Kendimden iğreniyorum

Umarım daha iyi olursunuz en kısa zamanda ama böyle hissederken neden hayatınıza başkasını dahil ettiniz onu sormak istiyorum. Bilmiyorum ilişki dinamiğinizi ama başka birinin travmasını halen atlatmaya çalışırken illa ki şu anki ilişkinize bunu yansıtıyorsunuzdur çünkü
Şu anki ilişkime yansıtmıyorum ve sevgilimi seviyorum

Ya canım benim şerefsiz bi tipin seni kandırması evli olduğunu saklaması senin suçun değil. Bir sürü genç kızın kadinin başına gelen bir şey. İnsanlar olarak doğamiz gereği karşımızdakine inanmaya meyilliyiz. Yaşadıklarından pişmanlık duyma. Sadece kötü insanların olduğunu bil ve ona göre kendini korumak için tedbirini al. Ve kendini böyle herkesin başına gelebilecek şeyler için suçlama. Kendini korumak nedir biliyor musun? Kendini korumak mutlu sağlıklı güvende olmaya çalışmaktır. Adamın biri beni kandırdı kullanıldım diye depresyona girmek intiharı düşünmek nedir. Canını sokakta mı buldun? Daha çok gençsin ne güzel günlerin olacak bu günlerin tadını çıkar çık bir yürüyüş yap bir şeyler öğren, yeni insanlarla tanış. Nerede yaşıyorsun? Buradan sana çok güzel tavsiyeler gelebilir.
İstanbulda yaşıyorum. Okuyorum, çalışıyorum, spor yapıp kurslara gidip arkadaşlarımla da görüşüyorum

olay sıcaksa yani yakın zamanda yaşandıysa böyle hissetmeniz normal ama zamanla geçecektir. Zamanla geçip hayatında yer etmeyecek şeyler içinse bu kadar dert edinip hayattan soğumaya değmez.
Derdini küçümsemek istemem ama bu hayat herkese adil değil, kimler neler neleer yaşıyor. Beterin beteri var. Şikayet etmek yerine şükretmek lazım.. Düşünsene ya daha kötüsü olsaydı? En azından yol yakınken öğrenmişsin ve kurtulmuşsun.
İki sence önce yaşandı

Herşeyi denedim. Psikiyatrik yardım, kendimi sevmeyi denedim ama olmuyor. Kendimi daha önce yaşadıklarım sebebiyle kullanılmış ve iğrenç hissediyorum. Aynaya bakamıyorum,banyo yapamıyorum. Dışarıdan bakınca güzel bir hayatım var ama ne yaşadığımı ben biliyorum. Acı çekiyorum kimseye söyleyemiyorum. İlaçlar, alkol, yemek ve uykuyla baş etmeye çalışıyorum ama olmuyor. Var mı benim gibi hisseden?
Niye olsun şekerim sen de hissetme zaten geçer gider bir süre kabullenme başlayınca normale dönersin. İnsan kendini sevmez mi ben dötümü bile yerim ya 🤣

Canim derdini küçük görmek istemiyorum ama sen bunalacak dert aramışsın resmen.
Milyonlarca kadin benzerini ve daha kötüsünü yaşıyor.
Daha gecende evli, çocuk sahibi asker sevgilisinden hamile kalan kadinin konusunu okuduk burda. Kiz baba evinde hamile oturuyor adam aldır diye darliyordu.
Bu hayati düşe kalka yaşiyoruz hepimiz.
Hangi konu merak ettim

Ölmeye değmez bence. Ama benim gibi birliktle olduktan sonra seviglisi olduğunu öğrenen kaç kişidir acaba

Böyle durumlarda söyle düsünüyorum sahsen: 1. Utanc duygunun kaynagi ne? Tamam adam b** cikti, ama genel olarak onunla beraber oldugunuza mi pisman oldunuz, yoksa aslinda beraber olmak istemiyorsunuzdur, ama yinede iliskiyi yürütebilme adina mi beraber oldugunuz? 2. Tabi ki sonradan sevgilisi oldugunu ögrenmek büyük hayal kirikligi ve kendi kararlarinizi da sorgulamayq baslarsiniz, ama sizi bu kadar kendinizden nefret etmeye itmesi normal degil? Kendinize karsi niye bu kadar acimasiz ve öfkelisiniz, bunu da cözmelisiniz

