa hele ıslandıysa hemen çıkarır ve sepete atar hiç ortaya atmaz. Maşallah diyim 4 yaşını yeni doldurdu oğlum. Öyle öğrettim yaptığı bana öğrendiği kendine diye anne atasözüyle bitireyim.

Edit: bunu yazdım içeri geçtim ve bingo bütün yastıkları dağıtmış eşek sıpası.

Bi daha edit: bak benim çocuğum şöyledir böyledir demek için yazmadım. Her çocuğun zorluğu var. Bazı şeyler öğretilebilir. Bazı davranışlar düzeltilebilir. Bunların üzerinde çalışmak lazım.

Son düzenleme:
Herkesin tabiatı farklıdır illa şükürcü mü olması lazım?!
Kadın derdini yazmış,nispetçi tayfa onlayn.

Olayı niye evlat ile imtihan olmaya getirdiniz ki. Cocuk isteyenlerinki duaysa benimki de dua. Benimki de kazayla bi çocuğum daha olmasın diye dua. Zaten isteyen bir sürü insan var onlara nasip olsun ne var bunda.
Tamam işte ben de diyorum ki en net korunma yöntemini seçin. Ne bileyim böyle dua bana kötü şeyler çağrıştırıyor.

Bu dünyaya çocuk getirmeyi ben istemiyorum...evlenmekte istemiyorum ama toplumsal baskı yüzünden , eksikmişsin gibi davranildigindan bazen acaba mı diyorum... cidden evlenmiyormusun yaşın geçiyor sorusundan bıktım ... beni anlayan, seven, saygı duyan biri olursa evlenirim .. ama toplumsal baskıdan yılıyorum..ben kendim bu dünyaya sığamıyorum keşke ölsem diyorum... sizi anliyorum belki sizde baskidan yaptınız ... evlenip cocugu herseyin sorumlulugunu bana atan biriyle niye hayatimi birlestireyim ki?

Evet annelik zor fakat 'Türk tipi' annelik cekilmezdir. Bu sitede gördüm, annelerin üzerine inanilmaz bir baski var. Cocuk 24/7 sürekli annesine bagli yasamak zorunda yoksa baglanmazmis annesine. Burda biri konu acmisti, esi isten eve geldiginde sadece yarim saat, 1 saat saat cocuk ile oynayip uyuyordu ve burdakiler kocayi hakli buluyorlardi. Ama calisan anne öyle mi? Yoo o eve gelince yemek yapmali, cocuk ile zaman gecirmeli, temizlik felan hepsini..

Türk kültüründe cocuktan sonra bireysillikte bitiyor, evlilikte. 2 yildir cocugu ile uyuyup, kocasi salonda uyuyanlar var. Kocasi ile yanliz tatile gidenler burda taslaniyor, cocukta büyük travma yaratiyormus diye.

Ve annelik bu degil. Cidden degil.

Ben esim ile yanliz tatile gidiyorum kizim 5 aylik olduktan beri. Kizim hafta ici kres'e gidiyor ve esimde kizima benim ile esit düzeyde bakiyor. Yani onun banyosunu yapar, bezini degistirir,.. Arada sinema, restoran keyfi yapariz esim ile.

Ben eger cocuguma iyi bir alt yapi sunamazsam, iyi bir evlilik, mutlu bir anne o zaman bu cocugum icinde iyi birsey degil.

Keşke anne olmasaydım bana çok ağır geliyor. Anaç değilseniz, çocuklarınızla vakit geçirmeyi sevmiyorsanız, onlarla oynamıyorsanız, ayak bağı olarak görüyorsanız, nasıl mutlu olabilirler? Nasıl sakin çocuklar olabilirler?

Ben Türkiye'de yaşamaya başladığımdan beri evli anne babaların sosyalleşme anlayışına şaşırıyorum resmen. Hayatta herşeyin bir zamanı vardır. Evet elbette anne baba tek başına da zaman geçirecek. AMA artık anne ve babasınız. Çocukları durmadan bir yere "atmayı" düşünmekten vazgeçmek lazım. Eğer restorana gidecekseniz oyunlu biyer seçeceksiniz. Bebeğiniz daha zor bir bebekse kanguruyla gezeceksiniz. Ne bileyim.. alternatif üretmek zorundasınız. Oraya yolladım olmadı buraya yolladım olmadı. Siz ne yaptınız?

O babalar ne yapıyor mesela?

Hep mutsuz bir anne, sonra çocuğum neden böyle.

Öncelikle anneni suçlama. Satır aralarında ona da bir kızgınlık var gibi.

Bir bakıcı tutun bununla beraber büyüğü kreşe gönderin. Hatta mümkün ise küçüğü de kreşe gönderin. Siz de tekrar çalışmaya başlarsınız böylece. Biraz masraflı olacak ama akıl sağlığınıza değer diye dunuyorum

Valla ben acıyorum kadınlara ... yazık kocasi bekar gibi geziyor , kadin cocuguna eve yetisiyor ..sonra aksam oluyor adam butun gun evde ne yaptin diyor..teşekkur etmek yerine hesap veriliyor

Destek mi alsanız acaba? Bu şekilde mutlu olamazsınız, çocuklarınızında davranış sorunları düzelmez. Siz kendinizi iyi mutlu hissedeceksiniz ki aileniz de iyi olsun. Eşiniz destek olmuyor mu? Erkek çocuklarıniz varmış, alsin disari çıkarsın üçü beraber takılsın siz de kendinize biraz vakit ayırın.

Anne olmak çok güzel ama kendinden vazgeçmek değil. Siz burada hata yapmışsınız. Annenize de kabahat bulmayın. Siz bıkmışken o sizi büyütüp kurtulmuşken neden bir de torun baksın. Tabii ki gezecek. Hayatın tadını çıkaracak. Aslında bunu siz de yapabilirsiniz. Kendinize ne olursa olsun zaman ayırın. Kreş, okul, oyun grubu gibi imkanlarin tumunu kullanin. Bazi gunler sadece eainiz ilgilensin çocuklarla. Ev de gerekirse kirli olsun. Bir yardımcı bulun ekonomik durumunuz uygunsa. Bu arada kesinlikle psikolojik destek alın . Yazdiklariniz beş çocuk annesi gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…