Kendimi hiç beğenmiyorum 2

Canım işim gereği sosyal medyadan da kopamıyorum ki ben :KK43: siz nasıl atlattınız bu süreci
Yeni bir işe başladım, yan flüt kursuna gidiyorum bunun dışında da eskiden kendimi beğenmediğim için erkeklerle sanaldan konuşsam bile pek buluşmuyordum. Artık daha rahatım bu konuda. Bir erkek beğenmezse başkası beğeniyor. İnanın siz o kocanızdan ayrılsanız sizi de çok beğenen erkekler olacak. Bizi bir erkek beğenmeyince kendimizi çirkin olarak görüyoruz halbuki sadece karşı tarafa uygun değiliz. Kimseye güzellik borcumuz da yok. Onun beğenmediğini gayet beğenen erkekler var. Ben de geniş omuzluyum mesela giyiyorum kayık yaka elbisemi geziyorum. Omzu,köprücüğü güzel kadınlara bence çok yakışıyor . Az da güzel yerlerinize odaklanın yahu. Gidip mavi göz için ameliyat olup gözünüzden olmayın. Çok güzel doğal duran ela, açık kahve lensler var. Onlardan alıp kullansanız hem doğal olur hem de isteğiniz gerçekleşir. Niye her şey için bıçak altına yatıyorsunuz? Canınıza yazık.

Daha önce bu konuyu mart ayında açtım. Bilmeyenler için şöyle ki son zamanlarda kendimi o kadar beğenmiyorum ki aynaya her baktığımda bütün kusurlarımı görüyorum asla güzel hissetmiyorum, bir sürü ameliyat oldum dolgu yaptırdım yine de memnun değilim. Şimdi korede bir id hastane diye yer keşfettim orada çene ve bir dizi yüz ameliyatı olacağım. Saçlarımı uzatmaya çalışıyorum. Diş teli tedavim sürüyor. Dudak dolgumu erittim yanlış yapmışlardı tekrar yaptıracağım. Çevremdeki herkes güzel olduğum konusunda bana yalan söylüyor çünkü aslında güzel değilim görüyorum eşimin benimle neden birlikte olduğunu bile anlamıyorum. Kime baksam benden güzel. Bunları anlattığımda birileri bana troll dedi psikolojik deli dedi terapiye başladım yogaya başladım ama yine de kendimi beğenmiyorum. Benimle benzer süreci yaşayanlar var mı. Daha 22 yaşındayım bir sürü çatlağım var popomda sivilcelerim var geçmiyor ne vücudum güzel ne yüzüm ne dişim ne gözüm ne dudağım parmaklarım bile çirkinler ve hal böyleyken kendimi çok kötü hissediyorum. Dışarı bile çıkamıyorum. Toplum içerisinde kendimi çok kötü hissediyorum ve hep kendimi başkalarıyla kıyaslıyorum. Hele instagrama girersem kendimi öldürmek istiyorum mesela dışarı çıkınca sarışın mavi gözlü kızlae görünce çok kıskanıyorum
Güzel olmak zorunda değilsiniz.insanların eşi de onlarla güzel olduğu için birlikte değil.daha güzel(!) olunca eline birşey geçmeyecek zaten.elindekilerin kıymetini bil.psikiyatride beden disformik bozukluk diyorlardı sanırım.bence ilaç kullanmalısın.hiç mi eşin, annen ön ayak olmadı anlamadım ki.

Ben evliliğimden önce böyle değildim. Kendimi çok sever beğenirdim. Eşim sözleriyle olmasa da davranışlarıyla beni bu konuda o kadar eksik hissettirdi ki. Ne zaman etrafımıza güzel bi kadın girse ona yürüdü, ses edemedim, ilişkimizden önce holla neslı sarışın mavi gözlü bi sevgilisi vardı hala galerisinde duruyor o kadının birkaç videosu. Ağlıyorum sürekli. Ben kilo aldım yaklaşık 28 kilo ilişki içindeyken sonra kilo vermeye karar verdim. Ameliyat oldum vs. Sonra hep memelerim küçüldü diye sertleşti diye laf etti. Asla beni gerçekten beğendiğini düşünmüyorum
Adamda sorun var.ne çirkin kadınlar var kocaları etrafında dört dönüyor.her güzelin birlikte olduğu kişi de ona değer vermiyor.tiyniyet meselesi.

