Kendimi hiç beğenmiyorum 2

Bu kadar dış görünüşünüze takılmanız normal bir durum değil. Öyle 2-3 kere terapi ile de düzelecek bir durum değil. Sizin düzenli olarak terapilere devam etmeniz gerekiyor.
Ayrıca bunun sonu yok, estetik olsanız da başka şeylerinizde kusur arayacaksınız. Allah aşkına kimin her şeyi kusursuz veya çok güzel ki?
Kusurlarınızı da, kendinizi de sevmeyi öğrenin. Benimde kendimde beğenmediğim çok şeyim var ama insanların bazı günlerde kendime daha dikkat edip, bakım yaptığımda çok güzel görünüyorsun demesi bile o kusurlarımla barışıp kendimi mutlu etmeye yetiyor. Size bakanların kalp gözüyle bakması önemli. Çoğu seveninizde öyle bakıyor. Sizde kendinize kalp gözünüzle bakın. Saçma sapan sosyal medyalardan etkilendiğiniz şekilde değil. Tavsiyem instagram hesabıınızı da dondurun bir süre, en azından terapi sürecinde.
Estetik olup herkese benzeyince güzel olmayacaksanız ayrıca bunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Bana her yeri estetikli görünen insanlar çok sıradan geliyor. Çünkü her yerde o burun, o dudak.. Doğallık candır, farklılıktır, güzelliktir, seni sen yapandır. Kendini sevmeyi öğren. Her aynanın karşısına geçtiğinde kendine inanmayarak söylesende "çok güzelim, bugünde harika görünüyorum" de. Bir süre sonra buna inanarak söylemeye başlayacaksın.

Ben evliliğimden önce böyle değildim. Kendimi çok sever beğenirdim. Eşim sözleriyle olmasa da davranışlarıyla beni bu konuda o kadar eksik hissettirdi ki. Ne zaman etrafımıza güzel bi kadın girse ona yürüdü, ses edemedim, ilişkimizden önce holla neslı sarışın mavi gözlü bi sevgilisi vardı hala galerisinde duruyor o kadının birkaç videosu. Ağlıyorum sürekli. Ben kilo aldım yaklaşık 28 kilo ilişki içindeyken sonra kilo vermeye karar verdim. Ameliyat oldum vs. Sonra hep memelerim küçüldü diye sertleşti diye laf etti. Asla beni gerçekten beğendiğini düşünmüyorum
Eşiniz sizin için ne yaparsa yapsın gitmeyeceğini bildiği için böyle yapıyor. Duruşunuzun net olması gerekiyor. Sınırlarınızın bilincinde olmalı. Evet bunu evlilikte ayarlamak çok zor. Sizi elde ettiğini düşündüğü için sizin için çaba göstermiyor. Ama siz kendinizi bu şekilde güzel olmadığınıza ikna etmişseniz size saygısı kalmayacaktır. Hiçbir kadın eski sevgilisinin videosu veya fotoğrafının eşinin telefonda olmasını istemez. Bunu kabul etmeniz bile yanlış. Narsist bir insanın kaybı aslında kötü bir şey değil.

İnstagram'ın dayatmış olduğu bir güzellik algısı oluştu ve küçücük kızlar bile patır patır estetik yaptırmaya başladı malesef.
15 yaşında kızlae protez tırnak yaptırıyor, anneleri nasıl izin veriyor aklım almıyor belki de baş edemiyorlar ama 10 15 sene içinde cilt kanseri patlayacak

Ben bu konuyu 2.5 ay önce açtım o zaman verilen bazı tavsiyeler üzerine haftada 2 kere terapiyeye başladım haftada 2 kez de yoga yapıyorum medirasyon deniyorum. Bunlar anlık olarak iyi geliyor evet ama mesela yoga yaparken bile nasıl göründüğümü düşünerek endişeleniyorum. Hayatımdaki tek sorun da bu değil zamanla çözülecektir umarım. Belki yeterince güzel olsam bunlar olmazdı diyorum hep
Hiçbir zaman yeterince güzel olamayız bu fizik kanunlarına aykırı her zaman bizden daha güzeli daha genci daha seksisi daha blablablasi var dünyada bunu engelleyemeyiz . Belli ki size çirkin olduğunuzu düşündüren bir travmaniz var . Travmaniz animsiyor musunuz ? Emdr terapisi denediniz mi ? Lütfen alanında yetkin ve uzmanlaşmış bir terapist edinin