Böyle durumlarda söyle düsünüyorum sahsen: 1. Utanc duygunun kaynagi ne? Tamam adam b** cikti, ama genel olarak onunla beraber oldugunuza mi pisman oldunuz, yoksa aslinda beraber olmak istemiyorsunuzdur, ama yinede iliskiyi yürütebilme adina mi beraber oldugunuz? 2. Tabi ki sonradan sevgilisi oldugunu ögrenmek büyük hayal kirikligi ve kendi kararlarinizi da sorgulamayq baslarsiniz, ama sizi bu kadar kendinizden nefret etmeye itmesi normal degil? Kendinize karsi niye bu kadar acimasiz ve öfkelisiniz, bunu da cözmelisiniz
Kendimi salak gibi hissetmeme neden oldu

Çözüm yolların gerçekçi gelmedi bana. Daha doğrusu çözüm bile değil denediklerin. Alkol? Yemek? İlaç ? Her biri birbirinden saçma. Önce bunu kabul et ve bırak, sonra gerçek bir çözüme geç.
Profesyonel yardım almanı öneririm. Maddi gücün yoksa daha uygun yardımcı olanlar var.

Çözüm yolların gerçekçi gelmedi bana. Daha doğrusu çözüm bile değil denediklerin. Alkol? Yemek? İlaç ? Her biri birbirinden saçma. Önce bunu kabul et ve bırak, sonra gerçek bir çözüme geç.
Profesyonel yardım almanı öneririm. Maddi gücün yoksa daha uygun yardımcı olanlar var.
İlaçları doktor yazdı, aynı zamanda psikoloğa yönlendirdi

Bu muydu yani, çok kişi tabi ki, artık ahlaksızlık ve şerefsizlik gayet yaygın. Evli olduğunu öğrenenler bile var🙄 Bırak gitsin artık, sadece senin yerinde olsam adam tutar dövdürürdüm öcümü öyle alırdım içim soğurdu.
Siz de hep karşı tarafı dövdürüyorsunuz 🤣🤣

Kendimi salak gibi hissetmeme neden oldu

Yahu kızım olabilir bak doktora mezunuyum 35 yaşında kadınım beni de kandırdılar ... bu yeni nesil erkekler o kadar şerefsiz ki beni bile kandırdılar, ÖSS derecem var tescili akıllıyım yani ama kazıklandım ben de. Şerefsizlik dizboyu gerçekten yapacak bir şey yok, kazıklandıysan da kazıkladın aramıza katılırsın o kadar da kötü değil inan bana dünyanın sonu değil:dondurma:

Yahu kızım olabilir bak doktora mezunuyum 35 yaşında kadınım beni de kandırdılar ... bu yeni nesil erkekler o kadar şerefsiz ki beni bile kandırdılar, ÖSS derecem var tescili akıllıyım yani ama kazıklandım ben de. Şerefsizlik dizboyu gerçekten yapacak bir şey yok, kazıklandıysan da kazıkladın aramıza katılırsın o kadar da kötü değil inan bana dünyanın sonu değil:dondurma:
Bu kadar insanın aynı durumu yaşamasına üzüldüm, bir yandan da yalnız olmadığıma sevindim...

çok tatlısınız :)

Ölmeye değmez bence. Ama benim gibi birliktle olduktan sonra seviglisi olduğunu öğrenen kaç kişidir acaba
Canımcım bu ülkede yaşayan kadınların %90'ı hatta belki daha fazlası benzer durumdan geçmiştir. Çünkü gerçekten çok kalitesiz bir erkek populasyonu var ülkemizde. Yalan ve riyaya odaklı, kendini geliştirmemiş, bakımsız, bir kadını her anlamda aldatmayı yetenek ve başarı gören, vasıfsız, geniş bir güruh üstelik bunlar.. Herşeyden önce kendine saygı duymayı öğrenememiş bir insan için üzülmeye inan hiç değmez..Kendine saygısı olmayanın da hiç kimseye saygısı olmaz. Kendi değerini asla bir başkası üzerinden belirleme. Misler gibi yaşamına bak..Güzel duyguların yüzünden incitilmişsen utanacak kişi asla sen değilsin. Sen güzel ve kıymetli olansın 🌺

Herkesi toparlamaya çalışan iyi niyetli yorumların çok tatlı (diğer konularda gördüğüm yorumlarını hesaba kattığımda) şeker bi kızsın 🧡

X