Daha önce bu konuyu mart ayında açtım. Bilmeyenler için şöyle ki son zamanlarda kendimi o kadar beğenmiyorum ki aynaya her baktığımda bütün kusurlarımı görüyorum asla güzel hissetmiyorum, bir sürü ameliyat oldum dolgu yaptırdım yine de memnun değilim. Şimdi korede bir id hastane diye yer keşfettim orada çene ve bir dizi yüz ameliyatı olacağım. Saçlarımı uzatmaya çalışıyorum. Diş teli tedavim sürüyor. Dudak dolgumu erittim yanlış yapmışlardı tekrar yaptıracağım. Çevremdeki herkes güzel olduğum konusunda bana yalan söylüyor çünkü aslında güzel değilim görüyorum eşimin benimle neden birlikte olduğunu bile anlamıyorum. Kime baksam benden güzel. Bunları anlattığımda birileri bana troll dedi psikolojik deli dedi terapiye başladım yogaya başladım ama yine de kendimi beğenmiyorum. Benimle benzer süreci yaşayanlar var mı. Daha 22 yaşındayım bir sürü çatlağım var popomda sivilcelerim var geçmiyor ne vücudum güzel ne yüzüm ne dişim ne gözüm ne dudağım parmaklarım bile çirkinler ve hal böyleyken kendimi çok kötü hissediyorum. Dışarı bile çıkamıyorum. Toplum içerisinde kendimi çok kötü hissediyorum ve hep kendimi başkalarıyla kıyaslıyorum. Hele instagrama girersem kendimi öldürmek istiyorum mesela dışarı çıkınca sarışın mavi gözlü kızlae görünce çok kıskanıyorum
Yazdıklarınıza allah şifa versin diyebilirim kesinlikle hastasınız

Kendini geliştirmek için bir şeyler yapsana. Mesela kitap oku. Toplumun güzellik algısına yönelik kadın bedeni üzerinde baskı ve beklentilerin insan psikolojisine etkisi ile ilgili okumalar yapabilirsin.

Eminim sana bakış açısı katacak ve bu sığ düşüncelerinden uzaklaşacaksin.

Konunuzu estetik operasyonlar bölümünde gördüm. Taşı sıksanız suyunu çıkaracak yaştasınız. Sağlıklı beslenin ve spor yapın. Kolumdan yağ aldırayım falan filanla olmaz bu işler. Nitekim meme yaptırıp beğenmemişsiniz. Çünkü sonu yok bu konuların, ucu bucağı sınırı yok hepsi zevk meselesi. Kimine muhteşem gelen burun başkasının yüzüne yakışmayabiliyor… oraya yazmamıştım psikoloğa gidin diye, zaten gerek de yokmuş yazmama durumunuzun farkındasınız

Bu kadar zorbalayan ve sürekli aldatmaya yeltenen kocası da 60 kilo kara kuru bir zargana bu arada öyle brad pitt canlanmasın gözlerde. Diğer konuda konuşmuştuk kendisiyle ordan hatırlıyorum. Üstelik işsiz de çalışmıyor 😬
Bunu da tahmin etmiştim.

Kizip küsme ama galiba altyapi yok sende.
Ne bilim, Kylie jenner bile kendini yeniledi. Sen bukadar yaptirmana rağmen arpa kadar yol anlamadıysan bence bundan sonra iç güzelliğine yönel.
Her kadin güzel olacak diye bir durum yok.