Neden boşanmayı düşünmüyorsunuz ? İlişkide erkeğin olayı kadını kadın hissettirmektir. Sizinki sizin bedensel alginizi bozmuş . Çok üzüldüm kendinize bunu yapmayın

Bu kadar dış görünüşünüze takılmanız normal bir durum değil. Öyle 2-3 kere terapi ile de düzelecek bir durum değil. Sizin düzenli olarak terapilere devam etmeniz gerekiyor.
Ayrıca bunun sonu yok, estetik olsanız da başka şeylerinizde kusur arayacaksınız. Allah aşkına kimin her şeyi kusursuz veya çok güzel ki?
Kusurlarınızı da, kendinizi de sevmeyi öğrenin. Benimde kendimde beğenmediğim çok şeyim var ama insanların bazı günlerde kendime daha dikkat edip, bakım yaptığımda çok güzel görünüyorsun demesi bile o kusurlarımla barışıp kendimi mutlu etmeye yetiyor. Size bakanların kalp gözüyle bakması önemli. Çoğu seveninizde öyle bakıyor. Sizde kendinize kalp gözünüzle bakın. Saçma sapan sosyal medyalardan etkilendiğiniz şekilde değil. Tavsiyem instagram hesabıınızı da dondurun bir süre, en azından terapi sürecinde.
Estetik olup herkese benzeyince güzel olmayacaksanız ayrıca bunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Bana her yeri estetikli görünen insanlar çok sıradan geliyor. Çünkü her yerde o burun, o dudak.. Doğallık candır, farklılıktır, güzelliktir, seni sen yapandır. Kendini sevmeyi öğren. Her aynanın karşısına geçtiğinde kendine inanmayarak söylesende "çok güzelim, bugünde harika görünüyorum" de. Bir süre sonra buna inanarak söylemeye başlayacaksın.
Kendime bunları hatırlatıyorum ama bana kendi kendime yalan söylediğim bilinci var o bilinci kıramıyorum. Ettafta illaki güzel birini görüyorum o an direkt zaten gidiyor :KK43:

Daha önce bu konuyu mart ayında açtım. Bilmeyenler için şöyle ki son zamanlarda kendimi o kadar beğenmiyorum ki aynaya her baktığımda bütün kusurlarımı görüyorum asla güzel hissetmiyorum, bir sürü ameliyat oldum dolgu yaptırdım yine de memnun değilim. Şimdi korede bir id hastane diye yer keşfettim orada çene ve bir dizi yüz ameliyatı olacağım. Saçlarımı uzatmaya çalışıyorum. Diş teli tedavim sürüyor. Dudak dolgumu erittim yanlış yapmışlardı tekrar yaptıracağım. Çevremdeki herkes güzel olduğum konusunda bana yalan söylüyor çünkü aslında güzel değilim görüyorum eşimin benimle neden birlikte olduğunu bile anlamıyorum. Kime baksam benden güzel. Bunları anlattığımda birileri bana troll dedi psikolojik deli dedi terapiye başladım yogaya başladım ama yine de kendimi beğenmiyorum. Benimle benzer süreci yaşayanlar var mı. Daha 22 yaşındayım bir sürü çatlağım var popomda sivilcelerim var geçmiyor ne vücudum güzel ne yüzüm ne dişim ne gözüm ne dudağım parmaklarım bile çirkinler ve hal böyleyken kendimi çok kötü hissediyorum. Dışarı bile çıkamıyorum. Toplum içerisinde kendimi çok kötü hissediyorum ve hep kendimi başkalarıyla kıyaslıyorum. Hele instagrama girersem kendimi öldürmek istiyorum mesela dışarı çıkınca sarışın mavi gözlü kızlae görünce çok kıskanıyorum

Ablacigim masallah 22 yasinda baslamissin bu surec kac yasina kadar devam edecek?

İstediğin yerini yaptır eşin dışardaki kızlara ağzının suyunu akıtarak bakmaya devam edecek. Çünkü ahlaksız bir abazan.
Gerçekten böyle… biz evlenmeden önce benim ev arkadaşlarıma yürürdü. Hata ettim ayrılmadım kopmam o kadar zorlaştı ki ayrılamıyoruz. Ayrılık konusunu açınca öfkeleniyor, ben de 3 gün ayrı kalsak 4. Gün deli gibi onu özlüyorum.

Masallah bence biraz daha yaptirmalisin bu kadarcik az islemle olmaz yani.
Ya ben normal bir türk kadınıyım özendiğim kadınlar ise hep mankenler aslında göz rengi değiştirme ameliyatını bile araştırdım da mavi renk yakışmaz diye korkuyorum ben galiba cidden kafayı yedim en azından güzel bi şekilde delirmiş olayım ☹️

Ya ben normal bir türk kadınıyım özendiğim kadınlar ise hep mankenler aslında göz rengi değiştirme ameliyatını bile araştırdım da mavi renk yakışmaz diye korkuyorum ben galiba cidden kafayı yedim en azından güzel bi şekilde delirmiş olayım ☹️

Valla ablacim yukarida yotumlari okudum benim de boyle bir kociskom olsa kendimi begenmezdim yani. Esine hic benden daha iyilerine layiksin dedin mi? Az sabret diyecek gibi bir halin var.

Ay hiç korkmuyor musun, ben yeşil gözlüyüm gözlerim çok hassas sürekli kaşıntı kızarıklık, üstüne miyoğ astigmat, en güzel göz sağlıklı gözdür, annen baban da mı engel olmuyor sana

Bedeninizi neden bu kadar hayat amacı haline getiriyorsunuz. Peşinden ne kadar da koşsanız o beden bir süre sonra yaşlanacak zaten. Tamam bakım ve temizlik iyidir hoştur ama insanın doğasına asla kazanamayacağı bir savaş açmasını da anlamıyorum.

Daha önce bu konuyu mart ayında açtım. Bilmeyenler için şöyle ki son zamanlarda kendimi o kadar beğenmiyorum ki aynaya her baktığımda bütün kusurlarımı görüyorum asla güzel hissetmiyorum, bir sürü ameliyat oldum dolgu yaptırdım yine de memnun değilim. Şimdi korede bir id hastane diye yer keşfettim orada çene ve bir dizi yüz ameliyatı olacağım. Saçlarımı uzatmaya çalışıyorum. Diş teli tedavim sürüyor. Dudak dolgumu erittim yanlış yapmışlardı tekrar yaptıracağım. Çevremdeki herkes güzel olduğum konusunda bana yalan söylüyor çünkü aslında güzel değilim görüyorum eşimin benimle neden birlikte olduğunu bile anlamıyorum. Kime baksam benden güzel. Bunları anlattığımda birileri bana troll dedi psikolojik deli dedi terapiye başladım yogaya başladım ama yine de kendimi beğenmiyorum. Benimle benzer süreci yaşayanlar var mı. Daha 22 yaşındayım bir sürü çatlağım var popomda sivilcelerim var geçmiyor ne vücudum güzel ne yüzüm ne dişim ne gözüm ne dudağım parmaklarım bile çirkinler ve hal böyleyken kendimi çok kötü hissediyorum. Dışarı bile çıkamıyorum. Toplum içerisinde kendimi çok kötü hissediyorum ve hep kendimi başkalarıyla kıyaslıyorum. Hele instagrama girersem kendimi öldürmek istiyorum mesela dışarı çıkınca sarışın mavi gözlü kızlae görünce çok kıskanıyorum
22 yaşınızda tüm bu işlem ve operasyonları karşılayabilecek paranız var mı ?

Valla ablacim yukarida yotumlari okudum benim de boyle bir kociskom olsa kendimi begenmezdim yani. Esine hic benden daha iyilerine layiksin dedin mi? Az sabret diyecek gibi bir halin var.
Bu kadar zorbalayan ve sürekli aldatmaya yeltenen kocası da 60 kilo kara kuru bir zargana bu arada öyle brad pitt canlanmasın gözlerde. Diğer konuda konuşmuştuk kendisiyle ordan hatırlıyorum. Üstelik işsiz de çalışmıyor 😬

Bu kadar zorbalayan ve sürekli aldatmaya yeltenen kocası da 60 kilo kara kuru bir zargana bu arada öyle brad pitt canlanmasın gözlerde. Diğer konuda konuşmuştuk kendisiyle ordan hatırlıyorum. Üstelik işsiz de çalışmıyor 😬
Kızın yanında komplekse girdi o halde, narsistliğini konuşturuyor

X