Yorumlarda gördüm evlenmeden önce böyle değildim demişsiniz. 22 yaşındasınız koşa koşa sizi aldatmaya meyilli , manüpilasyon yapan bir erkekle evlenmek yerne gezip tozup hayatınızı yasasaydınız keşke. O zaman hem özgüveniniz kaybolmazdı hem kendinizi sevmeye devam ederdiniz. Adamı boşayın terapiye devam edin özgüveninizi arttırın. Estetik işi degil sizinki.

Yorumlarda gördüm evlenmeden önce böyle değildim demişsiniz. 22 yaşındasınız koşa koşa sizi aldatmaya meyilli , manüpilasyon yapan bir erkekle evlenmek yerne gezip tozup hayatınızı yasasaydınız keşke. O zaman hem özgüveniniz kaybolmazdı hem kendinizi sevmeye devam ederdiniz. Adamı boşayın terapiye devam edin özgüveninizi arttırın. Estetik işi degil sizinki.
Çok erken yaşta evlenmiş çalışıyor mu onu bilmiyorum ama boşluk hissinden sanırım kafası karışmış.
Büyük resme bakamıyor sorun bu. Güzellik algısı herkes için ve heryuzyil için çok değişken bir şey. Ama o elindeki telefondan gördüğü güzellik algısına uygun olmaya adapte olmaya çabalıyor.
Tek tip olan kadınlar gözüne güzel görünmeye başlamış ve bence sevgisiz bırakılmış. Esi ona iyi ve güzel hissettirmemis. Sonucunda kendisini yetersiz hissetmeye başlamış.
Benim burun estetiğim var yıllar yıllar önce bambaşka bir saglik sorunundan oraya evrildi süreç. Ama güzel oldu. Söylemesem hiç kimse anlamıyor çünkü doktora yapabileceğin en doğal olanı yap dedim. Yapay bir görüntü beni sinir ederdi. Şu an göz kapaklarım 32 yaşına girmemle birlikte biraz daha düşmeye başladı aynada görüyorum. Biraz daha beklesem olur diyorum. Ama bunlar ufak tefek şeyler. Hayatı daha kolay yaşamak adına. Gözlerim bozuldu mesela cizdirmem lazım.
Hiçbiri güzellik algısı için yapılan işler değil. Olabilirdi de ama herkesin tamamen ayni olması uzayli soyu gibi... çok kötü.

Kizip küsme ama galiba altyapi yok sende.
Ne bilim, Kylie jenner bile kendini yeniledi. Sen bukadar yaptirmana rağmen arpa kadar yol anlamadıysan bence bundan sonra iç güzelliğine yönel.
Her kadin güzel olacak diye bir durum yok.
kylie jennerın yaptırdığı o işlemlerin sayısına yaklasmadim iste belki diyorum ondan olmadı 🥹

Ben evliliğimden önce böyle değildim. Kendimi çok sever beğenirdim. Eşim sözleriyle olmasa da davranışlarıyla beni bu konuda o kadar eksik hissettirdi ki. Ne zaman etrafımıza güzel bi kadın girse ona yürüdü, ses edemedim, ilişkimizden önce holla neslı sarışın mavi gözlü bi sevgilisi vardı hala galerisinde duruyor o kadının birkaç videosu. Ağlıyorum sürekli. Ben kilo aldım yaklaşık 28 kilo ilişki içindeyken sonra kilo vermeye karar verdim. Ameliyat oldum vs. Sonra hep memelerim küçüldü diye sertleşti diye laf etti. Asla beni gerçekten beğendiğini düşünmüyorum
Herşey şimdi anlaşıldı bence eşinizden kurtulmanız lazım. Sizi dibe çekmiş maalesef!

Ajda Pekkan’ın yaşına gelince onun tahtını sarsacaksın bu gidişle Kylie getir götürünü yapacak
Ajda Pekkan’ın yaşına gelince onun tahtını sarsacaksın bu gidişle Kylie getir götürünü yapacak
ayy insallah kız spskspapsp fiziğim şu an böyle biraz kilo alıp tekrar ameliyat olursam bence tam kum saati olucak

Eklentiler

• IMG_9567.jpeg
    IMG_9567.jpeg
    66,1 KB · Görüntüleme: 52
X